Gość Profil usunięty

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy

Polecane posty

miszka16    86

A ja myślę o czymś takim. Koszt budowy chyba będzie niewielki?Proszę o wasze opinie na temat tej obory.

http://www.sklep.rbprojekt.pl/wa012-projekt-obory-dla-bydla-opasowego-gleboka-sciolka-p-11.html

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak ktos chce zapierniczac widlami i taczka cale zycie jego problem

ja mam niecale 30 lat na karku i juz raz mi wysiadl kregoslup dosc powaznie i od tego roku koniec - wszystko idzie w kojce na wolne stanowiska, po srodku stol paszowy i zero roboty. Mozna na poczatek taczka zadawac a pozniej kupic ucinak do ciagnika za 2 tys zl i po problemie.

Co do grop wiekowych robisz sobie kojce jakies mniejsze powiedzmy na 6 sztuk i kupujesz przez miesiac 6 sztuk, odkarmiasz w jakis malych cielegnikach jeszcze przez miesiac tak aby byly te 6-8 tygodni na mleku i pozniej razem w kojec az do sprzedazy. Stol paszowy robisz podwyzszony o 70 cm, czyli obornik do wywalenia turem co kilka miesiecy albo ladowarka .

Ja bede przerabial stodole i zostawial na stol ok 4 metry wiec do wywalania obornika bede wypuszczal byki na stol paszowy, wjezdzam ladowarka czy ciagnikiem z turem, 2 godziny roboty i do widzenia, a tak przez caly rok rano i wieczorem naginasz widlami i taczka i zycia zero.

No ale jak ktos sie uprze to niech ma lancuchy i roboty po same uszy a pozniej narzekanie ze nie ma na nic czasu, robota nie zaplacona itp itd, bo za drogo bylo o 1 czy 2 metry szerszy budynek postawic.

To tak jak namaiwanie kogos co cale zycie jezdzil ursusami zeby sobie kupil zachodni ciagnik taaki drogi w utrzymaniu, ale jak juz wsiadzie do takiego i kupi, to na ursusa juz nie spojrzy - taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Co sądzicie a czymś takim mamy zamiar stawiać takie coś na wiosnę dla bydła limousine ?

post-3424-0-53435400-1389462085_thumb.png

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Co to za szopa?

 

 

A w temacie obory na 50 opasów, sam buduje a w zasadzie jest na ukończeniu na 50 szt. wymiary 14 m x 30 m wolnostanowiskowa.Od ściany 4 metry korytarza paszowego i reszta na byki podzielone na boksy 5x10m x 6 szt. Ściana z pustaka żużlowego "12", co 5 m dwuteownik "14" zalany w fundamencie pionowo na wzmocnienie. Na dach poszła płyta warstwowa, wiązanie: kozły z dwuteownika "10" co 5 m, pomiędzy wspawany profil 100x50x3, koszt-ok 50 tyś zł.

Razem wszystko z wygodami zmieściło się w 100 tyś zł.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panie limosine mógł by pan powiedzieć czy te 100 tyśięcy wyszło razem z robocizną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Tak z tym, że część robót zrobiłem we własnym zakresie, dlatego napisałem ok 100 tyś


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podłączam się do tematu.Zainteresował mnie bardzo pomysł pana limusine,a ta obora to na ściółce czy na rusztach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ściółka, bo ruszt to 2x albo 3x tyle by wyszło w zależności jakie zbiorniki pod nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

Witam

Jestem nowy na forum , chce postawić obore na opasy tylko zastanawiam sie jaką jaki metraż i na ile sztuk zaznacze że mam 10 ha pola i 5 ha łaki obora nie może być szersza jak 11 m i do 50m zostanie jeszcze wybieg koło 20 na 100m

 

Witam

Jestem nowy na forum , chce postawić obore na opasy tylko zastanawiam sie jaką jaki metraż i na ile sztuk zaznacze że mam 10 ha pola i 5 ha łaki obora nie może być szersza jak 11 m i do 50m zostanie jeszcze wybieg koło 20 na 100m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@limousine

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia tej obory?

 

A gdzie miałby by być umieszczony zbiornik na gnojówkę i płyta obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja w najblizszym czasie chce wybudować obore na 20sztuk opasow 6m x 22m system uwieziowy dach spadzisty na jedna stone jestem wlasnie w trakcie zalatwiania zezwoleń. pustaki zuzlowe mam zalawione po 3zl szt. czy moglby mi ktoś powiedzec jaki mniej więcej wyszedł by koszt takiej obory biorac pod uwagę ze będę murowal własnymi rekoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planuje na wiosnę przerobić kojec po trzodzie na wolnostanowiskową dla opasów. Wszystko ładnie pięknie tylko byłby problem z obornikiem. Mam tura przy 60 i chciałem wywozić od nich obornik średnio raz na 2-3 tyg. Sęk w tym że musiałbym jexdzić między nimi bo niestety nie ma innej możliwości żeby je wygonić na ten czas. I tu moje pytanie jak one się wtedy zachowują i czy to nie jest głupi pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

@limousine

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia tej obory?

 

A gdzie miałby by być umieszczony zbiornik na gnojówkę i płyta obornika?

Zbiornik na gnojówke i płyta obornika jest nie potrzebna bo obora na głębokiej ściółce.

Tu masz zdj z sierpnia, doszły jeszcze drzwi w szczytach i okna.

http://***.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=107&image_id=9197


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak planujesz budowę obory to nie ma konieczności zaplanowania płyty obornika i zbiornika na gnojówkę.

Ta obora jest budowana od początku?

Jak wybierasz obornik to gdzie wyganiasz bydło?

Trzymasz tutaj byki od młodego aż do sprzedania?

Ile sztuk się mieści w jednym kojcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Pierwsze pytanie: tak

drugie tak

Boksy mają wymiary 5 x 10 metrów, zamykam na pół i z wolnej części wygarniam obornik. Później drugą stronę na odwrót. Także byki są cały czas w oborze i nie mieszają się.

Odsadki 200 - 800 kg

7 - 12 szt.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Troche się pobodą, ale nie jest źle. Warunek jest taki, żeby byki nie miały kontaktu wzrokowego z jałówkami lub krowami.

 

Układ obory musisz sobie sam zaplanować, bo nie wiem jakie masz warunki.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

pytanie tez mam - jak rozwiązałes problem poideł - mógłbyś jeszcze ich foto tez wrzucić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Poideł jeszcze nie ma. Woda jest doprowadzona i na razie leci do wanienek

Edytowano przez limousine

Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz układ tej obory bo na zdjęciach nie widać dokładnie?

Masz tak zrobione że boksy są pośrodku a korytarz paszowy z lewej i prawej strony?

Poidła to chyba najlepiej zamontować w rogu po 2 poidła na boks rozmieszczone na skos względem siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: tak

drugie tak

Boksy mają wymiary 5 x 10 metrów, zamykam na pół i z wolnej części wygarniam obornik. Później drugą stronę na odwrót. Także byki są cały czas w oborze i nie mieszają się.

Odsadki 200 - 800 kg

7 - 12 szt.

Mógłbyś wrzucić fotki w jaki sposób masz zrobione te kojce że je zamykasz na pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Orientuję sie któś jaki może być koszt budowy obory na 120 szt opasów na głebokiej sciółce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

zależnie od firmy ale na hali stalowej z kurtynami plus trochę twojej roboty to można w 400 brutto się zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
    • Przez Artur1211
      Mam w planach budowe chłodni na warzywa o pojemności 100 ton podzieloną na 3 komory chciał bym sie dowiedzieć jaki byl by koszt budowy takiej chlodni.budowa w wojewudztwie mazowieckim prosił bym o polecenie wykonawców dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj