Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Rolnik szuka żony"

6655 odpowiedzi na ten temat

#981 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 16 październik 2014 - 07:04

"Rolnik szuka żony"

z tego co słyszałem to mlekomaty w miastach to niezły hit,

Mogę Ci podać namiar gościa którego dwa mlekomaty zsadziły z gospodarstwa, na olx jest (a może było ) dużo jego sprzętu związanego z bydłem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Rolnik szuka żony" Dzisiaj, 12:04
  •  

#982 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 07:55

"Rolnik szuka żony"

Widzę że wszyscy tylko mu zazdroszczą kredytów ale bank też nie daje kasy za darmo! 

Jemu nie kredytów zazdroszczą tylko dziewczyny która wygląda jak milion dolarów :D

#983 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 16 październik 2014 - 09:58

"Rolnik szuka żony"

Jemu nie kredytów zazdroszczą tylko dziewczyny która wygląda jak milion dolarów :D

Dwie będą wolne albo już są, i dwie wcześniej były. Sobie zostawił tylko jedną.

Także chłopaki z form mają szansę. Myślę że jak będzie kolejna edycja to będą mega Castingi

#984 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 październik 2014 - 11:47

"Rolnik szuka żony"

Mogę Ci podać namiar gościa którego dwa mlekomaty zsadziły z gospodarstwa, na olx jest (a może było ) dużo jego sprzętu związanego z bydłem.

chcesz to wrzucaj, ja mam mlekomat 12km od siebie i trzyma się kilka ładnych lat, chłop również się trzyma także słowo przeciwko słowu

#985 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 październik 2014 - 13:27

"Rolnik szuka żony"

W Siedlcach - ok 80 tys miasto były dwa i z tego co wiem już nie ma. Za dużo z tym zachodu a zyski za małe.

#986 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 16 październik 2014 - 17:14

"Rolnik szuka żony"

mlekomaty to w każdej lokalizacji inna historia... duże kredyty... też różnie bywa, w mojej okolicy jeden gość rozwojowy zbudował oborę na 150 sztuk, wiadomo trochę kredytu poszło, tak sie rozochocił że tylko skończył budować jedną to zaraz zaczął budować drugą na 250 sztuk (krowy mleczne), pominę część szczegółów... doszło do tego że żadna z okolicznych fir nie chciała mu sprzedać pełnoporcjówek bo w każdej firmie był zadłużony, szukał coraz dalej, przyjechał jakiś przedstawiciel z bardziej odległej firmy, zamówił dużą ilość ale z odroczoną spłatą, a co robi przedstawiciel w takiej sytuacji? idzie do najbliższego sąsiada, pyta i dowiaduje się że bankrut, a gość prosi żeby chociaż kilka ton przywieźli. W tej chwili jego gospodarstwo jest w trakcie... licytacji. kredyty ok ale czy warto szaleć z wielkimi kwotami? czy warto nadmiernie ryzykować? ja nie krytykuję ani nie zazdroszczę, jedynie apeluję o rozsądek i nie przecenianie swoich możliwości- w tej chwili wszystkie produkty rolne lecą w dół i niestety ekonomii  nikt nie oszuka i trzeba sie z tym liczyć że zawsze może być dołek który może pogrążyć, no ale ryzykanci zawsze się znajdą i nikt im tego nie zabroni.

a co do pawła... nie wiem czy dobrze kojarzę ale miał trochę tych ha ale krówek to chyba tylko 30 miał (no chyba że coś źle zrozumiałem lub sie przesłyszałem) i była chyba o tym mowa w odcinku kiedy wziął dziewczyny do dojenia

Edytowany przez daremw, 16 październik 2014 - 17:16.

#987 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 16 październik 2014 - 17:19

"Rolnik szuka żony"

co do kredytów to popatrzcie na sadowników. krach na runku cena jabłek ponizej kosztów produkcji, a kredyt trzeba spłacic i co? ja wole wolniej sie rozwijac ale bez kredytu

Rolnik z powołania :-)

#988 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 16 październik 2014 - 17:30

"Rolnik szuka żony"

Nie trzeba patrzeć na sadowników żeby wiedzieć że ceny są tragiczne. Cena trzody, bydła a ostatnio nawet mleko spada, choć akurat tu źle nie jest.

Co do programu to nie oglądałem go zbyt dokładnie, ale z tego co wiem to dalej miało przejść pięciu z największą ilością listów. Było ich ośmiu, czyli do tych dwóch młodych co odpadli napisało mniej dziewczyn niż do Zbyszka czy Stanisława?

#989 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 16 październik 2014 - 18:21

"Rolnik szuka żony"

Bo  listy  liczył  reżyser ..... :P    człowieku  liczy  się  oglądalność ! ! !  nie mogli dać samych młodych,  gospodarstwa  też  mają  różne    wszystko  ma tak  wyglądać  aby  się dobrze sprzedało  [oglądalność  ma  być]  :)

#990 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 październik 2014 - 19:17

"Rolnik szuka żony"

Dodam do postu Szumi40 że sprzęt też podstawiają dealerzy dla reklamy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 16 październik 2014 - 20:21

"Rolnik szuka żony"

mniej więcej wszystkim podobają sie dziewczyny Pawła ale ciekawi mnie czy ktoś pamięta czym się każda z nich zajmuje poza programem 

#992 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3176 postów

Napisany 16 październik 2014 - 20:43

"Rolnik szuka żony"

Jakby kogoś interesowało kim są dziewczyny.http://www.tvp.pl/ro...z-odc1/16724347

#993 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 październik 2014 - 21:32

"Rolnik szuka żony"

Bo  listy  liczył  reżyser ..... :P    człowieku  liczy  się  oglądalność ! ! !  nie mogli dać samych młodych,  gospodarstwa  też  mają  różne    wszystko  ma tak  wyglądać  aby  się dobrze sprzedało  [oglądalność  ma  być]  :)

Dlatego uważam ten program za kicz. Naprawdę dobrym dokumentem pokazującym życie na wsi były ''Złote Łany'' ach te złote myśli pana Franciszka aż się łezka w oku kręci jak ten człowiek opowiada o swoim miejscu na ziemi. Gdyby tylko komuś chciało się nakręcić drugą część na 100% byłby stałym widzem, a nie jakieś show gdzie staremu dziadkowi podstawiają nowy 200 konny NH i po co to? do czego?

#994 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 październik 2014 - 22:22

"Rolnik szuka żony"

dla ciekawskich

+kopara na różnicowanie

+należy do pslu...

http://www.tvp.pl/ro...27-lat/15768215

#995 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 17 październik 2014 - 06:56

"Rolnik szuka żony"

może to i dobrze że pokazali tych którzy kredytów się nie boją i mają nowoczesną gospodarkę, ale i tych którzy wolą powoli i za swoje, jakby pokazali tylko tych pierwszych to znów z miast słychać byłoby słowa że na wsi to jest życie, wstanie, kobitki pobajeruje i ma fajrant

a co do tematu Złotych łanów, to pamiętam jak się czekało na niego w niedzielę wieczorem, całą rodziną, takich programów już nie ma

czasem jak mam wolną chwilę w pracy to na YT włączę sobie któryś odcinek i oglądam

#996 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:21

"Rolnik szuka żony"

Paweł  należy do  "mafii zielonej konieczynki (psl) " to wyjasnia naprawde wiele i już niczego nie trzeba dopowiadać bo wiadomo jak to u nas wygląda.

#997 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:13

"Rolnik szuka żony"

mniej więcej wszystkim podobają sie dziewczyny Pawła ale ciekawi mnie czy ktoś pamięta czym się każda z nich zajmuje poza programem 

a mi sie srednio podobaja sa piekne, ale jakies takie... jakby to nazwać... bezbarwne, tylko Juduta ma jakis charakter choc według mnie minusem jest to ze jest nauczyciekla WF, jakis mam uraz do nauczycieli tego przedmiotu. judyta z dziewczyn Pawła jest chyba najfajniejsza choć dwie pozostałe piekniejsze. ze wszystkich dziewczyn to ta Grzeskowa szczupła: ładna, delikatna, wrazliwa czego chciec więcej od dziewczyny?

#998 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:24

"Rolnik szuka żony"

Fajnie  brzmi  -  ,,ta  Grześkowa''    jakby  była  Grzesia  własnością   ...... :P

Edytowany przez Szymi40, 17 październik 2014 - 18:27.

#999 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:36

"Rolnik szuka żony"

Pawła jest chyba najfajniejsza choć dwie pozostałe piekniejsze. ze wszystkich dziewczyn to ta Grzeskowa szczupła: ładna, delikatna, wrazliwa czego chciec więcej od dziewczyny?

Żeby kurę zabiła :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:42

"Rolnik szuka żony"

Fajnie  brzmi  -  ,,ta  Grześkowa''    jakby  była  Grzesia  własnością   ...... :P

tak sie mówi., skąd w ranczu Michalowa?