gracz10

Uprawa patisonów

Polecane posty

hehe spoko;P wikipedia dobrze działa;P już sie dowiedziałem;P a wgl na tym jest jakiś konkretny zarobek czy takie tylko może wpadnie złotówka a może nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Też o nich myślałem w tamtym roku ale na skup trzeba to cholerstwo zbierać małe, a przerasta tak szybko jak ogórki. Jak znajdę jakiś konkretny skup w tym roku to może się skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

orzech kolbuszowa swego czasu kupował każdą ilość,

uprawiałem kiedyś ze 30 arów tego , strasznie ciężka robota, i do zakładu miałem z daleko,

jeśli chcecie się w to bawić to cna minimalna 3 zł musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

w Żabnie gwarantują 2.20 zł , no niby to troche mało , ale i tak wolę to żółte ufo niż ogórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

tylko że patisona się gorzej zbiera od ogórka i go dużo mniej na dzień uzbierasz i na małych patisonach są kwiaty które trzeba obrać bo na skupie nie wezmą takich z kwiatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

zgadza się , robota przy tym nie tak prosta ale koszty uprawy o wiele mniejsze a i wymagania co do gleby nie tak duże jak dla ogórka , a przecież nie sadzi sie go tak gęsto , więc sam zbiór nie jest taki zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

a w odpowiedzi dla waldemarosa to jestem z powiatu dąbrowskiego , małopolska, i dla żabna nie uprawiam nic wiecej bo nie ma takich wielkich możliwości , to nie tak że można uprawiać wszystko co się komu na dany rok zachce i POLAN wszystko połknie.A temat patisona ruszyłem ponieważ szukam osób , które już wyspecjalizowały sie w tej uprawie i mogły by coś doradzić .pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

do jorax43 ja uprawiam dla nich pomidory papryke buraki cwiklowe kapuste kiedys w mojej miejscowosci duzo sadzono patisona pod firme za tarnowa wlasciciel byl z twoich okolic ma duze gosp rolne moze wiesz o kogo chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

trzeba zbierać w długim rękawie bo liścia bardzo kolące.nakłady są mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

owszem jest to kłujące, a co do tej firmy spod tarnowa to nie wiem o kogo chodzi bo jest ich mnóstwo , a ty waldemaros to chyba jestes już wieloletnim plantatorem żabna skoro masz i inne uprawy oprócz ogórka, chciałem cukinie ,to było nie ,buraki tez nie bo już ma pokontraktowane , u nas to by chciał tylko ogórki ,a my niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

nie ja drugi rok tylko ilosci duze zapewniam a ogorkow i patisonow nie mam a znasz kogos kolo tarnowa co skupuje buraki cwiklowe i jes wyplacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

jesli chodzi o buraki to w miarę uczciwy i wypłacalny jest Mastalerz z Dąbrowy tarnowskiej firma POLONAISE , tzn. od nas ludzie przez jakis czas sprzedawali i nie narzekali a jak teraz jest to niewiem , na necie tel. jest to zadzwoń , a tej papryki to duży areał masz i jakie odmiany do gruntu sie nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

papryki 4ha barborka roberta caryca aristotle a chcesz zaczac sadzic papryke?o pomidorach nie myslales do zabna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

myślałem wlasnie o papryce i zbieram doświadczenia bo własne to tylko na grządce , a że zbiór mam nawet niezły więc dlatego zastanawiam się nad większą uprawą , narazie patison mam na tapecie a dla pomidorów to nie mam pola odpowiedniego, a za tą paprykę to ile dostajesz od nowickiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

aha , to też nie za bogato ale zawsze coś , a tak na marginesie to mam na pozbyciu troche wyki , jakby ktoś był zainteresowany . a co do patisona to nikt go nie miał żeby coś doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj