adamg

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi

Polecane posty

adamg    0

wlasnie tak planuje 10 krów a powiedz mi jak jest z tymi kwotami bo jestem zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda krowy mleczne to teraz opłacalny kierunek ale wymagający dużych inwestycji (wymogi UE) i dużej wiedzy. No ale może to był by dla Ciebie dobry kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

najlepsze ze chce brac sie za krowy a nic nie wiem o kwotach podobno je trzeba kupowac wytlumacz mi ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

nie wiem ale dolicz do tego jałówki zwracam sie do kogos kto ma bydlo mleczne czy z 10 ha ornych i 4,5 lak idzie utrzymac 10 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

zwracam sie do kogos kto ma bydlo mleczne czy z 10 ha ornych i 4,5 lak idzie utrzymac 10 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

no i chyba musisz miec jakies krowy w rezerwie.na wypadek gdy by któras z podstawowego stada zachorowała .ale uwarzam ze krowy to lepsze wyjscie niż byki czy swinie .i jak juz to jakos rozkrecisz to bedizes mógł wziąsc nawet kredyt na rozwój ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

moj sasiad zarabia mesiecznie 11 tys na mleku wiec dla tego ja tez chce isc w mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja mam 10ha ale z dzierzawami okolo 14ha i sadze ze da sie utrzymac nawet 15 krow i mlodziez oraz opasy .ja mam teraz stan taki ze wszytskiego mam 20 sztuk.postawilem na to aby stado liczylo 15 sztuk i 10 opasow oraz mlodziezy kilka sztuk bo tak modernizuje obore.Mysle ze da sie z tylu hektarkow utrzymac taka obsade tylko zalezy to od wielu czynnikow ,tzn jakie masz gleby ,czy madzrze bedziesz planowal uprawy i inwestowal w to co potrzeba:)))Ja tez dopiero od niedawna zaczalem tak napowaznie sie bawic w hodowle ale wiem jedno napewno szybko kokosow niebedzie ,trzeba cierpliwosci i jak mowili porzednicy duzo pracyyyyyyyy oraz pasaja i wiara w to co robisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

nie powiem ale chodze do szkoly rolniczej i juz dlugo interesuje sie rolnictwem mozna powiedziec ze to moja pasja a jak myslisz duzo musial bym siac kukurydzy i jakie masz sprzety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

nie powiem ale chodze do szkoly rolniczej i juz dlugo interesuje sie rolnictwem mozna powiedziec ze to moja pasja a jak myslisz duzo musial bym siac kukurydzy i jakie masz sprzety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja sialem okolo 1 ha kukurydzy i 30 arow buraka pastewnego,ale niegdy wiecej buzraka juz .kuku jest nieoceniona pasza.ale przy krowkach tzreba miec sporo kiszonki ,wiec ja na nstepny rok przy obsadzie okolo 12 krow plus opasy i mlodziez zwiekszam areal kuku do 2 ha .nie wiem czy wystarczy zalezy jaka urosnie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

prasy nie mam najmuje narazie ,rasa hf polskiego pochodzenia i swoja hodowla i mieszane holenderki z hf.Nie polecam holenderek bo zabulilem sporo kaski a krowy sa delikatne i nan nogi wylecialy mi ze stada.opasy to mieszance miesne limusynow,simentali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

ogladalem strone poswiecona sprzedarzy bydla i wywnioskowalem ze hodowla bydla mlecznego bardziej sie oplaca tansze krowy i zyskk wiekszy ile placa ci za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wracając do kwot. musisz niestety kupić jeśli chcesz hodować krowy mleczne na 10 krów to będziesz jej potrzebował minimum 50tys kg( ale to naprawdę minimum) a za kg wołają w mojej okolicy po ok 1zł(czyli tanio w porównaniu z ubiegłym rokiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Mam do was pytanie co jest bardziej oplacalne bydlo czy trzoda na 10ha ziemi

Jesteś młody, chodzisz jeszcze do szkoły... Idź lepiej na studia, jeżeli lubisz rolnictwo to najlepiej na jakąś AR, a ziemię wydzierżaw za dopłaty. Na 10 ha żebyś nie wiem jak się starał, zawsze będziesz bidował. Z dyplomem AR będziesz mógł znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę w firmach zaopatrujących rolnictwo. Nie marnuj sobie życia ciułając każdy grosz z 15 krowami na karku.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ale ta kwota to na rok

nie, na dłużej znaczy do momentu aż ja zniosą co pewnie prędzej czy później nastąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Ale jesli zaluszmy kupie kwote na 50 tyś litrow i ja przekrocze to bede placil kare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ale jesli zaluszmy kupie kwote na 50 tyś litrow i ja przekrocze to bede placil kare

na początku tylko zaliczkę na poczet przyszłych kar a jak polska przekroczy kwotę to będzie kara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
te kwoty powinny byc uwolnione jeszcze musial bym kupic kwote

czy ja wiem czy powinna być uwolniona dzięki tyk kwotom cena mleka jest przynajmniej dość dobra a jak uwolnią kwoty to napewno spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj