Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Rolnik szuka żony"

6655 odpowiedzi na ten temat

#6101 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 03 październik 2016 - 21:39

"Rolnik szuka żony"

najlepszy byl tekst Moniki  :) :) odnosnie dzika samicy :) spi sobie w slomie a tu ciach :) facet probuje zagadac a ona cicho nie stresuj jej :) :mellow:  :unsure:  chyba ta swinka :) moze wiecej niz facet  :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Rolnik szuka żony" Dzisiaj, 17:54
  •  

#6102 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 04 październik 2016 - 07:14

"Rolnik szuka żony"

No nie wiem...ja uprawiam ponad 240ha , żona pracuje zawodowo i chyba nawet nie wie ile mamy ciągników i wszystko jest w porządku. Dodam że urlop 2 razy w roku, nie licząc weekendowych wypadów po Polsce i okolicach.

Wszystko jest kwestią organizacji , tyle że u mnie nie ma żadnej hodowli, nawet kur ;)

nie ma hodowli-można jeździć, przy posiadaniu jakichkolwiek zwierząt jesteś uwiązany, jeśli nikt cię nie może zastąpić

#6103 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 04 październik 2016 - 08:17

"Rolnik szuka żony"

Jeśli żona będzie chciała realizować się zawodowo, np. praca w biurze? To jak według Was ma wyglądać wówczas podział obowiązków domowych?

To zależy czym żona się w pracy zajmuje bo praca w biurze to nie praca

#6104 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 październik 2016 - 08:27

"Rolnik szuka żony"

Byś się kuźwa zdziwił... Praca w biurze to nie praca - dobre. Zmęczenie umysłowe jest gorsze od tego fizycznego.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#6105 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 październik 2016 - 09:05

"Rolnik szuka żony"

A tu koledze racje przyznam, ja pracuje zawodowo w biurze i dla mnie praca w gospodarstwie jest odstresowaniem tej biurowej, często wręcz relaksem. Siadasz na ciągnik z pługiem i rypiesz cały dzień, nic cię nie obchodzi, nie interesuje, nie stresuje. Śmieszy mnie takie podejścię co niektórych do pracy biurowej, tam mózg może czasem wyparować i to może dużo bardziej zmęczyć niż praca fizyczna. 

#6106 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 04 październik 2016 - 09:20

"Rolnik szuka żony"

również potwierdzam, pracę mam można powiedzieć mieszaną, fizyczną, ale zdarzają się całe dni za biurkiem, i po takim całym dniu siedzenia człowiek bardziej jest zmęczony niż po całym dniu rozciągania przewodów el.

#6107 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 04 październik 2016 - 09:24

"Rolnik szuka żony"

To prawda Grego. Sam pracuje na etacie, niby praca biurowa, ale też sporo się jeździ po terenie. Po powrocie do domu mózg mało nie wypadnie z głowy nieraz. Dlatego po powrocie coś trzeba podłubać w gospodarstwie, obrządek i najczęściej nocne uprawy ziemi bo w dzień nie ma szans się wyrobić, zwłaszcza teraz jak skraca się dzień na potęgę. Przy pracy fizycznej odpoczywam. Żona troszkę później wyjeżdża do pracy i później wraca. Każdy wypełnia swoje obowiązki, jak ona z czymś się nie wyrabia lub nie daje rady to jej pomagam i na odwrót. Pracy się nie boi B)

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#6108 Share AgaStar

AgaStar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów
  • Zainteresowania:przyroda, taniec, gotowanie

Napisany 04 październik 2016 - 10:35

"Rolnik szuka żony"

Praca biurowa jest bardzo wyczerpująca. Osiem godzin siedzenia przed komputerem odbija się na zdrowiu psychicznym. Człowiek wraca z pracy zmęczony i zestresowany. Wieczorem najlepiej położyć się na kanapie i obejrzeć ulubiony serial lub program albo z koleżankami wyskoczyć do klubu. W weekend  wyjechać za miasto albo raz na jakiś czas pojechać do spa.

#6109 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 październik 2016 - 11:45

"Rolnik szuka żony"

Agastar coś o tym wiem jak żona wraca po 8 albo 9 godzinach pracy do tego dojazdy, ślęczenie nad projektami różnymi, przygotowania do targów cała logistyka naprawdę kosztuje to wiele zdrowia a potem coś w domu ogarnąć i u nas też problemu nie ma jak moja żona nie potrafi rozpoznać pszenicy od owsa :D

Edytowany przez jaco25, 04 październik 2016 - 11:46.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#6110 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 04 październik 2016 - 12:06

"Rolnik szuka żony"

Jaco u mnie już nie ma takiego problemu. Owszem, na początku mimo, że jest ze wsi wiedziała jak wygląda jęczmień, pszenica no i kukurydza bo duża, reszty nie bardzo. Teściowie nigdy nie zajmowali się gospodarstwem na poważnie. Teraz to już wszystko wie, nawet jak jedziemy na oględziny upraw to niektóre chwasty rozróżnia :D Nauczyła się bo chciała, nie musiała przecież.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6111 Share Magronowa

Magronowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 październik 2016 - 12:08

"Rolnik szuka żony"

Co do pracy biurowej zgadzam się w 100%. Dużo "przyjemniej" pracuje się fizycznie. Po fizycznej pracy tylko prysznic i człowiek czuje się jak nowo narodzony, a po powrocie z biura jest się tak zmęczonym, że już na nic nie ma się siły.

#6112 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 04 październik 2016 - 12:48

"Rolnik szuka żony"

Co do pracy biurowej zgadzam się w 100%. Dużo "przyjemniej" pracuje się fizycznie. Po fizycznej pracy tylko prysznic i człowiek czuje się jak nowo narodzony, a po powrocie z biura jest się tak zmęczonym, że już na nic nie ma się siły.

Taaak naprawdę.To zapraszam na wypoczynek.Co za bzdury,może pokop cały dzień ziemniaki w kurzu albo potnij trochę kapusty w zimnie o gdy jesteś ulana od góry do dołu.

#6113 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 październik 2016 - 13:39

"Rolnik szuka żony"

Bez urazy, ale dzień w dzień przez cały rok nie kopiesz tych ziemniaków. Choć fakt z tą przyjemnością trochę koleżanka pojechała hehe. Tu raczej chodziło o to, że praca umysłowa tez może zmęczyć, choć inaczej ;)

Edytowany przez grego, 04 październik 2016 - 13:41.

#6114 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 04 październik 2016 - 13:58

"Rolnik szuka żony"

Byś się kuźwa zdziwił... Praca w biurze to nie praca - dobre. Zmęczenie umysłowe jest gorsze od tego fizycznego.

A rolnik którya masę papierkowej roboty przez unijne wymogi to pracuje w biurze czy gospodarstwie?

Jeśli kogoś taka praca tak wyczerpuje to może się poprostu do niej nie nadaje B)

Praca biurowa jest bardzo wyczerpująca. Osiem godzin siedzenia przed komputerem odbija się na zdrowiu psychicznym. Człowiek wraca z pracy zmęczony i zestresowany. Wieczorem najlepiej położyć się na kanapie i obejrzeć ulubiony serial lub program albo z koleżankami wyskoczyć do klubu. W weekend  wyjechać za miasto albo raz na jakiś czas pojechać do spa.

A rolnik niby jaki wraca z pola a to pogoda nie taka a to maszyna się zepsuła a urzędnik wychodzi z pracy i m spokój

#6115 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 04 październik 2016 - 16:03

"Rolnik szuka żony" Na prawdę fascynujące, ale co to k.... ma wspólnego z tematem? Halo!Moderator jesteś tam?

#6116 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 04 październik 2016 - 21:03

"Rolnik szuka żony"

Prawda jest jedna  każdy chwali swoje gówno, i cobyśmy w życiu nie robili nasza praca zawsze będzie cięższa

#6117 Share AgaStar

AgaStar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów
  • Zainteresowania:przyroda, taniec, gotowanie

Napisany 04 październik 2016 - 23:39

"Rolnik szuka żony"

A rolnik którya masę papierkowej roboty przez unijne wymogi to pracuje w biurze czy gospodarstwie?

Jeśli kogoś taka praca tak wyczerpuje to może się poprostu do niej nie nadaje B)

A rolnik niby jaki wraca z pola a to pogoda nie taka a to maszyna się zepsuła a urzędnik wychodzi z pracy i m spokój

Staszek idealny dla Ciebie układ, to Ty pracujesz fizycznie na gospodarce a żona zajmuje się całą dokumentacją. Unia to biurokracja i nic na to nie poradzimy.

Należy widzieć różnicę między zmęczeniem psychicznym a fizyczny. Po pierwszym boli głowa a po drugim ręce i plecy. Jeśli kogoś praca wyczerpuje, to powinien poszukać takich rozwiązań aby sobie ułatwić wykonywanie pracy. Jak pracujesz umysłowo, to wypoczywaj przez aktywność fizyczną. Ci zaś co pracują fizycznie, niech szukają odpoczynku biernego, np czytanie książek, łowienie ryb itp.

Wiem, że życie rolnika nie jest łatwe, bo mam wujka rolnika. Nie raz narzeka na pogodę, że zboża kosić nie może, bo pada. A jak przestanie to jakaś maszyna się popsuje. Jak nie susza, to deszcz ciągle pada. Pytałam go nie raz, czemu nie sprzeda gospodarstwa i nie zajmie się czymś innym? Wujek zawsze odpowiada, że On to lubi i nie chce robić nic innego w życiu. Kuzyn tak samo uważa i wkrótce ma przejąć gospodarstwo.

Możecie mi podać link do archiwalnych odcinków "Rolnik szuka żony"?

Edytowany przez AgaStar, 04 październik 2016 - 23:40.

#6118 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 05 październik 2016 - 08:19

"Rolnik szuka żony"

Dokladnie , cos nam tu temat zboczyl na inny tor :)   Załóżcie temat uklady w zwiazkach :)

#6119 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 05 październik 2016 - 09:10

"Rolnik szuka żony"

Schodzimy z tematu, tu trzeba się martwić tym że Marek już nie ma królika :D Ja bym się nie zdziwił jakby te panie wyjechały od niego po dwóch dniach, jak już zobaczą ten cały syf :P

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6120 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 05 październik 2016 - 10:28

"Rolnik szuka żony"

u marka te panie dopiero się skapneły, w co się wpakowały . w następnym odcinku będą do domu przez pola uciekać aż klapki pogubią  ;)