Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy??

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:04

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Czy ktoś z was posiada taką przyczepę? Jak się sprawuje? Chciałbym taką kupić,ale jest to spory wydatek i nie wiem czy warto.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Dzisiaj, 09:47
  •  

#2 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:20

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? przyczepka jest fajna,
jak masz daleko pole albo dużo belek
to może ci sie opłaca.

#3 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:25

to jest produkt sipmy

Co ty to piszesz, bo nie rozumiem...??

Pisze jak "byk" przyczepa samozaładowcza SIPMA... ;) :P

#4 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:27

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? na łąki mam średnio jakieś 3 km i robie około tysiąc bali rocznie,więc miałaby co robić.

#5 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:24

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? @bayer moim zdaniem nie warto, wchodzi na nią tylko 8bel, już lepiej kupić wóz z Pronaru na który wchodzi 32 bele- do załadunku potrzeba jeszcze jeden ładowacz ale wydajność będzie nieporównywalnie większa ;)

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:29

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? kiedys w TopAgrar była T150 przerobiona na 16 bel ;) moim zdaniem taki sprzęt tak jeśli ktoś ma dość dużo słomy i robi stogi na polu- trasport na krótkie odległości...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 styczeń 2008 - 12:37

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? jak sie uda to chyba nawet ona stawia stóg. Jak sie uda, bo pionowo 4 bele na raz postwić tu raczej nie takie proste-w prospekcie sie udaje ;)

tez jestem za tym ze sprawdza sie to przy małych odległosciach od pól. porównując z ciągnik+tur+przyczepy odchodzi czas na odczepianie/przyczepianie przyczep oraz samo ładowanie... - w skrócie ładując jedna bele jedziesz po nastepna. Taka jest ogólna idea tych wózków.

#8 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 17:12

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Sprawa wygląda tak: przez 4 lata zwoziłem bale ciągnikiem z turem i dwiema przyczepami. Jakieś 2 miesiące temu sprzedałem ciągnik i tur-a,ale kupiłem ładowarkę. Nie mam ludzi żebym mógł jeździć na łąke w dwie osoby(tzn.jedna ładowarką,a druga ciągnikiem z przyczepami). Dlatego chcę kupić tą przyczepę SIPMY żeby tylko jedna osoba do zwożenia była potrzebna. A słomy wogóle nie liczcie do wożenia, bo robie jej rocznie przeszło 3 tyś. i wynajmuję do tego tira który wozi drzewo. Według mnie nie powinno to zwożenie Sipmą być takie uciążliwe i zajmować dużo czasu,bo nie trzeba jej odczepiać. Przedtem gdy zwoziłem ursusem 1224(wiadomo że do małych i lekkich ciągników nie należy)żeby się na łące nie wkopać najpierw musiałem jechać ciapkiem wyweźć bale na brzeg. A gdybym kupił tą przyczepę to podczepił bym ją do c360 i napewno szybciej i zwinniej by mi szło niż 1224.

#9 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 13 styczeń 2008 - 17:48

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Znajomy posiada taka przyczepe i jest to dobra sprawa.Zaczepia ja do ursusa385 i przy belach odrazu zwijanych potrafi dyszel w traktorze wyrwac.Uzywa jej głównie do sianokiszonki bo wtedy praca idzie cały czas.Polecam ten sprzet bo wtedy tylko jeden człowiek zajmuje sie zwozeniem i nie potrzeba wysiadac z traktora.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 styczeń 2008 - 18:44

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? ale czy c-360 da rade? w słomie raczej, watpię ze w sianokiszonce pójdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:13

Sprawa wygląda tak: przez 4 lata zwoziłem bale ciągnikiem z turem i dwiema przyczepami. Jakieś 2 miesiące temu sprzedałem ciągnik i tur-a,ale kupiłem ładowarkę. Nie mam ludzi żebym mógł jeździć na łąke w dwie osoby(tzn.jedna ładowarką,a druga ciągnikiem z przyczepami). Dlatego chcę kupić tą przyczepę SIPMY żeby tylko jedna osoba do zwożenia była potrzebna. A słomy wogóle nie liczcie do wożenia, bo robie jej rocznie przeszło 3 tyś. i wynajmuję do tego tira który wozi drzewo. Według mnie nie powinno to zwożenie Sipmą być takie uciążliwe i zajmować dużo czasu,bo nie trzeba jej odczepiać. Przedtem gdy zwoziłem ursusem 1224(wiadomo że do małych i lekkich ciągników nie należy)żeby się na łące nie wkopać najpierw musiałem jechać ciapkiem wyweźć bale na brzeg. A gdybym kupił tą przyczepę to podczepił bym ją do c360 i napewno szybciej i zwinniej by mi szło niż 1224.

Hmm-podobna myśl przyświecała mi przy okazji tematu "Ładowarka marzeń ;)"-nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na niektóre łączki mam ok 2-3 km i to po paskudnej drodze i gdybym miał jechać i przywieźć 8 bel (a chyba tyle na tą przyczepę wchodzi ?)-to chyba bym wymiękł-na moje platformy wchodzi łącznie 24 szt bel-stąd pomysł z ładowarką która dałaby to radę pociągnąć-ale jak już pisałem raczej wyposażę JD w ładowacz i w zaczep automatyczny do przyczep (lub jakiś przedłużany sworzeń) coby przyczepy podpinać bez wychodzenia z ciągnika.Wiadomym jest że bele nie leżą o kilometr od siebie-więc mój plan działania jest taki-wpadam na łąkę odczepiam przyczepy w miejscu gdzie jest największe "zagęszczenie" bel ładuję,podczepiam przyczepy (oczywiście dyszel pierwszej musi być na sprężynie) no i heja dalej-no i jeden człowiek wystarczy -no i koszt jednak duuużo niższy niż ładowarki-z pewnością troszkę to dłużej potrwa niż wersja na dwa ciągniki-ale nie będzie to jakaś duża różnica

#12 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:21

ale czy c-360 da rade? w słomie raczej, watpię ze w sianokiszonce pójdzie.

jak nie da rady to podczepie foterre 11441 i na pewno sobie poradzi

#13 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:27

@bayer moim zdaniem nie warto, wchodzi na nią tylko 8bel, już lepiej kupić wóz z Pronaru na który wchodzi 32 bele- do załadunku potrzeba jeszcze jeden ładowacz ale wydajność będzie nieporównywalnie większa ;)

tylko co mi ten wóz pronaru pociagnie jezeli waga jednej beli to dobre 800 kg,a łąki są bardzo miękkie więc narobiłbym duże koleiny. Woziłem przyczepami po 6 bali na jednej przyczepie,bo jak woziłem po 8 to już się topiłem.

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:38

tylko co mi ten wóz pronaru pociagnie jezeli waga jednej beli to dobre 800 kg,a łąki są bardzo miękkie więc narobiłbym duże koleiny. Woziłem przyczepami po 6 bali na jednej przyczepie,bo jak woziłem po 8 to już się topiłem.

A pomyślałeś żeby zrobić tak jak ja ?-moje platformy są ekstremalnie lekkie i mają koła o dużej średnicy i szerokości-ale fotek nie będę prezentował bo wstyd-tak brzydko wyglądają ;)-ale faktem jest że mogę wywieźć z podmokłej łąki nawet 24 bele ciężkiej sianokiszonki-opony są od Jelcza (11.00-20) a na przedzie jednej mam nawet bliźniaki (z tym że od Stara)-w tych samych warunkach na zwykłej przyczepie nie ma szans paru bel wywieźć (swoją drogą przyczepa o ogumieniu 8.25-20 nie powinna mieć w nazwie słowa "rolnicza" :P )

#15 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:06

@bayer moim zdaniem nie warto, wchodzi na nią tylko 8bel, już lepiej kupić wóz z Pronaru na który wchodzi 32 bele- do załadunku potrzeba jeszcze jeden ładowacz ale wydajność będzie nieporównywalnie większa :P

Ja właśnie myślałem nad tym długim wozem z Pronaru, bo całkiem dużo słomy wchodzi na niego, ale jeszcze w tym roku dam sobie spokój.

A te wozy samozaładowcze -strata pieniędzy, po prostu za mało bel wchodzi ;)

Jaka jest cena tego samozaładowczego?

Ja właśnie robie tak jak @jaro opisał z sianokiszonką. W tym roku kupuje pasy transportowe i na HL-ke 15 tonówkę będę ładował 20 balotów sianokiszonki, a na 3 małe 4 tonówki po 8, to jak pojade 2 traktorami to 44 bele zabiore :D

#16 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:24

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? cena około 40 tyś. brutto

#17 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:49

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Na miekich łąkach ten wóz też się zaryje

Ja woże przyczepami HL + brandyska na obu 28 szt do tego 2 po 10 szt i 2 po 8szt czyli 64 za jednym podejściem woże tak sianokiszonke a słome to MF + HL 8011 + D 47

Ja uważam że lepiej zamiast platformy z pronaru kupić sztywne D 616 mają po 7,2 m długości czyli kładąc na leżąc bele 22 szt bel wejdzie , 2 takie i styka . Za 10000 zł spokojnie 2 można kupić

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:51

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? Pronara wóz na 3 osiach kosztuje chyba 37 netto, no to gdzie kupować taki z Sipmy :P

Kurcze musze się zastanowić nad takimi jak @piootr mówi ;)

#19 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 23:08

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? W ubiegło roczne żniwa widziałem podobna do tej Sipmy przyczepę w akcji. Tyle że tam ona spełniała całkowicie inną rolę a mianowicie śmigała z U914 po całym polu i zwoziła bele w jedno miejsce przy drodze gdzie później ładowarką pakowano je na TIR-y. I w tej roli jak najbardziej mi się spodobała (szybki załadunek i wyładunek oraz transport na nieduże odległości rekompensował małą pojemność). Natomiast żeby zwozić tym po kilka kilometrów to raczej wydajność będzie wątpliwa.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 23:18

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy?? a ile kosztuje taka przyczepa Sipmy ??