adamg

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi

Polecane posty

adamg    0

Mam do was pytanie co jest bardziej oplacalne bydlo czy trzoda na 10ha ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardziej by ci się opłaciło bydło.

Ile masz łąk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To stanowczo bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a chcesz dostać % albo bana?? nie pisz posta pod postem. Użyj edycji


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
pomocy bo nie wiem czy mam brac kredyt na zakup maszyn

 

Myśl też o tym, że z tych 10 hektarów nie wyżyjesz, więc będziesz musiał iść do pracy, a przy krowach będzie dużo pracy, dlatego w takim wypadku stawiałbym na trzodę chlewną, paszę dałbyś im raz dziennie, obornik też raz za jakiś czas być usuwał itd... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego może Cie nie pocieszę ale przy 10 ha, jeśli masz zaczynać prawie od zera to będzie Ci bardzo, bardzo ciężko. Trzoda w tej chwili jest na granicy opłacalności, a jak masz brać kredyt na oborę, prasę to bardzo ryzykowne. Przy bydle masz długi czas od włożenia pieniędzy w biznes do sprzedaży zwierząt i w tym czasie musiał byś mieć dodatkowy dochód. Może też być tak, ze jak te byczki Ci urosną, to cena będzie taka jak teraz na świnie i po interesie. Wszyscy teraz biorą się za bydło i za jakiś czas może być go za dużo a tym samym ceny będą marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Moze być tak jak mowisz ale no to co mam zrezygnować z hodowli i zacząc plantatorstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Moze być tak jak mowisz ale no to co mam zrezygnować z hodowli i zacząc plantatorstwo

 

Ja bym wziął się za trzodę i dodatkowo chodził do pracy... ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
Kolego może Cie nie pocieszę ale przy 10 ha, jeśli masz zaczynać prawie od zera to będzie Ci bardzo, bardzo ciężko.

dobrze mówisz zaczynając prawie od zera jest strasznie ciężko a i na kredyt zbyt wysoki nie masz co liczyć bo na taki areał zawiele go nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

teraz to i tak bym musial zakupic material hodowlany bo mam jedna krowe hf a trzode mamy nadal co prawda tylko 30 sztuk ale to dobry poczatek hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak: 4 tony(dobry plon)* 10 ha=40ton*1000zł=40 000zł Z czego 80% to koszty. Zysk koło 8 000 zł a poza tym jakaś praca i żyjesz godnie, nie martwisz sie o jakieś kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Witam :D moim zdaniem na tych 10ha nie zabieral bym sie za hodowle bydła miesnego B) poniewaz zaczynając od zera musiał bys troche poczekac zanim zwierzaki by urosły i były gotowe do sprzedania :( . jesli wziąłbys kredyt to musiałbys go spłaca co jakis czas .a zanim zaczeniesz zarabiac to przecierz musisz z czegos żyć :) .jesli chodzi o hodowle trzody to na twoich 10h spokojnie bys utrzma 100sztuk i raczej tobym wybrał na twoim miejscu,ale znowu cene trzody nie są za ciekawe ;) . Pozdrawiam i zycze powodzenia :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

odbiegajac od tematu zna ktos cene nowego poznaniaka(siewnik) ale nurtuje mnie bydlo mleczne narazie mieszkam z rodzicami rodziny nie mam na moje utrzymanie chyba by starczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

z tego co wiem to nad krowami to jest duzo roboty ;) . stado musi miec minimum 10sztuk zeby mozna było mówic o oplacalnosci .no i ceny mleka są chyba dobre .no i zysk masz stały . masz racje to jest jakies wy :P jscie


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj