Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:55

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań http://agronaprawa.p...ciagnik2141.php
Tu masz wszystkie części do john deera,patrz po numerach filtrów.filtry tak drogo niewychodzą. :)

Ps.nie zapomnij sprawdzić olej w przednim moście[około 7l],najlepiej wymień i w przednich kołach.

Edytowany przez rafi101, 03 styczeń 2014 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Dzisiaj, 10:38
  •  

#22 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:16

Edit: Za filtry wyszło ponad 700zł z przesyłką, oczywiście zamienniki :)

Ile dałeś :o :o :o ? Ja u siebie wymieniałem co prawda tylko wkład bo tego drugiego w moim 3140 nie ma to za zamiennik płaciłem 40-50 zł. Zamiennik od oryginału różnił się tylko brakiem znaczka JD, nawet był z tej samej fabryki w Meksyku.

P.S.
@rafi101 a jaki olej do przodu polecasz (stosujesz)

Edytowany przez mimcio, 03 styczeń 2014 - 21:19.

#23 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:31

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań ja mam wszystkie oleje john deera,nazwy nie pamietam ale jutro zadzwonie do serwisu i zapytam?rok temu robiłem przegląd,wszystkie filtry[5szt]oleje[skrzynia,silnik,most,koła]płyny,to zapłaciłem 2100zł w serwisie john deera w Mrągowie.

#24 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:55

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań 700zł wyszło za filtr: powietrza zewnętrzny, wewnętrzny, filtr oleju w silniku,skrzyni, hydraulice, 2 filtry paliwa, 2 filtry kabinowe, jeszcze około 1200zł wyjdzie za pozostałe części :(
KPK Kumurun Team

#25 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 21:23

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Chce sie john deerem jeżdzić to trzeba płacić :D,dobrze że nie masz nowego john deera to dopiero kosztuje przegląd. :o
napisz jak uruchomisz czy wszystko ok z tymi półbiegami

Edytowany przez rafi101, 04 styczeń 2014 - 21:25.

#26 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 19:14

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Jazda próbna to może dopiero koło soboty, ponieważ koło wtorku będą części, a jeszcze zanim go złożę to też zejdzie ze 2 dni
KPK Kumurun Team

#27 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:41

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Jaką kabinke masz? sg2? Jak możesz to wrzuć kilka zdjęc :)

#28 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 20:58

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań do mostu i zwolnic oryginalny olej jd to extreme gard będiesz potrzebował 15 l

a dlaczego ok soboty co ty tam rozebrałeś

#29 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 10:54

Jaką kabinke masz? sg2? Jak możesz to wrzuć kilka zdjęc :)

tu masz link do ogłoszenia z którego kupiłem mojego JD
http://allegro.pl/jo...3812580624.html

Koło soboty ponieważ na tygodniu do godziny 15 pracuje w lecie i mnie nie ma w domu, jedynie wieczorami no i w soboty coś tam działam w garażu. :)
Co rozebrałem lub wyjąłem:
- zdoiłem całą maskę
- zbiornik paliwa( ten z przodu)
- zbiornik paliwa( ten pod kabiną)
- chłodnica oleju
- chłodnica płynu chłodzącego
- obudowa filtra powietrza
- wyjąłem pompę hydrauliczną, ponieważ uszczelniacz wałka zaczyna puszczać i chce go wymienić
- wymieniam węże gumowe które łączą rurki metalowe
- tylne koła są odkręcone, ponieważ mu zwężam rozstaw tylnych kół i przy okazji je czyszczę do malowania
- zawiozłem rurkę od centralnego smarowania pompy wtryskowej do dorobienia nowej, ponieważ stara się cała poprzecierała i nie było co już spawać
- pospuszczane wszystkie oleje i poodkręcane wszystkie filtry
- skrzynki na akumulatory są odkręcone i wyczyszczone, a może juto je pomaluje
- cały dach jest odkręcony, aby odkręcić dwie opaski
- wyjęte rurki od nagrzewnicy, co idą w w tylnym prawym słupku, ponieważ się przetarły o kabinę i delikatnie kapał płyn chłodniczy
- 2 węże gumowe muszę zawieść do zakucia nowych, ponieważ urwane cięgno od półbiegów poprzecierało stare i ledwo co się trzymają
- wyjęty fotel kierowcy, ponieważ jeździła na nim jakaś gruba świnia i cały jest pokrzywiony i połamany oraz nie było żadnej amortyzacji bo się takie małe łożyska po zapiekły.

Chyba to będzie tyle, ale jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopisze :)
KPK Kumurun Team

#30 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 11:36

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań utargowałeś na nim 7.5tyś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:12

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Jak za 21,5tys to cena dobra. Informuj o postępach w pracy, no i na filmik jakis z pracy JD czekamy :)

#32 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:15

utargowałeś na nim 7.5tyś ?

tak ponieważ podczas drugiej przejażdżki okazało się że nie ma biegu nr 2, a to handlarz nie umiał przeżuci z 1 na 2 tylko przerzucał na luz, bo przy nim tam cięgno o wąż ocierało i trzeba było mocniej pchnąć(teraz już lekko działa bo węża podwiązałem tak aby nie obcierał) .
Ja go kupiłem jak by nie było 2 czyli jak by była uszkodzona skrzynia. :D Są też 4 opony do wymiany, ponieważ tylne mają z 60% bieżnika, tylko całe popękały i nie wiadomo jak długo wytrzymają, a przednie po prostu się starły :( No i na tych półbiegach też cenę zbiłem.
Po za tym sprzedawcy zależało bardzo na sprzedaży, bo on już stał u niego od dłuższego czasu, początkowo był na sprzedaż bez błotników tylnych bo przerdzewiały, ale nie było chętnego więc on musiał je dorobić( nawet bardzo dobrze je dorobił, wyglądają jak oryginalne).
Trzeba też pospawać błotniki wewnętrzne bo przerdzewiały(prace już trwają nad nimi) i tapicerkę poprawić bo się poodklejał i skurczyła oraz bardzo stwardniała i trzeba dorobić nową :)

PS: Znacie jakiś bardzo mocny klej do metalu, ponieważ ma do wklejenia szpilki od głowicy od ciapka kolegi. Jakiś idiota dociągał na chama głowicę i szpilki aż powyrywało, były już rozwiercane ale kto to robił to po prostu schrzanił robotę i za bardzo rozwiercił dziury i nie można dopasować żadnych szpilek, a te co pasują w miarę to przy dokręcaniu to znów je wyrywa :(

Edytowany przez johenek, 06 styczeń 2014 - 15:21.

KPK Kumurun Team

#33 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:10

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań kup klej do osadzania pierścieni i łożysk loctite

#34 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:26

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań miałem ten klej i nie jest za dobry do takich rzeczy jak wklejanie szpilek, chyba że przy motorowerze to w tedy wytrzymują
KPK Kumurun Team

#35 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:58

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Najlepiej rozwiercić prze gwintować na rozmiar większy dotoczyć szpilki z jednej strony większy gwint z drugiej taki jak ma być lub dorobić tulejkę z gwintem wew. i zew tak żeby pasował. Żaden klej nie da ci gwarancji że będzie trzymać. Szpilki od kolektora ?

#36 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:12

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Są to główne szpilki co trzymają głowicę, niestety już się nie da rozwiercić bardziej bo pozostawały bardzo cienkie ścianki, ten tokarz co to robił już tak tam pokopał że się nie da nawet tulejek dorobić, bo otwór nie jest okrągły tylko taki jajowaty, i jeśli by ktoś spróbował rozwiercić na równe otwory to by blok nie wytrzymał. Po za tym to rozwiązanie miało by być tylko na ten sezon, ponieważ właściciel na razie nie ma kasy na nowy silnik, bo ten co jest to już też wymaga remontu. Niestety nie wiadomo co się kupi, do oleju był dolany uszlachetniacz który podnosi ciśnienie oleju, a po wymianie oleju na nowy to na niskich obr kontrolka zaczyna się delikatnie jarzyć.
KPK Kumurun Team

#37 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:25

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :
- wyjąłem wentylator chłodnicy ponieważ sprzęgło wiskotyczne trochę ciężko cię obracało na zimnym silniku(powinno się lekko obracać),więc go wymyłem i nasmarowałem.
- odkręciłem kolektor wydechowy, ponieważ pod kolektorem przepaliła się uszczelka i ciągnik głośno pracował.
- pomalowałem tylne felgi, na razie podkładem i raz farbą.
- rozkręciłem pompę hydrauliczną, ponieważ był zerwany gwint w tylnej obudowie w tym miejscu co się wkręca kolanko. Musiałem ją rozebrać ponieważ tokarz ma rozwiercić ten otwór, nagwintować go lewym gwintem, dorobić tulejkę z zewnętrznym gwintem lewym(takim samym jak w pompie) oraz wewnętrznym, który będzie taki sam gwint co ma kolanko. Przy okazji wybiłem uszczelniacz wałka pompy.
-wyjąłem prawie wszystkie plastiki z wnętrza, oraz poodrywałem starą podartą tapicerkę co jest do wymiany.
To by było na tyle co dzisiaj zrobiłem. :)

Teraz trochę gorsze informacje:
1*. Zadzwonił do mnie gość ze sklepu co zamawiałem części i mówił że części będą w najlepszym przypadku w piątek, a w najgorszym dopiero w poniedziałek, ponieważ nie mają uszczelniacza wałka pompy, uszczelek pod kolektor wydechowy oraz czujnika ciśnienia oleju(niestety oryginalny uszkodziłem przy dokręcaniu jednej śruby).
2*. Tokarz mówił że pompa będzie dopiero na sobotę chyba, że szybciej mu pójdzie to może w piątek wieczorem.
3*. Jazda próbna możliwe że będzie dopiero koło następnej środy(to jest15 styczeń), ale mam nadzieje że wszystkie części będą na piątek i jazda będzie w sobotę, bo już nie mogę się doczekać jazdy próbnej :)
KPK Kumurun Team

#38 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:25

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :
- odebrałem pompę od tokarza
- pospawany został lewy wewnętrzny błotnik
- wyregulowałem skok pedału sprzęgła
- cały czwartek(około7-8godzin) myłem cały silnik z brudu i kurzu szczoteczką do zębów, pędzlami, i innym tego typu narzędziami, że aż silnik wygląda jak nowy :)
- tylne felgi zostały pomalowane
- zamówiłem oryginalną farbę(zieloną) John Deere

Mam teraz też dylemat ponieważ myślę czy czasem nie zdjąć całą kabinę w celu wymycia i odmalowania całego ciągnika, i teraz nie wiem co robić :unsure: .
Zdejmował może już ktoś kabinę w tym modelu, ile jest roboty przy tym, czy jest ciężko ją zdjąć i ile ona waży?
A co wy myście o tym pomyślę?

PS: części i filtry przyszły dzisiaj przed południem :)
KPK Kumurun Team

#39 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:36

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Ze zdjęciem kabiny nie ma problemu, tylko musisz mieć jakąś suwnice lub podnośnik. Ja używam do tego po prostu tura, ostatnio jak zdejmowałem z JD 3050 to we dwóch zajęło nam to dobrą godzinę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:46

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Na farbie nie pojeździsz, ja wolałbym najpierw sprawdzić czy wszystko działa i potem po jednym sezonie jak wszystko będzie ok to wymalować na glanc. Jak reszta bedzie wyjechana to po co kasę pompować.