Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 13:52

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Witam.
Od niedzieli jestem posiadaczem John Deere 2850 z 91r, mam problem ponieważ nie działają półbiegi, dźwignia od półbiegów jest na maxa do tyłu, a jeśli próbuje ją pchnąć do przodu to ona nie zostaje tam tylko cofa się na maxa do tyłu. Ciągnik nic nie reaguje na ruszanie tom dźwigniom.

A teraz kilka pytań:
1. Jaki olej był by najlepszy do silnika?
2. Ile oleju wchodzi do skrzyni biegów i jaki byłby najlepszy.... myślałem nad kupieniem Agrol U.
3. Czy skrzynia i most tylny ma swobodny przepływ między sobą, oraz skąd on zasysa olej do hydrauliki?
4.Gdzie znajduje się filtr od wspomagania kierownicy?
5.Od czego jest takie jakby dźwignia którą można wcisnąć i przekręcić w prawo i w tedy ona tam zostaje w dolnym położeniu, znajduje się ona w podłodze z lewej strony koło fotela. Ja podejrzewam że jest to kranik od drugiego zbiornika na paliwo który znajduje się pod kabiną z lewej strony.

Edytowany przez johenek, 02 styczeń 2014 - 21:46.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Dzisiaj, 09:12
  •  

#2 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2014 - 14:18

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Witam
posiadam taki model już 6 lat
sprawdzałeś czy dżwignia wom się załącza?
jeśli chodzi o oleje,to ja mam john deera,silnik około 9litr,skrzynia jest razem z hydrauliką i mostem HY GARD olej około 45litrów

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek, 01 styczeń 2014 - 17:12.

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 15:00

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Nie cytuj poprzedniego posta!!! Bo dostaniesz punktu ostrzeżeń, więc radze ci to zmienić puki jeszcze moderator forum tego nie zauważył :)
Tak wom normalnie się załącza tak jak powinien.
Aha no to możliwe, że u mnie przyśpieszacz nie działa bo było za mało leju ponieważ ściekło około 35-38litrów. :mellow:
A kolego nie wiesz gdzie znajduje się filtr od wspomagania?
KPK Kumurun Team

#4 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 15:28

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań U mnie jest dwa filtry od hydrauliki wymienne.jaden jest z prawej strony koło rozdzielacza,drugi wymienia się tylko wkład jest podspodem przy tylnym moście,jeszcze jak masz spuszczony olej to jest filtr sitkowy,jest na imbus od strony lewej,znajduje się na samym dole jest to filtr przelotowy w poprzeg ciągnika.

#5 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 16:05

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań tak olej jest cały spuszczony i te dwa filtry już wykręciłem a o ty jednym co jest z lewej strony nie wiedziałem więc jutro go muszę odkręcić.
KPK Kumurun Team

#6 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2014 - 16:37

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Filtry tak jak pisał ci rafi. Ta dźwignia z lewej to jest włączanie blokady tylnego mostu. Ta ilość oleju na pewno nie była przyczyną problemów z półbiegiem.

#7 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 16:51

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań krol9
znajomy w MF w ten sposób naprawił półbiegi, więc liczę że u mnie też to pomoże, u mnie olej miał około 10 lat bo w książce serwisowej pisało że wymiana oleju przekładnowo-hydraulicznego w 1993r prawdopodobnie na koniec gwarancji. Po za tym miał strasznie dziwną konsystencję i nie przypominał oleju przekładniowo-hydraulicznego, był bardzo czarny i gęsty.
KPK Kumurun Team

#8 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2014 - 17:04

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań A nie śmierdział spalenizną? Ten olej za dobrze nie świadczy o stanie skrzyni. WOM jest tak samo sterowany jak półbieg, a pisałeś że działa. Życzę ci żeby nowy olej naprawił wszystko, ale według mnie masz na to małe szanse. Co do Agrolu to dość słaby olej, ale kiedyś miałem JD 2850 zalanego nim i wszystko działało.

#9 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:04

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań śmierdzieć nie śmierdział spalenizną, tylko jak stary olej, W mojej okolicy lepszego niż agrol unie kupi się więc zostaje tylko on :(
KPK Kumurun Team

#10 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:52

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Możesz zastosować oleje Fuscha,kupisz w grene,albo jakimś większym sklepie rolniczym,jak można wiedzieć to ile dałeś za 2850?a jeśli chodzi o tą dzwignie to cofa się bo nie ma ciśnienia oleju, żeby załoczyć.wspomaganie kierownicy chodziło dobrze na wolnych obrotach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 15:40

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań w okolicy nie ma większych sklepów z częściami i olejami, jedynym lepszym olejem dostępnym jest agrol u.
Za JD 2850 dałem 21 500zł, bo handlarz był tępy i nie umiał jeździć nim i zamiast wrzucić 2 to wrzucił na luz i kupiłem go jakby by nie było biegu 2.
wspomaganie lekko działało
KPK Kumurun Team

#12 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:45

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Koledzy mam pytanie, ponieważ musiałem wyjąć pompę hydrauliczną tom główną co się znajduje z przodu ponieważ uszczelniacz wału pompy bardzo puszczał olej. Teraz zastanawiam czy nie oddać jej do regeneracji jak jest wyjęta i mieć pewność, że pompa jest sprawna w 100%.

PS: jak się powinna obracać ta pompa, lekko czy z lekkimi oporem, U mnie obraca się bardzo lekko i nie wiem czy to tak powinno być czy nie :)
KPK Kumurun Team

#13 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 03 styczeń 2014 - 00:45

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań

w okolicy nie ma większych sklepów z częściami i olejami, jedynym lepszym olejem dostępnym jest agrol u.
Za JD 2850 dałem 21 500zł, bo handlarz był tępy i nie umiał jeździć nim i zamiast wrzucić 2 to wrzucił na luz i kupiłem go jakby by nie było biegu 2.
wspomaganie lekko działało

Wiesz kolego żeby się nie okazało że tym tępakiem to Ty zostałeś bo kupiłeś jakiś szmelc dojechany. Ja 3 lata temu za taki traktor w tym roczniku i z przebiegiem 14000mth dałem 55tysi, tyle że z turem i prosto z serwisu gdzie był zakupiony jako nowy. I tam działało wszystko. Nie lej agrola. Zamów olej kurierem z jakiejś większej składnicy. Zalej najlepiej orginałem.

Masz go dopiero kilka dni a już rozkręcasz.

Edytowany przez lemysz1, 03 styczeń 2014 - 00:47.

#14 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 06:53

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Jeśli chodzi o pompe to jak oddasz do regeneracji to będzie koszt około 2500zł ale zrobisz w niej wszystko,tylko u mnie stosowali części orginalne,robiłem kiedyś w Białymstoku,robią też w Tucholi.nie daj pompy byle komu, wałek od pompy powinien obracać się lekko.

#15 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 14:18

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań pompa była na sprawdzeniu i okazało się, że jest w bardzo dobrym stanie :)
półbiegi naprawione prawdopodobnie, ponieważ problem był w cięgnie co idzie do dźwigni ponieważ był przerdzewiały i nie przekazywał ruchu dźwigni tylko zapierał o wąż hydrauliczny
Jeśli chodzi o olej to kupiłem firmy UTTO GRANIT :)

Czy jest wszystko w porządku przekonam się dopiero jutro albo w poniedziałek, ponieważ nie było filtrów i dopiero zamówili ^^
KPK Kumurun Team

#16 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 16:12

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Po ile ten olej do hydrauliki?napisz jak już kupisz te filtry ile kosztowały i czy to zamiennik czy orginał.
Patrzyłeś czy nie cieknie na tylnych ramionach od tuza,przy moście,tam są uszczelki,które często przeciekają[koszt to 80zł orginał]tylko teraz to masz olej spuszczony to się nie dowiesz,aż nalejesz i coś przypniesz ciężkiego na tuza.

#17 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:50

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań nic nie cieknie bo był podpinany pług o wadze 550kg i nie ma śladu oleju przy tuzie.
Za 20 litrów płaciłem 360zł, czyli razem za 50 litrów wyszło mi 900zł (jest to olej przeznaczony między innymi do John Deere) :)
Jeśli chodzi o filtry to dziś jeszcze napiszę wieczorem bo będe zamawiał przez internet, w sklepie powiedzieli mi za zamienniki prawie tyle co za oryginały ;[

Edit: Za filtry wyszło ponad 700zł z przesyłką, oczywiście zamienniki :)

Edytowany przez johenek, 03 styczeń 2014 - 19:24.

KPK Kumurun Team

#18 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:16

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Ja też kupowałem zamienniki filtrów do czasu jak zobaczyłem za ile są orginalne. Orginały w serwisie były o połowę tańsze...

#19 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:19

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań dzwoniłem do serwisu i się pytałem za orginalne powiedzieli mi 1230zł+koszt przesyłki
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:21

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań Jakie filtry potrzebujesz?