DabroLs420

Którą przyczepę wybrać?

Polecane posty

DabroLs420    0

Witam mam zamiar kupić przyczepę 8 tonową. Najbardziej spodobały mi się te dwie: Pronar T672 i Metal-fach T711/1. Obydwie te przyczepy zaproponowano mi w podobnych cenach. Prosze o wyrażenie swoich opini na temat obu tych przyczep. Przyczepy będą używane wyłącznie do przewozu zbóż oraz sieczki kukurydzianej. Zastanawiam sie takze czy 90 konny ciagnik będzie dawał radę z ciaganiem załadowanej zbożem przyczepy metal-fach, która pusta waży prawie 4 tony! Proszę o wyrażenie swojej opini na temat jednej i drugiej przyczepy. Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Edytowano przez DabroLs420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

90 koni z 12-14 tonami z tyłu nie powinno mieć najmniejszego problemu ;)

Wg mnie Pronar ma większe doświadczenie z przyczepami już ładnych pare lat produkują, a Metal-Fuszerka dopiero zaczyna to też bierz pod uwagę ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Oby dwie są warte swojej ceny .. poszukaj przyczep marki umega ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

Weź sobie pronarke, tylko najlepiej jakby miała prostą ramę ;) , bo już widze że zaczynają produkować na tej łamanej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja mam Wieltonkę 8 tonową i wazy 2960 kg , więc trochę się dziwię z jakiej przyczyny ta z Metal- fachu waży tonę więcej .Moja to golas - bez koła zapasowego , plandeki i stelaża pod plandekę ale żeby tona więcej - to dziwne. Jeśli mogę coś podpowiedzieć - zobacz jak wygląda wieltonka - to najprawdopodobniej najlepsza z przyczep na rynku - tylko z tego powodu tania nie jest- niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Polecam ci Pronara, bardzo dobra i solidna firma ;) Znam osoby, które użytkują podobne i bardzo je sobie chwalą :)

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Pierwsza i zasadnicza sprawa ile razy w roku bedziesz uzywał tej przyczepy ?

Jak malo to wez Pronara Metal fach ma swoje mankamenty

Jesli Duzo to bierz wieltona albo auto techa

Druga sprawa czy wozisz palety ? jesli tak to długość burt musi byc 5200 mm jesli nie to pronara zwykała 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DabroLs420    0

Przyczepa będzie używana podczas zbioru zbóż oraz zbioru kukurydzy na kiszonkę oraz ewentualnie na ziarno. Palet raczej nie będę przewoził. Czy mógłbyś mi coś wiecej powiedziec o tych mankamentach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kolega ma pronar 10 to i wszystko ok zero jakichkolwiek mankamentów i sporo ta przyczepa pracuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Metal Fach ostatnio opuścił sie w jakości produkcji odstaje lakier, zamknięcia burt są zle przyspwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

mój znajomy kupił 3 lata temu przyczepe pronara 10 ton i w sierpniu zauważył że mu siłownik cieknie i spawy w ramie zaczeły pękać, a woził rzepak, zboża i dynie. niby pronar najlepiej sie sprzedaje na rynku ale jak dla mnie to zasław, wielton, może Joskin. wszystko zależy od kwoty jaką chcesz wydać i jakie mają wyposarzenie pod względem ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ile możesz na nie wydać ?

Osobiście mam i polecam Ci Metal Techa, Zasław też jest bardzo dobry ale ich cena będzie wyższa od tych które podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Ja również mam zamiar kupić przyczepę 10 lub 12 ton, tylko zastanawiam się czy lepsza będzie dwuosiowa czy tandem, przyczepa będzie używana do transportu zboża ale główny nacisk kładę na wożenie kukurydzy aby była stabilna na pryzmie i żeby z wiazdem nie było problemu, ma ktoś jakieś doświadczenie która bedzie lepsza?

Edytowano przez Mariusz650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam z Wieltona 12t tandema i zwykłą, i tandem dużo lepsza, dociska ciągnik ponad 2,5 t jak naładowana, dużo lepiej się prowadzi, w tamtym roku przewoziłem nią buraki na podmokłym polu to wszyscy widzieli co tandem potrafi w polu, a ze zwykłą to inny ciągnik miał duży problem.

Tak samo zezbożem, wszędzie cofnę bez problemu.

Polecam jednak tandemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tandem lepszy w trudniejszy teren ale klasyczna dwuosiówka po równym asfalcie lepiej sie prowadzi, nie buja tak ciągnikiem. Na pryzmę to bym wolał rozrzutnik lub przyczepę z płaskim rozładunkiem bo wywrotka nigdy nie będzie stabilna na pryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

Witam,

chciałbym odnowić temat. Mianowicie planuje zakupić zestaw dwóch przyczep 12t+12t.. Co Panowie polecacie? Słyszałem ze Zasławy sie popsuły, ze to nie to co kiedys.. Podobnie z Wieltonem... Ale czy to prawda? Joskin może ktos posiada? słyszałem ze dobre ale nie warte ceny... Panowie opowiedzcie coś , podpowiedzcie bo troche zielony jestem w tym temacie.. Mogą byc wszelkie marki(joskin, metaltech, zasław, wielton itp... ) za wyjatkiem Pronara bo posiadamy i zdecydowanie nie jestem zadowolony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

nie no chyba fiegl az jest za moim zasiegiem cenowym ;-P a własnie coraz wiecej słysze o tych auto tech... widziałem na zdjeciach ze rama porządna a jak lakier nie pryszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

spoko spoko .. ale chyba zostaje obcja juz tylko metal tech typu long 12t*, wielton 12 t i unia long 12 t... wiec prosze o opinie uzytkownikow...

 

* wiem ze wyszedl w tym roku ale prosze o opinie zwyklych dwunastek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Wybór padł na Metal-Fach model T730/3 na tandemie ładowność 12t + dodatkowe nadstawki razem wejdzie około 20 m3 i dotego kolor New Holland myśle że New Holland T6030 Plus wciągnie ją na pryzme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj