piotrp213

pomocy w wyborze kombajnu

Polecane posty

MariuszE38    25

O 108 zapomnij z takim małym hederem. Silnik V skopci Ci tyle paliwa przy ganianiu z hederkiem, że albo szybko poszukasz dużego hedera albo zmienisz model kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

tak tez mysle ze 108 sporo spali mimo iz slysalem ze 108 pali ok 14 litrow t troche sciema mysle ze taka 108 spali kolo0 20 a 98 ok 14 litrow

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kolega ma 108 mechanika z hederem 4,6 m i mało mu pali. W rzepaku jakieś 12, w pszenicy więcej. sam się zdziwił że tak mało spala, w przed tem miał Bizonka 56 to wiecej spalał.

Kuzyn ma 108 z z hederem koło 5,5 i podobnie spala.

Silniki z mercedesa.

Jak mały heder to szybciej się jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

i wlasnie nie wiem co robic .... mam na oku i 108sl maxi i 98sl a takze 98sl maxi silniki merca przystawki po 4,5 stan wszystkich jest bardzo dobry nie ma zadnych lozow silniki pieknie chodzo zero dymu i wlasnie nie wiem co zrobic.... u nas pola srednio po hektarze wiec male wczesniej mialem new holanda 1545 z 4m przystawka a teraz chce kupic dominatorka jednego z tych trzec i nie wiem ktorego zalezy mi na wmiare niskim spalaniu

 

 

tomek73 jesli ty piszesz ze 108 pali ok 12 to jest bardzo malo moj holand palil na dzien ok 100 litrow ja spodziewlem sie ze 12 to moze spali 98 sl

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

piotrp213 nie mierzyłem szczerze mówiąc, prawdopodobnie tyle co piszesz, a robotę robi. Jeżeli trafisz na dobry egzemplarz z silnikiem mercedesa to bierz, my podczas wybierania Claasa nie patrzylismy na silnik perkinsa. Ewentualnie wyższy model 108SL. Stwierdziliśmy że będzie za duży poza tym ten który stał obok naszej 98tki był sporo droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

raczej mysle ze 108 tez bedzie za duzy powaznie sie zastanawiam nad 98 sl lub 98sl maxi

tylko mnie kusi ten 108 sl maxi czasamy bo wprawdzie jest troche drozszy ale jesli by on palil w granicach 12-14 litrow na godzine to wzial bym go bo spalanie porownywalne do 98 sl a jesli pali ponad 20 to odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

U nas szerokość hedera taka jak w bizonie czyli 4,2 ze wzgledu na przejazdy z gospodarstwa na pola. Ciężko mi powiedzieć jak jest ze spalaniem. Kombajn czwarty sezon u nas i kilka awarii ale godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kolega ma 108 mechanika z hederem 4,6 m i mało mu pali. W rzepaku jakieś 12, w pszenicy więcej. sam się zdziwił że tak mało spala, w przed tem miał Bizonka 56 to wiecej spalał.

Kuzyn ma 108 z z hederem koło 5,5 i podobnie spala.

Silniki z mercedesa.

Jak mały heder to szybciej się jeździ.

Masz na myśli spalanie na ha? To uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Oczywiście że 12 lirtów na hektat, nie na godzinę.

Ja w NH TC 5060 mam 4,6 i nie narzekam, trochę szybcej jeżdże, ale dobrze ponad 12 na hektar bierze paliwa. W pszenicy mam wyliczone 18 l/ha. Rzepak trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

108 powinien spalić mniej od Bizona, w przeliczeniu na hektar, ale nie na godzinę. 108 nie może spalać tyle samo lub mniej, co 98 (na godzinę), bo ma mocniejszy silnik. Ogólnie polecałbym Ci 98, bo mając małe pola wyraźną część paliwa będziesz spalał na uwrociach i przejazdach, a 98 spali tego paliwa mniej niż 108. Dodatkowo mając heder 4,5m w 108 musiałbyś dość szybko kosić, co może nie być możliwe, a w 98 prędzej osiągniesz maksimum wydajności na tym hederze.

piotrp213 - Jakie silniki są w tych Claasach, które masz "na oku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kosi się 3-6 km/h, a jak będzie większy heder to będzie o 0,1-0.4 km/h wolniej, na piechote się minie, zgadza się.

