Zaloguj się, aby obserwować  
bernatziom1996

obora wolnostanowiskowa szambo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Planuje budowę obory wolnostanowiskowej rusztowej i zaczynają się schodki jedni mówiła ze lepiej szambo wylewane ale koszt wypożyczenia szalunków bardzo drogi a z bloczka jak projektant mi powiedział że nie wytrzyma, będzie naciągać wodę i nie wytrzyma . Możecie coś poradzić jak najlepiej zrobić aby było dobrze i nie za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

obore buduje się na długie lata,więc nie szukaj oszcędności i zrób z betonu b-25 wylewane.jaką wielkość obory budujesz[wymiary]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wypożyczenie szalunków to najmniejszy koszt. ok 2zł/m2 za dzień. Nie wiem jakie głębokie chcesz to szambo. Ale jak sprawna ekipa to się szalunki układa jak klocki lego. Zalewasz i na drugi dzień już się rozmontowuje, czyści i układa w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

U nas za taką oborę to za robocizne pod klucz chcą 150000tys.

ja mam uwiężiuwkie,ale kanały mam 2m głebokie i 2,3szerokie,też mi robili z szalunków,wygląda super gładka ściana,robili jedną ścianę na dzień[30m dł]więcej jest roboty z rozebraniem i czyszczeniem niż z ustawianiem,ale jak już stoi to można zalewac beton z gruchy wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

szalunki mają ,właśnie w tym roku budowali 24x35,konstukcje metalową inna firma stawiała, a onie resztę.

a u ciebi będzie stalowa konstrukcja +płyty warstwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak . Zastanawiam się czy zastosować szczeliny wentylacyjne 60cm czy wstawić okna ? Ale wydaje mi się że szczeliny będą lepszym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Szczeliny będą wygodniejsze,bo pokręcisz korbką i otworzysz wszystko na raz i ile chcesz to uchylisz,a okna trzeba biegać po oborze.ale moim zdaniem okna to wygląd obory lepszy, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0076    0

rozumiem,że po drugiej będą jałówki i cieliczki. a dlaczego na głębokiej u mnie z tych co mają już obory na rusztach twierdzą, że już od "małego" trzeba przyzwyczajać do rusztu bo później nogi siadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
    • Przez boooolek
      Witam ile wyniesie mnie budowa obory na 80 byków na głębokiej ściółce 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj