Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert812    101

Na stronie Agencji znalazłem informację, że w programie 2014-2020 przez okres 5 lat rolnicy, poniżej 40-roku życia będą dostawali o 25% wyższe dopłaty bezpośrednie. Czy ktoś o tym słyszał?

 

Żeby nie być gołosłownym:

Inną ważną zmianą jest wykluczenie z otrzymywania dopłat rolnych m.in. lotnisk i terenów sportowych, mimo, że mogą być one użytkowane rolniczo. Ponadto szersze niż dotychczas i obowiązkowe we wszystkich krajach wspólnoty będzie wspieranie młodych rolników czyli tych, którzy nie osiągnęli jeszcze 40 roku życia. W ramach dopłat bezpośrednich mają oni otrzymywać przez 5 lat o 25 proc. więcej niż pozostali. Na ten cel kraje UE będą przeznaczać 2 proc. puli dopłat. W Polsce jest około 100 tysięcy młodych rolników i stanowią oni grupę ok. 7 proc. wszystkich otrzymujących dopłaty.

 

Temat założony przez MAT912 - Posty przeniesione z tematu "Dopłaty - 2011-2013"

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

tak piszą o tym na stronach rolniczych ja sie niestety nie załapie tylko że poniżej 40 roku i nie mają dłużej gospodartstwa niż 5lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No nie martwcie się bo od tego roku nie dadzą Upo a za rok pewnie JPO http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/w-2014-bez-upo-i-przejsciowego-wsparcia-krajowego,48425.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nie mam 40, gospodarzę 10lat. Łapię się jeszcze czy nie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

to tak jak ja NIC NIE MOŻNA DOSTAĆ młodego rolnika nie bo nie było kasy a potem Lepper wprowadził wymóg średniej wojewódzkiej i też nie, teraz pole mam dłużej niż 5 lat i też nici. Wszystko tylko dla tych obszarników dają a Ci butni chwalą się w telewizji jak to oni się rozwijają i że mali to przejadają pieniądze ;[ , i cały czas im mało i mało jak są tacy rozwojowi i rokują to niech kupią coś za swoje a nie poobwieszają się na płotach i domach tablicami z dofinansowania unijnego i cwaniakują wielcy wiejscy filozofowie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:

W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak byłem na szkoleniu to gość mówił że nie ma co się cieszyć że będzie 25% więcej dla młodych bo to znaczy że młodzi dostaną tyle co teraz a reszta 25% mniej ale sam nie był pewny czy to się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Ja czasem zastanawiam jak to jest ze spełnieniem zapisów konstytucji, ze każdy ma równe prawa...? Programy unijne na pierwszym miejscu promują kombinatorstwo, kumoterstwo a później rolnictwo ( to drugie zdanie to taka refleksja noworoczna po tych kilku latach obserwacji i akurat nie dotyczy bezpośrednio MR ;) )

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

żadnych nowych pieniedzy na rolnictwo nie ma więc mnie takie pomysły o zwiększaniu dopłat niektórym przerażają bo wiadomo trzeba jednym zabrać żeby innym dać więcej

tylko dlaczego jednym się należy wiecej niż innym tylko dlatego, że spełniaja jakieś głupawe birokratyczne kryteria - a kto mnie zrekompensuje to że poźniej taki wysoko dotowany rolnik może np. zboże puścić taniej a ja nie bo nikt mi tego nie zrekompensuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:

W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

 

No właśnie, dali by tym do 40 l przez 5 lat i było by w miarę sprawiedliwie. Ja mam gospodarstwo ponad 2 lata, żadnych młodych rolników nie brałem, dopiero teraz szkołę skończyłem i chciałbym to jakoś rozruszać ale przez te głupawe przepisy nie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja mam gospodarstwo od czasów Balcerowicz gdzie odsetki były 50% miesięcznie i kupowałem maszyny i ziemię bez kredytów a dziś wszyscy tylko czekają na dopłaty na premie bo nic nie da rady zrobić bez uni dopłaty zlikwidować a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiejtakie moje zdanie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, dali by tym do 40 l przez 5 lat i było by w miarę sprawiedliwie. Ja mam gospodarstwo ponad 2 lata, żadnych młodych rolników nie brałem, dopiero teraz szkołę skończyłem i chciałbym to jakoś rozruszać ale przez te głupawe przepisy nie da się

To jakoś dziwnie pojmujesz tą sprawiedliwość, a dlaczego nie dać temu co ma 41 lat? A jak już to tym co właśnie nie załapali się na młodego rolnika. Ci co się załapali niech już nie narzekają, sam chciałbym mieć taki start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jeżeli już tak mocno odchodzimy od tematu to dopłaty daliby tym którzy produkują z określonej powierzchni na rynek a nie na potrzeby własne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ba kazdy by chciał 75 patoli za nic ale nie ważne że potrzebujesz ważne czy się kwalifikujesz - teraz rządzi biurokracja zresztą dawniej też z tym że teraz z inną legitimacją partyjną no i teraz nie daje przydziału tylko żywą gotówkę.

To dzięki głupiej polityce polskiej i uni chłop małorolny choćby chciał to nie wyprodukuje tyle ile by mógł bo wg głupich urzędasów jest mniej produktywny.

A to guzik prawda - nie dość byłby w stanie taniej produkować od tych dużych latyfundiów to jeszcze byłby to żywność znacznie lepszej jakości jeszcze jakby mógł ja bezpośrednio sprzedać konsumentom ale nie bo durne statystyki i urzedasy twierdzą co innego.

Małemu nie jest potrzebny paliwożeny ciągnik za 300 tys.zł + zestaw maszy za drugie tyle, wystarczył by mały ciągnik i kilka podstawowych maszyn.

Mały jak musi to dołoży z własnej kieszeni a duży machnie reką albo leci zaraz po pomoc, kredyt ,dotacje czyli jest ciągle biorcą - przez co produkuje tak naprawde cholernie drogo ale może sprzedać taniej od małego bo te wszystkie bonusy wlicza sobie do dochodu.

Ok niech duży bierze 75 czy 100 ale niech też ma dostęp może mniejszy proporcjonalnie ale nie że w ogóle nic- głupia i niesprawiedliwa ta unia jak but.

Edytowano przez Zombi330
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gospodarstwo od czasów Balcerowicz gdzie odsetki były 50% miesięcznie i kupowałem maszyny i ziemię bez kredytów a dziś wszyscy tylko czekają na dopłaty na premie bo nic nie da rady zrobić bez uni dopłaty zlikwidować a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiejtakie moje zdanie

 

Wszystko się zgadza bo wtedy cena ziemi jak i maszyn była normalna, a nie jak teraz ceny zawyżone kilkakrotnie. Dzisiaj też kupujesz ziemie za gotówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
....Mały jak musi to dołoży z własnej kieszeni a duży machnie reką albo leci zaraz po pomoc, kredyt ,dotacje czyli jest ciągle biorcą - przez co produkuje tak naprawde cholernie drogo ale może sprzedać taniej od małego bo te wszystkie bonusy wlicza sobie do dochodu....

 

Wg tego co mówisz to mały nie daje tyle miejsc pracy dla biurokratów a duży daje tych miejsc od groma bo i do kredytu i do dofinansowania się łapie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Ja może już do dzisiejszego świata nie pasuję, ale jak mam gotówkę to mogę kupić, kredyt brałem tylko jak był na 1,2% na rozruch, choć i ten był wzięty głównie jako zabezpieczenie na wypadek jakiś komplikacji. Zakupów na raty AGD RTV, samochodów i innych też nie uznaję. Z maszyn rolniczych uważam, że lepiej kupić używkę, niż nowe na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

 

Wszystko się zgadza bo wtedy cena ziemi jak i maszyn była normalna, a nie jak teraz ceny zawyżone kilkakrotnie. Dzisiaj też kupujesz ziemie za gotówkę?

A przez co te ceny są zawyżone dopłaty premie dzis też kupuję za gotówkę ale na metry kwadratowe ;) jak by nie było dopłat to maszyny też by były znacznie tańsze i wszystkie środki produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Prawda jest taka że zanim weszły dopłaty i PROW maszyny były dwa razy tańsze. Lepiej się wtedy wychodziło niż z tymi dofinansowaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

tylko że czy by były dopłaty czy nie to i tak maszyny czy środki do produkcji co rok drożałyby bo co rok zwiększa się inflacja i koszt wyprodukowania jednej maszyny czyli automatycznie cena też idzie w górę wiec to ze zbiegiem lat i tak jest nie uniknione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

mozecie wkleic link do informacji od Agencji, ze doplaty dla mlodych beda o te 25% wieksze?

A co do zawyzania cen maszyn z powodu PROW, to mysle, ze nie ma czegos takiego, bo za granica ceny sa praktycznie takie same, w jednych krajach wyzsze, w innych nizsze. Nawozy i srodki ochrony to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj