Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 11:33

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie skończyła mi się umowa dzierżawy na łąkę, co 3 lata bez problemu była przedłużana aż tu w tym roku wymyślili jakiś przetarg, co się można było spodziewać ktoś wywalił kwtotę z kosmosu i zgarnoł wszystkie łąki, problem polega na tym, że pewny tego że przedłużą umowę, nawiozłem obornikiem wszystkie działki 2,6ha czy na tej podstawie mam prawo do odzyskania tej dzioerżawy zwrotu chociaż by części za nawożenie, czy anulowania tego przetargu, bo przebił mnie o symboliczną kwotę, a nawożone było na jesieni także widać wszystko że było nawożone, da się coś z tym zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedłużenie dzierżawy a nawożenie Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 11:43

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie Wiedziałeś że się umowa kończy? Wiedziałeś! To czego oczekujesz? Niestety nic ci się za to nie należy i zrobiłeś to na własne ryzyko skoro wiedziałeś że się umowa kończy.

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:18

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie Dlatego unikam dzierżaw a jak się trafi i mi na ziemi zależy to zero nawożenia obornikiem czy wapnem, zero dodatkowych kosztów. Jak ją kupię to wtedy wapno i po 2 latach obornik. Tak samo unikam dzierżaw na gębę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:39

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie tródno, a swoją drogą ile byli byście w stanie zapłacić za dzierżawę łąki, niby 3cia kl za to podatek duży, ale 2,8ha z tego 2,6 do dopłat, w 3 kawałkach pociętych rowami, dziury po bobrach, 30% zryte przez dziki a rtrawy po wymokniętych miejscach jakieś szuwary co bydło nie chce jeść, z tego całego kawałka jest po 12-15bel siana, ile za taką dzierżawę za hektar byli byście w stanie zapłacić

ps. jak już mi odpadło te 2,7ha, a nie miałem na tądziałkę żadnego pakietu rolnośrodowiskowego (na inne mam) to przy składaniu dopłat na ten rok mam coś zgłaszać?

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:49

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie jak poniosłeś już koszty nawożenia to trzeba było bić a nie popuszczać. Teraz to już nic nie wskórasz. @nikita bennet nie zawsze się tak da żeby nic nie dać a miało coś urosnąć. Mam 6ha 4-5klasa w dzierżawie na 3lata. Pole gminne od ponad 20lat w dzierżawie przez różnych ludzi wcześniej należało do pgr. Wyjałowione strasznie. Dałem obornik na grubo i nawozu sporo i zebrałem ładny plon kukurydzy. Teraz jest tam pszenżyto też w pełnym nawożeniu. W trzecim roku będzie kukurydza bez obornika. A jakbym potrzedł do sprawy tak jak piszesz to zebrał bym tyle co czynszu muszę oddać.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:07

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie no biłem się ;) ale ktoś i tak przebił, ponad 300zł za ha dzierżawy takiegoi nieużytku to mi się już nawet nie kalkuluje, ba walka była nawet o 10 arów działkę gdzieś daleko w krzakach eh

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:13

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie ale dopłaty twoje czy właściciela?

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:18

...ile byli byście w stanie zapłacić za dzierżawę łąki, niby 3cia kl za to podatek duży, ale 2,8ha z tego 2,6 do dopłat, w 3 kawałkach pociętych rowami, dziury po bobrach, 30% zryte przez dziki a rtrawy po wymokniętych miejscach jakieś szuwary co bydło nie chce jeść, z tego całego kawałka jest po 12-15bel siana, ile za taką dzierżawę za hektar byli byście w stanie zapłacić...

Kupiłem parę lat temu 2,5ha, 2,3ha jest niezła łąka, pole trójkątne przecięte rowem czyli masz prostokąt i trójkąt , reszta to wał przy rzece więc wypaść go można. Jak mi się skończą ptaszki (RS) to za podatek i JPO oddaję ale podatek na bieżąco a czynsz w kwocie JPO krzyczałbym przed końcem roku. Gdybym ja pisał o dopłaty to użytkujący tylko podatek zapłacić i obowiązkowo zebrać 2 pokosy lub więcej (oby mi łąka nie niszczała).
Ziemia III i IV, melioracja działa bo właśnie rowy wyczyszczone. Dojazd z asfaltu Więcej podejrzewam że mi nikt nie da.

...nie zawsze się tak da żeby nic nie dać a miało coś urosnąć. Mam 6ha 4-5klasa w dzierżawie na 3lata. Pole gminne od ponad 20lat w dzierżawie przez różnych ludzi wcześniej należało do pgr. Wyjałowione strasznie. Dałem obornik na grubo i nawozu sporo i zebrałem ładny plon kukurydzy. Teraz jest tam pszenżyto też w pełnym nawożeniu. W trzecim roku będzie kukurydza bez obornika. A jakbym potrzedł do sprawy tak jak piszesz to zebrał bym tyle co czynszu muszę oddać.

Zrobiłem identycznie - wziąłem IIIa na 3 lata. Pełne nawożenie i odchwaszczanie przez dwa lata (dodatkowo 2 razu roundup), trzeci rok minimalne nawożenie bo szło do przetargu. Przetarg wygrałem i teraz rzepak ze średnim nawożeniem+dużo ŚOR, na jesieni jak dorwę obornika to obornik i pszeniczka. A jak nie będę miał skąd kupić obornika czy zamienić za słomę to po pszenicy pójdzie 3-4tony wapna. Ja liczę że obornika za darmo nie dostanę, wapna także więc nie nawożę tym dzierżaw, ot co.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 14:27

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie no jak nie masz swojego obornika to nie będziesz kupował żeby cudze pole nawozić. Ja mam swój to mnie tyle nie kosztuje. Wapna też nie daje chyba że umowa na 10lat.

#10 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:24

Kupiłem parę lat temu 2,5ha, 2,3ha jest niezła łąka, pole trójkątne przecięte rowem czyli masz prostokąt i trójkąt , reszta to wał przy rzece więc wypaść go można. Jak mi się skończą ptaszki (RS) to za podatek i JPO oddaję ale podatek na bieżąco a czynsz w kwocie JPO krzyczałbym przed końcem roku. Gdybym ja pisał o dopłaty to użytkujący tylko podatek zapłacić i obowiązkowo zebrać 2 pokosy lub więcej (oby mi łąka nie niszczała).
Ziemia III i IV, melioracja działa bo właśnie rowy wyczyszczone. Dojazd z asfaltu Więcej podejrzewam że mi nikt nie da.

Zrobiłem identycznie - wziąłem IIIa na 3 lata. Pełne nawożenie i odchwaszczanie przez dwa lata (dodatkowo 2 razu roundup), trzeci rok minimalne nawożenie bo szło do przetargu. Przetarg wygrałem i teraz rzepak ze średnim nawożeniem+dużo ŚOR, na jesieni jak dorwę obornika to obornik i pszeniczka. A jak nie będę miał skąd kupić obornika czy zamienić za słomę to po pszenicy pójdzie 3-4tony wapna. Ja liczę że obornika za darmo nie dostanę, wapna także więc nie nawożę tym dzierżaw, ot co.

Niki a nie myślałeś o zastosowaniu zużytego podłoża po pieczarkach zamiast obornika, fakt że musi poleżeć z 6 miesięcy - kupiłem po 500zł z dostawą za 25t

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 styczeń 2014 - 22:17

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie Dzierżawię 2,5 ha ornego od miasta ,i umowy tylko podpisywane na rok, ale żeby nie nawozić? czy wapna nie dać?,to co by mi zostało (dodam że dopłaty pokrywają podatek rolny i czynsz dzierżawny)
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:21

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie @aro1975 - myślałem kiedyś i nad tym z pieczarek i nad kurzakiem ale wtedy nie wyszło a teraz nie mam do tego głowy ;)

S-Piotr - nawozić owszem jak pisałem wyżej.

Ja się nauczyłem jak to w naszej okolicy gdzie wielu dało zaperzone pola w dzierżawę, Ci co wzięli doprowadzili to do uprawy a właściciel powiedział "dziękuję". Wtopa kasy nic więcej.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 10:28

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie Tak jest z dzierżawami, ale w takie grunty trzeba inwestować rozsądnie - - nie zapominać że to nie jest nasze.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share LSlukaszz

LSlukaszz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:12

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie Witam, doradzi mi ktoś ile mniej więcej można rządać za dzierżawę 2,5ha ziemi ornej 5-6 klasa, 1,5 ha łąki (prostokątna, równa) oraz 1 ha lasu ?

Zapraszam na moje produkcje filmowe : www.youtube.com/LSlukasz !

#15 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:39

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie U nas za ląki z parku płacą czynszu po 1300zł za ha około 300 ha w przetargach kopertowych mniejsze mniej atrakcyjne działki w przetargach ustnych z różnym szczęsciem mozna dostać nawet po 100zł za ha ale jak bedzie podbijanieto cena szybko wzrasta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:45

Witam, doradzi mi ktoś ile mniej więcej można rządać za dzierżawę 2,5ha ziemi ornej 5-6 klasa, 1,5 ha łąki (prostokątna, równa) oraz 1 ha lasu ?

ja bym dał max.2000zł , dopłaty akcyza moja / lasu nie uwzgledniam