katopo

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
katopo    43

Zastanawiam się nad zakupem używanego silosu płaskodennego typu Bin. Jak wiadomo przy końcu zboża trzeba się naszuflować aby wybrać zboże do końca. Widziałem że firmy Bin i Michał oferują lej wewnętrzny do swoich silosów płaskodennych. Chciał bym wiedzieć czy ktoś próbował dorobić taki lej samemu. Jeśli tak to jak go wykonywał i czy zdaje to egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Myślałem kiedyś o czynś podobnym, ale w 100 t zabierze on z 15 ton a to za dużo, lepiej żmijkę założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Zastanawiałem się nad silosem około 60t więc jak bym wziął taki z 80t to nic by nie przeszkadzało. A cena używanych 60t a 80t dużo się nie różni.

Co do waszych propozycji to dmuchawę mam tylko tłoczącą a żmijką i tak nie wybierze się wszystkiego i dużo zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Dzięki jeszcze raz za inne porady ale aktualnie chciałem zgłębić temat wstawienia leja w środek silosu. Dlatego ponawiam pytanie czy ktoś posiada silos z takim lejem zrobionym oryginalnie przez firmę lub robionym własnoręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSil    0

Witaj

 

Zrobienie leja wewnętrznego w silosie to nie taka łatwa sprawa. Najgorszym tematem jest zbyt słaba blacha na ścianach. W dolnych warstwach występują dosyć duże obciążenia. Jeżeli dochodzi do jakiejś deformacji blachy w silosie płaskodennym to najczęściej dzieje sie to pod podłogą, a w zasadzie pod łącznikiem podłogowym. Jest to pusta przestrzeń w którą wdmuch*je się wentylatorem powietrze żeby "przewentylować" silos. W miejscu tym żiarno nie "rozpiera" ścian silosu i blacha potrafi się odkształcać. Oczywiście wpływ na to mają też nierówności płyty, korozja blachy itp. Gdyby robić lej do takiego silosu to w praktyce trzeba zrobić go tak mocnego żeby wytrzymywał wszystkie obciążenia od ciężaru ziarna i nie przenosić tego obcążenia na ściany silosu. Lej wewnetrzny "zaczyna się" na ścianie siosu wyżej niż płaska podłoga więć pewnie należało by wymienić ściany w dolnych cargach na grubsze. Dodatkowo traci sie też pojemność. Oczywiście wszystko jest to wykonalne ale niestety kosztuje. Dlatego też lepiej zastanowić sie czy nie dorobić leja zewnetrznego. Jeżeli interesuje cie lej zewnetrzny pasujący do silosu BIN60 to znam firmę która takie wykonuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdyby tak wybetonować studnię której otchłań zamykał by stożek ,,lej jak w silosie,, tylko wszystko było by betonowe. I na niej zamontować silos, a pod nią umieścić przenośnik ślimakowy. Nie dość że pojemność zwiększyła by się o wielkość wybetonowanego leja to i rozładunek ułatwiony. Najniższy punkt wybetonowanego leja musiał by być kilkanaście centymetrów nad powierzchnią ziemi tak aby przenośnik ślimakowy umieszczony pod całą konstrukcją w razie awarii można było z powodzeniem wysuwać. Lej betonowy oczywiście trzeba by zabezpieczyć odpowiednio przed przesiąkaniem itp. Wentylację zrobić z rur od melioracji, zamontować je gęsto na powierzchni wybetonowanego leja (taką wentylację stosują w magazynach płaskich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Rozumie że taki lejek to nie prosta sprawa dlatego pytam o poradę innych mądrzejszych osób.

Ja myślę nad takim rozwiązaniem:

 

jc44.jpg

 

kolego @AgroSil daj jakiś kontakt do tej firmy o której piszesz.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ciekawy masz pomysł ale cały koszt twojej budowy wyniesie tyle co wybierak. Poza tym powietrze tłoczone według schematu będzie przepływać przez środek silosu a nie po całej podłodze jak w płaskodennym. Ja też miałem wiele pomysłów ale darowałem sobie i po kilku latach machania łopatą wyposażyłem silosy w wybieraki. Także odpuść sobie a za rok może dwa dokupisz wybierak i będzie z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciux    0
Dnia 9.01.2014 o 13:54, AgroSil napisał:

Witaj

 

Zrobienie leja wewnętrznego w silosie to nie taka łatwa sprawa. Najgorszym tematem jest zbyt słaba blacha na ścianach. W dolnych warstwach występują dosyć duże obciążenia. Jeżeli dochodzi do jakiejś deformacji blachy w silosie płaskodennym to najczęściej dzieje sie to pod podłogą, a w zasadzie pod łącznikiem podłogowym. Jest to pusta przestrzeń w którą wdmuch*je się wentylatorem powietrze żeby "przewentylować" silos. W miejscu tym żiarno nie "rozpiera" ścian silosu i blacha potrafi się odkształcać. Oczywiście wpływ na to mają też nierówności płyty, korozja blachy itp. Gdyby robić lej do takiego silosu to w praktyce trzeba zrobić go tak mocnego żeby wytrzymywał wszystkie obciążenia od ciężaru ziarna i nie przenosić tego obcążenia na ściany silosu. Lej wewnetrzny "zaczyna się" na ścianie siosu wyżej niż płaska podłoga więć pewnie należało by wymienić ściany w dolnych cargach na grubsze. Dodatkowo traci sie też pojemność. Oczywiście wszystko jest to wykonalne ale niestety kosztuje. Dlatego też lepiej zastanowić sie czy nie dorobić leja zewnetrznego. Jeżeli interesuje cie lej zewnetrzny pasujący do silosu BIN60 to znam firmę która takie wykonuje.

 

Pozdrawiam

Czy moglbys podeslac namiary do firmy, o ktorej piszesz? Kupilem uzywany silos BIN100 z nadstawka, wiec w sumie 130t a, ze mam juz 4 lejowe to wolalbym przerobic ten tez na lejowy. Bylbym wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Odkopie bo też interesuje mnie lej zewnętrzny do bin 20/28 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam, mam na oku siewnik accord pneumat, ale nie posiada redlic, da sie dołożyć, dokupić do siewnika? Czy to oryginalnie musi być dołożone żeby działało dobrze?
    • Przez PanJoker
      Panowie mam taki problem, może ktoś miał u siebie coś podobnego. Otóż postawiłem w tamtym roku zbiornik 150T petkusa. I wsypałem tam kukurydzę. I ku mojemu zdziwieniu, na samym wierzchu popsuła mi się kukurydza, tak jak by nie wiem śnieg tam leżał jakoś zawiał może jakimiś dziurkami ale to sporadycznie było. Najgorsza sprawa wyglądała na środku silosa tuż nad rurą zsypową. Normalnie stał taki metrowy słup zepsutej mokrej kukurydzy. Podejrzewam że jakimś cudem skropliła się chyba woda w róże od podajnika kubełkowego i kapało. Pytanie moje jest takie jak temu zjawisku zaradzić?? Bo rury przecież nie wyjmę bo niby jak??
    • Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
    • Przez nemo1
      kupię mini ładowarkę typu bobcat, do remontu, lub sprawną do 10 tys zł
    • Przez piotrek1234537
      witam urwałem rączkę od zaczepu i czy jest możliwość kupienia samego mechanizmu który przykrecamy do zaczepu lub zestaw naprawczy? szukam w necie i nic nie mogę znaleźć ktoś miał taki problem. a jeśli nie to czy ktoś rozbierał już kiedyś zaczep tego typu i czy to jest w miarę łatwe
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj