Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak oleju w pompie wtryskowej

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 12:50

brak oleju w pompie wtryskowej Witam. Po żniwach zauważyłem że nie mam oleju w pompie wtryskowej. Zawozić pompe do pompiarza czy samemu da sie naprawić? Któredy może wyciekac ten olej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak oleju w pompie wtryskowej Dzisiaj, 01:18
  •  

#2 Share man25

man25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:25

brak oleju w pompie wtryskowej Jeżeli korek spustowy jest szczelny to olej wycieka przez uszczelniacz wałka krzywkowego pompy. Możesz to naprawić sam albo oddać pompę do warsztatu, a wtedy zleć również jej sprawdzenie na stanowisku probierczym. Koszt nie będzie duży. Pozdrawiam.

#3 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 16:46

brak oleju w pompie wtryskowej ja co dziennie dolewalem 0,5l do pompy i bylo ok kobajnisci i mechanicy twierdzili ze bizony tak maja

#4 Share man25

man25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:19

brak oleju w pompie wtryskowej Mogę was zapewnić że Bizony tak nie mają :rolleyes:. Wystarczy niewielki remoncik pompy i spokój na lata.

#5 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:51

brak oleju w pompie wtryskowej Pompa była sprawdzana z 4 lata temu, wiec postaram sie sam naprawic ta nieszczelnosc. Trzeba pompe wyciągać żeby ten uszczelniacz wymienic?

Edytowany przez michasko, 02 styczeń 2014 - 21:52.

#6 Share man25

man25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 23:00

brak oleju w pompie wtryskowej Tak, pompę trzeba wymontować. Uszczelniacz jest od strony napędu.

#7 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 14:44

brak oleju w pompie wtryskowej Dzisiaj popatrzałem troche przy tej pompie i wydaje mi sie że gdy zdemontuje cały napęd od silnika i zdejmne tą tarcze co sie reguluje zapłon, to tam jest pokrywka z simeringiem, bodajrze przykrecana na śruby na srubokret i powinien wyjsć usczelniacz z ta pokrywka. Cała operacja odbyłaby się bez demontarzu pompy

Edytowany przez michasko, 03 styczeń 2014 - 14:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 12:33

brak oleju w pompie wtryskowej Jak by był walnięty uszczelniacz to by było widać że olej cieknie bo pompa jest na sprzęgle a nie prosto w blok.Na moje oko to masz luźną pokrywę samo regulatora obrotów ta po prawej stronie pompy przykręcana na 6 śrubki i olej ucieka i nie widać przecieku.Też to samo miałem.Jak uszczelniłem dekiel to lało się z pod dekielka od sekcji.

#9 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 21:15

brak oleju w pompie wtryskowej michasko
szkoda to ruszac ja rekordem mucilem okolo 14dni w roku dolewalem olej i nic sie nie dzialo,chyba ze masz przeciek ze tego samego dnia pompa jest juz sucha to co innego

pozdrawiam

#10 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:30

brak oleju w pompie wtryskowej U mnie jest tak, że wywala olej przez ten krócieciec co z pompy wychodzi. I bagnecik suchy. Codziennie dolewałem. Co to może być?

#11 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:01

brak oleju w pompie wtryskowej Sprawdź odpowietrznik pompy ten grzybek koło bagnetu czy nie jest zapchany.Przedmuchaj go sprężonym powietrzem.

#12 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:04

brak oleju w pompie wtryskowej A dzięki. Sprawdzę.

#13 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 11:38

brak oleju w pompie wtryskowej Szczerze mówiąc to cały sezon nie sprawdzałem oleju w pompie a zrobilem ponad 100godzin wieć chyba nie bede nic ruszał tylko bede w sezonie sprawdzal...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 17:21

brak oleju w pompie wtryskowej Jak masz czas otwierać zbiornik od zboża co dzień to możesz otwierać i dolewać choć dostęp korka oleju przez separator wody jest konkretny.Jak pisałem zalej pompę nawet ropą nie koniecznie olejem i zlokalizujesz przeciek.Przypuszczam że przez pokrywę od samo regulatora cieknie.A jak nic nie będzie widać to odpal przyświeć lampką bo może z pod klapki od sekcji (dwie śrubki 6 na krętak płaski pok skosem) uszczelka się wyciśnie i też lubi tam lecieć.

Edytowany przez balcerek1, 11 styczeń 2014 - 17:25.