Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:22

Dopłaty - 2014 Okej mój błąd, przeoczyłem. Proszę moderatora o połączenie tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 22:23
  •  

#62 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:28

Dopłaty - 2014 nikt cie nie okradł...to są dotacje

#63 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:21

Dopłaty - 2014 wiem, że to są dotacje... nie zmienia to jednak faktu, że rząd w krajach zachodnich pewnie będzie wypłacał swoim rolników UPO a nasz nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:33

Dopłaty - 2014 To kw końcu komu ma byc te 25% dla rolników do 40 lat czy dla gospodarstw tak jak pisze Łukasz222 nie mających średniej krajowej .

#65 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:45

Dopłaty - 2014 http://www.arimr.gov...ybolowstwa.html

Tutaj jest to podane jako zarys, 3 akapit mniej więcej od połowy

#66 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:12

Dopłaty - 2014 Z tego wynika ze 25% będzie dla rolników do 40 lat i majacych do 10 ha.

#67 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:21

Dopłaty - 2014 Jeśli tak to mało kto dostanie te 25%. Bo trzeba być przed 40, nie mieć gospodarstwa więcej niż 5 lat a do tego na starcie nie mieć więcej jak 10ha :blink:

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#68 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 07:43

Dopłaty - 2014 Kolego i boli cię to? Myślisz że worek jest bez dna? Jak Państwo ma ci coś dać, to z drugiej strony coś ci zabierze. Life is brutal...

#69 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:05

Dopłaty - 2014 Czyli Twoim zdaniem zabranie UPO i modulacje to rzecz normalna i dalej cieszysz się z działań obecnego rządu?

#70 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:35

Dopłaty - 2014 Nie można postępować w ten sposób że jak komuś jest lepiej to trzeba go zajeździc podatkami i obciążeniami. Rolnikom zabierają powoli wszystko , od dopłat do ziemi poprzez zabijanie koniunktury na zwierzęta chodowlane kończąc na planwanych podatkach.
Mydlą oczy społeczeństwu jak to oni wywalczyli dla polskiej wsi tyle kasy i potem każdy sobie mysli Jezu jak ten rolnik ma dobrze dają im kase za darmo , sprzęt tyż... czego on chce do roboty chamy .
Polityka rządu... przecież oni nawet nie wiedzą o co chodzi w rolnicwie!!!
Zobaczycie co będzie się działo jak zabiorą dopłaty dorolnictwa ekologicznego , teraz jest dosyc ziarna a jak ruszy reszta produkcji co jest w ekologi to zobaczycie jak będzie dobrze. Znowu żyto po 350 a pszenica po 500 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 09:33

Dopłaty - 2014 dziś na koncie pojawiło się JPO,ST i RS

#72 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:31

Dopłaty - 2014 2jacks gratuluje optymizmu - czy można wiedziec czym on jest podyktowany i nie mów mnie że dawanie kasy jednym rolnikom kosztem drugich rodzi jakieś pozytywne zmiany bo to absurd a co do sprzedaży po niższej cenie to już to wystepuje a zmiany proponowane jeszcze to pogłebiąi to jest fakt nie demagogia
Pytanie - co oznacza że GR do 5 ha będą miały uproszczony system dopłat czyli że większe to jaki mają mieć?

Edytowany przez Zombi330, 09 styczeń 2014 - 10:34.

#73 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:02

Dopłaty - 2014

Kolego i boli cię to? Myślisz że worek jest bez dna? Jak Państwo ma ci coś dać, to z drugiej strony coś ci zabierze. Life is brutal...

Czuję się bardzo dobrze :) Stwierdzam tylko fakty...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#74 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:36

Dopłaty - 2014

Czyli Twoim zdaniem zabranie UPO i modulacje to rzecz normalna i dalej cieszysz się z działań obecnego rządu?

No napewno bardziej się z tego cieszę, że u władzy jest Donek (mniejsze zło) niż drugi kaczor.
A co rząd ma do modulacji?? Przecież to jest decyzja UE. W wielu kwestiach nie jestem zadowolony z działań Donka i jego ekipy, ale jakoś u władzy jest już drugą kadencję. O czymś to musi świadczyć. Poza tym to nie jest temat o polityce!
Dopłaty jako całość to rzecz nienormalna. Wielu z was porusza tą sprawę i przedstawia ją jako patologia. Nie ukrywam, że mi dopłaty pomagają i chętnie widzę dodatkowy cash na koncie. Ale na miłość boską, nie uzależniajmy się od tego!!! Dopłaty są dziś a jutro może nie być! I co wtedy, płacz i zgrzytanie zębów??
Brakuje ci UPO?? Weź preferencyjny na kilka lat i rząd ci do niego dopłaci. To jest taka sama pomoc.

#75 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:47

Dopłaty - 2014 Koledzy co wy piszecie?!!! UPO ma na celu wyrównanie dopłat do poziomu UE a co się dzieje zamiast dobijać do czołówki to się cofamy!
Modulacja i owszem to jest decyzją UE ale mozna ją było złagodzić podnosząc właśnie UPO!
Do rolnictwa dopłaca prawie każdy kraj na świecie ale tak samo jak do górnictwa,hutnictwa etc.
Rząd nie dopłaci na razie do żadnych kredytów a poza tym kredyt trzeba spłacać .

#76 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 12:08

Dopłaty - 2014 my widzimy co się dzieje na wsi jakie przewały idą, jak się skubie rolników z każdej strony ale media wrzeszczą o jakimś sukcesie rządu w negocjacjach z UE i jeszcze bezczelnie kłamią o wyrównaniu dopłat z państwami starej unijni ale sukces nie ma co

#77 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 13:48

Dopłaty - 2014

2jacks gratuluje optymizmu - czy można wiedziec czym on jest podyktowany i nie mów mnie że dawanie kasy jednym rolnikom kosztem drugich rodzi jakieś pozytywne zmiany bo to absurd a co do sprzedaży po niższej cenie to już to wystepuje a zmiany proponowane jeszcze to pogłebiąi to jest fakt nie demagogia
Pytanie - co oznacza że GR do 5 ha będą miały uproszczony system dopłat czyli że większe to jaki mają mieć?

No co ja mam ci napisać? UE od góry wymyśliła że do młodych ma iść 25% dopłat więcej...tylko że te pieniądze kazdy kraj musi znalezć we własnym zakresie....Ktoś ma dane na papierze, ktoś widzi jakies mechanizmy i stara sie na nie wpływać poprzez odgórne działania, które ze swej natury nigdy nie będą do końca sprawiedliwe...Myślę że te pomysły o których piszecie w których pojawia sie mowa o gosp max 10 Ha świadczy o tym, że będzie to program skierowany głównie do młodych rolników z woj. wschodnich...

my widzimy co się dzieje na wsi jakie przewały idą, jak się skubie rolników z każdej strony ale media wrzeszczą o jakimś sukcesie rządu w negocjacjach z UE i jeszcze bezczelnie kłamią o wyrównaniu dopłat z państwami starej unijni ale sukces nie ma co

no tak...tylko co ty możesz napisac mając taki avatar jaki masz...Sa "rolnicy" którzy nie robia nic i mają kilkaset tyś z samych dotacji...Ile dotacji może dostać rolnik mający 40Ha?...samej dopłaty?

#78 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 14:07

Dopłaty - 2014 moge napisać, że set tysięcy to pikuś - ja słyszałem o takich i to na 100% co biorą po klika milionów rocznie - cud spółeczek złoo ale to osobny temat. Słuchaj nie ma sie co oszukiwać ja na swojw obszary nie kupię nowych maszyn choćby i dopłaty o te 25% mnie podnieśli więc i nie kupią i inni "obszarnicy" - wiadomo to się przydaje ale nie na inwestycje tylko na bieżące wydatki nawozy, chemia, opał, pasza itp. Zatem kierowanie 25% dopłat wiecej do wybranej grupy pod szyldem ich wzmocnienia na inwestycje to mydlenie oczu. Mały nie wyłoży 50-70% ceny nowego ciagnika więc jelśi ktoś chce abyśmy kupili nowe maszyny to albo daje więcej czyli realnie albo nie wie o czym mówi.

#79 Share naj1306

naj1306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 17:10

Dopłaty - 2014 25% więcej do 10h to około 2,5 tysiąca razy 5 lat to jest 12.500 i ta kwota od razu zrewolucjonizuje gospodarstwo ?Nie ma czego pozazdrościć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 18:39

Dopłaty - 2014 jeśli zrobią te 25% dopłat do 10ha to gratuluję ... pchają kasę ile się da w gospodarstwa do 10ha.... jeśli mieli by tak zrobić że przesuną kasę aby dać kasę tylko tym co mają 10ha to niech nie przesuwają...