Zaloguj się, aby obserwować  
bulwa

Case MX135 gniazda hydrauliki, co do czego służy

Polecane posty

bulwa    6

Witam. Stałem sie posiadaczem ciągnika Case mx 135. Mam problem bo nie wiem do czego służą gniazda hydrauliczne te z lewej strony na tyle.

post-8606-0-83172200-1388669042_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

gniazda-1,3,4 jest to swobodny powrót (w standardzie jest tylko 1 gniazdo pod nr 1 ktoś sobie chyba dorobił dwa) gniazdo nr. 5 jest to gniazdo hamulców hydraulicznych do przyczep. Gniazdo nr. 2 Nie mam pojęcia. Teraz ja mam pytanie do czego jest ten korek z prawej strony gniazda nr 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

A może znacie jakieś proste i tanie rozwiązanie gdyż potrzebuje jeszcze jedna pare wyjść hydraulicznych??bo te trzy jest mi ne chwile obecna za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Między 1 a 2 sekcją jest jeszcze jedna, służy ona np do tura itp. Cały czas cisnienie daje może da sie wmontować tam 2 wyjscia i jakies zawory powstawiać żeby można było sterować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

czyli tam jest wyjście hudrauliki pod rozdzielacz do tur-a??dobrze zrozumiałem??i tam mógłbym nawet podłączyć jakiś rozdzielacz 1-sekcyjny i by to hulało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dałem przykład z tym turem :) Powinno działać. Tylko nie wiem jak z powrotem bedzie.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Witam. Stałem sie posiadaczem ciągnika Case mx 135. Mam problem bo nie wiem do czego służą gniazda hydrauliczne te z lewej strony na tyle.

 

 

Wnioskując ze zdjęcia /czyt. prawdopodobnie/ gniazda 1, 2, 3 to złącze power beyond.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

a co oznacza to power beyond??sorki ale jestem zielony w temacie zacgodnich ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Fachowcy... złącze power beyond umożliwia zasilanie układu hydraulicznego maszyny wyposażonej we własny układ sterowania, np: rozbudowane kombajny, opryskiwacze, prasy itp. Hydraulika maszyny steruje wydajnością pompy hydraulicznej w ciągniku. Takie złącze wygląda właśnie tak jak na fotce 1,2,3 gdzie mamy zasilanie, powrót i sterowanie /małe gniazdo/.

Z montażem dodatkowych rozdzielaczy radzę uważać - ciągnik wyposażony jest w w hydraulikę load sensing /znowu trudne słowo ;) / i nieprawidłowe "dołożenie" rozdzielacza może spowodować nagrzewanie się oleju a nawet zniszczenie pompy tłoczkowej. Jeżeli koniecznie chcesz mieć dodatkowe wyjścia proponuję dołożenie rozdzielacza wraz z joystickiem od ładowacza czołowego /uwaga - koniecznie do hydrauliki load sensing/.

PS.jesteś nowym posiadaczem ciągnika to polecam zakup instrukcji obsługi - wielu użytkowników /czyt. filozofów/ jest przekonanych, że jest im niepotrzebna /wiedzą wszystko/ a póżniej pytają na forach jak ustawić zegarek... Podstawowe informacje dotyczące obsługi i użytkowania trzeba po prostu znać a takie daje instrukcja. Czego nie ma w instrukcji znajdziesz na AgroFoto ;) .

Pozdrawam


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

Instrukcje obsługi kupiłem zaraz po zakupie ciagnika. Ale nie wszystko w niej jest takie jasne.chciałbym zakupić jeszcze instrukcje napraw. ale ponoć nie ma dostepnej w jezyku polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W polskim nie ma. Trzeba znać nieco angielski ale jak ktoś się mniej orientuje to jest dużo zdjęć i schematów. Ja sobie bez niej też nie wyobrażam jakiś napraw czy rozwiązywania problemów. Ot na przykład kalibracja komputera czy czytanie kody błędów po naprawę skrzyni. Można niemal wszystko zrobić samemu bez serwisu, warunek to jakaś podstawowa znajomość angielskiego no i trochę "zacięcia" mechanicznego i elektrycznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Power beyond to masz na rozdzielaczu między sekcją na górze a tą po środku. Działa na zasadzi podawania cały czas ciśnienia służy do napędzania np silników hydraulicznych w siewnikach. A te wyjscia co podajesz służą do swobodnego powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Ja tylko chciałem pomóc, Tobie również...

PS. to małe gniazdo nr 2 służy pewnie do pompowania kół...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wnioskując ze zdjęcia /czyt. prawdopodobnie/ gniazda 1, 2, 3 to złącze power beyond.

 

Chodziło mi o te duże gniazda. Te małe możliwe że jest Power Beyond.

 

Jak widzisz sam wyżej napisałeś że te 3 gniazda to PB a nie jest to do końca prawda i nikt ci nie wytykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj