kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyhef    214

Bandziorka i Maćka. Zgadzam się, ale z drugiej strony... ktory normalny chłopak zagrałby w takim programie? Żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Dokładnie tak jak @mlodyhef napisał. Który inteligenty, pracujący na swoim gospodarstwie a nie obijający się pod sklepem zgodził by się wystąpić w tak kiczowatym programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No wiecie, wszystko zależy jak by to było pokazane, parę lat temu oglądałem na niemieckiej tv taki dokument o młodym rolniku który wraz z żoną prowadził gospodarstwo rolne./sadownicze Była pokazana jego codzienna praca w zależności od pory roku , jak przebiega pielęgnacja sadu a potem zbiory. Było też pokazane jak spędza wolny czas z rodziną, jego hobby (pamiętam że była to fotografia). Prowadził nawet stronę internetową swojego gospodarstwa ale adresu nie zapamiętałem a szkoda :( Generalnie chodzi o to ,że ten młody rolnik nie był pokazany jak burak oderwany granatem od pługa tylko młody przedsiębiorca. Gdyby u nas w ten sposób chcięli pokazać rolników szukajacych żony to myślę że chętni by się znaleźli ale znając życie to raczej będą szukać takich którym słoma z butów wystaje żeby zrobić z nich pośmiewisko przed całą polską, bo to się lepiej sprzeda. Smutne ale prawdziwe.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jest fun jest oglądalność - na tym to polega. Z taką urodą to niech się Ci niemcy cieszą, że ktoś ich chciał nagrać. :D

Tak poważnie to w niemczech nie jest inaczej pod względem postrzegania rolnictwa ogromne gospodarstwa są jak fabryki ale te średnie i małe (bo tez tam takie są) to zwykłe gospodarstwa i są postrzegani przez innych tak jak u nas. Nie zdziwiłbym się jakby całkiem inna osoba wcieliła się w rolę rolnika bo wątpię aby to ten koleś występował w tv, żeby potem się z niego nabijali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

odświeżam trochę ten temat bo dziś widziałem na tvp 1 pierwszą odsłonę tego programu z "wizytówkami" facetów co biorą w nim udział i zdaje mi się że niektórych fajnie przedstawili choć z kilku można było się pośmiać. Ciekaw jestem co będzie jesienią i chyba trochę czuję taki niedosyt że jednak się nie zapisałem na to, no ale okaże się jesienią co z nich zrobią... :-) widzał ktoś?? co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

@kubo123 przyznaj się który pan z tego programu to ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Ciekawe czy ktoś z af jest w tym programie;)


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapowiada się ciekawy program, Według mnie i tak prezenterka bardzo ładnie przedstawiała polską wieś. Zawsze mogło by być jeszcze lepiej, ale na to co pokazują w niektórych filmach czy programach to i tak jest świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Tak teraz byś wymienił - rano , w nocy wykorzystałeś a teraz do wymiany. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, wszystko zależy jak by to było pokazane, parę lat temu oglądałem na niemieckiej tv taki dokument o młodym rolniku który wraz z żoną prowadził gospodarstwo rolne./sadownicze Była pokazana jego codzienna praca w zależności od pory roku , jak przebiega pielęgnacja sadu a potem zbiory. Było też pokazane jak spędza wolny czas z rodziną, jego hobby (pamiętam że była to fotografia). Prowadził nawet stronę internetową swojego gospodarstwa ale adresu nie zapamiętałem a szkoda :( Generalnie chodzi o to ,że ten młody rolnik nie był pokazany jak burak oderwany granatem od pługa tylko młody przedsiębiorca. Gdyby u nas w ten sposób chcięli pokazać rolników szukajacych żony to myślę że chętni by się znaleźli ale znając życie to raczej będą szukać takich którym słoma z butów wystaje żeby zrobić z nich pośmiewisko przed całą polską, bo to się lepiej sprzeda. Smutne ale prawdziwe.

 

Ten niemiecki rolnik o którym piszesz był bardzo nowoczesny więc już miał żonę. Wieś kojarzy się często nie tylko z zacofaniem ale i katolicką hipokryzją i pijaństwem. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam ale tak właśnie jest.

