Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa Krone 8 ton

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomsky

Tomsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 14:20

Przyczepa Krone 8 ton Witam.
Właśnie rozpocząłem poszukiwanie używanej przyczepy 8-10 ton. W jednej z firm oferującej używany sprzęt z zachodu natknąłem sie na 8 tonową Krone. Przyzwoity stan wizualny, aluminiowe burty , 3 stronny wywrot . Zaskoczyły mnie jednak dwie sprawy. Po pierwsze przyczepa z roku 1990, 8 ton i ... hamulce najazdowe??? co prawda prędkość max to 25 km ale byłem zaskoczony. Zastanawiam się też czy nie ma kłopotów z rejestrowaniem takich przyczep w Polsce. Druga sprawa to resory. Tylko pojedyńcze pióro, do tego zamiast poduszek ograniczających ugięcie resora teleskopowo wysuwana rura zabezpieczana przetyczką. Czy mam rozumieć że po załadowaniu przyczepy zachowuje się ona jak sztywna nieresorowana. To pojedyńcze pióro jest dość masywne ale bez wątpienia 8 ton je wyprostuje. Czy jest ktoś wśród forumowiczów, kto użytkuje taki model lub spotkał się z takim rozwiązaniem w praktyce.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa Krone 8 ton Dzisiaj, 13:28
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 04 styczeń 2014 - 14:57

Przyczepa Krone 8 ton

8-10 ton na pojedynczym resorze troche zbyt elastycznie mogło by być ..... ale o zastosowaniu rurki jescze nie słyszałem zamiast gum :) he

może poprzedni właściciel sobie nie radził i poprzerabiał bo gumy nie wytrzymywały ....

Lepiej przemyśl poważnie kupno tej przyczepy bo może być potem nieciekawie ...

Pozdrawiam ;)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1188 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:01

Przyczepa Krone 8 ton Jeżeli te wszystkie elementy sa oryginalne to na pewno bedzie ok. to nic ze coś jest cienkie i delikatnie wygląda, to o niczym nie swiadczy że np jest słabe... Metaltech 14t, ma bodajże 2 pióra i jak jest pełna to jest prawie nie ugięta i gdzie tam do odbojów... Hamulce najazdowe w DE to normalna rzecz...

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:03

Przyczepa Krone 8 ton Nie jestem pewien czy z najazdowym hamulcem zarejestrujesz przyczepe 8 ton raczej nie po 2 często 8 ton w Niemczech dotyczy DMC a nie ładowności

#5 Share Tomsky

Tomsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:44

Przyczepa Krone 8 ton Wszystkie elementy wydają sie być oryginalne, ja przynajmniej nie zauważyłem śladów ingerencji poprzedniego użytkownika. Bardzo możliwe że 8 ton to dla tej przyczepy DMC, przypominam sobie że na wysokości każdej z osi był nadruk: max 4000 kg . Dzięki @boku27 że zwróciłes na to moją uwagę. Na ładunek zostało by nie więcej jak 6,5 tony. Tłumaczyło by to też stosunkowo "delikatną" budowę osi i resorów.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 21:12

Przyczepa Krone 8 ton Też oglądałem taką przyczepę Krona z 1986r tylko 10t. Miała tylko hamulce hydrauliczne. Nie miała tylko papierów więc zrezygnowałem gdyby jednak miała dokumenty wziąłbym ją bez wahania ponieważ konstrukcyjnie była solidniejsza od dzisiejszych pronarek. Co do resorów one są wytrzymałe (tzw. paraboliczne) nie zacierają się jak to czasami ma miejsce w piórowych, a te rurki rozsuwane zamiast poduszek to oryginalny patent krone bo i ta co ją oglądałem to miała to samo i tą co teraz kupiłem (włoską) też ma to samo. Co do rejestracji nigdy nie będzie problemu czy ma hamulce czy też nie ma byle by były papiery

#7 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 22:51

Przyczepa Krone 8 ton Na IT.NORCOM wyczytałem:

dz.u.32.poz.262.2003 warunki techniczne
Rozdział 4 Hamulce
7. W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi; warunek stosuje się również do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5 t, zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.

Ciągnik rolniczy może ciągnąć przyczepe z hamulcem najazdowym o dmc do 5 t

Więc tak czy tak hamulec najazdowy w Polsce odpada.

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:29

Przyczepa Krone 8 ton A moja nie ma i nie było problemu z zarejestrowaniem

#9 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 luty 2014 - 10:34

Przyczepa Krone 8 ton Panowie handluje przyczepami i powiem wam że czy resor ma jedno pióro czy też więcej to sprzęt z zachodu zawsze jest tak wyliczony że musi dawać to radę. Wszystkie niemki mają mega delikatny zaczep i wszyscy mówią że to zaraz się skrzywi. Niemcy jeżdzą i im się nic z nimi nie dzieje. Tylko nikt nie wiem że stal na zaczep jest prawie jak resor wygnie się i wróci do swojej pozycji. A w naszych przyczepach za przeproszeniem napier... tej stali i mało tego że jest to ciężkie to jeszcze słabe.To takie moje zdanie a hamulec najazdowy świetnie się sprawdza z ciągnikami z zachodu które nie mają pneumatyki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 23:31

Przyczepa Krone 8 ton Panowie odkope troszke temata jesli jest pojedynczy grubszy resor najprawdopodobniej jest to resor paraboliczny przyczepy ciezarowe 16tonowe mialy po dwa takie resorki
ja mam przyczepe obeznie z angli 18t dmc tandem osie mniej wiecej profil 70/70 kola 385/55/22,5 pojedynczy resor paraboliczny przy zaladunku 20t resory sie prawie wyprostowaly a oska nic sie nie stalo
co do hamulca najazdowego nic nie powiem ale wydaje mi sie ze jak ktos trafi na barana przy rejestracji to bedzie mial problem ze przyczepa wogole posiada jakie kolwiek hamulce
jak u mnie na przegladzie czepil sie ze nie mam podlaczonego hamulca hydraulicznego silowniki hydrauliczno pneumatyczne a ciagnik tylko z pneumatycznym ukladem hamulcowym

Jeszcze raz przepraszam za odkopywanie temata