Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty - 2014

385 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:16

Dopłaty - 2014 Na stronie Agencji znalazłem informację, że w programie 2014-2020 przez okres 5 lat rolnicy, poniżej 40-roku życia będą dostawali o 25% wyższe dopłaty bezpośrednie. Czy ktoś o tym słyszał?

Żeby nie być gołosłownym:
Inną ważną zmianą jest wykluczenie z otrzymywania dopłat rolnych m.in. lotnisk i terenów sportowych, mimo, że mogą być one użytkowane rolniczo. Ponadto szersze niż dotychczas i obowiązkowe we wszystkich krajach wspólnoty będzie wspieranie młodych rolników czyli tych, którzy nie osiągnęli jeszcze 40 roku życia. W ramach dopłat bezpośrednich mają oni otrzymywać przez 5 lat o 25 proc. więcej niż pozostali. Na ten cel kraje UE będą przeznaczać 2 proc. puli dopłat. W Polsce jest około 100 tysięcy młodych rolników i stanowią oni grupę ok. 7 proc. wszystkich otrzymujących dopłaty.

Temat założony przez MAT912 - Posty przeniesione z tematu "Dopłaty - 2011-2013"

Edytowany przez MAT912, 02 styczeń 2014 - 18:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty - 2014 Dzisiaj, 07:21
  •  

#2 Share agroutasz

agroutasz

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:29

Dopłaty - 2014 tak piszą o tym na stronach rolniczych ja sie niestety nie załapie tylko że poniżej 40 roku i nie mają dłużej gospodartstwa niż 5lat

#3 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:12

Dopłaty - 2014 No nie martwcie się bo od tego roku nie dadzą Upo a za rok pewnie JPO http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/w-2014-bez-upo-i-przejsciowego-wsparcia-krajowego,48425.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:15

Dopłaty - 2014 Mi pasuję bo się załapię na 25% :D

#5 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:20

Dopłaty - 2014 mi też pasuje te dodatkowe 25%

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:36

Dopłaty - 2014 nie mam 40, gospodarzę 10lat. Łapię się jeszcze czy nie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:41

Dopłaty - 2014 przykro nie załapiesz się, za długo gospodarzysz

#8 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:41

Dopłaty - 2014 to tak jak ja NIC NIE MOŻNA DOSTAĆ młodego rolnika nie bo nie było kasy a potem Lepper wprowadził wymóg średniej wojewódzkiej i też nie, teraz pole mam dłużej niż 5 lat i też nici. Wszystko tylko dla tych obszarników dają a Ci butni chwalą się w telewizji jak to oni się rozwijają i że mali to przejadają pieniądze ;[ , i cały czas im mało i mało jak są tacy rozwojowi i rokują to niech kupią coś za swoje a nie poobwieszają się na płotach i domach tablicami z dofinansowania unijnego i cwaniakują wielcy wiejscy filozofowie.

#9 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:52

Dopłaty - 2014 O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:
W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:00

Dopłaty - 2014 jak byłem na szkoleniu to gość mówił że nie ma co się cieszyć że będzie 25% więcej dla młodych bo to znaczy że młodzi dostaną tyle co teraz a reszta 25% mniej ale sam nie był pewny czy to się sprawdzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:10

Dopłaty - 2014 Ja czasem zastanawiam jak to jest ze spełnieniem zapisów konstytucji, ze każdy ma równe prawa...? Programy unijne na pierwszym miejscu promują kombinatorstwo, kumoterstwo a później rolnictwo ( to drugie zdanie to taka refleksja noworoczna po tych kilku latach obserwacji i akurat nie dotyczy bezpośrednio MR ;) )

#12 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 10:17

Dopłaty - 2014 żadnych nowych pieniedzy na rolnictwo nie ma więc mnie takie pomysły o zwiększaniu dopłat niektórym przerażają bo wiadomo trzeba jednym zabrać żeby innym dać więcej
tylko dlaczego jednym się należy wiecej niż innym tylko dlatego, że spełniaja jakieś głupawe birokratyczne kryteria - a kto mnie zrekompensuje to że poźniej taki wysoko dotowany rolnik może np. zboże puścić taniej a ja nie bo nikt mi tego nie zrekompensuje.

#13 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 12:10

Dopłaty - 2014

O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:
W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

No właśnie, dali by tym do 40 l przez 5 lat i było by w miarę sprawiedliwie. Ja mam gospodarstwo ponad 2 lata, żadnych młodych rolników nie brałem, dopiero teraz szkołę skończyłem i chciałbym to jakoś rozruszać ale przez te głupawe przepisy nie da się

#14 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 12:52

Dopłaty - 2014 Ja mam gospodarstwo od czasów Balcerowicz gdzie odsetki były 50% miesięcznie i kupowałem maszyny i ziemię bez kredytów a dziś wszyscy tylko czekają na dopłaty na premie bo nic nie da rady zrobić bez uni dopłaty zlikwidować a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiejtakie moje zdanie

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2014 - 13:05

Dopłaty - 2014

No właśnie, dali by tym do 40 l przez 5 lat i było by w miarę sprawiedliwie. Ja mam gospodarstwo ponad 2 lata, żadnych młodych rolników nie brałem, dopiero teraz szkołę skończyłem i chciałbym to jakoś rozruszać ale przez te głupawe przepisy nie da się

To jakoś dziwnie pojmujesz tą sprawiedliwość, a dlaczego nie dać temu co ma 41 lat? A jak już to tym co właśnie nie załapali się na młodego rolnika. Ci co się załapali niech już nie narzekają, sam chciałbym mieć taki start.

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 14:29

Dopłaty - 2014 Jeżeli już tak mocno odchodzimy od tematu to dopłaty daliby tym którzy produkują z określonej powierzchni na rynek a nie na potrzeby własne.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 14:45

Dopłaty - 2014 ba kazdy by chciał 75 patoli za nic ale nie ważne że potrzebujesz ważne czy się kwalifikujesz - teraz rządzi biurokracja zresztą dawniej też z tym że teraz z inną legitimacją partyjną no i teraz nie daje przydziału tylko żywą gotówkę.
To dzięki głupiej polityce polskiej i uni chłop małorolny choćby chciał to nie wyprodukuje tyle ile by mógł bo wg głupich urzędasów jest mniej produktywny.
A to guzik prawda - nie dość byłby w stanie taniej produkować od tych dużych latyfundiów to jeszcze byłby to żywność znacznie lepszej jakości jeszcze jakby mógł ja bezpośrednio sprzedać konsumentom ale nie bo durne statystyki i urzedasy twierdzą co innego.
Małemu nie jest potrzebny paliwożeny ciągnik za 300 tys.zł + zestaw maszy za drugie tyle, wystarczył by mały ciągnik i kilka podstawowych maszyn.
Mały jak musi to dołoży z własnej kieszeni a duży machnie reką albo leci zaraz po pomoc, kredyt ,dotacje czyli jest ciągle biorcą - przez co produkuje tak naprawde cholernie drogo ale może sprzedać taniej od małego bo te wszystkie bonusy wlicza sobie do dochodu.
Ok niech duży bierze 75 czy 100 ale niech też ma dostęp może mniejszy proporcjonalnie ale nie że w ogóle nic- głupia i niesprawiedliwa ta unia jak but.

Edytowany przez Zombi330, 03 styczeń 2014 - 15:17.

#18 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:04

Dopłaty - 2014

Ja mam gospodarstwo od czasów Balcerowicz gdzie odsetki były 50% miesięcznie i kupowałem maszyny i ziemię bez kredytów a dziś wszyscy tylko czekają na dopłaty na premie bo nic nie da rady zrobić bez uni dopłaty zlikwidować a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiejtakie moje zdanie

Wszystko się zgadza bo wtedy cena ziemi jak i maszyn była normalna, a nie jak teraz ceny zawyżone kilkakrotnie. Dzisiaj też kupujesz ziemie za gotówkę?

#19 Share crative

crative

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:13

Dopłaty - 2014 bodzio9909789

dobrze powiedziane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:15

Dopłaty - 2014

....Mały jak musi to dołoży z własnej kieszeni a duży machnie reką albo leci zaraz po pomoc, kredyt ,dotacje czyli jest ciągle biorcą - przez co produkuje tak naprawde cholernie drogo ale może sprzedać taniej od małego bo te wszystkie bonusy wlicza sobie do dochodu....

Wg tego co mówisz to mały nie daje tyle miejsc pracy dla biurokratów a duży daje tych miejsc od groma bo i do kredytu i do dofinansowania się łapie ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke