Polecane posty

Szymi40    1444

Czy pszenice trzeba na mapce zaznaczac linia przerywana czy normalna?

To zależy - jak jest to jedna działka rolna ciągłą , a jak masz na działce rolnej pszenicę i np. rzepak to oddzielasz pszenicę linią przerywaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak się zgłasza nowa działkę której nie ma na mapkach to się jej nie rysuje. Dopisuje się tylko w tabelkach. A na drugi rok przysyłają już mapke na nią. Co roku tak robimy i nie było do tej pory problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

czy jest możliwość skorygowania wniosku o dotacje, tj. dopisanie działki którą dziś wydzierżawiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam. Mam 3ha ugoru i 2ha trawy. Na tą ziemie nikt nie składał o dopłaty przez 5 lat. Jak to teraz podać żeby się nie przyczepili. Czy podać że to ugór i trawa, czy może że sama trawa(na ugorze jest zielsko i sporo trawy). Nie mam innej ziemi tylko to, i pierwszy raz składałbym o dopłaty w 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam. Mam 3ha ugoru i 2ha trawy. Na tą ziemie nikt nie składał o dopłaty przez 5 lat. Jak to teraz podać żeby się nie przyczepili. Czy podać że to ugór i trawa, czy może że sama trawa(na ugorze jest zielsko i sporo trawy). Nie mam innej ziemi tylko to, i pierwszy raz składałbym o dopłaty w 2015r.

 

Trawa na gruntach ornych czy łąka trwała?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Od nowego roku będą duże zmiany -także nic tylko słuchać co nam nowego wymyślą. [w tym roku byś dostał do łąk i do ugorów bez względu czy łąki trwałe czy na ornych.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i podobno już łąki na grunt orny po nowym roku nie zamienisz tak że trza się uwijać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Nie zaznaczyłem na załączniku graficznym -pszenicy ozimej,

Do 2 czerwca -czyli do jutra można robic zmiany we wniosku ale w jaki sposób nanieść zmiane na załącznik graficzny? To nie ma informacji.

Co jeśli była by kontrol i stwierdziła ze mam pszenice a jej nie zaznaczyłem?

Nie zrobiłem tego bo miesiąc temu wybiło tyle jęczmienia zimowego z roku poprzedniego ze wyglądało jak mieszanka obecnie jednak pszenica przytłumiła jeczmien i poza przyczem wygląda jak uprawa pszenicy a nie mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak będzie kontrola to powiesz że siałeś mieszankę i znajdziesz jeden kłosek jęczmienia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Koledzy kolejny raz dostałem pismo z agencji że termin wydania decyzji w mojej sprawie upłynął i czas na wydanie decyzji zostaje przedłużony do 30 czerwca (mam już takie pisma że przedłużają do 30 maja, kwietnia i marca).

Sądząc po ich pośpiechu sądzę że mogą się nie wyrobić do 30 czerwca z wypłatą. I tu moje pytanie czy jeśli do 30 czerwca nie dostanę kasy to czy mogę żądać jakiś odsetek czy coś? Bo ja ja bym się spóźnił to na pewno bym musiał zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja bym zaryzykował wezwanie organu do zaprzestania naruszania prawa bo decyzja jest wystawiana z KPA niezwłocznie, w 30 dni lub dłużej. U Ciebie ciągle przedłużają i zgodnie z KPA mają podstawę prawną. Żądając zaprzestania naruszania prawa pytałbym o podstawę faktyczną. Trochę to zagmatwane ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ale jeżeli się nie wyrabiają, albo czegoś brakuje, albo zbieraja dowody i mają podstawę prawną (a napewno mają) mogą przedłuzać i nic im nie zrobisz, a odsetki Ci się nie należą. możesz jedynie złożyć zażalenie na opieszałość i wydłużanie postepowania - może to coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Niedawno pewien pracownik starostwa śmiał mi się w oczy i podpierał KPA (że może przedłużać wydanie decyzji w nieskończoność), wywaliłem mu pisemko o zaprzestaniu naruszania prawa i już przestał się śmiać a pisma do mnie przesyłał jego prawnik + decyzja była w 4 tygodnie na którą czekałem prawie rok.

Da się ;)

Podstawą prawną jest KPA.

Podstawą faktyczną jest zbieranie dowodów, braki w dokumentach itp i niech to napiszą w piśmie czyli dokładnie co jest przyczyną faktyczną. Nie wyrobienie się urzędu nikogo nie obchodzi a jak tak napiszą to odsetki jak najbardziej mile widziane.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

MAm pytanie, mam wniosek do korekty , muszę ujednolicić działkę zamiast 15 działek rolnych ma być 3 , aby to zrobić mam wpisać rowy melioracyjne, czy te rowy wpisuje tylko w powierzchni działek ewidencyjnych, a w "VIII Oświadczenie o sposobie wykorzystywania działek rolnych" juz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Mam do was pytanie podobno mają zwiększyć dopłaty dla młodych rolników. Jak to wygląda w praktyce czy to się gdzieś zgłasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Człowieku przecież o Tobie wiedzą więcej niż ci się wydaje ! :D wszystkie te nipy- pesele-nr. gospodarstwa -satelity inne pierdoły - ty się tylko weź do roboty unia resztę zrobi za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Czy działki zgłoszone do dopłat muszą być skoszone i zebrane czy wystarczy tylko skosić ? Był problem je skosić a ze zbiorem też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ważne żebyś siał i uprawiał, koszenie nie jest konieczne. Po co Unii za dużo towaru, jakby dopłata była do plonu to wszystkim by zależało żeby zebrać jak najwięcej a tak wystarczy byle co i byle jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Czy działki zgłoszone do dopłat muszą być skoszone i zebrane czy wystarczy tylko skosić ? Był problem je skosić a ze zbiorem też może być.

 

 

Jeśli Ci chodzi o trawę na gruntach ornych bądź TUZy to wg przepisów musisz skosić i zebrać biomasę zieloną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

unia jest bardzo szczodra dla niektórych np. rybakom płacą 50 tys.zł za 2 miesiące niełowienia ryb przykładowo żeby mogli turystów obsłużyć i jescze diorobić sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

z tego co zrozumiałem, w Wiadomościach mówili że PSL zaakceptował zróżnicowanie dopłat ( średnie gospodarstwa będą miały więcej), przeciwny takiemu rozwiązaniu był Waldemar Pawlak, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj