piotrp213

pomocy w wyborze kombajnu

Polecane posty

XMK13    411

Zwykła skrzynia jest kiepska w porównaniu do hydrostatu. Na uwrociach trzeba się nagimnastykować z biegami i przyspieszaczem. Jeśli ten kombajn jest jednak w dobrym stanie to i tak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym zamiast 76 wziąć 86, bo dysponują tym samym silnikiem Perkinsa (120KM), tylko 86 może mieć jeszcze silnik Mercedesa (120KM) lub Merca z turbo (150KM). 76 jest tej samej długości, co 96, a 86 jest krótszy od nich. 86 ma również większy zbiornik ziarna i inną rurę rozładowczą. W 76 jak włączysz przypadkiem wysyp, kiedy rura jest złożona, to uszkodzisz napęd, a w 86 można włączyć napęd rury nawet jeśli ta jest złożona. Minusem 86 może być jego większa waga (względem 76) i oczywiście cena, tylko że zależnie od czasu (przed żniwami, po, w zimie, itd) ceny 76 i 86 się wahają i raz 86 są droższe, a raz 76.

 

 

W 76 mam silnik Mercedesa 120 KM.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tak, Dominatory 76 i 86 mogą mieć Mercedesa lub Perkinsa (120KM), a 86 może mieć jeszcze Mercedesa turbo (150KM).

Miałem dopisać Mercedesa, ale zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas36    0

Jesli moge sie wtracic odnosnie kombajnu Do 98 to moim zdaniem lepiej byloby kupic Do 96-to sa prawie takie same maszyny-ale seria 8 jest duzo drozsza. 8emki maja troszke inna elektryke,rozdzielacz wielofunkcyjny ale wydajnosc,czesci mechaniczne i silniki sa takie same jak w 6tkach.Kombajny 96-8 to maszyny na okolo 100ha,heder 4,5 m jest dla nich za waski,a awaryjnosc nie zalezy od marki tylko od solidnosci przygotowania kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bel920
      przymierzam się do malowania i moje pytanie jakiej marki polecacie farbe aby dała efekt na lata i dobrze się trzymała i kryła jak pomalować to żeby zaraz nie wyblakło ale i malowanie szło do pomalowania deutz  far
    • Przez lotnik993
      kręcicie vlogi ooo życiu codziennym w gospodarstwie wiec spoko ale do rzeczy :-) Na kanale YouTube jest tylko jeden film jak przygotować kombajn do żniw kukurydzy . Mógł by ktoś nakręcić film jak trwają przygotowywanie np bizona zo56 do kukurydzy .Przypinanie przystawki jak zdejmuje podajnik pochyły także ja jestem ciekawy , a reszta oglądaczy co ooo tym sądzi ...
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Chce założyć do kombajnu sygnał cofania, wiadomo musi być dość głośny żeby był słyszalny.
      Wiem co i jak podłączyć ale chodzi o sam sygnał czy ten który chce kupić jest wystarczająco dobry.
      Czy ktoś miał z nim styczność? 
      http://allegro.pl/sygnal-brzeczyk-cofania-12v-24v-bus-tir-beeper-i7182814252.html i drugi http://allegro.pl/sygnal-cofania-beeper-12v-24v-bus-tir-brzeczyk-i7041601627.html
      Waham się miedzy tymi dwoma.
      Piszą że koło 100 db mają ale czy to prawda? Na youtubie są filmiki jak działają ale to nie to samo co na żywo.
      Proszę o pomoc.
       
    • Przez dankuso
      Dzień dobry, mam pytanie, czy ktoś odłączał w kombajnie adblue? Czy po odłączeniu Adblue są jakieś problemy czy nie?
    • Przez szy1993
      Witam, 
      planuję zakup 3 kamer do kombajnu. Budżet to 2000zł Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy, duży monitor, Czekam na opinie na temat waszych kamer 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj