Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MFrolnik26    214

Koledzy mam pytanie, czy przez maszyny rolnicze stojące na polu (po zbiorze) można stracić dopłaty? Otrzymałem protokół z kontroli i na jednej działce prawie 2 ha mam kod Dr51 obszar tymczasowo nie kwalifikujący się do dopłat w nawiasie na działce znajdowały się maszyny rolnicze i sterta słomy. Dodam że do dopłat podałem kilka arów mniej niż jest w rzeczywistości. Kontrola przeprowadzona 2 miesiące po zbiorach. Te maszyny to 2 przyczepy opryskiwacz i kultywator. W powiatowym biurze ARiMR nic nie wiedzą odsyłają do wojewódzkiego <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Koledzy mam pytanie, czy przez maszyny rolnicze stojące na polu (po zbiorze) można stracić dopłaty? Otrzymałem protokół z kontroli i na jednej działce prawie 2 ha mam kod Dr51 obszar tymczasowo nie kwalifikujący się do dopłat w nawiasie na działce znajdowały się maszyny rolnicze i sterta słomy. Dodam że do dopłat podałem kilka arów mniej niż jest w rzeczywistości. Kontrola przeprowadzona 2 miesiące po zbiorach. Te maszyny to 2 przyczepy opryskiwacz i kultywator. W powiatowym biurze ARiMR nic nie wiedzą odsyłają do wojewódzkiego <_<

powinieneś reagować w oddziale regionalnym i zakwestionować protokół z kontroli jeżeli pole było uprawiane nie masz się czego obawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Witam wszystkich. Chciałem zapytać czy wiecie coś w temacie dopłat do wapnowania pól. Środki na ten cel miały być( http://www.agrofoto.pl...imis,42666.html ) w ramach pomocy de minimis, a takowa jest, stąd pytanie o wapnowanie.

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Koledzy, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Chcemy z wujem zasiać na jednym kawałku gorczycę na przyoranie a w związku z tym jakie są do tego dopłaty. Czy może lepiej zasiać seradelę i brać dopłaty do motylkowych ? Tylko czy nie koliduje to z przeznaczeniem bo podkreślam, że ma to być na przyoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Koledzy, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Chcemy z wujem zasiać na jednym kawałku gorczycę na przyoranie a w związku z tym jakie są do tego dopłaty. Czy może lepiej zasiać seradelę i brać dopłaty do motylkowych ? Tylko czy nie koliduje to z przeznaczeniem bo podkreślam, że ma to być na przyoranie.

kolego lepszym rozwiązaniem jest zasianie strączkowych lub motylkowatych w plonie głównym masz szeroki wachlarz nasion poczynając na grochu wyki lucerny koniczyny itp. znajdziesz na stronie arimr w zakładce płatności obszarowe 2013 w 2014 takie same rosliny możesz spokojnie przyorać i polepszyć jakość gleby otrzyma sz JPO oraz PŁATNOSC DO ROSLIN STRACZKOWYCH czyki w 2013 [830 jpo i 700 st jeżeli na działce jest program rolnośrodowiskowy z pakietem poplonów nie otrzymasz płatności st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Dzięki za info, ja też jestem zdania, że lepiej jakieś motylkowate zasiać. Nie mamy żadnego programu rolnośrodowiskowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czy wy też tak długo czekacie na kasę? Ja dezycje dostałem juz w listopadzie i o dziwo w grudniu jeszcze raz to samo mi przysłali :blink: , a do dzisiaj kasy jeszcze nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wkrotce-rozpocznie-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-platnosci-bezposrednich.html

lub

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/arimr-rozpoczyna-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-doplat-za-2014-r,49826,1.html

 

2 strona, cytuję:

"Nie będą też stosowane modulacje płatności bezpośrednich, ani też tzw. mechanizm dostosowania. "

 

 

ciekawe co jeszcze innego wymyślą bo UPO i PZ zabrali.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Witam skończył mi się właśnie 5letni program rolnośrodowiskowy , i teraz moje pytanie czy będę mógł wejść w nowy program? wjecie może czy są środki na ten cel , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

Mam problem z wypełnieniem materiału graficznego do wniosku o dopłaty. Jeżeli na jednej działce rolnej są ziemniaki i pszenżyto (do których od 2014 r. będzie przysługiwała jedna płatność JPO). To czy na mapce mam je oddzielić kreską, czy nie jeżeli ich uprawy graniczą ze sobą. Z instrukcji wynika że chyba tak.

Proszę ekspertów o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam skończył mi się właśnie 5letni program rolnośrodowiskowy , i teraz moje pytanie czy będę mógł wejść w nowy program? wjecie może czy są środki na ten cel , pozdrawiam

 

nie wiem czy wszystko juz jest ustalone i pewne, ale z tego co mi wiadomo to bedzie można wejsc w nowy progam tylko na nowych zasadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ile wychodzi dopłata do ha w pakiecie "specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych" ?

i czy jak się jest na ONW to można brać dopłaty do strączkowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w 2014 nie ma TUZ ani UPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

JPO-TUZ jest nadal, nic się nie zmieniło w tej kwestii. Nie ma płatności zwierzęcej -PZ oraz UPO.

