Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:23

Dopłaty - 2014 Ja może już do dzisiejszego świata nie pasuję, ale jak mam gotówkę to mogę kupić, kredyt brałem tylko jak był na 1,2% na rozruch, choć i ten był wzięty głównie jako zabezpieczenie na wypadek jakiś komplikacji. Zakupów na raty AGD RTV, samochodów i innych też nie uznaję. Z maszyn rolniczych uważam, że lepiej kupić używkę, niż nowe na kredyt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 03:25
  •  

#22 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:43

Dopłaty - 2014

Wszystko się zgadza bo wtedy cena ziemi jak i maszyn była normalna, a nie jak teraz ceny zawyżone kilkakrotnie. Dzisiaj też kupujesz ziemie za gotówkę?

A przez co te ceny są zawyżone dopłaty premie dzis też kupuję za gotówkę ale na metry kwadratowe ;) jak by nie było dopłat to maszyny też by były znacznie tańsze i wszystkie środki produkcji

#23 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:37

Dopłaty - 2014 Prawda jest taka że zanim weszły dopłaty i PROW maszyny były dwa razy tańsze. Lepiej się wtedy wychodziło niż z tymi dofinansowaniami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:46

Dopłaty - 2014 tylko że czy by były dopłaty czy nie to i tak maszyny czy środki do produkcji co rok drożałyby bo co rok zwiększa się inflacja i koszt wyprodukowania jednej maszyny czyli automatycznie cena też idzie w górę wiec to ze zbiegiem lat i tak jest nie uniknione.

#25 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:57

Dopłaty - 2014 mozecie wkleic link do informacji od Agencji, ze doplaty dla mlodych beda o te 25% wieksze?
A co do zawyzania cen maszyn z powodu PROW, to mysle, ze nie ma czegos takiego, bo za granica ceny sa praktycznie takie same, w jednych krajach wyzsze, w innych nizsze. Nawozy i srodki ochrony to inna sprawa.

#26 Share radek2323

radek2323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:06

Dopłaty - 2014 Tak ale inflacja to 1 - 3% w ciągu roku a ceny rosną dużo szybciej. Więc jednak dopłaty mają swoje miejsce w cenach.

#27 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:50

Dopłaty - 2014 Na dotacjach unijnych obchłapali się tylko i wyłącznie dealerzy, ludzie zdejmijcie klapki z oczu. Dziś ciągnik kosztuje 100 -150 % więcej niż przed wejściem dotacji tzn. przykładowo nowa maszyna kosztuje 200 tys netto - jeśli wygram los na loterii czyli dostane dotację to 100 mi zwrócą a drugą muszę wyłożyć z własnej kieszeni. Przed dopłatami tez się wykładało 100 i maszyna była i bez zbędnych ceregieli się to odbywało. Wniosek łatwo sie nasuwa sam... Obecnie bez dotacji gospodarstwa które kiedyś były w stanie zakupić maszynę nie maja szans bo zapłacić za ten sam kawałek metalu razy dwa - tyle nam wyszło z tych dotacji. Przy okazji nastąpiło jeszcze podzielenie społeczeństwa nie tylko na wieś i miasto gdzie miastowi nie mogą tego przetrawić bo jak to rolnikowi to za wszystko zwracają a im nie (podział był zawsze ale nasiliło się to teraz) to doszedł teraz podział miedzy wsią bo innym się udało a innym nie i nie wynikało to z zaradności że jeden zaradny a drugi nie tylko daje konkretny dowód: gospodarz A urodzony w X roku przekazuje gospodarstwo synowi - syn zgarnia młodego rolnika a gospodarz rentę strukturalną. Gospodarz B rok młodszy w roku Y tez tak chce ale nie może bo wszystkie pieniądze już wydane - pech. Pierwszy gospodarz dzięki takiemu uśmiechowi losu odskakuję drugiemu i choćby drugi stanął na głowie jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Takie jest moje zdanie o tej całej unii, poza tym nikt nie mówi o tym że Polska płaci składkę członkowską do Unii a mówi sie tylko ile z niej dostajemy. Prawda jest taka że sami sobie wpłacamy kasę a unia potem ją oddaje i nakazuje na co możemy wydać - nie na co my chcemy tylko na co oni chcą. Dziwnym przypadkiem dają dużo kasy na maszyny które kupujemy od nich bo przecież swoich marek nie posiadamy a jeśli są to i tak durny chłop kupi zagraniczną maszynę bo choćby nie wiem jak go przekonywał to on wszystkim pokaże jaki postępowy. Między innymi poprzez to nasze marki jeszcze bardziej się pogrążają bo mało kto kupuje to i mało kasy na rozwój i koło się zamyka a nasza gospodarka dzięki temu leży i kwiczy bo gospodarka to my. Się rozpisałem...

#28 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:57

Dopłaty - 2014

No właśnie, dali by tym do 40 l przez 5 lat i było by w miarę sprawiedliwie. Ja mam gospodarstwo ponad 2 lata, żadnych młodych rolników nie brałem, dopiero teraz szkołę skończyłem i chciałbym to jakoś rozruszać ale przez te głupawe przepisy nie da się

Właśnie dlaczego do 40 tata ma 48 to miał by dostawać mniej? I gdzie tu sprawiedliwość i konkurencja.
To by doprowadziło tylko do tego że przepisywali by ludzie na młodszych pole choć ich następcy nie mieli by w planach gospodarzenia. A są ludzie po 40-tce którzy chcą się rozwijać bo mają następce który wiąże z tym przyszłość. W takim przypadku zostali by poszkodowani.

A co do maszyn i inflacji przykład z życia. Ciągnik URSUS 2812 w 1999 daliśmy lekko ponad 30 tyś w 2005 na składnicy stał za ponad 60 tyś. Może vat się zmienił bo po wejściu do UE na maszyny wtedy był 22% ale cena i tak jest sporo wyższa. Dlatego kiedyś było lepiej bo maszyny kupowało się za własne wypracowane pieniądze a dziś jak ktoś się załapie na PROW to fajnie ale jak nie to musi bulić horrendalne sumy na nowy sprzęt. I gdzie tu sprawiedliwość??
Tylko spokój może nas uratować....

#29 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:25

Dopłaty - 2014 @jedrus zapomniałeś jeszcze dodać, że to przez UE upadła część naszej gospodarki

#30 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 15:38

Dopłaty - 2014 wiadomo już może coś na temat terminu wypłat dofinansowania ?

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 15:59

Dopłaty - 2014

Na dotacjach unijnych obchłapali się tylko i wyłącznie dealerzy, ludzie zdejmijcie klapki z oczu. Dziś ciągnik kosztuje 100 -150 % więcej niż przed wejściem dotacji tzn. przykładowo nowa maszyna kosztuje 200 tys netto - jeśli wygram los na loterii czyli dostane dotację to 100 mi zwrócą a drugą muszę wyłożyć z własnej kieszeni. Przed dopłatami tez się wykładało 100 i maszyna była i bez zbędnych ceregieli się to odbywało. Wniosek łatwo sie nasuwa sam... Obecnie bez dotacji gospodarstwa które kiedyś były w stanie zakupić maszynę nie maja szans bo zapłacić za ten sam kawałek metalu razy dwa - tyle nam wyszło z tych dotacji. Przy okazji nastąpiło jeszcze podzielenie społeczeństwa nie tylko na wieś i miasto gdzie miastowi nie mogą tego przetrawić bo jak to rolnikowi to za wszystko zwracają a im nie (podział był zawsze ale nasiliło się to teraz) to doszedł teraz podział miedzy wsią bo innym się udało a innym nie i nie wynikało to z zaradności że jeden zaradny a drugi nie tylko daje konkretny dowód: gospodarz A urodzony w X roku przekazuje gospodarstwo synowi - syn zgarnia młodego rolnika a gospodarz rentę strukturalną. Gospodarz B rok młodszy w roku Y tez tak chce ale nie może bo wszystkie pieniądze już wydane - pech. Pierwszy gospodarz dzięki takiemu uśmiechowi losu odskakuję drugiemu i choćby drugi stanął na głowie jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Takie jest moje zdanie o tej całej unii, poza tym nikt nie mówi o tym że Polska płaci składkę członkowską do Unii a mówi sie tylko ile z niej dostajemy. Prawda jest taka że sami sobie wpłacamy kasę a unia potem ją oddaje i nakazuje na co możemy wydać - nie na co my chcemy tylko na co oni chcą. Dziwnym przypadkiem dają dużo kasy na maszyny które kupujemy od nich bo przecież swoich marek nie posiadamy a jeśli są to i tak durny chłop kupi zagraniczną maszynę bo choćby nie wiem jak go przekonywał to on wszystkim pokaże jaki postępowy. Między innymi poprzez to nasze marki jeszcze bardziej się pogrążają bo mało kto kupuje to i mało kasy na rozwój i koło się zamyka a nasza gospodarka dzięki temu leży i kwiczy bo gospodarka to my. Się rozpisałem...

i dobrze że się rozpisałes bo madrego to i warto posłuchać ( przeczytać w tym wypadku)).

#32 Share mateuszu18

mateuszu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:25

Dopłaty - 2014 podacie link do tych nowych przepisów ?

#33 Share agroutasz

agroutasz

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:42

Dopłaty - 2014

@jedrus zapomniałeś jeszcze dodać, że to przez UE upadła część naszej gospodarki

ale za to dzieki UE mamy pełno urzedników od pilnowania stołków

#34 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:50

Dopłaty - 2014 i jeszcze w dzisiejszych wiadomościach było jak to Polska może być za 15 lat jedną z 20 największych gospodarek świat ( o ile corocznie będzie odnotowywała wzrost gospodarczy o ok 3 %), nawiasem mówiąc jestem ciekaw czy to wypali

#35 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 05 styczeń 2014 - 15:30

Dopłaty - 2014 Jeszcze w starym roku byłem w sprawdzić w agencji to jeszcze nawet kwoty nie mam naliczonej z dopłat za 2013 więc kasa prędko nie przyjdzie, może przynajmniej rś do końca stycznia przywędruję na konto. Mnie akurat by to złapało te 25% więcej bo do 40-stki mi jeszcze daleko a gospodarstwo mam od 3 lat ale wolałbym by jednak wszyscy rolnicy dostali po równo. W taki sposób tworzą się podziały między rolnikami brak zgodności, gdzie trzech rolników tam 4 inne zdania, dawniej jak dopłat nie było jakoś szybciej rolnicy potrafili się pozbierać do jakiejś manifestacji czy protestu chociaż o internecie nikt nawet nie słyszał a tel. miało kilka osób we wsi. Warto sobie zadać pytanie czy tworzenie takich podziałów to celowa polityka unii by osłabić jeszcze bardziej polskie rolnictwo???

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 styczeń 2014 - 19:39

Dopłaty - 2014 temat jest o płatnościach za rok 2014 czyli tych o które będziemy się ubiegać w tym roku.

Pamiętacie może kiedy będą znane stawki od ST w 2014 roku? Kumpel się zastanawia czy nie posiać większości jakąś strączkową.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:03

Dopłaty - 2014 Pewnie dopiero za rok jak będą wiedzieli na jaką powierzchnię wnioski mają ;)

#38 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 22:06

Dopłaty - 2014 mazowieckie ja miałem kontrole na jednej działce z 15 innych 20 grudnia 2013 dobrze że nawozy wcześniej kupiłem bo zdaje się poczekam do czerwca 2014

#39 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 08:26

Dopłaty - 2014 W moim terenie widzę, że dopiero po nowym roku jacyś goście w terenówce z laptopem objężdżają poszczególne działki. Czy to trochę nie za późno na kontrole terenowe? Wydaje mi się, że chyba mieli zapis z określonymi widełkami czasowymi przypadającymi na kontrole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:16

Dopłaty - 2014 stawka płatności ST będzie znana 1 października 2014 zgodnie z przepisami unii brany jest kurs euro z 30 września wcześniej poznamywysokosc kopert na ST w 2013 jet to 30 ml euro

temat jest o płatnościach za rok 2014 czyli tych o które będziemy się ubiegać w tym roku.

Pamiętacie może kiedy będą znane stawki od ST w 2014 roku? Kumpel się zastanawia czy nie posiać większości jakąś strączkową.