Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#201 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 22 luty 2014 - 09:44

Dopłaty - 2014 dokładnie 5 postów wyżej masz odpowiedź na swoje pytanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 15:51
  •  

#202 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 24 luty 2014 - 18:26

Dopłaty - 2014 Koledzy mam pytanie, czy przez maszyny rolnicze stojące na polu (po zbiorze) można stracić dopłaty? Otrzymałem protokół z kontroli i na jednej działce prawie 2 ha mam kod Dr51 obszar tymczasowo nie kwalifikujący się do dopłat w nawiasie na działce znajdowały się maszyny rolnicze i sterta słomy. Dodam że do dopłat podałem kilka arów mniej niż jest w rzeczywistości. Kontrola przeprowadzona 2 miesiące po zbiorach. Te maszyny to 2 przyczepy opryskiwacz i kultywator. W powiatowym biurze ARiMR nic nie wiedzą odsyłają do wojewódzkiego <_<

#203 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 24 luty 2014 - 18:34

Dopłaty - 2014

Koledzy mam pytanie, czy przez maszyny rolnicze stojące na polu (po zbiorze) można stracić dopłaty? Otrzymałem protokół z kontroli i na jednej działce prawie 2 ha mam kod Dr51 obszar tymczasowo nie kwalifikujący się do dopłat w nawiasie na działce znajdowały się maszyny rolnicze i sterta słomy. Dodam że do dopłat podałem kilka arów mniej niż jest w rzeczywistości. Kontrola przeprowadzona 2 miesiące po zbiorach. Te maszyny to 2 przyczepy opryskiwacz i kultywator. W powiatowym biurze ARiMR nic nie wiedzą odsyłają do wojewódzkiego <_<

powinieneś reagować w oddziale regionalnym i zakwestionować protokół z kontroli jeżeli pole było uprawiane nie masz się czego obawiać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:03

Dopłaty - 2014 Witam wszystkich. Chciałem zapytać czy wiecie coś w temacie dopłat do wapnowania pól. Środki na ten cel miały być( http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/wapnowanie-8211-100-zl-na-ha-z-de-minimis,42666.html ) w ramach pomocy de minimis, a takowa jest, stąd pytanie o wapnowanie.

Edytowany przez MartineZ, 07 marzec 2014 - 20:04.

#205 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:57

Dopłaty - 2014 Koledzy, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Chcemy z wujem zasiać na jednym kawałku gorczycę na przyoranie a w związku z tym jakie są do tego dopłaty. Czy może lepiej zasiać seradelę i brać dopłaty do motylkowych ? Tylko czy nie koliduje to z przeznaczeniem bo podkreślam, że ma to być na przyoranie.

#206 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 12 marzec 2014 - 21:43

Dopłaty - 2014

Koledzy, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Chcemy z wujem zasiać na jednym kawałku gorczycę na przyoranie a w związku z tym jakie są do tego dopłaty. Czy może lepiej zasiać seradelę i brać dopłaty do motylkowych ? Tylko czy nie koliduje to z przeznaczeniem bo podkreślam, że ma to być na przyoranie.

kolego lepszym rozwiązaniem jest zasianie strączkowych lub motylkowatych w plonie głównym masz szeroki wachlarz nasion poczynając na grochu wyki lucerny koniczyny itp. znajdziesz na stronie arimr w zakładce płatności obszarowe 2013 w 2014 takie same rosliny możesz spokojnie przyorać i polepszyć jakość gleby otrzyma sz JPO oraz PŁATNOSC DO ROSLIN STRACZKOWYCH czyki w 2013 [830 jpo i 700 st jeżeli na działce jest program rolnośrodowiskowy z pakietem poplonów nie otrzymasz płatności st

#207 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:24

Dopłaty - 2014 Dzięki za info, ja też jestem zdania, że lepiej jakieś motylkowate zasiać. Nie mamy żadnego programu rolnośrodowiskowego.

#208 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 13:03

Dopłaty - 2014 Czy wy też tak długo czekacie na kasę? Ja dezycje dostałem juz w listopadzie i o dziwo w grudniu jeszcze raz to samo mi przysłali :blink: , a do dzisiaj kasy jeszcze nie mam

#209 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 marzec 2014 - 11:57

Dopłaty - 2014 http://www.arimr.gov...posrednich.html
lub
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/arimr-rozpoczyna-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-doplat-za-2014-r,49826,1.html

2 strona, cytuję:
"Nie będą też stosowane modulacje płatności bezpośrednich, ani też tzw. mechanizm dostosowania. "

ciekawe co jeszcze innego wymyślą bo UPO i PZ zabrali.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#210 Share mareczek525

mareczek525

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 20:11

Dopłaty - 2014 Witam skończył mi się właśnie 5letni program rolnośrodowiskowy , i teraz moje pytanie czy będę mógł wejść w nowy program? wjecie może czy są środki na ten cel , pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share johnybravo

johnybravo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:59

Dopłaty - 2014 Mam problem z wypełnieniem materiału graficznego do wniosku o dopłaty. Jeżeli na jednej działce rolnej są ziemniaki i pszenżyto (do których od 2014 r. będzie przysługiwała jedna płatność JPO). To czy na mapce mam je oddzielić kreską, czy nie jeżeli ich uprawy graniczą ze sobą. Z instrukcji wynika że chyba tak.
Proszę ekspertów o pomoc

#212 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 16 marzec 2014 - 18:50

Dopłaty - 2014

Witam skończył mi się właśnie 5letni program rolnośrodowiskowy , i teraz moje pytanie czy będę mógł wejść w nowy program? wjecie może czy są środki na ten cel , pozdrawiam

nie wiem czy wszystko juz jest ustalone i pewne, ale z tego co mi wiadomo to bedzie można wejsc w nowy progam tylko na nowych zasadach

#213 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 10:57

Dopłaty - 2014 Ile wychodzi dopłata do ha w pakiecie "specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych" ?
i czy jak się jest na ONW to można brać dopłaty do strączkowych ?

#214 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 17 marzec 2014 - 11:45

Dopłaty - 2014 za 2013 rok jest 719zł. na stronie agencji jest wszystko opisane http://www.arimr.gov...ewroku2013.html

#215 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 18:43

Dopłaty - 2014 Witam czy ktoś się orientuje czy w tym roku zaznacza się we wniosku JPO-TUZ ?

#216 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2014 - 19:15

Dopłaty - 2014 w 2014 nie ma TUZ ani UPO

#217 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:48

Dopłaty - 2014 JPO-TUZ jest nadal, nic się nie zmieniło w tej kwestii. Nie ma płatności zwierzęcej -PZ oraz UPO.

Co do strączkowych roślin: płatność do nich a dokładnie stawka jest ustalana w zależności od ilości zgłoszonych ha do tej płatności w tym roku. Jest koperta finansowana na rok i jest ona dzielona na ilość ha zgłoszonych do płatności dla roślin strączkowych/motylkowych.

Co do programu rolnośrodowiskowego: w program można wejść nadal. Są zmiany (moim zdaniem na gorsze). Prawie wszystkie pakiety zostały. Wyleciały pakiety ptasie bodajże.

#218 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 21:38

Dopłaty - 2014 czyli nie mamy pisać we wnioskach upo? Przejrzalem instrukcje i tam pisze że ma być zaznaczane tak jak w tamtym roku jpo upo.

#219 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 06:40

Dopłaty - 2014 Trzeba wykreślić UPO. Wnioski i instrukcja były do starych zasad.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 21 marzec 2014 - 14:41

Dopłaty - 2014 Wczoraj wypełniłem wnioski i zawiozłem do agencji , już są duże kolejki .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA