Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 24 styczeń 2014 - 01:22

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Ja mam 540 i 1000obrotów

Ale klamota kupiłeś... wielka radość że niby tanio...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Dzisiaj, 12:49
  •  

#62 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:23

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Na razie nie szukałem,ale na wiosnę zobaczę.jeszcze wszystko chodzi ,nie rozbieram bo jest zimno.
Jeżeli chodzi o wom to tez mam tylko 540, 1000 mało się przydaje,już lepiej mieć 540E,ale w takich JD nie były dostępne.

#63 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 08:54

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań

Ja mam 540 i 1000obrotów

Ale klamota kupiłeś... wielka radość że niby tanio...

czemu uważasz że kupiłem klamota, ja wolę kupić ciągnik do którego polak ręki nie dotykał, przecież najwięcej to kosztowała wymiana filtrów i olejów, a za części to dokładnie wyszło 2856zł(w tym cena fotela kierowcy), jeszcze kilkadziesiąt zł za oryginalną farbę(zieloną) i klika zł za żółtą.
Ja po za tym lubię coś pogrzebać przy ciągnikach zwłaszcza w czasie zimy bo mam czas. U mnie ciągnik musi być w 100% sprawny, nie może być żadnej prowizorki. Wiele osób by jeździło w takim stanie w jakim go kupiłem, bo najważniejsze podzespoły były sprawne,ale nie ja! :)

Już wiem jak się przełącza WOM, muszę dorobić jeszcze dźwignię do przełączania bo oryginalna przerdzewiała i gościu wstawił blachę zamiast dźwignij

rafi101 ale z tym filterkiem jest 10 min roboty, potem jak sie upewnię to ci napiszę krok po kroku co trzeba robić :)
Ja muszę przełączyć bo mam na 1000, a do rozrzutnika obornika jest potrzebne mi 540.
KPK Kumurun Team

#64 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:18

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Z tym klamotem to jest tak ,że czasami lepiej kupić coś taniej i dołożyć ,niż kupić drogo i może się okazać lipa
JA 6lat temu jak kupowałem JD to dałem 43000 z turem sttol,ale tura już sprzedałem.co prawda nie dołożyłem przez te lata za dużo(pomka paliwa 170zł,regeneracja pompy 2000tys,)zrobiłem 2500h ,i na razie ok.podoba mi się w nim zapalanie,czy to lato czy zima to z pierwszego pali bez garażu ocieplanego.
Jak możesz to napisz jak z tą pompką,z góry dzieki

#65 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:19

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań to co zrobiłem w ostatnim czasie:
- przykleiłem całą tapicerkę
- pomalowałem tunel oraz podłogę w kabinie
- wymieniłem przewód hydrauliczny od hamulców bo przeciekał
- zalałem układ chłodzenia płynem
- całe wnętrze zostało wymyte i tapicerka została nawilżona aby nie pękała
- wyremontowałem rozrusznik( wymieniłem szczotki wraz ze szczotko-trzymaczem, łożyska, oraz został wyczyszczony i wymyty a następnie został pomalowany z zewnątrz.)

Tyle zrobiłem przez ostatni tydzień, bo byłem przeziębiony i siedziałem w domu :(

teraz kilka pytań:
1. Ile jest roboty i gdzie są śruby aby rozjechać go, bo myślę nad wymianą sprzęgła ?
2. czy trzeba spuszczać olej ze skrzyni aby wyjąć elektromagnes od załączania przedniego napędu, bo u mnie nie rozłącza i napęd jest cały czas załączony
3.ile oleju wchodzi do przedniego mostu oraz jaki tam powinien być?
KPK Kumurun Team

#66 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:08

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań 1. Śruby są od strony kabiny, więc bez jej zdjęcia się chyba nie obejdzie. Po co chcesz zmieniać sprzęgło ślizga się?
2. Sprawdź najpierw czy dochodzi prąd do cewki, na wyłączonym napędzie i włączonym zapłonie powinno być 12V
3. Jak dobrze pamiętam SAE 90 LS, ile wchodzi tego nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:33

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań 1. chciałem zmienić sprzęgło bo jest już końcówka i mam teraz czas ale jeszcze z 1500mth wytrzyma, jeśli trzeba zdejmować kabinę.
2. sprawdzę w poniedziałek, ale ja podejrzewam że zardzewiała w środku, bo mój ciągnik za granicą pracował z opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozu(info sprawdzone bo nawet w kołach był nawóz i ogólnie tył był cały zardzewiały)
3. chodziło mi czy olej przekładniowo-hydrauliczny czy przekładowy :)
KPK Kumurun Team

#68 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:43

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań od końca parametry oleju http://www.orlenoil....bierz-olej.aspx

Co do sprzęgła rozbierasz jak w każdym ciągniku -_- , dobra wiadomość to że jest tylko 6 śrub :o ale za to grube "18" czy "20" , natomiast zła że są od tyłu i można rękę poobijać ;[ przy dobrym kluczu płaskim idzie rokręcić powolutku szczególnie te górne śruby bez ruszania kabiny

#69 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:39

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań sebe1033
dzięki za odp. ale już zalałem olejem HIPOL GL-5 80W-90, ale widzę że nawet na tej stronie co dałeś link też jest od zalecany :)

Sprzęgła nie będę na razie robił, bo już jest wszystko ok, wystarczyło wymienić bolca co łączy pompę z pedałem sprzęgła i dorobić tulejkę, bo wytłukła się duża dziura w pedale sprzęgła oraz bolec był już też bardzo starty i to powodowało słabe działanie sprzęgła. Po złożeniu musiałem aż sprzęgło popuścić bo się sprzęgło tak ślizgało ze nie mogłem ruszyć pod górkę. :D

PS: John Deere SKOŃCZONY! :)
KPK Kumurun Team

#70 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:17

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Gdzie zalałeś ten Hipol? Do przedniego mostu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share szerszen16

szerszen16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 17:50

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Witam. Mam w kupnie john deere 2850, chcialbym sie dowiedziec i uzyskac kilka podpowiedzi na co zwracac uwage przy oględzinach.