Skocz do zawartości

Zdjęcie

co zrobić z działką 17 arów?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rambit666

rambit666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:29

co zrobić z działką 17 arów? witam w nowym roku,mam pytanie-co zrobić na działce 17 a?rośnie 100 jabłoni,25 letnich,do wycięcia,3 dorodne sosny,piękny,4 metrowy jałowiec.mieszkam w mieście,działka 3 km od m.zamieszkania,mam parę narzędzi,jest szopa.w tym roku,jak patrzyłem na ceny na zieleniaku i na giełdzie w Sandomierzu,to wszystko było drogie!!może opłaci się dla siebie trochę warzyw i owoców?rozsadę,np.papryki ,pomidorów mogę robić w mieszkanu,już to robiłem.aha jabłonie to rubin,gala,golden,parę boskopów,szczepić nie ma co,co drugi pień ma raka,wcześniej wyciąłem 4 śliwy,bo na pniach już rosły grzyby i wiecznie były mszyce.morele i brzoskwinie nie wchodzą w rachubę,15 wiśni rosło 3 lata,weszła woda i zgniły,wcześniej miałem kilka leszczyn i pięknie owocowały.tak więc ponawiam pytanie co z tym zrobić?kwiaty odpadają,jedynie mogą być byliny i krzewy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co zrobić z działką 17 arów? Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:45

co zrobić z działką 17 arów? Nie jestem żadnym ogrodnikiem, ale moje zdanie jest takie:
Warzywa jak najbardziej mogły by być na własny użytek.
Zastanawiałeś się nad czarną porzeczką, w tym przypadku oczywiście zbiór ręczny. Może za krzaczyć teren bzem czarnym u mnie zrywa się dziko rosnące krzaki.

#3 Share rambit666

rambit666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 15:10

co zrobić z działką 17 arów? myślałem o czarnej porzeczce,malinie,borówce amerykańskiej,aronii,truskawce,ale co wybrać?nie wiem ,czy gdzieś w okolicy jest skup bzu czarnego albo jarzębiny,a wkoło mojej działki jest tak wybite chemią-sady,że nie ma żadnych chwastów,o pieczarkach czy pokrzywach nie wspomnę,nawet skrzypu i perzu nie ma !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 17:09

co zrobić z działką 17 arów? Ja bym tam posiał jakieś małe wymagające warzywa na własne potrzeby,buraki,kartofle,fasolka szparagowa,cebula i z owocowych truskawki.

#5 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 17:22

co zrobić z działką 17 arów? Witam piszesz że masz tam 3 dorodne sosny , nie warz się ich ściąć bez zezwolenia z urzędu gminy lub miasta bo jak ktoś się skapnie to nie wypłacisz się do końca życia .Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ciemnozielony

ciemnozielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 01:17

co zrobić z działką 17 arów? Sosna zezwolenie podstawa, napiszesz, że na użytku rolnym i jest (dobrze piszesz). Ale nie tak szybko z ziemią! Po wcześniejszym sadzie 25lat (bo tak to rozumiem, do wycinki), pozostaje gleba bardzo wyjałowiona i silnie zachwaszczona z korzeniami! Musisz ją uprawiać przez 3 lata, siać i orać, żeby ona nabrała witalności, nie zapomnij też wapnować. Dopiero po tych dajmy nato 3 latach możesz ponownie zrobić nasadzenia, jeśli chcesz żeby coś tam plonowało przyzwoicie.