Hederem to bym sie nie przejmował, że 0,5, czy 1 metr mniejszy, trza na kombajn patrzeć, który lepiej wygląda, a że troszkę większy, jak to się mówi, "od przybytku głowa nie boli', a szybciej się pojedzie, potem będzie się żałować bo dziennie skosiło by się z 4 ha wiecej, a tu nie ma czym gonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wszystko zależy od warunków pracy. Mając małe kawałki duży kombajn nie będzie się spisywał. Taki 108 dobry jest na długie pola, ale jeśli trzeba dużo jeździć i manewrować to koszty takiej pracy wzrosną.

Wiadomo, że jeśli obrobi się szybciej, to można jeszcze pojechać na zarobek, ale to już zależy od kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli tak Ci zależy na mniejszym spalaniu to wybierz 98sl. Najoszczędniejszym modelem 98 jest chyba 98s Classic, bo ma silnik Perkinsa (162KM). Maxi spali na pewno więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

wiem ze spali wiecej tylko ile wiecej bo jesli spali 14 to nie jest az tak duzo co innego jesli bedzie palil 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Polecałbym zamiast 76 wziąć 86, bo dysponują tym samym silnikiem Perkinsa (120KM), tylko 86 może mieć jeszcze silnik Mercedesa (120KM) lub Merca z turbo (150KM). 76 jest tej samej długości, co 96, a 86 jest krótszy od nich. 86 ma również większy zbiornik ziarna i inną rurę rozładowczą. W 76 jak włączysz przypadkiem wysyp, kiedy rura jest złożona, to uszkodzisz napęd, a w 86 można włączyć napęd rury nawet jeśli ta jest złożona. Minusem 86 może być jego większa waga (względem 76) i oczywiście cena, tylko że zależnie od czasu (przed żniwami, po, w zimie, itd) ceny 76 i 86 się wahają i raz 86 są droższe, a raz 76.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

W 76 nie uszkodzisz napedu wysypu, bo go nawet nie włączysz na zlożonej rurze, ponieważ ogranicznik ,na którym opiera się napinacz napędu wysypu wysuwa sie przy rozłozonej rurze co umozliwia napięcia paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bel920
      przymierzam się do malowania i moje pytanie jakiej marki polecacie farbe aby dała efekt na lata i dobrze się trzymała i kryła jak pomalować to żeby zaraz nie wyblakło ale i malowanie szło do pomalowania deutz  far
    • Przez lotnik993
      kręcicie vlogi ooo życiu codziennym w gospodarstwie wiec spoko ale do rzeczy :-) Na kanale YouTube jest tylko jeden film jak przygotować kombajn do żniw kukurydzy . Mógł by ktoś nakręcić film jak trwają przygotowywanie np bizona zo56 do kukurydzy .Przypinanie przystawki jak zdejmuje podajnik pochyły także ja jestem ciekawy , a reszta oglądaczy co ooo tym sądzi ...
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Chce założyć do kombajnu sygnał cofania, wiadomo musi być dość głośny żeby był słyszalny.
      Wiem co i jak podłączyć ale chodzi o sam sygnał czy ten który chce kupić jest wystarczająco dobry.
      Czy ktoś miał z nim styczność? 
      http://allegro.pl/sygnal-brzeczyk-cofania-12v-24v-bus-tir-beeper-i7182814252.html i drugi http://allegro.pl/sygnal-cofania-beeper-12v-24v-bus-tir-brzeczyk-i7041601627.html
      Waham się miedzy tymi dwoma.
      Piszą że koło 100 db mają ale czy to prawda? Na youtubie są filmiki jak działają ale to nie to samo co na żywo.
      Proszę o pomoc.
       
    • Przez dankuso
      Dzień dobry, mam pytanie, czy ktoś odłączał w kombajnie adblue? Czy po odłączeniu Adblue są jakieś problemy czy nie?
    • Przez szy1993
      Witam, 
      planuję zakup 3 kamer do kombajnu. Budżet to 2000zł Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy, duży monitor, Czekam na opinie na temat waszych kamer 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj