vitara

Jakie drzewo posadzić na opał ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitara    0

Mam gdzie posadzić tylko powiedzcie mi co posadzić na opał aby szybko rosło

- topola

- osika

-jesion

-dęby ?

 

Może wierzba energetyczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

masz gdzie posadzić? tendencja teraz taka że karczują krzaki wycinają las w pień i karczują żeby tylko na dopłaty wystawić, zastanawiałeś się nad tym pomysłem głębiej? nie da się tego wysawić na dopłaty? jak ostatnio mało nie pozabijali się o dzierżawę 10 arów, to inaczej patrzy się na te dobro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tylko wierzba energetyczna ,. ze względu że na drzewa potrzeba zezwolenia na wycinkę a będzie gorzej je uzyskać z upływem lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wierzba bo raz posadzisz a plon przez 30 lat będzie dawać, a inne drzewa jak zetniesz to od nowa musisz posadzić a i zanim urośnie to minie kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

30 lat temu sadziłem kwaśne laki olcha a teraz trzeba chodzić z a zezwoleniem do gminy ( kosmiczna opłata jest umarzana ,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

kwestia jest jakie grunty ma kolega bo nie każde drzewo urośnie w danym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

dopłaty mnie nie interesują

ziemia jest miedzy wałami dużej rzeki chyba 1 albo 2 ale zachwaszczona i zalewana okresowo

wierzba energetyczna nie koszona 2-4 lat urośnie do grubości przyslowiowej ręki aby można było piłą ciąć i w piecu palić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

wierzba nie lubi długo we wodzie stać. taka jak ręka to nie urośnie, żadne drzewo raczej nie urośnie tyle. wierzba o ściąć i w rębak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

na notorycznie zalewanej kiedyś łące posadziłem olchę i rośnie az milo i w ciut suchszym miejscu brzoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Możesz posadzić wierzbę energetyczną, co 2 lata ścinać i szatkować gałęzie rębakiem i masz dobre źródło opału. Jeśli jest to teren zalewowy to też zdała by egzamin plantacja topinamburu, którą można co roku zbierać sieczkarnią do zielonek, tylko w tedy musi być to teren, by dało się tam ciągnikiem wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

Na tych grutach ma wierzby i po 2 latach można ją zrębkować ale jak się przegapi to po około 4 latach gałęzie są tak grube że tnie się ją piłą

chciałem zapytać czy tak samo jest z wierzbą energetyczną , pytam bo opalam dom kominkiem z płaszczem wodnym dlatego zrębki zbyt mnie nie interesują

 

Wiem, że powiecie że do kominka raczej dąb, ale o nie do końca prawda grubsze gałęzie wierzby sprawdzają się znakomicie do tego szybko odrasta, ale nie wiem czy tak samo jest z energetyczną wierzbą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

U mnie to ojciec nasadził wierzbę a konkretnie powibijał w ziemię na wiosnę pale z wcześniej pociętej wierzby i za rok (ale radzę poczekać do 2) to już konkretna masa była takie wierzby co mają średnicę do 50cm to już na prawdę jest co ciąć i to tylko piłą i już nie trzeba siekierą rąbać a cieńsze to niech poczekają z rok i rębak na nie i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Może się wypowiem. Jeżeli nie masz pieca z podajnikiem to warto posadzić sobie topole lub normalną wierzbę. Jak na drzewo to one dość szybko rosną. Ponadto topola może Ci kiedyś posłużyć za materiał budowlany. Wierzba jak urośnie to ściąć jej czubek i zrobić głowiastą. Mniej więcej co 3-4 lata będziesz miał gałęzie jak ręka. To wszystko co napisałem nadaje się na plan długofalowy, ale Ciebie chyba bardziej interesuje na już. Nad normalną wierzbą bym się poważnie zastanowił. Ona właśnie lubi takie miejsca jak u Ciebie mogłaby mieć.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

A czytaliscie to ogloszenie?? Jak 15zl za metr. To to jest normalnie darmocha.

 

Sama bym zamowila tira tak z 20-30metrow. Jezeli to po 15zl.

 

 

Ukraina.Drewno opalowe.Cena 15 zl/m3. Czernihowski obw. www.siver.org.ua Sprzedaz drewna opalowego kalorycznych gatunkow.Nowgorod-Siewierskie gospodarstwo lesne oferuje drewno opalowe pociete o dlugosci 2m - sosna,brzoza,dab,jesion,klon itp. Stale zrodla surowca,wieloletnie doswiadczenie,duze mozliwosci przerobowe.Sprzedaz i zamowienie na pewne ilosci w okresie calego roku.Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),e-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype: IgorKijow Europart,ul.Oleny Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

No i co, co posadziłeś? Na opał to najlepiej jesion. Wartość jak dąb, a szybko się szczypie i schnie. I nie rozgałęzia się jak dąb, a to ważne przy przejazdach traktorem i scinaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
20 godzin temu, witejus napisał:

Najlepsza akacja i szybko rośnie

No nie wiem, dużo kory, łupie się też średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin99
      Kto może napisac więcej o tym pługu:
      http://allegro.pl/plug-obrotowy-3-skibowy-lemken-rabe-werk-i3039971098.html
      -szer.robocza?
      -waga?
      -zapotrzebowanie mocy?
      -koszty częsci roboczych?
      -co oznacza ta cyfra na ramie?
      NH TD 5050 (95 KM) da sobie rade? (3,4 klasa:bez większych górek)
      Proszę o wszelkie info na ten temat.
      Pilna sprawa.
    • Przez evolution93
      Witam.
      Za rok kończy mi się plan 5 lat i czas zacząć myśleć na przyszłość. Czy są jakieś zboża ,warzywa lub inne rośliny które warto posiać /posadzić w gospodarstwie ekologicznym czy pozostaje wszystko wrzucić w łąki?obszar jaki mam do zagospodarowania to 11 ha.
    • Przez phantom
      Witam
      Mam dostepna mala dzialke 0,3200 h .
      Chciałbym coś na niej posadzić .
      Co się na takiej działce teraz oplaca posadzic i o tej porze roku.
      Konkretnie chcialbym sie dowiedziec jak to w praktyce wyglada poniewaz nie mam doświadczenia.
      Można powiedzieć że jestem na starcie.
      Ps. wiem że to bardzo mala dzialka ale od czegos trzeba zaczac
    • Przez kaka111
      Witam, posiadam pług Lemken Opal 90 z 1999r (zdjęcie jest w galerii). Planuję zakup nowego ciągnika (ok 90 KM). Chciałem się zapytać czy można do tego pługa dokupić czwartą korpus (skibę), czy rama to wytrzyma?
    • Przez wojtekpuma185
      Sprzedam chcesz więcej informacji dzwoń, pisz
      http://olx.pl/oferta/lemken-opal-140-CID757-IDabyLh.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj