Polecane posty

2jacks    0

nie wiem co rozumiesz przez kombinatorstwo...co do wsparcia to będzie na bank, ale nie wiadomo dokładnie w jakiej formie. Na poniedziałek jest zwołana konferencja prasowa p.Kalemby dotycząca budżetu na rolnictwo 2014-2020 więc wtedy pewnie wszystko sie ostatecznie wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Całkowicie popieram pana Zombi330 , ostatnio kasę dla mały odebrali ludzie którzy nie mają pojęcia o gospodarowaniu i inwestycjach po prostu o tym programie dowiedzieli się od znajomych co przy tym pracują . Ja kasy nie dostałem bo akurat w tym czasie moje gospodarstwo nie miało jednego gospodarza ale dodam że jak ten program był by rok wcześniej lub rok po to bym się załapał i wiedział bym co z tą kasą zrobić pewnie nie był bym tym małym gospodarstwem tylko średnim w woj . A w mojej okolicy ci co tą kasę dostali to morze 3 procent poprawiło swój byt a reszta to szkoda gadać . Moim skromnym zdaniem to to dofinansowanie powinny dostać te małe gospodarstwa które majom jakiś fajny biznes plan i go spełnią w 90 procentach . Ja posiadam małe gospodarstwo nie mogę starać się o prow mam ziemię którą dzierżawię ale nie podlega ona pod prow zaznaczam że mam na nie umowę . Moje gospodarstwo w tej chwili potrzebuje małego kopa na przód i tym kopem był by ten program dla małych gosp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Widać niektórym odpowiada jako jednym dać drudzy niech obejdą się smakiem. Nie pownnio być żadnych dopłat i dofinansowań jak przed wejściem do unii , tylko to co sobie wypracujesz a nie psuedo wspieranie jak jeden załapie się na środki a dla drugiego co nie starczyło ma dorównac temu pierwszemu.

 

Czyli krótko ujmując jak dac to wszytkim albo nikomu i będzię wtedy dobrze a nie będzie za to podziału na lepszych i gorszych.

 

 

 

Pozatym ile unia nam zabiera aby część z tego z wielką łaską nam oddać ...

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

renovoltage tylko popatrz jak bardzo zmieniła się wieś od wejścia do Unii ( czyli od 2004r). W mojej okolicy jak tylko ktoś chciał skorzystać to wystarczyło troche pozałatwiać i dostał pomoc. Gdyby dzisiaj nie dali dopłat czy innych funduszy to zwykły szary rolnik by nie wiele zrobił bo to co sobie sam wypracuje to jest na opłaty i na nawozy i paliwo w pole, a dopłaty to jest czysty pieniądz który można zainwestować w maszyny czy też ziemię. Dlatego ja bym tak nie narzekał bo jak na razie to żle nie jest, może tylko mogłyby być ceny stabilniejsze zboża czy mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2jacks    0

no chwila..jeśli 3% gosp. które wczesniej dostały kase potrafiło z niej skorzystac to coś tu nie gra...a pewnie ci co nie potrafili najglosniej potem krzycza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Te wszystkie dotacje , dopłaty to jeden wielki przekręt ale na szczęscie coraz więcej ludzi to widzi.

Pisanie że dotacje moze sobie wziąć każdy to troche nie takt zeby nie używać ostrzejszych wyrazów. Przecież wiadomo że kasy jest tylko dla jakiegos % rolników wiec dostanie kto pierwszy lub kto ma chody wiec jak mozna tutaj mowic o równości. Jeśli ktoś chce sie rozwijac to powinien mieć wolny i nie ograniczony dostęp do kasy a nie dostanie jeśli puli środków wystarczy. wiec jedni pójdą do przodu a inni mimo ze też chcą zostają w tyle. Unia tak steruje rynkiem aby gospodarstwa które nie korzystają z dofinansowania padały bo konsolidacja to przyszłosć zwłaszcza dla korporacji . Sa w europie w zasadzie firmy które maja po kilka set tyś ha i cały czas im malo wiec beda stopniowo wykańczać małych .

A najkrócej to unia niech raz na zawsze odpieprzy sie od rolnictwa razem z tymi całymi dopłatami i durnymi przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Witam. Mam takie pytanie. 31 grudnia dostałem pismo z agencji że na dwóch działkach na mojej ziemi była przeprowadzona kontrol. W piśmie tym było napisane że zmieściłem się w tych % i że wszystko się zgadza. Nadal jednak nie otrzymałem jeszcze nawet płatności ONW nie mówiąc już o bezpośrednich. Czy w przypadku kontroli mogę się spodziewać dopłat na samym końcu ?? Jak to jest kiedy mija termin wypłacania ONW bo jest on chyba krótszy niż bezpośrednich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

No proszę was nie opowiadajcie żartów , chyba niekórzy zapomnieli po ile było paliwo przed unią, po ile nazowy i środki a przede wszystkim maszyny ale niektórzy zapatrzeni w tą unię bo unia daję ale ile zabiera i ile nakazów zakazów to już nie obchodzi bo kasa leci ... Pozatym przed unia jakoś ojca w latach 90 było stać na nowy ciągnik a dziś mnie po prostu bez zaciągania kredytu nie stać(dotacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Moje zdanie jest takie, każdy rolnik powinien otrzymać dopłaty bezpośrednie bo czy duży czy mały każdy swoje hektary musi obrobić ale pod warunkiem, że oczywiście jest rolnikiem, bo Ci co nie mają nic wspólnego z rolnictwem mieszkają sobie w miastach a doją z unii kasę jest od groma. Myślę, że dopłaty do produkcji chociaż częściowo rozwiązały by problem.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    851

Umnie to samo co u Bartka była kontrol na polach pomieżyli popisali kartki przysłali że dopiero papiery wejdą do uni i że przyślą powiadomienie czy jest dobrze czy wymaga poprawki i tak ma umnie cała gmina ani onw ani ogólno obszarowych a nawozu niema za co kupic

Najlepsze jest to że na jednym polu napisali Wykryto uprawe tytoniu jak ja nigdy tego na oczy nie widziałem jak to uprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

no chwila..jeśli 3% gosp. które wczesniej dostały kase potrafiło z niej skorzystac to coś tu nie gra...a pewnie ci co nie potrafili najglosniej potem krzycza

kolego ostatnią kasę dla małych dostali tacy którzy mieli jakieś tam wymogi dużo osób tej kasy nie umiało skorzystać bo jak dostali to przep , podałem że tylko 3 procęt wyszło na plus to prawda ale z tych co wiem że tą kasę dostali to było 9 gospodarstw . Ja nie dostałem ponieważ w tych latach zmarł mój tata na którego było gospodarstwo a zanim załatwiłem wszystko to było po kasie . Dostało kilka takich gospodarstw w którym jest tylko władek wóz i pług dwu skibowy tylko mają pole i kupę roboty , ja mam wszystkie maszyny do produkcji nigdy nić nie najmowałem . Mówicie ten większy powinien kasę brać , u mnie w okolicy to są gospodarstwa które mogą załapać się na prow ale jak to jeden rolnik mi powiedział ...czego nie mam to się nie psuję .... więc też nie warto inwestować w tak myślących ludzi .Moim zdaniem powinno być coś takiego kto przedstawi biznes plan jak poprawić dochodowość gospodarstwa powinien dostać pomoc ale jeśli biznes plan nie wypali na 90 procent to kasa do zwrotu . Ja jako mały rolnik też nie rozumiem tego że nie którzy myślą kupić ciągnik większy i ładniejszy niż ma sąsiad , jak to ma poprawić dochód gospodarstwa .ZA tak małe pieniądze każdy mały rolnik musi pomyśleć jak te pieniądze wykorzystać żeby ni musieli oddać ,to nie takie proste jak wydaje się tym dużym . Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Te wszystkie dotacje , dopłaty to jeden wielki przekręt ale na szczęscie coraz więcej ludzi to widzi.

 

A najkrócej to unia niech raz na zawsze odpieprzy sie od rolnictwa razem z tymi całymi dopłatami i durnymi przepisami.

to nie składaj ,mało tego oddaj to co wziąłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

W 2014 nie będzie UPO i PZ. Ministerstwo finansów z roku na rok przykręcało kurek ze środkami krajowymi, aż przestało lecieć....

Co roku były coraz niższe. Jak to zwykł mawiać pan Klęba, dobijamy do średniej unijnej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Bartekj1994 u mnie też była kontrol i wyszło im na jednej działce o 1a mniej powierzchni niż ja podałem i przyszła mi decyzja i wczoraj wpłynęły pieniążki. Także kontrol nie oznacza opóźnienia wypłaty pieniędzy, a kto kiedy dostanie to ciężko powiedzieć bo oni twierdzą, że mają czas do końca czerwca. Dodam jeszcze, że mój ojciec nie miał żadnej kontroli i jeszcze nie ma pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Witam. Mam takie pytanie. 31 grudnia dostałem pismo z agencji że na dwóch działkach na mojej ziemi była przeprowadzona kontrol. W piśmie tym było napisane że zmieściłem się w tych % i że wszystko się zgadza. Nadal jednak nie otrzymałem jeszcze nawet płatności ONW nie mówiąc już o bezpośrednich. Czy w przypadku kontroli mogę się spodziewać dopłat na samym końcu ?? Jak to jest kiedy mija termin wypłacania ONW bo jest on chyba krótszy niż bezpośrednich. Pozdrawiam

 

Ja dopłaty do swoich ha dostałem ale 2 stycznia tego roku kontrol miał mój tata u siebie i pomierzyli wszystkie działki zrobili zdjecia że zaorane i powiedzieli że tak oni po kontroli przyślą protokół gdzieś po miesiącu od kontroli po protokole po kolejnym miesiącu ma przyjść decyzja a kasa nie wiadomo kiedy to jest celowa gra nie maja kasy w budżecie wiec wymyślają kontrole: jak jeżeli dana działka ma 1ha na mapie w geodezji to nikt nie podaje do dopłat 1,05ha bo komputer im tego i tak nie przyjmie wiec po co ta kontrola po to tylko żeby odwlec w czasie wypłatę dopłat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Będzie coraz gorzej,zazielenienie, brak UPO ,brak PZ(mniejsze dopłaty),dochodowy,2 czy 3 grupy roślin obowiązkowe , ochrona integrowana,cross compilance i inne wymysły,nie wspomnę o rosnących kosztach w ostatnich latach,I za to marne parę złotych dopłat?Zachęcają tylko do prowadzenia gospodarstw na "kanapowca".Jak najtańszym kosztem dla dopłat.Ziemia droga,dzierżawy drogie i nawet ich brak.Wolałbym żeby znieśli dopłaty lub zrobili je do produkcji to Ci pseudo rolnicy wzięli by się za robotę albo zrezygnowali i dali rozwinąć się tym co chcą porządnie robić a nie tyle ziemi się marnotrawi.Niestety dopłat najwięcej w Polsce bierze grupa ludzi nie związanych z rolnictwem o wielkim kapitale którzy nie pozwolą na zmianę ich formy na takie do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    111

klopot bylby z tymi doplatami do produkcji gdyby byla nadwyzka to i klopoty ze sprzedaza i rentownocia

decyzja z 9 grudnia brak kotroli i brak pieniazkow na kocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dlaczego kłopot moim zdaniem dopłaty powinny wygladać tak że powinni ustalić ceny minimalne na wszystko co sprzedajemy. I dopłacać ta różnice między ceną rynkową a ta cena minimalna. W dobrym roku było by mniej dopłat a w słabym więcej ale była by stabilizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja bym jeszcze prościej zrobił dopłaty do produkcji ale bez żadnych faktur sprzedaży, tylko tak jak się robi we wniosku rś zaznacza się uprawę a czy ktoś tą uprawę przeznaczy na paszę czy bezpośrednio na sprzedaż to już jego indywidualna sprawa. Rolnicy co mają uprawę bądź tuz nie mieli by problemu ale przynajmniej Ci co koszą raz do roku przynajmniej musieliby siano sprzątnąć z pokosu.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

w 2014 dlaczego ma nie być UPO?

 

 

macie jakiś link do takich informacji co ma być z tym UPO w 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

w 2014 dlaczego ma nie być UPO?

...

 

 

Tak to...

dziura w budrzecie więc zabierzemy najbogatszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie a wiecie może o co chodzi wogóle z tym zazielenianiem??? Wiadomo coś na ten temat ile % trzeba będzie mieć???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

damian przecież ceny minimalne są na zboże, trzodę, bydło tj. na minimalnie opłacalnym poziomie

dopłaty też są tylko, że z łaski i nie wiadomo kiedy

ktoś tu napisał wczesniej że zysk zapewniają dopłaty czyli dopóki nie wpłyną to zysk jest tylko na papierze - i tak powstaje nam nowy środek płatnczy teoretyczne dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj