Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:57

Dopłaty - 2014

Dopłaty do hektara zniesione :wub: - to bystre było :o , powiedz to tym producentom żywności w chinach i argentynie którzy chętnie pokażą nam jak wygląda konkurencyjność w rolnictwie, dopłaty nie są po to by były tylko by wogóle mogło istnieć rolnictwo w europie, ameryce płn i ceny w sklepach były akceptowalne dla miastowych by Ci z kolei na ulicę nie wyszli z głodu.

A myślisz że bez dopłat by nie istniało? Przez te dopłaty ludziom się w głowach poprzewracało. Stanął obrót ziemią a biorąc pole w dzierżawę dopłaty i tak muszę oddać bo taniej ziemi nikt nie wydzierżawi. A po drugie masę osób jeśli nie dzierżawi to obsiewa pole jedynie dla dopłat. A dopłaty idą na konsumpcję szeroko pojętą.
Na wschodzie dopłat nie ma i co powiesz że Ukrainę zalewa żywność z Argentyny. To raczej Ukraina mogła by nas zalać zbożem. Ma tańsze paliwo nawozy. A u nas kto ma pole to ma "tańsze" środki bo dopłaty to rekompensują a kto nie ma to musi bulić za nawozy i opryski z własnej kieszeni.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 13:14
  •  

#182 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 05 luty 2014 - 11:29

Dopłaty - 2014 Ale my nie chcemy standartów życia ukrainy tylko Francji, niemiec- żaden rolnik w Polsce nie będzie pracował w polu za Ukraińskie stawki więc dlatego są dopłaty byśmy nie musieli z nimi konkurować na ich zasadach- brak dopłat to dla nas śmierć głodowa, przecież nie zrekompensujesz ich braku wzrostem cen zboża np. bo ceny sa globalne więc na nasze miejsce w dotychczasowych cenach przyleci zboże z Ukrainy lub Kenii- cały czas nad naszymi głowami latają samoloty z żywnością co ciekawe najczęściej z miejsc gdzie jej brakuje(Afryka) do miejsc gdzie jest jej nadmiar(Europa)- znajdź sobie taki artykuł"Globalny handel głodem" gdzieś na Lewica.pl, tam jest ciekawie opisany mechanizm

#183 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2014 - 12:03

Dopłaty - 2014 dopóki bedzie istniała unia, to beda dopłaty, sek w tym ze beda one nierówne i raczej nidy nie bedziemy mieli wsparcia takiego jak niemcy, francja czy holandia, i o to w tym wszystkim chodzi, zeby byli równi i równiejsi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 luty 2014 - 12:41

Dopłaty - 2014

Ale my nie chcemy standartów życia ukrainy tylko Francji, niemiec- żaden rolnik w Polsce nie będzie pracował w polu za Ukraińskie stawki więc dlatego są dopłaty byśmy nie musieli z nimi konkurować na ich zasadach- brak dopłat to dla nas śmierć głodowa, przecież nie zrekompensujesz ich braku wzrostem cen zboża np. bo ceny sa globalne więc na nasze miejsce w dotychczasowych cenach przyleci zboże z Ukrainy lub Kenii- cały czas nad naszymi głowami latają samoloty z żywnością co ciekawe najczęściej z miejsc gdzie jej brakuje(Afryka) do miejsc gdzie jest jej nadmiar(Europa)- znajdź sobie taki artykuł"Globalny handel głodem" gdzieś na Lewica.pl, tam jest ciekawie opisany mechanizm

zeby wozic zywnosc samolotami to chyba tylko wlasnie lewica.pl moze sobie pozwolic :)

#185 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 05 luty 2014 - 15:27

Dopłaty - 2014 :) to metafora, żywność różnymi drogami podróżuje

#186 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:09

Dopłaty - 2014 Ok dopłaty dopłatami ale żeby one faktycznie trafiały do rolników. Bo jeśli ktoś dziś uprawia zboże kupi 100kg saletrzaku na ha i mówi że się nic nie opłaca. A główny dochód jaki ma z tego pola to właśnie dopłaty to jest jednak coś nie tak. I nawet jak byśmy mieli 2 razy więcej dopłat niż dziś to powiększała by się różnica pomiędzy tymi gospodarstwami co mają 20ha własnych a tymi co połowę dzierżawią. Na pewno dzisiejszy system nie jest dobry bo daje pieniądze właścicielowi gruntu a nie rolnikowi który ją uprawia. Mimo że prawnie powinno być odwrotnie to jednak dopłaty są najczęstszą formą zapłaty. I jak na razie o jakichkolwiek zmianach można pomarzyć przynajmniej do 2020roku.
Tylko spokój może nas uratować....

#187 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 05 luty 2014 - 18:22

Dopłaty - 2014 dzisiaj RŚ na koncie o obszarówce ani widu ani słychu ale dobre i to na początek. :)

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#188 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:11

Dopłaty - 2014 wczoraj przyszła decyzja - ciekawie kiedy kasa przyjdzie?

#189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2014 - 18:11

Dopłaty - 2014

O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:
W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

Właśnie masz racje, ja bym chciała rozwinąć swoje małe gospo ale cóż jak zawsze jakiś wymóg i zostają tylko bezpośrednie.

#190 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 13 luty 2014 - 13:04

Dopłaty - 2014 dostajecie wnioski z arimr na 2014

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 luty 2014 - 17:50

Dopłaty - 2014 pytasz czy stwierdzasz fakt?
Do mnie jeszcze nie dotarły.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#192 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:07

Dopłaty - 2014 decyzje dostałem początkiem grudnia a pieniędzy do dziś nie widać ale jak to mówią wystarczy na dłużej ;)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#193 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 luty 2014 - 21:51

Dopłaty - 2014 Decyzja 27 stycznia a dziś NW i środowiskowe ciekawe kiedy podstawowe.............

#194 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 14 luty 2014 - 08:23

Dopłaty - 2014

dostajecie wnioski z arimr na 2014

Ja już dostałem wniosek na 2014r, wnioski są jak w 2013r, nie wiem czy UPO też się wpisuje, bo przecież ma już nie być a we wniosku jest powpisywane.

#195 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 luty 2014 - 09:37

Dopłaty - 2014

Ja już dostałem wniosek na 2014r, wnioski są jak w 2013r, nie wiem czy UPO też się wpisuje, bo przecież ma już nie być a we wniosku jest powpisywane.

upo i pz się nie zaznacza bo tych płatności niena od 2014 z tego co wiem wnioski będą takie same jak na 2013 bo arimr wcześniej nadrukowała takie wnioski jak 2013 to wyczytałem w rozporządzeniu do płatności bezpośrednich na 2014

#196 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2014 - 22:36

Dopłaty - 2014 Jeden wniosek spersonalizowany przyszedł. Nowe ortofotomapy są wynika z opisu. Szkoda że na niewiele się zdadzą bo łączyłem sąsiednie działki i deklarować je będę jako nowe.
Ciekaw co będzie w drugim wniosku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#197 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 15 luty 2014 - 06:47

Dopłaty - 2014 Co roku dopłaty miały się zwiększać, równać z zachodem, a tu cały czas się obniżają

#198 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 15 luty 2014 - 09:56

Dopłaty - 2014 czy jak ktos bierze doplaty na ziemie to moze ja sprzedac po ilu latach ?

#199 Share lukbud

lukbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:52

Dopłaty - 2014 Z dopłatami w Polsce jest właśnie tak że po cichu naciskają Ci którzy mają tej ziemi czy po komunie, czy po dziadkach:). I nie potrzeba im dopłaty do ilości produkcji, bądź zwierząt.
Jest w tym dużo patologi i cóż. Zresztą w unii ten sam mechanizm. Z krowami czy innymi to lipa jak niewiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 21 luty 2014 - 22:47

Dopłaty - 2014 Panowie czy dobrze rozumiem wg tego artykułu że w przyszłym roku dostaniemy same JPO bo zostały obcięte UPO?
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/prezydent-podpisal-ustawe-o-doplatach-bezposrednich,49382.html