Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 23:20

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Witam,
Jak w temacie, chciałbym uzyskać informacje na temat współpracy z firmą Solan która skupuje ziemniak o podwyższonej skrobi. Mianowicie chciałbym wiedzieć jak wygląda współpraca na przestrzeni ostatnich lat? Wiem, że na forum pojawił się temat, że firma ta nie wypłacała pieniędzy za rok 2008 stąd moje pytanie jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Chciałbym też wiedzieć czy podpisują nowe umowy czy bazują na już zawartych? Poza tym chciałbym uzyskać ogólne informacje jak wygląda współpraca z tą firmą (kontakt z klientem, dostawy, jak klasyfikują zanieczyszczenia, długość kampanii, czy mają jakieś dodatkowe wymagania co do ziemniaka)?

Wiem, że temat firmy Solan był poruszany ale tylko w sensie niewypłacania należności, a ja chciałbym dać możliwość wypowiedzenia się wszystkim którzy mieli bądź mają styczność z ową firmą, chciałbym poznać opinię dostawców i wiedzieć jak wygląda w praktyce współpraca z tą firmą.

Proszę o wypowiedzi i opinie
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share rolnik-mazowsze

rolnik-mazowsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 16:24

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Ja produkuje ziemniaki na hurt, ale dwa lata temu, sąsiad też właśnie podpisał z nimi kontrakt na dostawę ziemniaka. Ogólnie z tego co z nim rozmawiałem, to wszystkie takie formalne sprawy wyglądały dobrze. Ale wiadomo jak to jest w dzisiejszych czasach, wystawiają fakturę na wypłatę w okresie 2 miesięcy, potem przeciągną jeszcze 2 tygodnie i w końcu wpłacą na konto. Sądzę, że tak jest ze wszystkimi dużymi koncernami, tylko lokalni odbiorcy są rzetelni. Ale powracając do tematu, jeśli chodzi o Solano to dobrzy są jak potrzebują ziemniaka i na prawdę wtedy można u nich konkretnie zarobić, ale jak już rolnicy pchają się do nich przez bramę, to nawet jak masz dużą dostawę i handlowałeś z nimi już przedtem, to i tak mogą Cię potraktować z "góry", nie zważając na to czy cena jest adekwatna chociaż na zwrot kosztów produkcji.

Ale w tym roku będzie brakowało ziemniaka i będą go szukać wszędzie, więc myślę, że warto do nich wstawić. W takich latach niedoboru surowca, zazwyczaj mają konkurencyjne ceny. A kampania na pewno jeszcze trwa. Co do szczegółów, jak oceniają zanieczyszczenia itd. to niestety nie potrafię się wypowiedzieć, ale spróbuje podpytać sąsiada jak w poprzednich latach to wyglądało i jakby co, dam znać ;)

#3 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 12:57

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Wiadomo jak jest z dużymi firmami, w tym roku miałem akurat do czynienia z dużymi firmami (nie chodzi o ziemniak) to fakt traktowanie z góry to norma, tyle, że ja mam dobre odczucje jeśli chodzi właśnie o terminowość wypłat i cenę dlatego też chciałem się dowiedzieć jak jest konkretnie z tą firmą.
Co do tego roku masz na myśli jesień 2014 czy ten sezon handlowy? Jeśli chodzi o ten sezon to wiem, że ziemniak schodzi jak woda bo sam handluję po trochu, żeby się towaru nieco wyzbyć. Poza tym w tym roku nie mam w sumie towaru dla nich a chciałem się dowiedzieć na przyszłość.

W każdym razie dzięki za odpowiedź:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rolnik-mazowsze

rolnik-mazowsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 15:02

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Aha rozumiem, nie ma za co :) Chodziło mi o ten sezon handlowy, bo u mnie przynajmniej z ziemniakami jest na serio słabo. A mam jeszcze małe pytanie. Używasz może deszczowni w ziemniakach czy raczej nie? Bo ciekaw jestem, czy nie przez ten fakt taki słaby plon w tym roku miałem (na nowych polach nie mam doprowadzonego wodociągu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:53

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Więc może powiem tak, jakbym miał możliwość to bym używał, ale nie mam studni ani deszczowni, więc co matka natura da:D Właśnie słyszałem, że ogólnie krucho ziemniak w tym roku,ludzie narzekają na wydajność. U mnie znowu powiedziałbym odwrotnie, ogólnie u nas w okolicy wydajność wyszła bardzo zadowalająca. Może przez to, że ziemie dobre, nie wiem na jakich Ty sadzisz. A może przez to, że sadziłem nieco poźniej niż zawsze i opady bardziej podpasowały pod fazy rozwojowe ziemniaka. Jak kopałem to w sumie jeszcze łęciny zielone i słabo się oddzielał.

#6 Share flackmistrz

flackmistrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 luty 2014 - 09:38

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat Współpracuje z Solanem od lat, rok 2008-2010 była katastrofa zalegali z wypłatami gdyż nie mieli kasy, część pieniędzy odzyskałem dopiero w 2012r a wcześniej a to troche dali mi sadzeniaków itp... (typowa Polska gospodarka nachapać się i ogłosić upadłość). Później ktoś doszedł do spółki i postawił tą firme na nogi. Od jakiś 2lat chyba nie tak źle prosperują, na razie pieniądze są wypłacane terminowo i chcą znów odzyskać klientów, gdyż bardzo dużo stracili. Rozmawiałem z pracownikiem i mówił że mają zapełnione tylko 3/4 magazynów, a ziemniak o niższej jakości idzie od razu na produkcji. Kiedyś przy mnie kilka łódek nie przyjeli (gość naprawdę poleciał ostro w chu... ziemniak który przywiózł nadawał sie bardziej na kompost niż do jedzenia...), także o jakość też dbają. Jeśli będzie szło to w dobrym kierunku to warto zaryzykować i podpisać umowę, chociaż ja teraz trzymam ich lekko na dystans i obserwuje co się tam dzieje. Pozdrawiam

#7 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:40

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat a zrobiles umowe na nadchodzacy sezon?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share krzychu1833

krzychu1833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:47

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat

I jak tam przebiega współpraca z tą firmą ?