Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bulwa

bulwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:24

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Witam. Stałem sie posiadaczem ciągnika Case mx 135. Mam problem bo nie wiem do czego służą gniazda hydrauliczne te z lewej strony na tyle.

Załączone miniaturki

• P1020085.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Dzisiaj, 01:28
  •  

#2 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 15:07

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy gniazda-1,3,4 jest to swobodny powrót (w standardzie jest tylko 1 gniazdo pod nr 1 ktoś sobie chyba dorobił dwa) gniazdo nr. 5 jest to gniazdo hamulców hydraulicznych do przyczep. Gniazdo nr. 2 Nie mam pojęcia. Teraz ja mam pytanie do czego jest ten korek z prawej strony gniazda nr 3?

#3 Share Bronek72

Bronek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 16:36

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Odpowietrznik skrzyni biegow

#4 Share bulwa

bulwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:55

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy A może znacie jakieś proste i tanie rozwiązanie gdyż potrzebuje jeszcze jedna pare wyjść hydraulicznych??bo te trzy jest mi ne chwile obecna za mało.

#5 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:02

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Między 1 a 2 sekcją jest jeszcze jedna, służy ona np do tura itp. Cały czas cisnienie daje może da sie wmontować tam 2 wyjscia i jakies zawory powstawiać żeby można było sterować .

#6 Share bulwa

bulwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:18

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy czyli tam jest wyjście hudrauliki pod rozdzielacz do tur-a??dobrze zrozumiałem??i tam mógłbym nawet podłączyć jakiś rozdzielacz 1-sekcyjny i by to hulało??

#7 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:33

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Dałem przykład z tym turem :) Powinno działać. Tylko nie wiem jak z powrotem bedzie.

Edytowany przez Ziel, 02 styczeń 2014 - 21:34.

#8 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:25

Witam. Stałem sie posiadaczem ciągnika Case mx 135. Mam problem bo nie wiem do czego służą gniazda hydrauliczne te z lewej strony na tyle.

Wnioskując ze zdjęcia /czyt. prawdopodobnie/ gniazda 1, 2, 3 to złącze power beyond.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bulwa

bulwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:47

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy a co oznacza to power beyond??sorki ale jestem zielony w temacie zacgodnich ciągników

#10 Share Bronek72

Bronek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:49

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy To znaczy swobodny powrót oleju np. z silników hydraulicznych.

#11 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 14:08

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Fachowcy... złącze power beyond umożliwia zasilanie układu hydraulicznego maszyny wyposażonej we własny układ sterowania, np: rozbudowane kombajny, opryskiwacze, prasy itp. Hydraulika maszyny steruje wydajnością pompy hydraulicznej w ciągniku. Takie złącze wygląda właśnie tak jak na fotce 1,2,3 gdzie mamy zasilanie, powrót i sterowanie /małe gniazdo/.
Z montażem dodatkowych rozdzielaczy radzę uważać - ciągnik wyposażony jest w w hydraulikę load sensing /znowu trudne słowo ;) / i nieprawidłowe "dołożenie" rozdzielacza może spowodować nagrzewanie się oleju a nawet zniszczenie pompy tłoczkowej. Jeżeli koniecznie chcesz mieć dodatkowe wyjścia proponuję dołożenie rozdzielacza wraz z joystickiem od ładowacza czołowego /uwaga - koniecznie do hydrauliki load sensing/.
PS.jesteś nowym posiadaczem ciągnika to polecam zakup instrukcji obsługi - wielu użytkowników /czyt. filozofów/ jest przekonanych, że jest im niepotrzebna /wiedzą wszystko/ a póżniej pytają na forach jak ustawić zegarek... Podstawowe informacje dotyczące obsługi i użytkowania trzeba po prostu znać a takie daje instrukcja. Czego nie ma w instrukcji znajdziesz na AgroFoto ;) .
Pozdrawam

#12 Share bulwa

bulwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 18:43

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Instrukcje obsługi kupiłem zaraz po zakupie ciagnika. Ale nie wszystko w niej jest takie jasne.chciałbym zakupić jeszcze instrukcje napraw. ale ponoć nie ma dostepnej w jezyku polskim

#13 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 20:01

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy W polskim nie ma. Trzeba znać nieco angielski ale jak ktoś się mniej orientuje to jest dużo zdjęć i schematów. Ja sobie bez niej też nie wyobrażam jakiś napraw czy rozwiązywania problemów. Ot na przykład kalibracja komputera czy czytanie kody błędów po naprawę skrzyni. Można niemal wszystko zrobić samemu bez serwisu, warunek to jakaś podstawowa znajomość angielskiego no i trochę "zacięcia" mechanicznego i elektrycznego ;)

#14 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 09:59

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Power beyond to masz na rozdzielaczu między sekcją na górze a tą po środku. Działa na zasadzi podawania cały czas ciśnienia służy do napędzania np silników hydraulicznych w siewnikach. A te wyjscia co podajesz służą do swobodnego powrotu.

#15 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:30

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy Ja tylko chciałem pomóc, Tobie również...
PS. to małe gniazdo nr 2 służy pewnie do pompowania kół...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:09

Wnioskując ze zdjęcia /czyt. prawdopodobnie/ gniazda 1, 2, 3 to złącze power beyond.

Chodziło mi o te duże gniazda. Te małe możliwe że jest Power Beyond.

Jak widzisz sam wyżej napisałeś że te 3 gniazda to PB a nie jest to do końca prawda i nikt ci nie wytykał.

Dodaj odpowiedź