Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:22

Dopłaty - 2014

mazowieckie ja miałem kontrole na jednej działce z 15 innych 20 grudnia 2013 dobrze że nawozy wcześniej kupiłem bo zdaje się poczekam do czerwca 2014

z jakiego powiatu jesteś jezeli to nie tajemnica bo ja z pow gostyninskiego i dopłaty dostałem na poczatku grudnia ok 10 a do mojego taty 2.01.2014r przyjechała kontrol i mierzyła działki i robili zdjecia czy zaorane i powiedzieli ze dopłatyto dopiero po kontroli za 2 miesiace
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 00:53
  •  

#42 Share wojtas00

wojtas00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:12

Dopłaty - 2014 w tamtym roku decyzje dostałem gdzies w grudniu a kase na konto w połowie stycznia a w tym roku niema poki co decyzji ani kasy ciekawe kiedy cos wpłynie i ile??

#43 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:03

Dopłaty - 2014 To ten sam oddział powiatowy ARiMR Gostynin

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share andrzej224

andrzej224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 12:09

Dopłaty - 2014 Do mnie dziś cała dopłata wpłyneła a decyzji jeszcze nie dostałem :)

#45 Share gienio1082

gienio1082

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 12:31

Dopłaty - 2014

Ja mam gospodarstwo od czasów Balcerowicz gdzie odsetki były 50% miesięcznie i kupowałem maszyny i ziemię bez kredytów a dziś wszyscy tylko czekają na dopłaty na premie bo nic nie da rady zrobić bez uni dopłaty zlikwidować a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiejtakie moje zdanie

Bardzo pana popieram

#46 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 12:38

Dopłaty - 2014 Ja decyzje dostalem 26 listopada,a kasy jak ni ma tak ni ma;p opolskie

#47 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 15:41

Dopłaty - 2014 to wszytko przypomina ganianie za własnym ogonkiem my dajemy kaskę uni a unia poźniej nam łaskawie wydziela - chociaż środki unijne na dopłaty bezposrednie chyba już dostaliśmy tylko krajowych brak
czytałem że z obsługi dopłat 200 tys. ludzi ma robotę i niezły zarobek tak sobie policzyc to z 10 miliarów zł roczneie jak nic ten napiwek wynosi - czyli jest dobrze, nawet bardzo dobrze- szkoda że nie wszystkim

#48 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 16:26

Dopłaty - 2014

żadnych nowych pieniedzy na rolnictwo nie ma więc mnie takie pomysły o zwiększaniu dopłat niektórym przerażają bo wiadomo trzeba jednym zabrać żeby innym dać więcej
tylko dlaczego jednym się należy wiecej niż innym tylko dlatego, że spełniaja jakieś głupawe birokratyczne kryteria - a kto mnie zrekompensuje to że poźniej taki wysoko dotowany rolnik może np. zboże puścić taniej a ja nie bo nikt mi tego nie zrekompensuje.

Wow..jeśli myslisz w ten sposób to chyba nie powinieneś dostawać ani zł..jeśli dla ciebie dopłaty oznaczają, że można sobie odpuścić, sprzedać taniej itd...Mam nadzieje, że nikt nie myśli w ten sposób. A co do rolników i 25% to nie ma ich aż tak wielu(to raz)...a dwa to chodzi o zachęcanie ich do przejmowania gospodarstw i taka jest ogólna polityka...nie chodzi o to żeby zrobić im dobrze bo sie ich lubi, tylko żeby wymusić pozytywne zmiany i temu na słuzyć takie działanie

#49 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:06

Dopłaty - 2014 Te 25% więcej ma być dla gospodarstw nieprzekraczających średniej krajowej, więc nie wiem czy to takie dobre dla i tak rozdrobnionego polskiego rolnictwa.

#50 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:27

Dopłaty - 2014 Mogli by się pośpieszyć z tymi przelewami, bo co niektórzy czekają też z utęsknieniem na "żniwnych dłużników" co w mojej okolicy jest tradycją - jakieś 70% rolników tak płaci :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:38

Dopłaty - 2014 Jak się nie mylę temat miał dotyczyć dopłat po 2014 roku i nowych wymogów z tym związanych...
Chcecie dyskutować o dopłatach z 2013 roku kto już dostał a kto jeszcze nie piszcie w innym temacie (dopłaty 2011-2013) bo robi się niepotrzebny bałagan...

#52 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:47

Dopłaty - 2014 Dokładnie, ostatnie kilka postów jest nie na temat. Jak jesteście zdenerwowani brakiem dopłat to piszcie w odpowiednim temacie a nie tym. Następne posty nie na temat będą karane %.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#53 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:08

Dopłaty - 2014 W 2014 bez UPO i PZ ministerstwo szuka oszczednosci na płatnościach krajowy ostatnimi latami UPO bardzo zmalało jak również PZ płatność zwierzeca dla przypomnienia jet to płatność historyczna oparta na okresie bazowym ciekawie jest również jak będą wygladac stawki płatności do tytoniu chmielu i skrobi w 2013 na tyton zostało przeznaczone 48,13 mln euro natomiast w 2014 ma być 47,6 mln euro na tyton chmiel i skrobie gro tych srodków to płatność do tytoniu 80 %

Nie pisz postów pogrubioną czcionką

Edytowany przez KRISTOFORn, 08 styczeń 2014 - 12:43.

#54 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:10

Dopłaty - 2014 No mnie interesuje na 2014 płatność do strączkowych.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#55 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2014 - 15:00

Dopłaty - 2014 tak kombinują aby jak najwięcej kasy poszło do "cwaniaków z wiejskiej" co mają setki ha rozsiane po całej Polsce, a żadnej produkcji nie prowadzą... zabiorą tam dadzą gdzie indziej... a po co dają tym co mają ogródki a nie dobrze prosperujące gospodarstwa?? to proste, jak ktoś wyżej napisał jest to 25% gospodarstw, a o za tym idzie 25% potencjalnych wyborców-rolników.... którym teoretycznie bedzie się żyło lepiej... tak.. ale rok, może dwa... a co z tym idzie przedłuży tylko agonię takich małych gospodarstw... ale tym niech potem się martwi ten co przejmie władze.... jak dla mnie to mogli by zabrać te dopłaty... ale w całej UE... i wtedy zobaczymy kto sobie lepiej poradzi... rolnicy z UE w których przez dziesięciolecia pompowali kase... czy my?? a te całe programy PROW, MR i inne to tylko pic na wodę i ograniczanie rolnictwa... Bo jest tak, dostaniesz kasę ALE... musisz robic tak i tak , a tego nie możesz... i nie ważne czy to będzie opłacalne w danym czasie czy nie..
Powiem krótko albo niech zniosa całkowitcie dopłaty a dadzą dobre warunki na kredyty dla rolnictwa ( bez jakiś durnych biznesplanów) albo niech wprowadzą dopłaty do produkcji... i wtedy się znajdzie sporo kasy z którą nie będą wiedzieli co zrobić...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#56 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:10

Dopłaty - 2014

tak kombinują aby jak najwięcej kasy poszło do "cwaniaków z wiejskiej"...

znasz powiedzenie przyłącz się do wroga?
Byłem jednym z pierwszych co bawili się w RSy - lepiej na tym wyszedłem niż niejeden ciężko i uczciwie pracujący rolnik, teraz ciut więcej osób się tym bawi w mojej okolicy. Niestety tak jest. Popatrz kto stanowi (tworzy prawo). Dla przykładu powiem Ci że w sejmie masz dwóch (było kiedyś) prezesów firm produkujących nasiona którzy stworzyli ustawę AN Leszno - przecież tworzyli przepisy pod siebie i swoje stołki.
Dlatego też czasem warto prowadzić produkcję pod dopłaty na części areału (u mnie 15% całości to właśnie lęgowiska ptasie i ST). Rządzący sobie krzywdy nie zrobią ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#57 Share 2jacks

2jacks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:52

Dopłaty - 2014 no tylko że tu chodzi o ogólna strategię i rozwój a nie żeby jedna, czy druga jednostka dobrze na czymś wyszła dzisiaj...Co do małych gosp. to jest ich chyba 70%(1-5 Ha) ogółu...ale kasa ma być ciężej dostępna...

#58 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:25

Dopłaty - 2014 Dzisiaj zostaliśmy okradzeni z UPO czyli w tym roku 140/ha. Kwota z pozoru niewielka ale przez 5 lat trwania nowego PROW uzbiera się sumka jaką można było wydać na inwestycje. Czy chcemy takiego rządu, który w ten sposób prowadzi politykę rolną? Z tą myślą odsyłam do urn wyborczych. Co dalej z płatnościami ONW w i po 2014 będą na tym poziomie co teraz? Czy również obcinają? Ma ktoś jakieś informacje?

Połączone

Edytowany przez razor275, 09 styczeń 2014 - 08:50.
Dublowanie tematu

#59 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:54

Dopłaty - 2014 ONW w 2014 na być bez zmian tylko nie ma obowiązku kontynuowania przez 5 lat jak poprzednio, zmiany maja być w późniejszych latach ale z naszym rządem nic nie wiadomo co będzie jutro a co mówić za rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:11

Dopłaty - 2014 http://www.agrofoto....e__hl__ dopłaty Tutaj sobie poczytajcie bo już było poruszane o tym i nie potrzebnie zakładać nowy temat.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!