Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mds

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piekara89

piekara89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:59

Mds Witam interesuje mnie siew graniczny w rosiewaczach Rauch mds.... Chwali to sobie ktoś? i czy może uzytkujecie coś takiego....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mds Dzisiaj, 13:09
  •  

#2 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:46

Mds Najlepsze rozsiewacze.. Najdroższe, nie wiem czy kupisz taki jakiś używany.. Ja szukałem i nie znalazłem nic w pobliżu z używanych i skazany na Uniebrzeg również siew graniczny, pełna hydraulika.. I no co tu mówić, robota miód wszystko idealnie ustawisz jak chcesz..

#3 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:29

Mds bez problemu mozna takie rozsiewacze dostac uzywane
sam kupilem w zeszlym roku przed sezonem MDS 921 w stanie bdb ze od razu w pole jechalem za 3700 zl
Take dla chcacego nic trudnego
co do siewu granicznego nie mam zadnej przystawki, robie tak ze jak mam miedze po prawej stronie to jade o niej ok 1 metra i otwieram lewy talez :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share piekara89

piekara89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:42

Mds ja osobiscie chciałbym zakupic urzadzenie do siewu granicznego ale przeraża mnie cena... mysle wiec ze kupił bym tylko niektóre rzeczy a np ramke i to opuszczenie hydrauliczne zobił bym mechaniczne... ale chciałbym obejrzec to u kogos kto ma to zamontowane przy rozsiewaczu.. jestem z wielkopolki okolice konina

#5 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 11:02

Mds tym rozsiewaczami można bez przystawki siać od granicy, wszystko opisane jest w instrukcji, wystarczy tylko odpowiednio łopatki ustawić, a jak kilka g poleci do sąsiada to chyba nic się nie stanie.
mógł by mi ktoś zrobić fotkę jak wygląda podłączenie słownika w tym rozsiewaczu?? mam oryginał ale coś jest nie tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 17:44

Mds daj maila to ci podesle :)

#7 Share rk1

rk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:30

Mds Ja posiadam mds 17.1 i siew graniczny polega na tym, że jedziemy nim normalnie tak jak z pierwszej ścieżki czyli 7,5 m od granicy pola (bo 15 jedna ścieżka) tylko, że łopatki na jednym talerzu od granicy trzeba przestawić według tabeli dla siew granicznego. Nie trzeba zamykać żadnej strony i jeździć przy miedzy. Nie trzeba też żadnego dodatkowego urządzenia typu telimat, tyle tylko, że trzeba wysiąść na każdym polu i przestawić łopatki po odsianiu od miedz. Bo najpierw jeździmy po pierwszej, a następnie ostatniej ścieżce, a na końcu środek żeby dwa razy nie przestawić łopatek.

#8 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 14 październik 2015 - 20:36

Mds

tym rozsiewaczami można bez przystawki siać od granicy, wszystko opisane jest w instrukcji, wystarczy tylko odpowiednio łopatki ustawić, a jak kilka g poleci do sąsiada to chyba nic się nie stanie.
mógł by mi ktoś zrobić fotkę jak wygląda podłączenie słownika w tym rozsiewaczu?? mam oryginał ale coś jest nie tak

W czym miałeś problem z tym siłownikiem? Ja dzisiaj swój przeglądałem kupiłem nowy w lipcu i dopiero dzisiaj miałem czas mu się przyjrzeć. Podłączyłem wom i ten siłownik uruchomiłem no i wszystko ok cicho pracuje prawie nie słychać. Tylko siłownik otwiera ale nie chce zamykać,mam jednostronnego działania. Wyczytałem że siłownik otwiera a zamyka sprężyna ale ja tam sprężyny nigdzie nie widzę. Model mds17.1 nowy.

#9 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 15 październik 2015 - 12:05

Mds

u mnie nie chciało otwierać. 

moim zdaniem sprężyna musi być umieszczona wewnątrz siłownika, innej tam nie ma. 

też mam jednostronnego działania 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 październik 2015 - 13:14

Mds

Jak się nie mylę masz nh td5050 i nim rozsiewasz czy może masz inny ciagnik do tego rozsiewacza?

Dodaj odpowiedź