Skocz do zawartości

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 18:59

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy jest jeszcze jeden sposób, poszukaj w necie lub gdzieś w okolicy jakieś wiaty/hali/garażu ze stalową konstrukcja... można kupić i masz już gotowy projekt... tylko przy projektowaniu takiej obory trzeba brać jedno pod uwagę... a mianowicie grupy żywieniowe... bo wiadomo , że nie wpuścisz wszystkiego do jednego miejsca i niech chodzi... conajmniej na 3 grupy trzeba podzielic...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Dzisiaj, 11:17
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:03

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Dobrze panie mickas092 to niech mi pan wytłumaczy jedno, bo ja na oborę na 50 sztuk opasów dobrze przeczytaj na 50 sztuk opasów!!!! Mogę przeznaczyć góra ale to naprawdę maksimum 150 tysięcy złotych więc jak mam wybudować taką oborę jak ty napisałeś za tak małe pieniądze, dlatego obora ma być jak najkrótsza i najwęższa, żeby jak najmniejszy koszt jej wyszedł, dlatego sam już nie wiem czy wybrać wolnostanowiskową czy uwięziową w której będzie mniejszy koszt budowy? Mógł byś mickas092 zrobić rysunek takiej obory i koszt budowy takiej obory wolnostanowiskowej jak ty napisałeś i stawić ją do swojego postu??A i proszę się nie martwić o moje plecy ja sobie poradzę taczką jeździć.A paszowozu przez dlógie lata nie planuje kupić a jak może kupię to wtedy będę się martwić o wazki korytaż teraz trza wpierw postawić oborę!!

Dzięki za poddanie pomysłu panie FINN a mógłby pan powiedzieć na jakie grupy żywieniowe najlepiej podzielić i po ile sztuk??

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:13

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Przeczytałeś mój post jak najtaniej zrobić? http://allegro.pl/ha...3829651687.html tu masz przykładową. w dachu przydało by się robić jakąś otwieraną wentylacje. posadzki musisz sobie policzyć ok 90zł/m2 jak chcesz porządną, murek wkoło i wyposażenie, możesz kupić rury z demontażu na wygrodzenia.

Zrób od razu na paszowóz bo stół musi być wyżej niż stanowiska i po co potem przerabiać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:14

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy na pewno wolno stanowiskowa bedzie tańsza,bo nie musisz kupować stanowisk...
nie wiem na jakie grupy... bo to za lezy jakie bedziesz trzymał te opasy... czy same byki, czy może i jakieś jałówki, lub mamki

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#25 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:36

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy 1m więcej a ulga na całe życie pamiętaj koszty nie będą dużo większe a zdrowie jest bez cenne
Najtańszy jest pustak żużlowy ale na tyle sztuk to dach najlepiej stalowy

#26 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:48

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy A ja myślę o czymś takim. Koszt budowy chyba będzie niewielki?Proszę o wasze opinie na temat tej obory.
http://www.sklep.rbp...iolka-p-11.html

Edytowany przez miszka16, 07 styczeń 2014 - 17:52.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#27 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:10

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy jak ktos chce zapierniczac widlami i taczka cale zycie jego problem
ja mam niecale 30 lat na karku i juz raz mi wysiadl kregoslup dosc powaznie i od tego roku koniec - wszystko idzie w kojce na wolne stanowiska, po srodku stol paszowy i zero roboty. Mozna na poczatek taczka zadawac a pozniej kupic ucinak do ciagnika za 2 tys zl i po problemie.
Co do grop wiekowych robisz sobie kojce jakies mniejsze powiedzmy na 6 sztuk i kupujesz przez miesiac 6 sztuk, odkarmiasz w jakis malych cielegnikach jeszcze przez miesiac tak aby byly te 6-8 tygodni na mleku i pozniej razem w kojec az do sprzedazy. Stol paszowy robisz podwyzszony o 70 cm, czyli obornik do wywalenia turem co kilka miesiecy albo ladowarka .
Ja bede przerabial stodole i zostawial na stol ok 4 metry wiec do wywalania obornika bede wypuszczal byki na stol paszowy, wjezdzam ladowarka czy ciagnikiem z turem, 2 godziny roboty i do widzenia, a tak przez caly rok rano i wieczorem naginasz widlami i taczka i zycia zero.
No ale jak ktos sie uprze to niech ma lancuchy i roboty po same uszy a pozniej narzekanie ze nie ma na nic czasu, robota nie zaplacona itp itd, bo za drogo bylo o 1 czy 2 metry szerszy budynek postawic.
To tak jak namaiwanie kogos co cale zycie jezdzil ursusami zeby sobie kupil zachodni ciagnik taaki drogi w utrzymaniu, ale jak juz wsiadzie do takiego i kupi, to na ursusa juz nie spojrzy - taka prawda.

