Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy??

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 23:23

a ile kosztuje taka przyczepa Sipmy ??

Pisze w tym temacie...wystarczy przeczytać... ;) :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Dzisiaj, 22:10
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 00:01

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? widzę, że koledzy mnie ubiegli i już napisali to samo co ja chciałem :P

jak czytam cenę przyczepy z sipmy to to nie mogę powstrzymać się od smiechu :D za 40 tyś można kupic nowy ładowacz czołowy do wspomnianej Forterry i dwie przyczepy o których wspominał @piootr i jeszcze 10 tyś zostanie na przechulanie :)

ładowacz i przyczepy można wykożystać kilkakrotnie lepiej niż taka przyczepę samozaładowczą.jeżeli ktoś jest leniwy i nie chce mu się wychodzic zaczepiać i odczepiać przyczepy to polecam automatyczny zaczep odczepiany z kabiny,zaczep przyczepy na sprężynie-tak jak pisał @jaro.gdybym miał ładowacz na lepszym ciągniku to napewno takbym zrobił.

@bayer jeżeli masz podmokłe łąki to nie licz na to, że ta przyczepa będzie lepsza...proponuje podrasować swój sprzęt tak jak pisał @jaro szersze i wyższe koła.

powtórzę się jeszcze raz, taka przyczepa jest dobra do trasportu na krótkie odległóści, a wręcz idealna do pracy o kórej pisał @chłop z mazur ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 10:25

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? widze że nie czytacie moich postów,była propozycja kupna tura do forterry-po co(jaki nowy ładowacz i 2 przyczepy kosztują 30 tyś. ????) skoro wyraźne napisałem że niedawno ciągnik z turem sprzedałem!!! Jeśli ktoś chce zwozić po 64 bale to proszę bardzo,ale ja nie mam zamiaru spędzić całego dnia na łąkach ładując tych bali,a potem całą noc je owijać!! To ma być sprawna robota-jeden zwozi drugi owija,a nie trzech zwozi a owijarka stoi. Ja nie widziałem jeszcze nigdy za 5 tyś. 7,2m przyczepy,która nadaje się do zwożenia czegokolwiek i jeżdżenia po drogach publicznych!

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 10:38

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Tzn bayer-jeżeli piszesz tak to oznacza że masz łąki w odległości max.1 km od domu,i dobry dojazd-wtedy to może mieć sens-w innym wypadku nie wyobrażam sobie abyś np.tak jak u mnie dojeżdżał po wertepach 3 km (ok 15 min) następnie ładował te 8 bel (8 min ?) z powrotem znów 15 min wyładunek też trochę trwa-i to niby miałoby być szybsze ?-w tym czasie obsługa owijarki będzie się nudzić i nudzić

#25 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 11:43

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? @bayer ja zrobiłem w tym roku sianokiszonkę z 900 bel takim sposobem że najpierw ja belowałem, potem zwoziłem z pracownikiem 2 traktorami i następnie owijaliśmy ;)

Jeśli masz porządny sprzęt to w 2-3 osoby można zdziałać cud, a i jeszcze jedno -dobra organizacja przy owijarce to nawet 40 balotów zawiniętych i ustawionych w godzinę. Dziennie w 3 osoby zaczynając od zgrabiania robiliśmy nawet 100-110 bel

Ja sianokiszonkę w tym roku będę robił 12 rok z rzędu i cały czas się uczę. Ale szczerze odradzam Ci tą przyczepkę Sipmy :angry:

#26 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 13:36

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? no fakt lepiej cały dzień wozić po 8 bel niż cały dzień ładować turem... ;)

@bayer to jak Wy to zwozicie w trzech???jeden ładuje bele, drugi podjeżdza przyczepami, a trzeci??

jeżeli już chcesz podnieś wydajność pracy to myślę, że owijarka samozaładowcza byłaby lepszym rozwiązaniem...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:11

no fakt lepiej cały dzień wozić po 8 bel niż cały dzień ładować turem... :rolleyes:

Czemu? :) :)

#28 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 14 styczeń 2008 - 16:06

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? a więc jednak stary sposób ciagnika z turem i 2 przyczep lub platformy wygrał? :rolleyes:

@bayer jak kupisz tura do zetora to na owijarce zostaje 4004, dobrze rozumiem? :)

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 16:46

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? @robert to miała być taka ironia :rolleyes:

#30 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:13

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? powtórze się jak napisze że nie dokładnie albo wcale czytacie moje posty.

@Pavel przeczytaj dokładnie to co napisałem wcześniej.Dopiero co sprzedałem ciągnik z turem a Ty mi piszesz żebym tura kupił.(nie rozumiem co masz na myśli pisząc że 4004 zostaje na owijarce)

Ja już mam samozaładowczą owijarkę. i do roboty liczcie tylko 2 osoby.

@jaro rozładunek takiej przyczepy jest o wiele szybszy niż każdej innej,bo od razu są wyładowane wszystkie bale a nie tak jak turem musisz rozładowywać jeden po drugim-to dopiero trwa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:20

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? przy dużych ilościach można zwieść dużo więcej bel.
chyba warto kupić taką przyczepke.

#32 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:29

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? @bayer to pisz trochę dokładniej swoje posty bo o owijarce nie pisałeś, a to troche zmienia organizacje pracy...

#33 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:49

@bayer to pisz trochę dokładniej swoje posty bo o owijarce nie pisałeś, a to troche zmienia organizacje pracy...

a jakie to ma znaczenie czy samozaładowcza czy nie??

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:09

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Pioter zapewne miał na myśli to że nikt nie wiedział iż owijasz bele na łące (no chyba że używasz samozaładowczej na podwórku)-ale w dalszym ciągu twierdzę że szybszy nawet w tym przypadku jest sposób z platformami no chyba że łaki masz naprawdę blisko (załóżmy że na łąkę jedziemy pięć minut-ładowanie trwa 8 minut-powrót pięć-ustawianie 1 łącznie 19 minut-razy trzy-około godziny ,w przypadku platform-dojazd 5-załadunek 24-powrót 5 rozładunek 24 minuty-razem-ok.godziny-ale w przypadku dalej położonych łąk sytuacja zmienia się na korzyść platform o większej ładowności)-czas jest tak sobie średnio na jeża policzony :rolleyes:-druga sprawa-stawiasz 4 bele jedna na drugiej ?

#35 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:14

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? no własnie... postawisz 4 bele jedna na drugiej i jak z tego skorzystasz ładowarka samozaładowczą?

sam pisałeś ze miałes oferte kupna tura na zetora wiec pisze ze lepsze jest to, a sposobem da sie oproznic przyczepy szybciej niz po jednej beli :rolleyes:

a myslałem, ze rzeczywiscie 4004 bedzie ładować owijarkę, zapomniałem, ze masz samozaladowczą.

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:27

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? "To ma być sprawna robota-jeden zwozi drugi owija"-to przeoczyłem-czyli że w jakiej kolejności przeprowadzasz tą całą operację ?-używasz owijarki samozaładowczej na podwórku ?

#37 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:45

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? No właśnie bale mają być zwożone z łaki w miare szybko i płynnie przez jedną osobę,a druga osoba ma to zaraz owijać na miejscu gdzie będą składowane(w gospodarstwie). Czyli ma być szybki rozładunek,a owijarka sobie sama z resztą poradzi. Ta przyczepa kipuje na trzy strony.

#38 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:51

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? a można wiedzieć dlaczego owijasz bele w miejscu składowania, a nie na łace???i jakiej firmy masz owijarke???

#39 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:53

a można wiedzieć dlaczego owijasz bele w miejscu składowania, a nie na łace???i jakiej firmy masz owijarke???

Żeby przy zwożeniu nie uszkodzić foli!!! owijarke mam sipmy.
http://www.agrofoto....image40266.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 19:54

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Skoro masz owijarke samozaladowcza, to po jakiego grzyba przywozic bele do niej, jak mozne sama pod nie podjechac i zaladowac na siebie. 1 na polu owija a drugi wozi, ot cala filozofia :rolleyes:

Edit: troche sie spoznilem z tym postem :)

Honda - The Power of Dreams :)