Zaloguj się, aby obserwować  
bayer

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter    46

no fakt lepiej cały dzień wozić po 8 bel niż cały dzień ładować turem... ;)

 

@bayer to jak Wy to zwozicie w trzech???jeden ładuje bele, drugi podjeżdza przyczepami, a trzeci??

 

jeżeli już chcesz podnieś wydajność pracy to myślę, że owijarka samozaładowcza byłaby lepszym rozwiązaniem...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a więc jednak stary sposób ciagnika z turem i 2 przyczep lub platformy wygrał? :rolleyes:

 

@bayer jak kupisz tura do zetora to na owijarce zostaje 4004, dobrze rozumiem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@robert to miała być taka ironia :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

powtórze się jak napisze że nie dokładnie albo wcale czytacie moje posty.

 

@Pavel przeczytaj dokładnie to co napisałem wcześniej.Dopiero co sprzedałem ciągnik z turem a Ty mi piszesz żebym tura kupił.(nie rozumiem co masz na myśli pisząc że 4004 zostaje na owijarce)

 

Ja już mam samozaładowczą owijarkę. i do roboty liczcie tylko 2 osoby.

 

@jaro rozładunek takiej przyczepy jest o wiele szybszy niż każdej innej,bo od razu są wyładowane wszystkie bale a nie tak jak turem musisz rozładowywać jeden po drugim-to dopiero trwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@bayer to pisz trochę dokładniej swoje posty bo o owijarce nie pisałeś, a to troche zmienia organizacje pracy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
@bayer to pisz trochę dokładniej swoje posty bo o owijarce nie pisałeś, a to troche zmienia organizacje pracy...

 

a jakie to ma znaczenie czy samozaładowcza czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pioter zapewne miał na myśli to że nikt nie wiedział iż owijasz bele na łące (no chyba że używasz samozaładowczej na podwórku)-ale w dalszym ciągu twierdzę że szybszy nawet w tym przypadku jest sposób z platformami no chyba że łaki masz naprawdę blisko (załóżmy że na łąkę jedziemy pięć minut-ładowanie trwa 8 minut-powrót pięć-ustawianie 1 łącznie 19 minut-razy trzy-około godziny ,w przypadku platform-dojazd 5-załadunek 24-powrót 5 rozładunek 24 minuty-razem-ok.godziny-ale w przypadku dalej położonych łąk sytuacja zmienia się na korzyść platform o większej ładowności)-czas jest tak sobie średnio na jeża policzony :rolleyes:-druga sprawa-stawiasz 4 bele jedna na drugiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no własnie... postawisz 4 bele jedna na drugiej i jak z tego skorzystasz ładowarka samozaładowczą?

 

sam pisałeś ze miałes oferte kupna tura na zetora wiec pisze ze lepsze jest to, a sposobem da sie oproznic przyczepy szybciej niz po jednej beli :rolleyes:

 

a myslałem, ze rzeczywiscie 4004 bedzie ładować owijarkę, zapomniałem, ze masz samozaladowczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"To ma być sprawna robota-jeden zwozi drugi owija"-to przeoczyłem-czyli że w jakiej kolejności przeprowadzasz tą całą operację ?-używasz owijarki samozaładowczej na podwórku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

No właśnie bale mają być zwożone z łaki w miare szybko i płynnie przez jedną osobę,a druga osoba ma to zaraz owijać na miejscu gdzie będą składowane(w gospodarstwie). Czyli ma być szybki rozładunek,a owijarka sobie sama z resztą poradzi. Ta przyczepa kipuje na trzy strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a można wiedzieć dlaczego owijasz bele w miejscu składowania, a nie na łace???i jakiej firmy masz owijarke???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Skoro masz owijarke samozaladowcza, to po jakiego grzyba przywozic bele do niej, jak mozne sama pod nie podjechac i zaladowac na siebie. 1 na polu owija a drugi wozi, ot cala filozofia :rolleyes:

 

 

Edit: troche sie spoznilem z tym postem :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
a można wiedzieć dlaczego owijasz bele w miejscu składowania, a nie na łace???i jakiej firmy masz owijarke???

 

 

 

zaraz Pioter, ale sam mi mówiłes ze ta ustawienie owiniętej beli ma sie 5min, a na owinięcie sprasowanej 2h :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie 5 tylko 15min :rolleyes: :) tak ktos napisał w gazecie RPT, ale ja niebardzo w to wierzę :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@bayer spokojnie za taką kase jak napisałem można kupić sztywną D 616

 

Powiedz jeszcze ile bel dziennie chcesz zrobić ??

 

Ja byłem świecie przekonany że nie masz samozaładowczej owijarki , ja mam 1 ciągnik z Turem i nim ładuje na polu i w domu na owijarke , jak kupie 2 ciągnik to na przedni tuz myśle zaadaptować maszt od widlaka i nim zdejmowac z przyczepy i ładowac na owijarke a MF z Turem ładować na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tylko, że bele będa musiały leżec na ziemi, bo inaczej 2ciagnik bedzie pracował, a MF bedzie musiał stac z przyczepami czekając na rozładunek :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
@bayer spokojnie za taką kase jak napisałem można kupić sztywną D 616

 

Powiedz jeszcze ile bel dziennie chcesz zrobić ??

 

Ja byłem świecie przekonany że nie masz samozaładowczej owijarki , ja mam 1 ciągnik z Turem i nim ładuje na polu i w domu na owijarke , jak kupie 2 ciągnik to na przedni tuz myśle zaadaptować maszt od widlaka i nim zdejmowac z przyczepy i ładowac na owijarke a MF z Turem ładować na polu

 

dzinnie mam zamiar robić od 100 do 150 bali(tyle co roku robiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
tylko, że bele będa musiały leżec na ziemi, bo inaczej 2ciagnik bedzie pracował, a MF bedzie musiał stac z przyczepami czekając na rozładunek :rolleyes:

 

MFem będe przyciągał tylko  do gospodarstwa  odczepiał  i brał  następne przyczepy  bo mam 6 szt  

 

@bayer  dla mnie to troche dorogo  40000 zł za  ten wytwór Sipmy   na standardowych kołach na mokrych łąkach będzie nie ciekawie   na nią to słomy  chyba 16 szt  można ładować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
MFem będe przyciągał tylko  do gospodarstwa  odczepiał  i brał  następne przyczepy  bo mam 6 szt  

 

@bayer  dla mnie to troche dorogo  40000 zł za  ten wytwór Sipmy   na standardowych kołach na mokrych łąkach będzie nie ciekawie   na nią to słomy  chyba 16 szt  można ładować

 

zawsze można sobie zamówić szersze koła,a ta cena to cena brutto,a mnie interesuje tylko netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Podjechałem dziś do komisu z maszynami rolniczymi i znalazłem fajną przyczepkę:

-9 m długości

-koła niziutkie na bliźniaku

-poduszki powietrze i hamulce dwuobwodowe

-wysokość podłogi po opuszczeniu poduszek 85 cm, po podniesieniu nie wiem, ale pewnie okoł 1 m, szerokość 2,55

 

Jeśli zrobiłby specjalne ramki z przodu i z tyłu to na dół weszłoby (bel 1,8 m) 10 sztuk, a na górę 12, to daje 22 bele czyli 10ton słomy.

Bel 1,2 m dałby włożyć około 44.

 

Platforma jest krótsza od Pronara na 3 osiach o 1 m

Cene koleś walnął niekiepską -14 tys :angry: ale pewnie coś by opuścił -jeśli sprawna byłaby to pomalować, dorobić drabinki i super. Tylko żeby chiał za nią troche mniej. Ile według was tak na oko jest warta. Wiadomo, jak się nie widzi to ciężko ocenić, ale nie miałem aparatu przy sobie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie mam pojęcia... a jakbyś na allegro coś podobnego poszukał???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@robertbara wszystko zalezy jak wygląda ale jak ma 1m wysko skrzynie od ziemi to jest to spora zaleta

 

bBurty ma ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj