Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Rolnik szuka żony"

6668 odpowiedzi na ten temat

#321 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 06:37

"Rolnik szuka żony" Ja od brata nic nie wzielam i nie mam zamiaru. sama z mężem się dorabiam, mamy ok.60ha wlasności (50 będziemy splacać jeszcze 14lat) i 40ha dzierżaw + moje bydło mięsne 18sztuk i kozy 19 sztuki 14 kotow :) Budynki stare ale są i w planach po splacie ziemi budowa nowego siedliska.
Wiekszośc ziemi to łąki i pastwiska w 3 rożnych gminach. I jak się zasowa to można żyć i już tak było że z gospodarki do męża firmy musieliśmy dołożyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Rolnik szuka żony" Dzisiaj, 23:18
  •  

#322 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 04 lipiec 2014 - 06:49

"Rolnik szuka żony" u mnie 16 (połowa dzierżawiona od wujka, reszta własna) a że wujek ma prócz 20ha jeszcze pięcioro rodzeństwa (razem z moim ojcem) to jest miedzy kim dzielić (gorzej jak sprzedadzą lub obcemu wydzierżawią i ziemia nie zostanie w rodzinie) , prędzej czy później zostanie mi z podziału niewiele (miałbym z tego 2-3ha) co uniemożliwiałoby skorzystanie z MR czy innych form pomocy a nawet jakbym wszystko wziął to nie wiem jak długo i czy w ogóle udałoby mi się ich wszystkich spłacić, chyba taniej poszukać bliżej jakichś dzierżaw (choć ojciec nie jest skłonny na kolejne bo hektar dzierżawiony od niespokrewnionych ludzi okazał się studnia bez dna ,pomimo ładowania nawozów i obornika plon QQ jest słaby)

Edytowany przez konteno, 05 lipiec 2014 - 22:08.

#323 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:04

"Rolnik szuka żony" konteno u nas to samo dlatego jak policzylam że za hektar dzierżawy place rocznie ponad 750-850zl i w każdej chwili gmina może mi to wymówić ( dlatego tak dużo bo miasteczko) a agencja sprzedawala ziemię i co roku za hektar wychodzi z odsetkami 1400zł i to wlasnośc będzie za taką samą klasę ziemi to woleliśmy się zapożyczyć na 14 lat i mieć wlasność. I będzie gdzie się wybudować bo to w jednym kawalku 50ha ( orna 26, 16 ląk, hektar lasu i 4ha starego parku + 4ha zakdrzewienia i gruzy bo tam za niemcow duża weś była).
A mąż z tego terenu pisal prace magisterska i tak kiedyś żartowaliśmy ze fajnie byloby to kupić. I się udało :)

a sporo dzierżaw mam na gębe bo nie chcą podpisać umów bo placa krus to też takie niepewne

#324 Share Takasobie

Takasobie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 12:32

"Rolnik szuka żony" Chcętnych do zostania żonami rolników nie brakuje, ale czesto jest to błędne wyobrażenie o życiu na wsi. Artykuł na ten temat:

http://www.pomorska....TWO01/140709917

Edytowany przez Takasobie, 04 lipiec 2014 - 12:32.

#325 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:18

"Rolnik szuka żony" Ludzie jak ja was słyszę to mnie normalnie śmiech ogarnia, wy macie taki areał a co ja mam powiedzieć co mam zakichane 3,2 ha razem z ojcem i dzierżawą około 11 tylko że on mam jeszcze małego syna i musi go utrzymać więc mnie zostaje na początek tyle, siostra spłacona, postawiony dom 2 lata temu, do tego spieliśmy się i przechowalnie też postawione także pobudynki mam nowe, wiecej pola nie chcę bo i z tyma mam roboty do zesrania a jeszcze tunel chcę postawić. Nie mówcie mi żeby być gospodarzem to trzeba mieć hektarów do zesrania bo nie hektary robią z ciebie rolnika a chęci i zacięcie i na gównie możana hajs zrobić, i wcale nie mam wszyskiej pierwszej klasy. Kwestia troszeczkę pomyśleć jak masz mało to wiadomo nieukrywajmy z zboża się ni utrzymasz musisz co innego mieć i tyle. Gożś u nas ma 2ha pola sieje koperki i inne zx tego postawił dwie córki z tak małego areału. Ktoś jak ma kiepelę w głowie i z gówna hajs zrobi a ten kto nie ma i 200ha mu nie pomoże nie ukrywajmy. :D

#326 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:28

"Rolnik szuka żony" No i ja się muszę pod tymi słowami podpisać jako małorolny :) mi wystarczy to co mam i nie mam powodu do narzekań, a kto chce niech sobie szaleje, więcej ode mnie nie zje a i do grobu tego nie zabierze, przypomina to trochę wyścig szczurów :)

#327 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:56

"Rolnik szuka żony" ano pęd za nie wiadomo czym u nas pokupywali ciagniki za 300tyś na 15 ha, i weź to odbij prędzej go amoryzacja zeżre niż on ten traktor, takie coś tak ale na 100 conajmniej aby maszyna nie stygła :D

#328 Share mietek86

mietek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i majsterkowanie

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:24

"Rolnik szuka żony" Tomek tylko Ty robisz prawie wszystko ręcznie a ja prawie wszystko maszynami jak sobie jeszcze usprawnię pracę to też więcej nie chcę niż mam.
Darek ziemia u mnie a u Ciebie to dzień a noc ja mam przeważnie 5 i 6 klasę a ty pewnie 3 i 4

#329 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:33

"Rolnik szuka żony" Trafiłeś :) w twoich okolicach znam ziemię trochę, gliny to tam sie chyba nie spotka he he

#330 Share mietek86

mietek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i majsterkowanie

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:35

"Rolnik szuka żony" Miejscami 4b się trafi ale to minimalne ilości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:45

"Rolnik szuka żony" z tego artykułu wynika że dziewczyny wyczuły kasę na wsi i się pchają do programu...

#332 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:48

"Rolnik szuka żony" Ale ogólnie te klasyfikacje często są tylko poglądowe i zafałszowane. U mnie 17 ha fizycznych a przeliczeniowych 10, u kolegi w sąsiedniej wsi 30 ha fizycznych a przeliczeniowych 5 ha. U niego zawsze lepiej rośnie niż u mnie i to na pewno nie ze względu na dbanie o ziemię

#333 Share sl34

sl34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 21:53

"Rolnik szuka żony" u mnie w terenie chlopak poznal dziewczyne,dostal od rodzicow wszystkie maszyny typu bizon ,ursus 912,c-360,c330,do tego 3 przyczepy ,cyklop czeski ,beczke 5 tys,litrow no i plug brony siewnik poprostu na 30 h ziemi w klasie 1-3 ,ojciec do puki zyl trzymal wszystko twarda reka,ojca zabraklo mlody zostal na ziemi,dostal kase na koncie ponad 50 tys,i zaczal plynac,,, po pieciu latach nic mu nie zostalo ,dziewczyna i jej rodzina tak go doila,,,, jaki z tego moral????

#334 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 22:00

"Rolnik szuka żony" Ze teraz dziewczyny doja nadal tylko teraz to profesjonalnie robia. A chlopy daja sie doic.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#335 Share komin

komin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 23:12

"Rolnik szuka żony" witam morał taki że kotety to chu... :D a faceci to pip .. za przeproszenie . teraz to role sie odwróciły kobiety nosza spodnie a fceci chodzą z desperowani, żałosne lecz prawdziwe oraz hore , zawsze twierdziłem moze i polki są najłądniejsze na świecie lecz nie ma droszej kobiety jak Polki ile masz tyle wyciągnie :D nie twierdze tez że każda Polka taka jest ;) po prostu ludzia tez sie wgłowach popie... jak by nie tv i internet tak by nie było , prosty dowód na to w pewnej części Afryki nie było tv odkąd tv maja to 80% zamieszkałej ludnosci popadło w depresjie z prostej przyczyny dowiedzieli sie jak inni ludzie żyja, podobnie polki podchodza do sprawy w szybszy sposób chcę wiecej a krótkim czasiem a że mamy czasy leniwe wola wiecej nie wiem co robić hehehe niz pracowac to czego tu wiecej sie spodziewać, pozdrawiam czytelników :)

#336 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 23:41

"Rolnik szuka żony" Nom tak to mozna opisywac okreslac...i musze sie zgodzic internet pokazuje co na facebook"u nie robia,i inni tez chca a tak naprawde to najgorsi nudziarze taka prawda...internet...potrafii zawrocic w glowie dziewczynom ale zycie jakie bylo tak sie toczy dalej...moge powiedziec tez sie wyrazic ze nie jeden chlopak czy chlop stracil glowe przez kobiete...jest i znam przypadki ze kobieta tez stracila glowe przez chlopaka ale Mezczyzni 9x czesciej jak w zyciu widzialem...wszystko jest indywidualne a to moja grzecznosciowa wypowiedz.... slyszalem rady dobierac sie odobnie do siebie wzgledem stanu i atutow,tylko takie rady slyszalem od starszych ludzi.... :huh:

#337 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 06:40

"Rolnik szuka żony"

Ludzie jak ja was słyszę to mnie normalnie śmiech ogarnia, wy macie taki areał a co ja mam powiedzieć co mam zakichane 3,2 ha razem z ojcem i dzierżawą około 11 tylko że on mam jeszcze małego syna i musi go utrzymać więc mnie zostaje na początek tyle, siostra spłacona, postawiony dom 2 lata temu, do tego spieliśmy się i przechowalnie też postawione także pobudynki mam nowe, wiecej pola nie chcę bo i z tyma mam roboty do zesrania a jeszcze tunel chcę postawić. Nie mówcie mi żeby być gospodarzem to trzeba mieć hektarów do zesrania bo nie hektary robią z ciebie rolnika a chęci i zacięcie i na gównie możana hajs zrobić, i wcale nie mam wszyskiej pierwszej klasy. Kwestia troszeczkę pomyśleć jak masz mało to wiadomo nieukrywajmy z zboża się ni utrzymasz musisz co innego mieć i tyle. Gożś u nas ma 2ha pola sieje koperki i inne zx tego postawił dwie córki z tak małego areału. Ktoś jak ma kiepelę w głowie i z gówna hajs zrobi a ten kto nie ma i 200ha mu nie pomoże nie ukrywajmy. :D

Tomek no nie ważne ile masz ha tylko co potrafisz z nimi zrobic :) Jak ktoś nie lubi pracy i ziemi to i niech z 1000 ma a się nie dorobi, albo wszystko przepuści tak jak wielu, a potem patrzą że ty masz a oni nie.
I ja zaczynałam od 2ha dzierżawy zdegradowanego pola i to takiej gliny że pierwszego roku nie szlo tego zaorac dopiero jak nawieżliśmy obornika ziemia się zmieniła.
A zawsze mialam marzenie mieć duże obejście i łąki i pola przy domu żebym widziala jak moje bydlo się pasie to i to realizuje. Ale jeszcze bardzo dluga droga przed nami.

A za domem taki duuuzy sad żeby można bylo z kuchni od razu do sadu wyjśc, albo na werandzie posiedzieć. Tak jak to mi lekarz wczoraj kazal bujany fotel na werandzie i wodka z sokiem pomidorowym :P Wyciągając mi straszną igłą szwy z oka :wacko: kurde malo tam nie padlam

#338 Share Bogdan-BP

Bogdan-BP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 05 lipiec 2014 - 07:26

"Rolnik szuka żony" od czegos trzeba zaczac a, ze sa ludzie i ludziska to 2 sprawa

#339 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 05 lipiec 2014 - 22:36

"Rolnik szuka żony" bez intercyzy czasem ani rusz , dobrze żeby chociaż taka miastowa "napalona" na wieś kobietka chciała się takiego traktora,czy kombajnu obsługi nauczyć i wio w pole do roboty , przynajmniej byłby pożytek gdyby lekkie roboty potrafiła, zdobić
papierologia i sprawy urzędowe (arimr,krus)to często podstawowe obowiązki kobiet więc chcąc z na wsi z chłopem żyć to trzeba się przyuczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 06 lipiec 2014 - 09:33

"Rolnik szuka żony" @kontento piszesz „ na wieś kobietka chciała się takiego traktora,czy kombajnu obsługi nauczyć i wio w pole do roboty " i jeszcze naprawy maszyn mogła by robić a ty byś mógł
w tym czasie iść z kolegami chlać pod sklepem :D
chcąc z na wsi z chłopem żyć to trzeba się przyuczyć " to ty musisz nauczyć sie życia i walczyć z gnojem jak młody żołnierz bo kobieta nie będzie latała wokół ciebie i płaszczyła sie
przed tobą na twojch ha bo nie wiadomo kim ty jesteś :D