kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratrolnika    28757

ja wczoraj ujrzałem w odcinku ponadczasową prawdę: nieważne czy masz kilka hektarów (Adam), czy 100ha (Grzesiek) to młode ziemniaki i tak zbierasz ręcznie, nieważne jak masz zmechanizowany park maszynowy, to praca na wsi jest przede wszystkim fizyczna i ciężka

Ula nadal tak pyskata jest, i te gadanie że do pracy w polu to ludzi trzeba nająć...

co do maszyn to też tak uważam że część z nich jest od dilerów na potrzeby propagandy

najlepiej jakby się wypowiedzieli forumowicze którzy mieszkają w niedalekich okolicach uczestników, przecież powinien się znaleźć ktoś

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Ciekawe czy nie tłoczyło coś dziewczyn jak siedziały u Pawła na kolanach.           :P      :D     No może i nie jak mu kaczora schowały do zamrażarki to i po czym.        :lol:     

Kaczora, to Grzegorzowi dziewczyny schowały . ;)  

Ten program doskonale oddaje jakie mają wyobrażenie dziewczyny i w ogóle ludzie z miasta o życiu na wsi . Dziewczyny Grzegorza  jak usłyszały o kaczce ,to nawet już miały pomysł  jak ją przyrządzą  ,ale im przeszło jak zobaczyły  co trzeba  zrobić by owa kaczka trafiła do piekarnika czy garnka . ;)

 

 

trochę targ niewolnic przypomina ten program. dziewczyny są traktowane bardzo przedmiotowo przez 2 najmłodszych panów.

Czyżby ? Jak mają poznać w co chcą wejść ...patrząc tylko ? Bardzo dobrze panowie robią ,że puszczają dziewczyny na głęboką wodę ,to je uchroni przed  lodowatym prysznicem w przyszłości  o ile dotrwają .  Nie  wymyślają dziewczynom  nie wiadomo jakich prac ,tylko takie , które są w gospodarstwie . Takie jest życie ...  

 

 

 

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

No właśnie bratrolnika zgłosił ciekawą kwestię...czy są na forum osoby znające rolników bądź nazwy miejscowości w których zamieszkują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

nazwy miejscowości są podawane w czasie trwania programu, z moich obserwacji wynika że Paweł to okolice Braniewa, Zbyszek to gdzieś Kartuz w pomorskim, Adam ktos wyżej pisał że okolice Bielska Podlaskiego, Grześka i Stasia lokalizacji nie jestem w stanie bliżej podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raffaelo    0

Widać żeście mało myślący rolnicy. Ktoś tutaj podawał link z dożynek w Braniewie gdzie ten Paweł jest na zdjęciu z Natalią a pod spodem jest wyraźnie napisane iż ma 120ha i 120 czy 130 krów.  Słabo panowie słabo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Na moje oko to był rekord. Kto ogladał wczorajszy odcinek?Najlepsze było robienie kiszonki przez dziewczyny heheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kaczora, to Grzegorzowi dziewczyny schowały . ;)  

Ten program doskonale oddaje jakie mają wyobrażenie dziewczyny i w ogóle ludzie z miasta o życiu na wsi . Dziewczyny Grzegorza  jak usłyszały o kaczce ,to nawet już miały pomysł  jak ją przyrządzą  ,ale im przeszło jak zobaczyły  co trzeba  zrobić by owa kaczka trafiła do piekarnika czy garnka . ;)

Czyżby ? Jak mają poznać w co chcą wejść ...patrząc tylko ? Bardzo dobrze panowie robią ,że puszczają dziewczyny na głęboką wodę ,to je uchroni przed  lodowatym prysznicem w przyszłości  o ile dotrwają .  Nie  wymyślają dziewczynom  nie wiadomo jakich prac ,tylko takie , które są w gospodarstwie . Takie jest życie ...  

 

 

No nie ważne któremu schowały Kaczorka     :P Ale obiad cienki był.     :P

Nie widzę u żadnej, no może u tej Zbyszka i tych Stanisława {bo już bardziej doświadczone} jakieś zacięcie do tej pracy, reszta to są bo są, robią coś bo telewizja, ale to wszystko z musu, cienko to widzę taką lalkę na gospodarstwo, droga przez mękę z taką.  Nie chodzi że miastowe, ale te akurat się nie nadają na typowe gospodarstwo i nie ma się co oszukiwać, to są typowe dziewczyny z "łapanki" a nie że siebie w tym widzą.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Według mnie to każdy dostał coś za udział w programie. Adama dom z zewnątrz aż się śąwieci z nowości, a reszta dostała po nowym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

U Pawła te ciągniki w poprzednim odcinku nawet rejestracji nie miały, także podejrzewam że podstawione przez dealera  :) Choć z drugiej strony jakby chcieli reklamy to by nie zakrywali naklejek  ;) A Grzegorz to chyba ma za dużo paliwa valtrą z pronarką po pare worków kartofli  :lol:


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

TVP zakrywa bo nie dostała kasy za reklamę, a co do Grzesia to też to zauważyłem, do żony mówię tyle to by na taczkach przywiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A był dobry moment by wypróbować jak dziołchy taczkę prowadzą, to nie tylko traktorem szpanować, tylko dupki by im na boki chodziły.            :P  

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

Z moich obserwacji:

Ta blondynka od Stanisława jak miała problem że nie ma ciepłej wody rano do kąpania i mycia naczyń - bardzo rzadko ma się ciepłą wodę rano na gospodarstwie bo większość osób myje się wieczorem po robocie, wiadomo żeby pościeli codziennie nie prać. A co do mycia naczyń - nie mogła sobie wody w czajniku zagotować?

Gospodarstwo Stanisława w pierwszym odcinku (tym z przedstawieniem rolników) wyglądało jak kompletne dziadostwo - a tu nagle nowy ciągnik. Bo uwierzę.

U Grzesia gdy miały skubać gęś - też miały problem, bo biedna kaczuszka musiała być zabita, a w sklepie pewnie kupują specjalnie odmiany drobiu które rodzą się martwe -.- A tekst jego ojca: "jak sobie nie dają rady z oskubaniem gęsi, to sobie w życiu na gospodarstwie nie poradzą" - myślałam, że padnę. A co do wybierania ziemniaków? Brak słów, chociaż mogli Anne podstawić (że niby ma je tylko dla siebie i nie potrzebuje lepszego sprzętu) a nie zbierać... Widać, że coś nie tak z tym programem.  Tak samo z tekstem Grzesia "Wybrały 200 kg ziemniaków, to dużo" i pojechał po kilka worków Valtrą... :mellow:

Paweł... "Ciężka" praca dziewczyn, która polegała na kręceniu kierownicą, siedząc na kołku Pawła. Chciałabym mieć tak TRUDNE zajęcia. I oczywiście jazda nowym ciągnikiem od dilera dla reklamy marki, a marka maszyny np. prasy była już zamazana.

Do Adama zastrzeżeń nie mam, tak samo jak do Zbigniewa.

I podsumowanie programu prowadzącej: "Dziewczyny poznały trud ciężkiej pracy na roli", brak słów.

Po wczorajszym odcinku czuję, że program leci w dół, kompletna porażka.

I denerwuje mnie jeszcze, że wszystkie młodsze laski są wytapetowane jakby na wybieg  szły, nowe ciuszki itp. Tylko Ewę widać w zwykłych ciuchach i bez makijażu. Panowie pewnie ich do obory brać nie chcą, żeby im krów nie postraszyły :D

Edytowano przez Ate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znaczki na ciągnikach mogą być pozakrywane. Rolnicy i tak wiedzą który to "Niuholand" a który "Sztajer". Jedynie Grzegorz ma ciężki dobry sprzęt. Reszta to tak ooo. Pomyślcie sobie: nagranie całujących się na starym c360 3P lub brudnym ciasnym Case z turem a nagranie na nówce gdzie jest cichutko, czyściutko i luz. Tak samo inne maszyny typu zagrabiarki czy ten agregat u Stanisława - nówki nieśmigane wypożyczone na czas trwania programu. 

 

Myślę że Stanisław ma dość tego kurnika i najchętniej zostałby już sam :D Najtrudniejszy wybór będzie miał Paweł - Kasia i Natalia piękne oraz Adam - z jednej strony młoda dziewczyna z drugiej dwie z którymi da się pogadać konkretnie. Dla Grzesia to ta szczupła Kasia. Zbigniew już ma a Stanisław... chyba on jednak sam zostanie bo ta czarna to wg mnie chce dziadka wydoić z kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z moich obserwacji:

Ta blondynka od Stanisława jak miała problem że nie ma ciepłej wody rano do kąpania i mycia naczyń - bardzo rzadko ma się ciepłą wodę rano na gospodarstwie bo większość osób myje się wieczorem po robocie, wiadomo żeby pościeli codziennie nie prać. A co do mycia naczyń - nie mogła sobie wody w czajniku zagotować?

Gospodarstwo Stanisława w pierwszym odcinku (tym z przedstawieniem rolników) wyglądało jak kompletne dziadostwo - a tu nagle nowy ciągnik. Bo uwierzę.

U Grzesia gdy miały skubać gęś - też miały problem, bo biedna kaczuszka musiała być zabita, a w sklepie pewnie kupują specjalnie odmiany drobiu które rodzą się martwe -.- A tekst jego ojca: "jak sobie nie dają rady z oskubaniem gęsi, to sobie w życiu na gospodarstwie nie poradzą" - myślałam, że padnę. A co do wybierania ziemniaków? Brak słów, chociaż mogli Anne podstawić (że niby ma je tylko dla siebie i nie potrzebuje lepszego sprzętu) a nie zbierać... Widać, że coś nie tak z tym programem.  Tak samo z tekstem Grzesia "Wybrały 200 kg ziemniaków, to dużo" i pojechał po kilka worków Valtrą... :mellow:

Paweł... "Ciężka" praca dziewczyn, która polegała na kręceniu kierownicą, siedząc na kołku Pawła. Chciałabym mieć tak TRUDNE zajęcia. I oczywiście jazda nowym ciągnikiem od dilera dla reklamy marki, a marka maszyny np. prasy była już zamazana.

Do Adama zastrzeżeń nie mam, tak samo jak do Zbigniewa.

I podsumowanie programu prowadzącej: "Dziewczyny poznały trud ciężkiej pracy na roli", brak słów.

Po wczorajszym odcinku czuję, że program leci w dół, kompletna porażka.

I denerwuje mnie jeszcze, że wszystkie młodsze laski są wytapetowane jakby na wybieg  szły, nowe ciuszki itp. Tylko Ewę widać w zwykłych ciuchach i bez makijażu. Panowie pewnie ich do obory brać nie chcą, żeby im krów nie postraszyły :D

 

No już nie przesadzaj ta druga Ula chyba, też się skromnie ubiera, wczoraj to nawet biustonosza nie założyła :D

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Wg mnie NH+agregat u Stanisława oraz steyr z kosiarkami i zgrabiarka u Pawła to na 100% maszyny dealerów na pokazówkę.Fajnie ten olbrzym(steyr) wyglądał z prasą Pawła,malutką czerwoną sipmą,Taka trochę to parodia była :D No i 60tka z owijarką to jego sprzęt zapewne :P Jedynie Zbycho i Grzesiek mają swoje sprzęty i nimi robią podczas kręcenia odcinków.Nie żebym miał coś do Pawła ale przedstawiają go jako rozwojowego,innowacyjnego bo premię wziął 50tys MR i 150tys na modernizację obory.Nie takie dofinansowania ludzie biorą i bardziej mają rozwinięte gospodarstwo... :)

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

I ja się wtrącę :P szczerze kibicowałem Ewie i Grzegorzowi, gdyż ta para najbardziej mi się spodobała. Pasują do siebie ;) ale po odcinku z kaczkami Ewa straciła w moich oczach, dla mnie rosół z kury lub kaczki to rzecz ŚWIĘTA więc nie wyobrażam sobie, żeby kobieta nie potrafiła kury rozprawić. 

Chociaż też mam dziewczynę z miasta i nigdy nie rozprawiała kury to żartowałem sobie, że żadnego ślubu nie będzie jak nie będzie rosołku z świeżej kury  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

nie wyobrażam sobie, żeby kobieta nie potrafiła kury rozprawić.

Chyba wyprawić     :P   bo rozprawić to ona potrafi bardzo dobrze, ale z Tobą.     :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj