Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poronienia u owiec

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 14:16

Poronienia u owiec Witam. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest hodowca który ma stado owiec. Jest doświadczonym hodowcą i w tym roku w jego stadzie wystąpiły liczne poronienia u owiec. Owce wyrzucają martwe, szare ,, przygnite ,, płody. Wszystkie poronienia występują u owiec, które są w początkowej fazie ciąży. Jaka może być tego przyczyna??? Czy ktoś słyszał o jakiejś chorobie wśród owiec związanej z poronieniami??? Dodam, że owce wypasa od lat na tych samych pastwiskach, kosi te same łąki i karmi owce sianokiszonką w balach jak co roku, a nigdy nie występowały poronienia. Znam tego hodowcę i chciałbym mu jakoś pomóc. Zgłosił się do weterynarza ten stwierdził, że trzeba owcą podać jakąś szczepionkę. Zaszczepił owce wziął ponad 2 tyś a problem z poronieniami się nie skończył tylko nadal występuje. Mówił jeszcze coś o jakiś gazach które się ulatniają chyba z tej kiszonki nie wiem dokładnie. Czy ktoś coś słyszał na ten temat???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poronienia u owiec Dzisiaj, 00:59
  •  

#2 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 01 styczeń 2014 - 15:30

Poronienia u owiec Brucelloza(uwaga zakaźna dla ludzi), virus schmallenberg, zakaźne ronienie owiec i kóz- jeśli przedwczesne poronienia to może Brucelloza- objęta chyba monitoringiem i zwalczana z urzędu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Hrycu

Hrycu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 15:42

Poronienia u owiec Zgłosił się do weterynarza, ale wyżej pisałem dał jakieś szczepionki zgarnął kasę do kieszeni i na tym się skończyło. Czyli na dzień dzisiejszy nie ma lekarstwa na tę chorobę. Co mam rozumieć choroba zakaźna dla ludzi???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#4 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 01 styczeń 2014 - 17:36

Poronienia u owiec to zoonoza, można się zarazić i jest niebezpieczna z tego co pamiętam, choć szczerze mówiąc myślałem że w zasadzie już nie występuje