Bogaty rolnik często szuka bogatej (bo przecież nie biednej) żony. Ładna, wykształcona ale niezbyt bogata dziewczyna a zwłaszcza dziewczyna z miasta boi się wsi i wioskowych układów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMalwi    37

Zgadzam się, że "Chłopaki do wzięcia" to była istna parodia i jeden wielki żart. Ale program "Rolnik szuka żony" aż tak negatywnego wrażenia na mnie nie zrobił. Jedni rolnicy się lepiej rozglądają i są w stanie sami sobie żony poszukać a inni mają mniej szczęścia. jeśli im udział w programie odpowiada to nie widzę w tym nic złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Malo szczescia? raczej niesmialym mozna polecic spotkania znajomych znajomymi znajomych znajomymi osobami(wiekszosc zwiazkow na tym sie poznalo) lub wysilic internet zerknac np.randkowa.pl i w droge :) odradzam podrywania na ladne samochody,choc jak kto woli i jak potrafi rozpoznac dziewczyne.Do udanej randki / zwiazku wystarczy tylko tzw. ,, to coś " no i ten ambaras :D

niedawno jeszcze zeswatalem kolege podajac przypadkiem numer kolezanki,i do tej pory zyja fajnie.Niektorzy pisza ze gospodarz sie narobi i szuka tak sam zony na woła- nieprawda.Czesciej widzialem przepracowane dziewczyny zaraz po pracy przy kasie czy towarowaniu sklepu jak i przyjaciol po calodziennej pracy w sloncu na budowie :huh:

Wow...a majac lato :wub: nawet trzeba odskoczyc od pracy,na wode,plaze,dyskoteke,festyn.Dla fanow motoryzacji polecam polatac i zakrecic sie motorkiem

 

Ps: he moze napisze- Chetnie zapoznam Singielkę :) mlody 27lat.

A moze ktos juz ma i moze polecic zapoznac,napiszcie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Tak teraz byś wymienił - rano , w nocy wykorzystałeś a teraz do wymiany. :P

wlasnie chodzi o to ze mi nie daje wykorzystac nadprodukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Dzisiaj widziałem w tv ten program i widzę ze raczej starają się nie psuć wizerunków rolników, ale jak przyjdzie na koniec pierwszej edycji to nie wiadomo.

Mam nadzieję że będzie pozytywnie.

Czytając niektóre komentarze w tym temacie widać że dla niektórych jest to kwestią kasy ile zapłacą, a dla innych bardziej czy jest "robotna".

 

W tym roku i sam na młodego rolnika startuję i nadal jestem kawalerem wieku 26 lat jednak wolę omijać tego typu programy szerokim łukiem.

Miłość jak trzeba to da o sobie znać we właściwym czasie. Nie należę do osób które szukają po to aby mieć, lecz szukam raczej tej iskry, tego czegoś.

Ale i tak jestem otwarty na nowe znajomości, jakiekolwiek one miały by być.

Przypuszczam że na tym forum jeśli są kobiety szukające mężów to raczej aby ściągnąć do siebie na gospodarstwo, czyli tak jak my faceci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastereczka    0

Apista, myślę że znajdzie sie kilka dziewczyn, które chętnie przeniosą się do swojego wybranka (osobiście nie miałabym z tym problemu)

Niestety u mnie mam marne szanse na poznanie jakiegoś pana z gospodarstwem, bo w mojej okolicy wiek wolnych panów to powyżej 50 lat, dla mnie to trochę za duża różnica wieku.

 

ale jak ma się trafić to się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

Ogladam taki program o rolnikach ale na zagranicznych kanalach.

 

Powiem tyle JEDNA WIELKA PORAZKA.

 

Bez urazy ze tak powiem ale powiem to co uslyszalam co w tym programie mowili rolnicy.

 

ROLNIK NIE SZUKA DZIEWCZYNY NA ZONE, TYLKO WOLA DO ROBOTY CO BEDZIE ZAPIERDZIELAC W OBORZE I W DOMU;

 

Rolnicy szukali wola do roboty co bedzie ciagnikiem jezdzic, gnoj wywalac krowy doic itp. No i jeszcze chalupe osprzatac.

 

 

Może to zabrzmi dziwnie, ale jakbym miała wiązać życie z rolnictwem i rolnikiem nie wyobrażam sobie siebie jako kobiety która pachnie perfumami, martwi się o swoje tipsy i nawet w gospodarstwie nie pomoże. Wolała bym już ciągnikiem jeździć, w polu robić i krowy oprzątać (może to kwestia wychowania), ale oczywiście nie pod przymusem, z mężem leniem i alkoholikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastereczka    0
Napisano (edytowany)

Ate no wyjęłąś mi te słowa z ust.

 

Praca na gospodarstwie nie jest nie wiadomo jak wyczerpująca. Oczywiście pomijam takie atrakcje jak wykopki, żniwa i inne Wydaje mi się że praca przy wykładaniu towaru w markecie, czy bycie kelnerką jest o wiele gorsza.

Wam nikt niczego nie każe, nie stoi za waszymi plecami "poganiacz niewolników" ile zrobicie tyle będzie

Edytowano przez pastereczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
Napisano (edytowany)

przy krowach raczej nikt sie nie nudzi...dlaczego tam gdzie sa krowy pracuja cale rodziny..dlatego ze sa pracochlonne..nikt w pojedynke tego nie trzyma..a moja zona twierdzi ze lepiej pracowac u kogos...chcialbym by myslała jak PASTERECZKA.. ATE tak to kwestia wychowania

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

Ate no wyjęłąś mi te słowa z ust.

 

Praca na gospodarstwie nie jest nie wiadomo jak wyczerpująca. Oczywiście pomijam takie atrakcje jak wykopki, żniwa i inne Wydaje mi się że praca przy wykładaniu towaru w markecie, czy bycie kelnerką jest o wiele gorsza.

Wam nikt niczego nie każe, nie stoi za waszymi plecami "poganiacz niewolników" ile zrobicie tyle będzie

 

Dla mnie żniwa i sianokosy to największy relaks w życiu. I człowiek się namęczy i opali (i wiadomo kobieta zrzuci "tu i ówdzie") więc dla mnie same plusy. Wolę to niż zimę, gdzie cała praca ogranicza się np. do oprzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

I to jest właśnie to, wszyscy jesteśmy inni i każdy inaczej do tego podchodzi.

W kazdym bądź razie dopóki widzimy wiecej zalet to i problemów z tym nie mamy, a gdy już minusów to i nawet sprzeczać się mamy z kim.

 

pastereczka

Odkąd skończyłem szkołę wraz z kumplami z klasy to z paczki 4 kawalerów to jeden rok temu się ożenił, a jesteśmy wieku 26-27 lat i jescze jeden na dokładkę w moim wieku w okolicy.

Jakbym popytał to i jeszcze kilku bym znalazł w promieniu 20 km gospodarzy i tylko w tym roczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drogie panie problem jest nie ma co ukrywać ja stwierdziłem że dziewczyny nie ma co na siłę zatrzymywać tylko znaleźć taką która chce być i zostać, nie mówię tu o robocie, dzisiaj wszystko jest zmechanizowane, wjeżdża kombajnem, później prasa, ciagnikiem załaduje, kto dziś męczy się nikt wiadomo prace typu krowa jest cieżko nie ukrywajmy, ja sam produkuję rozsadę i kwiatki i wszystko ręcznie się robi ale nie tak aby tyrać nie wiadomo ile, na wsi jest czas na relaks, wieć jest dużo piękniejsza niż miasto, piękne zabudowania, to już ni XIX wiek, po za tym wolę dziewczyn.ę która jest ładna normalnie a nie tak że wariackie tipsy, tona pudru ściśnięte piersi tak że wołają uwolnijcie mnie, to nie jest piękne, piękna jest ta co nie boi się w błocie pobrudzić taka jest prawda. Młodzi rolnicy mają tera łby dotacje wszystko interesują się wszystkim, a nie przebolii 8 godzin w pracy i już umiera. Inna sprawa taka że mam kolegów którzy pracuja za śmieszne pieniadze moim zdaniem tyrają po 12 godzin i wała mają, a ja nie lubię jak nie mam pieniążków, nie lubie mysleć tego sobie nie kupię bo mi do końca miesiaca zabraknie, właśnie rolnictwo daje mi tą satysfakcje że coś z tego jeszcze jest. Grunt to się nie poddawać i szukać, nawet 1000km od siebie jak tylko obydwoje będą mieli pasję przetrwają wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dlaczego tak pozno sie na wsi zenia? dlatego ze nikt nie chce gospodarki..sa przypadki ze kobiety opisuja tu to tak jak ja sobie wyobrazam////ATE i Pastereczka..ale moja zona tak nie mysli..dla niej tylko swiat sie liczy,,,,i jeszcze raz wroce do cytatu rolnictwo to kwestia wychowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastereczka    0

Apista no widzę że w twoich ololicach jest w kim przebierać. U mnie wiek 50+ no może do najmłodszych już nie należę, ale dla mnie to za dużo.

A co myślicie o portalach randkowych? Korzystał ktoś? Jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

chłopak ze wsi nie ma co szukać na portalach randkowych bo tam nie ma dziewczyn dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj