Ferdek07

Przedłużenie dzierżawy a nawożenie

Polecane posty

Ferdek07    75

skończyła mi się umowa dzierżawy na łąkę, co 3 lata bez problemu była przedłużana aż tu w tym roku wymyślili jakiś przetarg, co się można było spodziewać ktoś wywalił kwtotę z kosmosu i zgarnoł wszystkie łąki, problem polega na tym, że pewny tego że przedłużą umowę, nawiozłem obornikiem wszystkie działki 2,6ha czy na tej podstawie mam prawo do odzyskania tej dzioerżawy zwrotu chociaż by części za nawożenie, czy anulowania tego przetargu, bo przebił mnie o symboliczną kwotę, a nawożone było na jesieni także widać wszystko że było nawożone, da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wiedziałeś że się umowa kończy? Wiedziałeś! To czego oczekujesz? Niestety nic ci się za to nie należy i zrobiłeś to na własne ryzyko skoro wiedziałeś że się umowa kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Dlatego unikam dzierżaw a jak się trafi i mi na ziemi zależy to zero nawożenia obornikiem czy wapnem, zero dodatkowych kosztów. Jak ją kupię to wtedy wapno i po 2 latach obornik. Tak samo unikam dzierżaw na gębę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tródno, a swoją drogą ile byli byście w stanie zapłacić za dzierżawę łąki, niby 3cia kl za to podatek duży, ale 2,8ha z tego 2,6 do dopłat, w 3 kawałkach pociętych rowami, dziury po bobrach, 30% zryte przez dziki a rtrawy po wymokniętych miejscach jakieś szuwary co bydło nie chce jeść, z tego całego kawałka jest po 12-15bel siana, ile za taką dzierżawę za hektar byli byście w stanie zapłacić

 

ps. jak już mi odpadło te 2,7ha, a nie miałem na tądziałkę żadnego pakietu rolnośrodowiskowego (na inne mam) to przy składaniu dopłat na ten rok mam coś zgłaszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak poniosłeś już koszty nawożenia to trzeba było bić a nie popuszczać. Teraz to już nic nie wskórasz. @nikita bennet nie zawsze się tak da żeby nic nie dać a miało coś urosnąć. Mam 6ha 4-5klasa w dzierżawie na 3lata. Pole gminne od ponad 20lat w dzierżawie przez różnych ludzi wcześniej należało do pgr. Wyjałowione strasznie. Dałem obornik na grubo i nawozu sporo i zebrałem ładny plon kukurydzy. Teraz jest tam pszenżyto też w pełnym nawożeniu. W trzecim roku będzie kukurydza bez obornika. A jakbym potrzedł do sprawy tak jak piszesz to zebrał bym tyle co czynszu muszę oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no biłem się ;) ale ktoś i tak przebił, ponad 300zł za ha dzierżawy takiegoi nieużytku to mi się już nawet nie kalkuluje, ba walka była nawet o 10 arów działkę gdzieś daleko w krzakach eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...ile byli byście w stanie zapłacić za dzierżawę łąki, niby 3cia kl za to podatek duży, ale 2,8ha z tego 2,6 do dopłat, w 3 kawałkach pociętych rowami, dziury po bobrach, 30% zryte przez dziki a rtrawy po wymokniętych miejscach jakieś szuwary co bydło nie chce jeść, z tego całego kawałka jest po 12-15bel siana, ile za taką dzierżawę za hektar byli byście w stanie zapłacić...
Kupiłem parę lat temu 2,5ha, 2,3ha jest niezła łąka, pole trójkątne przecięte rowem czyli masz prostokąt i trójkąt , reszta to wał przy rzece więc wypaść go można. Jak mi się skończą ptaszki (RS) to za podatek i JPO oddaję ale podatek na bieżąco a czynsz w kwocie JPO krzyczałbym przed końcem roku. Gdybym ja pisał o dopłaty to użytkujący tylko podatek zapłacić i obowiązkowo zebrać 2 pokosy lub więcej (oby mi łąka nie niszczała).

Ziemia III i IV, melioracja działa bo właśnie rowy wyczyszczone. Dojazd z asfaltu Więcej podejrzewam że mi nikt nie da.

 

 

 

...nie zawsze się tak da żeby nic nie dać a miało coś urosnąć. Mam 6ha 4-5klasa w dzierżawie na 3lata. Pole gminne od ponad 20lat w dzierżawie przez różnych ludzi wcześniej należało do pgr. Wyjałowione strasznie. Dałem obornik na grubo i nawozu sporo i zebrałem ładny plon kukurydzy. Teraz jest tam pszenżyto też w pełnym nawożeniu. W trzecim roku będzie kukurydza bez obornika. A jakbym potrzedł do sprawy tak jak piszesz to zebrał bym tyle co czynszu muszę oddać.

Zrobiłem identycznie - wziąłem IIIa na 3 lata. Pełne nawożenie i odchwaszczanie przez dwa lata (dodatkowo 2 razu roundup), trzeci rok minimalne nawożenie bo szło do przetargu. Przetarg wygrałem i teraz rzepak ze średnim nawożeniem+dużo ŚOR, na jesieni jak dorwę obornika to obornik i pszeniczka. A jak nie będę miał skąd kupić obornika czy zamienić za słomę to po pszenicy pójdzie 3-4tony wapna. Ja liczę że obornika za darmo nie dostanę, wapna także więc nie nawożę tym dzierżaw, ot co.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no jak nie masz swojego obornika to nie będziesz kupował żeby cudze pole nawozić. Ja mam swój to mnie tyle nie kosztuje. Wapna też nie daje chyba że umowa na 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kupiłem parę lat temu 2,5ha, 2,3ha jest niezła łąka, pole trójkątne przecięte rowem czyli masz prostokąt i trójkąt , reszta to wał przy rzece więc wypaść go można. Jak mi się skończą ptaszki (RS) to za podatek i JPO oddaję ale podatek na bieżąco a czynsz w kwocie JPO krzyczałbym przed końcem roku. Gdybym ja pisał o dopłaty to użytkujący tylko podatek zapłacić i obowiązkowo zebrać 2 pokosy lub więcej (oby mi łąka nie niszczała).

Ziemia III i IV, melioracja działa bo właśnie rowy wyczyszczone. Dojazd z asfaltu Więcej podejrzewam że mi nikt nie da.

 

 

 

 

Zrobiłem identycznie - wziąłem IIIa na 3 lata. Pełne nawożenie i odchwaszczanie przez dwa lata (dodatkowo 2 razu roundup), trzeci rok minimalne nawożenie bo szło do przetargu. Przetarg wygrałem i teraz rzepak ze średnim nawożeniem+dużo ŚOR, na jesieni jak dorwę obornika to obornik i pszeniczka. A jak nie będę miał skąd kupić obornika czy zamienić za słomę to po pszenicy pójdzie 3-4tony wapna. Ja liczę że obornika za darmo nie dostanę, wapna także więc nie nawożę tym dzierżaw, ot co.

Niki a nie myślałeś o zastosowaniu zużytego podłoża po pieczarkach zamiast obornika, fakt że musi poleżeć z 6 miesięcy - kupiłem po 500zł z dostawą za 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzierżawię 2,5 ha ornego od miasta ,i umowy tylko podpisywane na rok, ale żeby nie nawozić? czy wapna nie dać?,to co by mi zostało (dodam że dopłaty pokrywają podatek rolny i czynsz dzierżawny)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@aro1975 - myślałem kiedyś i nad tym z pieczarek i nad kurzakiem ale wtedy nie wyszło a teraz nie mam do tego głowy ;)

 

S-Piotr - nawozić owszem jak pisałem wyżej.

 

 

Ja się nauczyłem jak to w naszej okolicy gdzie wielu dało zaperzone pola w dzierżawę, Ci co wzięli doprowadzili to do uprawy a właściciel powiedział "dziękuję". Wtopa kasy nic więcej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak jest z dzierżawami, ale w takie grunty trzeba inwestować rozsądnie - - nie zapominać że to nie jest nasze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LSlukaszz    0

Witam, doradzi mi ktoś ile mniej więcej można rządać za dzierżawę 2,5ha ziemi ornej 5-6 klasa, 1,5 ha łąki (prostokątna, równa) oraz 1 ha lasu ?


Zapraszam na moje produkcje filmowe : www.youtube.com/LSlukasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U nas za ląki z parku płacą czynszu po 1300zł za ha około 300 ha w przetargach kopertowych mniejsze mniej atrakcyjne działki w przetargach ustnych z różnym szczęsciem mozna dostać nawet po 100zł za ha ale jak bedzie podbijanieto cena szybko wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Witam, doradzi mi ktoś ile mniej więcej można rządać za dzierżawę 2,5ha ziemi ornej 5-6 klasa, 1,5 ha łąki (prostokątna, równa) oraz 1 ha lasu ?

ja bym dał max.2000zł , dopłaty akcyza moja / lasu nie uwzgledniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez Levi
      Witam. Moj tato podpisal umowe dzierzawy z synem (moim bratem) zeby mogl przejsc na rente po operacji (usuniecie plata pluc zaatakowanego przez raka). Okazalo sie to wielkim bledem gdyz brat nie kwapi sie do pracy wiec moj tato obrabia wszystko resztkami sil, malo tego nie szanuje rodzicow, uwaza ze jego jest wszystko bo to on oplaca krus. Dodam ze mieszka z rodzicami i praktycznie jest na ich utrzymaniu. Czy jest jakis sposob na zerwanie tej umowy?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj