piotrp213

pomocy w wyborze kombajnu

Polecane posty

podlach93    6

ja 96 z 4,5m kosą w dobrym zbożu jeżdżę ok 5-6km/h i pięknie czysto młóci

 

to prawie to samo jest ale chyba bardziej chodliwa też mi sie marzy taka 88 sl maxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

98 jest taki sam jak 96 tylko nowszy wydajnosc ta sama a nie wiesz ja dziala hydrostat by jechac do przodu to te dzwignie musze trzymac caly czas czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

nie nie kolego tą dzwignie w jakim położeniu ustawisz z taką prędkością jedziesz nie musisz jej trzymać ciągle, tak jest nowsza i trochę ma masywniejsze napędy podsiewacza kosza sitowego itp zwróć uwagę na to czy po rozgrzaniu oleju z 3 ci ruszy bez problemu płynnie bez jakiegoś dużego wycia bo może się potem okazać żę w żniwa jak olej gorący i zbiornik pełen to pod górkę ci nie podjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

ok i na co jeszcze zwracac uwage w dominatorach 98

\

 

"to prawie to samo jest ale chyba bardziej chodliwa też mi sie marzy taka 88 sl maxi "

jak 88 jest bardziej chodliwy

 

ajeszcze mam pytanie wlasnie odnosnie tego 88sl maxi jak sie ona ma do 98 sl ktory jest lepszy wydajniejszy

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja miałem Dominatora 86, ale to był szrot. Przy zakupie trzeba bardzo uważać, bo to, że blachy się błyszczą to nie znaczy, że kombajn jest w dobrym stanie. Ceny części są straszne. Może jakościowo są niezłe, ale i tak ceny powalają! Heder 4,5m jest już dość duży. Ja musiałem prawie po rowach jeździć, żeby się zmieścić. W Claasach hedery są 4,5m, 3,9m, ale nie ma 4,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

no takie podstawowe rzeczy to będziesz wiedział ale przy 96 np często zdarza się że skrajne tarcze na bębnie łmocącym pękają w tym miejscu gdzie są te zgrzewy, na tym rzekomym klepisku uniwersalnym ciężko młócić jęczmień i niektóre przeżyta miałem takie jak kupiłem 96 co więcej no na dobrą sprawę tam jest wszystko na wieszchu jak wszystko się ładnie kręci nic nie tłucze dziur nie ma podsiewacze całe to będzie chodzić jak kupisz to się odezwij mam katalog do takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ja nie spotkałem się z 4,20, uniwersalne to takie podrośnie pręt ok 5mm i odstępy ok 10mm kukurydzę miażdży a nie obija jęczmienia mam takie leżeć jak ktoś chce to mogę sprzedać heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

a teraz masz jakie??

 

cheder 4,20 mialem w clasie mercatorze 75 jeszcze zanim kupilem holanda

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

a jeszcze mam pytanie znacie jakies kombajny takie kolo 110000 co maja 2 bebny mlucace to jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Przy zakupie Claasa powinno się zobaczyć jak bardzo wytarty jest ślimak wciągający w hederze. To pokazuje ile zboża przeszło przez heder. Cepy pewnie będą nówki, ale i tak należy je sprawdzić. Ważne, żeby elektryka była w dobrym stanie. Nie jeden Claas spalił się przez elektrykę. Dobrze jest rozgrzać silnik, żeby zobaczyć, czy jest on w dobrej kondycji. Krótkie odpalenie nie pokaże wszystkiego. Standardowo powinno się sprawdzić działanie czujników, luzy na łożyskach, stan sit i podsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

jak chcesz na usługi jeździć to przemyśl to bo po dwóch bębnach słoma jest bardziej pokruszona a jak komuś na niej zależy to stracisz klienta, heder nie zawsze towarzyszy maszynie przez cały okres eksploatacji, jak przenica ci będzie sypała 8t to ta 98 itak ci to przerobi nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

jak chcesz na usługi jeździć to przemyśl to bo po dwóch bębnach słoma jest bardziej pokruszona a jak komuś na niej zależy to stracisz klienta, heder nie zawsze towarzyszy maszynie przez cały okres eksploatacji, jak przenica ci będzie sypała 8t to ta 98 itak ci to przerobi nie martw się

 

Nie koniecznie w System omłotu jelona jest lepszy gdyż słoma przepływa płynniej nie niszcząc tak słomy jak Claas. Tak chwalił sie sprzedawca jelonka.

Edytowano przez BLV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

tak tylko po claas też nie ma najmniejszego problemu ze zbiorem słomy i te kombajny są bardzo proste i przyjemne w naprawie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

dzis bylem ogladac clasa dominatora 98 sl i stal obok dominator 108 sl maxi bardzo mnie on zaciekawil jest troszeczke drozszy od 98 oba kombajny maja chedery po 4.5 metra i tu mam pytanie gdzyz sprzedawca powiedzial ze ta 108 maxi pali srednio 12 litrow na godzine a 98 pali srednio 10 litrow na godzine czy to jest mozliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

a jakie tam siedzą silniki w tych kombajnach

ja w swoich mam 150 konne mercedesy i palą 13litrów na godzine a jak z szarpaczem to 15 ale to max

uważam że trochę go fantazja poniosła

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W 108 Maxi powinien być silnik Merca R6 (OM 366 LA, z turbo) - 221KM. W 98 sl mógł być silnik Merca R6 (OM 366 A, bez turbo) - 170KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

a jaka jest roznica miedzy 98 sl a 98 sl maxi ??

98 maxi ma 200 koni i wiekszy zbiornik a 98 ma 170 koni oba kombajny maja silnik mercedesa ten maxi bedzie wiecej palil ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Niekoniecznie więcej, bo łatwiej idzie jak zboże dobrze sypie. Mniej to będzie palił na postoju. Może...

Szukasz na hydrostacie? Jeśli nie, to przejedź się takim z hydrostatem i na zwykłą skrzynię już nie spojrzysz.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

szukam z hydrostatem szerokosc robocza max 4,5 metra w gree wchodzi 98 sl lub 98 sl maxi i jeszcze tez rozwazam 108 sl maxsi te trzy kombajny wchodza w gre 88 raczej odpada bo kosztuje mniej wiecej tyle co 98 a jest krutszy i slyszalem ze czasami gubi ziarno john deera tez rozwazalem ale raczej nie w gre wchodza te trzy kombajny co pisalem wyzej a wiec 98sc, 98sl maxi lub 108 sl maxi wszystkie te kombajny maja przystawki 4,5 metra i silniki mercedesa roznia sie mocami osobiscie te maxi bardziej mi sie podobaja wizualnie sa takie potezniejsze tylko wlasnie nie wiem jak ze spalaniem bo mysle ze roznicy w wydajnosci to raczej nie bedzie bo przystawki takie same u nas zboza raczej srednie glownie zyto owies przezyto przenica plon z hektara sredni i wlasnie sie zastanawiam bo nie wiem co kupic co bedzie lepszym wyborem i jakie sa roznice ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W Dominatorze 86 silnik Merca 150KM wystarczał więc w 98sl 170KM również wystarczy. W modelu 98sl Maxi 200KM to chyba już dużo. Najoszczędniejszy powinien być Perkins dlatego polecam szukać właśnie tych silników, tylko problem jest taki, że występowały one tylko przy modelach 88 i mniejszych (nie licząc V8 z modelu 108).

Wydajność młocarni w 88 i 98 jest taka sama, tylko 98 ma dłuższe wytrząsacze i sita więc osiągając maksimum wydajności młocarni układ separacji i oczyszczania radzi sobie z masą bez strat. W 88 nie można osiągać max wydajności młocarni, bo wtedy sita i klawisze gubią ziarno.

Różnic w młocarniach między 98sl, a 98sl Maxi raczej nie ma, mocniejszy silnik w Maxi może lepiej radzić sobie z mokrym zbożem no i prędzej przejedziesz po mokrym gruncie. Spalanie Maxi będzie miał większe, ale zaoszczędzisz na dłuższych przejazdach bez wysypywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Ja mam kombajn 98sl na mercedesie i szczerze polecam nie wiem jaka różnica w spalaniu w porównaniu z perkins. Silnik chodzi perfekcyjnie i nie zamieniłby mgo na perkinsa. Wydajność lepsza od nowego tc 5050 wiem bo kosilem obok niego i jeździłem znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bel920
      przymierzam się do malowania i moje pytanie jakiej marki polecacie farbe aby dała efekt na lata i dobrze się trzymała i kryła jak pomalować to żeby zaraz nie wyblakło ale i malowanie szło do pomalowania deutz  far
    • Przez lotnik993
      kręcicie vlogi ooo życiu codziennym w gospodarstwie wiec spoko ale do rzeczy :-) Na kanale YouTube jest tylko jeden film jak przygotować kombajn do żniw kukurydzy . Mógł by ktoś nakręcić film jak trwają przygotowywanie np bizona zo56 do kukurydzy .Przypinanie przystawki jak zdejmuje podajnik pochyły także ja jestem ciekawy , a reszta oglądaczy co ooo tym sądzi ...
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Chce założyć do kombajnu sygnał cofania, wiadomo musi być dość głośny żeby był słyszalny.
      Wiem co i jak podłączyć ale chodzi o sam sygnał czy ten który chce kupić jest wystarczająco dobry.
      Czy ktoś miał z nim styczność? 
      http://allegro.pl/sygnal-brzeczyk-cofania-12v-24v-bus-tir-beeper-i7182814252.html i drugi http://allegro.pl/sygnal-cofania-beeper-12v-24v-bus-tir-brzeczyk-i7041601627.html
      Waham się miedzy tymi dwoma.
      Piszą że koło 100 db mają ale czy to prawda? Na youtubie są filmiki jak działają ale to nie to samo co na żywo.
      Proszę o pomoc.
       
    • Przez dankuso
      Dzień dobry, mam pytanie, czy ktoś odłączał w kombajnie adblue? Czy po odłączeniu Adblue są jakieś problemy czy nie?
    • Przez szy1993
      Witam, 
      planuję zakup 3 kamer do kombajnu. Budżet to 2000zł Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy, duży monitor, Czekam na opinie na temat waszych kamer 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj