Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi

165 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:04

Niestety kuku jeszcze nie sieje, brak organizacji, teraz chcemy kupić owijarkę i robić sianokiszonkę. W przyszłości coś o kuku pomyślimy.

Nie lepiej w kopiec robić sianokiszonkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi Dzisiaj, 19:45
  •  

#62 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 15:27

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi Narazie nie posiadam ani przyczepy samozbierającej, fakt ta metoda jest tańsza, ale u nas niebardzo się sprawdzi z powodów organizacyjnych i dużej odległości od łąk. W przyszłości kuku chcem robić w pryzmę, a sianokiszonki dużo nie potrzebuje także przeżyjemy jak będzie troche drożej.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#63 Share ORION1

ORION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:32

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi Siemka bydło miesne nie łupi pomysł tym brdziej że msz 4,5 ha łąki kredyt weźniesz i 3 latka karecji i gitara mniej roboty jak bys obore miał z korytazem paszowym i poidłami to gitara a krowy mleczne to duz wiecej pracy i pieniedzy same te pasze jak nie dasz to w zbiorniku pusto wieksze wymogi plytki srytki itpe. A tak bys zasał jeszcze z 2 ha kukurydzy na kiszonke i pasze masz i do pracy możesz smigac. U mnie jeden facet pracował i miał 10 ha i pierdzielna robote i wziol się za gospodarstwo dokladnie za kozy mleczne ppo 2 latkach eraz kupuje proxime i buduje dom z oborą a drugi znowu na 15 ha piachu wźoł sie za krowy mleczne ta sama bajka żucił robote po 4 latach kupil prase Belerusa 82 i owijarke i postawił obore z garazami kwestja pracowitośc i zaparća przez piersze 2 latka pasaowało ze bys jeszcze gdzies pracował

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 16:54

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi Mleczne wymaga wiecej czasu a obore mam na 3 krowy +4 patyki dla swin na 30 sztuk jak bym troche dobudowal tej obory

#65 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:28

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi Wreszcie opanowaliście się z tymi świniami,że najlepiej na takiej powierzchni.Ludzie likwidują,bo nie ma z czego dokładać lub na zero byli albo grosze mieli,a niektórzy z was tak zachwalali tę hodowle...Wreszcie mądrze mówicie-krowy albo bydło mięsne co i ja się do tego przyłączam :rolleyes:

#66 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:42

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi A masz warunki do rozbudowy? Ile by sie zmieściło krów po rozbudowie?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#67 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 15:03

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi moge dostawic taka jaka mam teraz na 10 sztuk to jak panowie mleczne czy miesne byscie proponowali

#68 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:50

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi A jaką cenę za 1L mleka oferuje ci mleczarnia??

#69 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 14:54

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi raczej trzoda mniej kolo niej lazenia
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#70 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 15:14

raczej trzoda mniej kolo niej lazenia

Ale i cena niższa... :rolleyes: :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 16:37

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi 10 sztuk krów na na 10ha czy 14h to lepiej sie zajmij produkcja roślinna np rzepakiem lub hodowla bydła mięsnego :rolleyes: a jakie masz ziemie??

Pzdr

#72 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 17:13

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi mam ziemie klasy 3, 4, 5 mam 10 ha ziemi i 4,5 lak

#73 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:37

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi Ja radził bym bydło miesne sam mysle nad tym typem hodowli bo z ta trzoda to juz sie nie da wytrzymac.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#74 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:41

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi nom to bydlo miesne to dobry pomysl u mnie maja kilka osob tak po 50 -60 sztuk i nie maja problemu ze zbytem i na kase nie narzekaja
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#75 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:46

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi to jak ktore proponujecie

#76 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 16:07

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi ja bym postawil na krowy jak masz do tego traktor itp...
AF - to Jest To:)

#77 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:29

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi a co mi proponujecie na ok12ha jesli dostałbym młodego rolnikaNie mam zadnych maszyn do produkcji kiszonki czy sianokiszonki ale bardzo spodobal mi sie pomysł chodowli bykow na razie jakos tak zebym sprzedawał 10 rocznie. Myslałem o kupowaniu ich od pobliskich chodowców z czym raczej nie byloby problemu. Z tego co sie orietuje to powinienem miec jakies 8ha łak. Mam nadzieje ze jak bym zaczal to łaki bym sprzatał po kims a w miare czasu bym zakupił troche ziemi. Jak sadzicie czy ten pomysł ma szanse przetrwania w rzeczywistosci.

#78 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:39

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi ja bym chodował krowy kupił bym sieczkarnie stado bym powiększył na12ha to z 10krów i byś zarabiał pare tysięcy i byczki
byś sprzedał.Albo 7 krów i cielaki.Co do ziemi dobry pomysł będzie coraz droższa .
AF - to Jest To:)

#79 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 22:53

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi jakos krowy mleczne mnie nie interesuja. Nie dosc ze trzeba nakarmic to jeszcze wydoic. Chyba jednak zostane przy tych byczkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:53

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi przy krowach zawsze jest co miesiąc wypłata także z tych 10ciu to najbiedniej te 3,5 tyś pln by było, nop ale że by ły krowy trzeba wziąsć kredyt i to urządzić jakoś, za to przy opsach trzeba czekać ze 1,5 - 3 lata żeby zacząc na tym zarabiać, dojenie 10ciu krów nawet konwiówką to żadne zajęcie bo przecież ta co 1ta będzie zasuszona wiec doisz 8 - 9 sztuk, de fakto jesteś uwiązany bo rano i wieczorem musisz wydoić, za to jak masz bydło to masz obornik i plony lepsze niż by z samej roślinnej żyć i tak koło się zamyka :)