 

Co do strączkowych roślin: płatność do nich a dokładnie stawka jest ustalana w zależności od ilości zgłoszonych ha do tej płatności w tym roku. Jest koperta finansowana na rok i jest ona dzielona na ilość ha zgłoszonych do płatności dla roślin strączkowych/motylkowych.

 

Co do programu rolnośrodowiskowego: w program można wejść nadal. Są zmiany (moim zdaniem na gorsze). Prawie wszystkie pakiety zostały. Wyleciały pakiety ptasie bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

czyli nie mamy pisać we wnioskach upo? Przejrzalem instrukcje i tam pisze że ma być zaznaczane tak jak w tamtym roku jpo upo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Trzeba wykreślić UPO. Wnioski i instrukcja były do starych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JPO-TUZ jest nadal, nic się nie zmieniło w tej kwestii. Nie ma płatności zwierzęcej -PZ oraz UPO.

 

Co do strączkowych roślin: płatność do nich a dokładnie stawka jest ustalana w zależności od ilości zgłoszonych ha do tej płatności w tym roku. Jest koperta finansowana na rok i jest ona dzielona na ilość ha zgłoszonych do płatności dla roślin strączkowych/motylkowych.

 

Co do programu rolnośrodowiskowego: w program można wejść nadal. Są zmiany (moim zdaniem na gorsze). Prawie wszystkie pakiety zostały. Wyleciały pakiety ptasie bodajże.

 

jpo - tuz jest nadal a płatnosci zwierzecej nie ma :D

przeciez to jest to samo :rolleyes:

TUZ to płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce)

tego w tym roku nie ma

we wniosku łaki pisze sie jako jpo tuz, jezeli ma sie trwałe uzytki zielone, ale dopłata bedzie tylko jpo, czyli ok 220 euro/ha

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

TUZ- to trwały użytek zielony a to że w tym roku nie ma pz to nie zmienia to w żaden sposób nazwy TUZ ...po za tym warto nadal deklarować TUZ ,bo w nowej strategii będzie to miało znaczenie co do wymogów tzw. zazielenienia

 

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB__2014/3._Zasady_deklarowania_dzialek_rolnych_we_wniosku_2014.pdf

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, Czy ziemniaki można podciągnąć do jednej grupy upraw ze zbożem?, czy pisać oddzielnie tak jak w poprzednim roku? Trawę na gruncie ornym, kukurydze i zboże łączymy w jedną grupę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tak , niema upo więc to nie logiczne żeby wydzielać

 

Do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się grunty rolne i zagajniki o krótkiej rotacji, które są

utrzymywane w dobrej kulturze rolnej. Od roku 2014 do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się

także grunty, które nie były utrzymywane w dobrej kulturze rolnej na dzieo 30 czerwca 2003 r. i były

oznaczone kodem DR10, o ile obecnie prowadzona jest na nich działalnośd rolnicza.

Do jednolitej płatności obszarowej kwalifikują się:

 grunty orne, w tym rośliny uprawiane w szklarniach i tunelach foliowych,

 trwałe użytki zielone,

 plantacje trwałe obejmujące:

o sady

o drzewa orzechowe

o winnice

o plantacje roślin jagodowych

o chmiel

o szkółki drzew i krzewów (z wyłączeniem drzewek bożonarodzeniowych)

o rośliny przeznaczone do wyplatania,

 ogródki przydomowe,

 ugór,

 zagajniki o krótkiej rotacji (jednolite gatunkowo uprawy drzew z rodzaju brzoza, topola oraz wierzba

(poza wierzbą do wyplatania) o powierzchni co najmniej 0,1 ha, w których zbiór plonu dokonywany jest

w cyklu nie dłuższym niż: 8 lat w przypadku upraw brzozy i 6 lat w przypadku pozostałych upraw);

 elementy krajobrazu podlegające zachowaniu w obrębie działki rolnej obejmujące: drzewa będące

pomnikami przyrody (objęte ochroną na podstawie przepisów o ochronie przyrody), oczka wodne

o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2

(w rozumieniu przepisów o ochronie gruntów rolnych

i leśnych), oraz rowy do 2 m szerokości;

 obiekty położone w obrębie działki rolnej, takie jak żywopłoty, pasy zadrzewieo, ściany tarasów,

nieutwardzone drogi dojazdowe wydzielone w obrębie działek rolnych oraz mury, które tradycyjnie

stanowią element dobrej kultury rolnej, jeżeli ich całkowita szerokośd nie przekracza 2 m, i które nie

stanowią odrębnej działki ewidencyjnej;

 strefy buforowe

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Co do TUZów to nawet trzeba je deklarować- po 1 obowiązuje nas(POLSKĘ) limit TUZów jak wszyscy zaczną pisać samo JPO to "na papierze" spadnie mam powierzchnia TUZów i KE się doczepi i ARIMR będzie nakazywała rolnikom odtworzenie TUZów więc po co sobie komplikować życie. Po 2 jak kolega wyżej wspomniał, gospodarstwa powyżej 15ha od przyszłego roku będa obowiązywały zazielenienia.

 

Należy też pamiętać, że nadal zaznaczamy i podpisujemy na mapach 4 zboża- jęczmień, żyto, pszenica i owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj