Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#161 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 luty 2014 - 17:40

Dopłaty - 2014

Prawdziwy Polak: jeden dostaje więcej, drugi mniej to zabrać wszystkim.

akurat nie o to chodzi ;) problem jest gdzie inndzie i ci co są w temacie wiedzą o co chodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 15:11
  •  

#162 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:09

Dopłaty - 2014

akurat co do dopłat to uwazam ze nie powinno byc zadnych uprzywilejowanych upraw i dopłat do nich, to rynek powinien weryfikowac zyskownosc danej uprawy a nie dopłata
dopłaty powinny byc jednakowe dla wszystkich i na wszystkie hektary rolnicze w kraju, niezaleznie od uprawy, a nie ze do straczkowych, tytoniu, chmielu czy pseudorolnosrodowiskowych jakies dziwne dopłaty daja, na co to ?
zrobic dopłate jpo dla wszystkich jednakowa np. 300 euro, bez modulacji, BEZ ZAZIELENIANIA i po problemie, niepotrzebnych urzedników od naliczania i kontroli zwolnic i byłoby jasno i przejrzyscie, masz ziemie masz dopłaty i tyle, przez te wszystkie kombinacje i komplikacje to tylko rzesza urzedników rosnie
podejrzewam ze gdyby cała ta unie odchudzic z niepotrzebnych urzedników, na MAXA uproscic tego biurokratycznego twora to i 500 euro by sie znalazło na 1ha dla wszystkich w unii

Skoro rynek ma weryfikować zyskowność to dopłaty znieść całkowicie. Sensowne byłoby wprowadzenie dopłat uwzględniających klasę bonitacyjną.

Co do urzędników - ktoś papiery przekładać musi. Zwolnisz ludzi - wzrośnie bezrobocie a tym samym kasa zamiast na pensje pójdzie na zasiłki.

#163 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2014 - 22:00

Dopłaty - 2014 skoro uwazasz ze utrzymywanie nierobów jest sposobem na bezrobocie to brawo
skoro tak to trzeba wszystkim w Polsce dac po 2 tys i niech siedza i nic nie robia i bedzie pieknie
za komuny było troche ponad 100 tys urzedników a teraz jest 500 tys a bezrobocie duzo wieksze, bieda az piszczy
co do doplat do klasy bonitacyjnej to nierealne, gdyz przewaznie jest zbyt duze zróznicowanie klas na jednej działce a co mowa w skali kraju

Edytowany przez ventador, 03 luty 2014 - 22:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 03 luty 2014 - 23:01

Dopłaty - 2014 dopłaty powinny być do produkcji a nie do powierzchni!!!!! daltego tyle fikcyjnych dzierżaw jest, derkaczy czy innych łąk dwukośnych. paranoja! najlepsze jest to że do ugorów tez są dopłaty tzw. odłogowanie...ja mieszkam w takim miejscu gdzie nieraz dopłaty to jedyny zysk w związku ze słabymi glebami i ostrym klimatem dlatego niezgadzam się z poglądem że wszyscy powini dostać po równo? czy według was rolnik(mój znajomy, bydło mięsne) który gospodaruje na wysokości 700-800 m.n.p.m i który z poszczególnych kawałków zbiera 2 tony siana raz w roku z hektara powinien dostawać tyle samo co rolnik na I klasie czarnoziemu???

#165 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 04 luty 2014 - 07:52

Dopłaty - 2014 dopłaty do produkcji mamy naprrodukcjie czyli wyprodukuje więcej dostane więcej błędne myslenie

#166 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 luty 2014 - 08:45

Dopłaty - 2014

skoro uwazasz ze utrzymywanie nierobów jest sposobem na bezrobocie to brawo
skoro tak to trzeba wszystkim w Polsce dac po 2 tys i niech siedza i nic nie robia i bedzie pieknie
za komuny było troche ponad 100 tys urzedników a teraz jest 500 tys a bezrobocie duzo wieksze, bieda az piszczy
co do doplat do klasy bonitacyjnej to nierealne, gdyz przewaznie jest zbyt duze zróznicowanie klas na jednej działce a co mowa w skali kraju

Skąd wiesz że nic nie robią? Myślisz że jak jesteś urzędnikiem to tylko papierki z teczki do teczki przełożysz i 2 tys na rękę dostaniesz? Idź człowieku zobacz a potem komentuj. Tak samo każdy w zależności od stanowiska odpowiada za konkretne działania. Byle gmina jak się coś dzieje, korzysta z programów: choćby u mnie oczyszczalnie ścieków, solary, drogi, chodniki to w urzędzie gminy aż huczy tyle zajęć mają - byłem 3 tyg na praktykach to wiem.
Za komuny administracja pełniła mniej funkcji - teraz masz rozrost bo i więcej się działa, więcej kontroli obywatela, obywatel wymaga więcej i stąd ludzie potrzebni. 100 tys urzędników ale na ilu obywateli? Bezrobocie faktycznie było mniejsze ale co się dziwić jak teraz przemysł upadł.

Klasy bonitacyjne można uśrednić dla danego rejonu. Na Podlasiu będziesz miał 5 a na Żuławach 1.

#167 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 09:58

Dopłaty - 2014 chłopie czegos ty sie najadł ? dzisiaj wiecej sie działa ? chyba nie w Polsce mieszkasz...
za Gierka to sie działo, zastał on wies drewniana a zostawił murowana, budowało sie wszystko, miasta wsie, drogi, kolej, zakłady pracy a dziasiaj ? autostrade a2 buduja juz od lat 90!!!!! i co ? od granicy zachodniej dopiero do Warszawy dobili i co 10km otwieraja nowy odcinek drogi chwalac sie na prawo i lewo ;[ tyle sie buduje, dzisiaj to sie wciska kit ludziom a nie, a to ze w gminie byłes na praktykach i tam niby wszyscy zapracowani to tylko swiadczy o biurokracji i braku organizacji a nie o prawdziwej pracy i koniecznosci pracy, 75% ich pracy jest zbedna i nikomu nie słuzy, tylu ich tam siedzi a w zime drogi nie ma komu odsniezyc, tak wyglada Polska
ofe okradli nastepnym krokiem bedzie bankructwo zus

zamiast usredniac klase bonitacyjna co byłoby głupota, lepiej usrednic jpo i dac wszystkim po równo, nikt mi nie powie ze lepiej wymyslac 20 róznych dopłat i dzielic przez to rolników na lepszych i gorszych

filantrop
do takiej sytuacji jak opisujesz byłyby dopłaty ONW
jpo dla wszystkich po równo i likwidacja wszelkich innych i do tego onw dla gospodarstw gospodarujacych na V I VI klasie, w rejonach górskich itp

Edytowany przez ventador, 04 luty 2014 - 10:06.

#168 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 luty 2014 - 10:26

Dopłaty - 2014 niby dlaczego ktoś kto urodził się na podlasiu i gospodaruje na przykładowo 20 h V klasy ma mniej dostawać niż ten co ma 20 h I klasy na żuławach - wytłumacz mi to ...

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 10:35

Dopłaty - 2014 a niby teraz ten na V klasie dostaje wiecej niz ten na zuławach ? wytłumacz mi to ?
ten na zuławach niedostaje tylko onw, ale za to ma 8 ton pszenicy z 1ha i predzej załapie sie na jakis program w którym rozdaja ciagniki za 50 % ceny bo ma wiecej kasy i tyle

napisałem jak byk ze dla tych co gospodaruja na V i VI klassie byłoby onw, dzieki temu ze zlikwidowanoby głupie dopłaty (chmiel, tyton, rolnosrodowiskowe, do krów, do skrobi, straczkowych, do owiec, do cukru, owocow miekkich, pomidorów, takze UPO i płatnosc zwierzeca) i głupie programy typu modernizacja dla bogatych, (bo co dobrego robia te dopłaty ?)
dzieki temu onw mogłoby wzrosnac np do 500zł
gdyby naprawde zlikwidowac bezsensowne dotacje i programy dla wybranców, tak jak to jest teraz to miałbys minimum 300 euro jpo czyli 1200zł i onw 500zł razem1700zł na V klasie, a ten na zuławach miałby 1200zł nie pasuje ci taki układ ? oczywiscie podałem obrazowy przykład kwotowy
wolisz patrzec jak jakis bamber 100ha bierze ciagniki za 50% ceny a tobie nic sie nie nalerzy i jeszcze gadasz o sprawiedliwosci ?
a tak od przyszłego roku bedziesz miał 200 ojro do ha plus ewentualnie onw, czyli w sumie ok 1 tys, a kretacze dalej beda kombinowac z ptaszkami i innymi cudami, bogaci dalej beda brali maszyny za 50% procent, bezsens

najprostrze rozwiazania sa ZAWSZE najlepsze
pomoc unijna dla rolników to powinno byc
1 jpo
2 onw
i na tym koniec, zero innych dotacji i programów

a jak ktos by chciał sobie uprawiac orzechy, pomidory, tabake, owce czy utrzymywac ptaszki to prosze bardzo ale niech nie liczy na specjalne dopłaty do tego, a jezeli ktos jest bogaty i ma duzy obrót pieniedzy w gospodarstwie to czemu dawac mu 50% upust na zakup maszyn ? niech gospodaruje, dobrze mysli i niech kupuje maszyny, małemu nikt nie daje upustów

Edytowany przez ventador, 04 luty 2014 - 11:27.

#170 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 luty 2014 - 10:53

Dopłaty - 2014

dopłaty do produkcji mamy naprrodukcjie czyli wyprodukuje więcej dostane więcej błędne myslenie

jakoś w starej UE jest dopłata do produkcji i nikt tam nie mówi o błędnym myśleniu. mi chodzi głównie o to że w ten sposób skończyły by się fikcyjne dzierżawy i produkcja niczego. produkujesz-dostajesz pieniądze, nie produkujesz-nie dostajesz. ALE ue nie zależy na tym żebyśmy produkowali więcej bo bylibyśmy konkurencyjni wobec nich. a tak to mamy patologie w postaci rolników co nawet nie wiedzą gdzie ich pole jest. u mnie w okolicy największym zainteresowaniem cieszą się kosiarki bijakowe i talerzówka. chciałem rozwijać hodowlę bydła, brać dzierżawy z gminy i od osób prywatnych ale niestety układ na linii wójt-sołtys skutecznie mi to uniemożliwił. wydzierżawiają słupom i mielą trawę, osoby prywatne tak samo, albo koszą zwykła kosiarką albo rundup +talerzówka i jpo+onw się należy...dla nie to niepojęte....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 04 luty 2014 - 10:58

Dopłaty - 2014

Sensowne byłoby wprowadzenie dopłat uwzględniających klasę bonitacyjną.

To żeś wymyślił, na żuławach hektar był by po 20 tys a u nas te czwórki i szóstki po 40 tys zł. Żaden miastowy co ma 2 ha po dziadku nie oddał by w dzierżawę ani nie sprzedał. Kupił by C330 i wziął dwa dni urlopu, przyjechał zaorał i dostał by dwumiesięczną pensję którą zarabia w mieście.

Równe dopłaty też nie mogą być. Wszystkie programy są dostępne dla każdego więc o co wam come on koledzy? Jak ktoś na żuławach ma 8 t pszenicy nie bawi się w strączkowe, jeśli ja mam IV - VI jestem zmuszony urozmaicać płodozmian, a rekompensatą za poświęcony czas i koszty jest dopłata do roślin strączkowych. Programy RŚ są dostępne dla każdego więc nie płacz że ja z nich korzystam, wam też wolno. Gleby są słabe a że gmina jako jedyna dookoła nie złożyła jakiś papierów to i ONW nie dostaję, zwrot z PROW tylko 40 % i jakoś nie płaczę i się nie żalę.

Wy myślcie jak wyeliminować tych którzy nie są rolnikami a czerpią z dotacji korzyści. Zamiast jeden na drugiego naskakiwać.

#172 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 11:06

Dopłaty - 2014 wszystkie programy sa dla wszystkich ?
podpuszczasz czy jak ?
prow i temu podobne sa dla wszystkich ?
nie sa i nie beda !
poprzez wymogi, które spełnia nieliczni to raz a dwa poprzez to ze dla wszystkich nie starczy kasy tylko dla kilku procent !!!!!!
powtarzam te programy sa dla kilku procent !!! taki jest real
a równe dopłaty byłyby dla wszystkich

Edytowany przez ventador, 04 luty 2014 - 11:11.

#173 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 luty 2014 - 11:45

Dopłaty - 2014 W 100 % się z Tobą zgadzam ale jak ktoś myśli że Polska kończy się u niego za miedzą to głupoty tu wypisuje że każdy może korzystać

#174 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 04 luty 2014 - 12:26

Dopłaty - 2014 Jak by były do produkcji to Ci co mają lepszą klasę mieli by więcej bo więcej mogą wycisnąć z 1ha z kolei dopłaty uzależnione od klasy bonitacyjnej to też nic do dobrego bo faktycznie drożej by wyszło kupić 6kl jak 1.
Moim zdaniem dopłaty do ha powinny być całkowicie zniesione.
Niewiele ponad 10 lat temu dopłat nie było i każdy jakoś żył. Może wtedy jeszcze do podstawówki chodziłem ale co nieco jeszcze pamiętam. Pierwsze dopłaty to był tylko jakiś % z tego co teraz dostajemy ale nawozy były tańsze paliwo też. I wraz ze wzrostem dopłat rosły także koszty nawozów i śor. Sam koszt hektara ziemi wzrósł kilkakrotnie. Powstał także problem trzymania ziemi przez pseudo rolników czyli takich którzy liczą tylko na dopłaty.
I patrząc na zachód dopłaty są większe ale koszty też( i produkcji i zakupu ziemi) na wschodzie jest odwrotnie gdzie dopłat nie ma wcale.
Tylko spokój może nas uratować....

#175 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 12:31

Dopłaty - 2014 jezeli zniesc to w całej unii, ale to nie przejdzie, predzej unia sie rozsypie niz dopłaty całkowicie znikna
najlepszy i najsprawiedliwszy i najprostrzy system opisałem powyzej

#176 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 04 luty 2014 - 14:26

Dopłaty - 2014 Dopłaty do hektara zniesione :wub: - to bystre było :o , powiedz to tym producentom żywności w chinach i argentynie którzy chętnie pokażą nam jak wygląda konkurencyjność w rolnictwie, dopłaty nie są po to by były tylko by wogóle mogło istnieć rolnictwo w europie, ameryce płn i ceny w sklepach były akceptowalne dla miastowych by Ci z kolei na ulicę nie wyszli z głodu.
Druga sprawa to ONW- to właśnie są najgłupsze, najbardziej bezsensownie wydane pieniądze- mam ziemie przeważnie 5 kl a nie mam onw i muszę sobie radzić a gmina obok maja onw i lepsze ziemie niż ja.
Jakie w starej Unii mają dopłaty do produkcji- chłopie sprawdź to, byłem we Francji w tamtym roku choćby po gosp. pojeździć i oni nic o tym nie wiedzą.
Dopłaty Rolnośrodowiskowa- pamiętaj iż one są właśnie po to by zrekompensować rolnikowi straty jakie ten poniesie właśnie na zekstensyfikowanie swojej produkcji i poniesienie kosztów ochrony srodowiska- w rozwiniętych krajach nie trzeba zwiększać intensywności produkcji, mamy dość jedzenia by resztę gruntów przeznaczyć dla przyrody a ich właściciele niech z tego żyją i społeczeństwo szeroko pojęte składa się na tą możliwośc by zachować bioróżnorodność

#177 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 16:09

Dopłaty - 2014 załozenie onw poprostu trzeba zmienic, onw powinno byc dla obszarów 5 i 6 klasy ziemii jak równiez dla terenów górskich i tyle, to powinno byc ustawowo zrobione a nie ze gmina zgłasza czy nie zgłasza, masz ziemie 5 czy 6 klasy to masz onw i tyle
najgłupiej wydane pieniadze to dopłaty rolnosrodowiskowe, prow, młody rolnik i temu podobne
dopłaty powinny byc na równym poziomie dla wszystkich JPO, a czy ktos to przepije czy dobrze zainwestuje to juz jego sprawa, w dzisiejszej sytuacji mamy plage kombinatorstwa i nierównej konkurencji wsród Polskich rolników a co niektórzy mówia o równej konkurencji z zachodem, jak moze byc równa konkurencja jak nawet wsród Polskich rolników nie równego traktowania ?

dziel i rzadz, tak to leciało ?

a gdyby zlikwidowac cały ten burdel z tymi programami i dopłatami, zrobic tylko dwie JPO i ONW, zsumowac całe te pieniadze dostepne w 1 i 2 filarze i podzielic odpowiednio dla rolnikow, to pewnie ci co maja słabe ziemie kl 5 i 6 dostaliby około 2 tys do 1ha, a taki co ma np 10 ha miałby 20 tys dopłaty, spokojnie za te pieniadze obrobiłby ziemie a z plonów czy z mleka miałby czysty zysk
a jakby nie chciał robic to by dał w dzierzawe i tyle i tez spokojnie by przezył, do roboty za 1200 by sie nie pchał to moze i realna płaca w kraju by wzrosła

Edytowany przez ventador, 04 luty 2014 - 16:34.

#178 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 luty 2014 - 17:50

Dopłaty - 2014 w naszej gminie ziemia jest bardzo zróżnicowana klasowo 2-6z i nie ma onw sąsiednie gminy mają mimo że ziemię są tam podobne. Zależy gdzie kto ma pola. U mnie 1/3 gospodarstwa to 5-6 klasa a sąsiad na ponad 50ha ma tylko 2ha 5 klasy. Znam też gościa w sąsiedniej gminie który sieje rzepak pszenicę jęczmień i buraki cukrowe i ma onw.

#179 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:49

Dopłaty - 2014 około 15grudnia dostałem ONW, w styczniu [nie znam daty] reszta dopłat na koncie, kilka dni temu wniosek na na 2014.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:09

Dopłaty - 2014

wszystkie programy sa dla wszystkich ?
podpuszczasz czy jak ?
prow i temu podobne sa dla wszystkich ?
nie sa i nie beda !
poprzez wymogi, które spełnia nieliczni to raz a dwa poprzez to ze dla wszystkich nie starczy kasy tylko dla kilku procent !!!!!!
powtarzam te programy sa dla kilku procent !!! taki jest real
a równe dopłaty byłyby dla wszystkich

czy ja pisałem o PROW i temu podobne? Raczej wzmianka była o RŚ.