#28 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 11 styczeń 2014 - 08:16

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy http://www.sklep.rbp...egowa-p-10.html

Budował ktoś z was coś podobnego ? Ile może kosztować wybudowanie takiego obiektu ?

#29 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:38

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Co sądzicie a czymś takim mamy zamiar stawiać takie coś na wiosnę dla bydła limousine ?

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.png

Edytowany przez ursuss, 11 styczeń 2014 - 18:41.

#30 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:11

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Co to za szopa?

A w temacie obory na 50 opasów, sam buduje a w zasadzie jest na ukończeniu na 50 szt. wymiary 14 m x 30 m wolnostanowiskowa.Od ściany 4 metry korytarza paszowego i reszta na byki podzielone na boksy 5x10m x 6 szt. Ściana z pustaka żużlowego "12", co 5 m dwuteownik "14" zalany w fundamencie pionowo na wzmocnienie. Na dach poszła płyta warstwowa, wiązanie: kozły z dwuteownika "10" co 5 m, pomiędzy wspawany profil 100x50x3, koszt-ok 50 tyś zł.
Razem wszystko z wygodami zmieściło się w 100 tyś zł.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2014 - 13:07

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy panie limosine mógł by pan powiedzieć czy te 100 tyśięcy wyszło razem z robocizną??

#32 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:20

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Tak z tym, że część robót zrobiłem we własnym zakresie, dlatego napisałem ok 100 tyś

#33 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:00

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Podłączam się do tematu.Zainteresował mnie bardzo pomysł pana limusine,a ta obora to na ściółce czy na rusztach?

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:13

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy ściółka, bo ruszt to 2x albo 3x tyle by wyszło w zależności jakie zbiorniki pod nimi.

#35 Share mqrcin1991

mqrcin1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 17:35

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy Witam
Jestem nowy na forum , chce postawić obore na opasy tylko zastanawiam sie jaką jaki metraż i na ile sztuk zaznacze że mam 10 ha pola i 5 ha łaki obora nie może być szersza jak 11 m i do 50m zostanie jeszcze wybieg koło 20 na 100m

Witam
Jestem nowy na forum , chce postawić obore na opasy tylko zastanawiam sie jaką jaki metraż i na ile sztuk zaznacze że mam 10 ha pola i 5 ha łaki obora nie może być szersza jak 11 m i do 50m zostanie jeszcze wybieg koło 20 na 100m

#36 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 15:13

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy @limousine
Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia tej obory?

A gdzie miałby by być umieszczony zbiornik na gnojówkę i płyta obornika?

#37 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 16:58

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy ja w najblizszym czasie chce wybudować obore na 20sztuk opasow 6m x 22m system uwieziowy dach spadzisty na jedna stone jestem wlasnie w trakcie zalatwiania zezwoleń. pustaki zuzlowe mam zalawione po 3zl szt. czy moglby mi ktoś powiedzec jaki mniej więcej wyszedł by koszt takiej obory biorac pod uwagę ze będę murowal własnymi rekoma

#38 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 19 styczeń 2014 - 19:28

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy planuje na wiosnę przerobić kojec po trzodzie na wolnostanowiskową dla opasów. Wszystko ładnie pięknie tylko byłby problem z obornikiem. Mam tura przy 60 i chciałem wywozić od nich obornik średnio raz na 2-3 tyg. Sęk w tym że musiałbym jexdzić między nimi bo niestety nie ma innej możliwości żeby je wygonić na ten czas. I tu moje pytanie jak one się wtedy zachowują i czy to nie jest głupi pomysł

#39 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 19:55

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy

@limousine
Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia tej obory?

A gdzie miałby by być umieszczony zbiornik na gnojówkę i płyta obornika?

Zbiornik na gnojówke i płyta obornika jest nie potrzebna bo obora na głębokiej ściółce.
Tu masz zdj z sierpnia, doszły jeszcze drzwi w szczytach i okna.
http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=107&image_id=9197

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:16

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy A jak planujesz budowę obory to nie ma konieczności zaplanowania płyty obornika i zbiornika na gnojówkę.
Ta obora jest budowana od początku?
Jak wybierasz obornik to gdzie wyganiasz bydło?
Trzymasz tutaj byki od młodego aż do sprzedania?
Ile sztuk się mieści w jednym kojcu?