Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Rolnik szuka żony"

6675 odpowiedzi na ten temat

#201 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 22:18

"Rolnik szuka żony" W sumie rodzice również się mocno do tego nie przyczynili, nie kazali córkom pracować więc teraz sami zasuwają.
Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi i to jest właśnie ciekawe :)
Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Rolnik szuka żony" Dzisiaj, 21:31
  •  

#202 Share hania1993

hania1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 22:30

"Rolnik szuka żony" hymm one raczej same powinny sie ruszyc , a nie czekac na prosbe rodzicow ,

#203 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 23:15

"Rolnik szuka żony" Człowiek nie nauczony roboty będzie zawsze kombinować aby się tylko nie narobić i nie dostać odcisku, i jesli pracuje... to jak pracownik co dostaje piątaka za godzinę, miotła więcej jest ciagnięta niż nią się zamiata.

#204 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 03 czerwiec 2014 - 10:48

"Rolnik szuka żony"

No tak, zięć to nie swój - to obcy :P Nie ma znaczenia czy ktoś jest z miasta, czy ze wsi - jeśli ma poukładane w głowie to wie, że w wekendy i święta jest zawsze coś do zrobienia i nie będzie robił z tego powodu lamentu tylko zmiana garnituru i do boju :P
Mam 3 kuzynki (siostry), które mieszkają na wsi, jest gospodarstwo, bydło mleczne i co? Rodzice zasuwają i żadna nie ma zamiaru pracować w rolnictwie, nawet nie pomagają przy hodowli. Rozumiem, mozna tego nie lubić ale ze wzgledu na rodziców możnaby ich trochę odciążyć. Ale one się przecie żmuszą uczyć... Sick!

Mi przed samą Sobą było by głupio jak bym widziała że rodzice zapiepszają a ja nic nie robie;)
Nawet jak idę co weekend na zajęcia to czuję się troszeczkę głupio że zostawiam rodziców z robotą...
Ale jakoś dajemy radę:)

Kasia22 Hehe no ja w dobrym miejscu mieszkam tylko Ciebie gdzies daleko wywialo:-P

Raczej Ciebie gdzieś wywiało:D
Ja mieszkam w odpowiednim miejscu :P

#205 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 11:12

"Rolnik szuka żony" Wiele osób ma podobne podejście do Twojego (ja również :D ) - czasami z czegoś zrezygnować, po to żeby rodzice mieli lżej.
Jak widać są ludzie i są parapety :blink:

#206 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 03 czerwiec 2014 - 12:02

"Rolnik szuka żony" Moja Babcia zawsze mówi ''Głupich nie orzą nie sieją, sami się rodzą'' :lol:

#207 Share kombajnjohndeere

kombajnjohndeere

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, majsterkowanie

Napisany 03 czerwiec 2014 - 12:50

"Rolnik szuka żony" haha dobre, tego przysłowia jeszcze nie słyszałem :P

#208 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 czerwiec 2014 - 13:44

"Rolnik szuka żony" U nas też dziewczyny uciekają mimo ze są z gosp, nawet chłopaki wolą za marne pieniądze tyrać ale mają spokój jak mówią :(

#209 Share pastereczka

pastereczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 16:26

"Rolnik szuka żony" Wiesz co kto lubi. Ja nie przepadam jak za placami mam "poganiacza niewolników i tylko mówi co mam robić i brać 4zł za godzinę, wolę sama sobą rządzić. ile zrobię tyle będzie

#210 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 17:34

"Rolnik szuka żony" lepiej te 4zł na godz na swoim zarobić niż w beznadziejnej pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:08

"Rolnik szuka żony" Popieram lepiej mniej zarabiać, a na państwowej robić. Człowiek ze wsi do pracy pojedzie i opłaci mu sie na dojazd wydac, a dla człowieka z miasta robic na wsi to za daleko bo trzeba dojechac no i jak to powiedziec znajomym, że jest sie rolnikiem albo pracuje u gospodarza, wstyd. NAwiasem mówiąc młodzi ludzie sa leniwi i nie naauczeni życia, zamiast odkładac sobie pieniadze na przyszłosc np samochód,mieszkanie,ślub to wola imprezowac pozniej pozyczaja kasę i tak ciagna od wypłaty do wypłaty, alen ie oszukujmy sie dziewczyna wybierze chłopaka zadbanego w białych bucikach cwaniaka niz spokojnego pracowitego chłopaka.

#212 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:51

"Rolnik szuka żony" Wiesz, sa i tacy że uważają że polak nie docenia pracy pracownika. Mówi on w prost, jak mam dostać 10 zł za godzinę to nie kiwnę palcem, daj dwa razy tyle to przyjdę.
Mimo że porównuje płace do tych zachodnich to też ma trochę racji. Nawet ja niechciałbym dużo stracić na rzecz pracownika, jeszcze daleko mi do myśli typu: "gdyby nie on to nie osiagnął bym takiej wydajności" lub też " dobrze ze mam dobrego pracownika, wykona co wymagam w miarę dobrze a ja mogłem zająć się czym innym"

Jak dla mnie to praca nie może mnie wykańczać, praca musi mi sprawiać pewną przyjemność, poczucie obowiązku i satysfakcji, i jeśli sam miałbym gdzieś pracować na lewo i dostawać 10 zł za godzine to z pewnością nie czuł bym się doceniony i bym nie pracował, ewentualnością jest pilnie potrzebna kasa.

#213 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:20

"Rolnik szuka żony" Apista tyle że jak ci będzie zależało i nie będziesz mieć co do garnka włożyc to i za 4zł będziesz robił. Maximmus popieram cie dzisiejsza młodzież nie jest nauczona pracy rodzice chuchają i dmuchają zamiast kopnąć w d*pę i na wszystko dają, nie mówie że wszyscy ale wiekszość, mam kolegów którzy robią za 1,5tyś i w sobotę potrafia przesrać tygodniówkę ale jak się go zapytasz czy na wesele odkłada czy dom a po co przecież jest kredyt, no kurde zajebiśćie start w życie z kredytem na 30 lat no perspektywa po ciulu, ale laska i tak go wybierze bo picuś na całego i umie sie bawić. Ech kiedy te dziewczyny zmądżeją, nie wszystkie ale większość to dalej zamiast mózgu siano we łbie. Dziewczyna ma 25 lat i nie pójdzie do pracy bo jej się należy aby ją mąż utrzymał bo ona taka piękna. Znam takich cwaniaczków którzy to niewiadomo jacy za kawalerki byli a dziś gonią po 1 po zasiłek do gminy, bo się pracować u ciebie nie oopłaci a jak by przyszedł to ci zaśpiewa tyle że nie ma szans w ogóle tej sumy wyrobić :huh:

#214 Share hania1993

hania1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:03

"Rolnik szuka żony" ej , ej , ale nie wszystkie dziewczyny sa takie same . . .
i nie wszystkie tak mysla jak piszecie

#215 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:07

"Rolnik szuka żony" Dlatego mamy ten komfort, że każdy jest sobie szefem :) Jesli coś komuś nie pyknie w życiu, może mieć pretensje do siebie.

#216 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:34

"Rolnik szuka żony" Hania ale ja powiedziałem że większość a nie wszystkie. Ale miło słyszeć ze się bronisz i niedajesz naprawdę że jest taki rodzynek jak ty gdzieś tam co jednak ma ten móż a nie siano :D

#217 Share aga01011992

aga01011992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:02

"Rolnik szuka żony" nie taki rodzynek... :)

#218 Share hania1993

hania1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:14

"Rolnik szuka żony" hehe a jak , bronic sie trzeba :)

#219 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:39

"Rolnik szuka żony" popieram walczymy z stereotypami. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:20

"Rolnik szuka żony" Sęk w tym że jak zwolniłem się z pracy co ma młodego rolnika idę i co rodzice już coraz bardziej niedomagają to mam przejąć gospodarkę to już nie tak łatwo będzie wykreować zysk na poziomie ponad 10 zł/h ;p
A człowiek sam siebie w tyłek nie kopnie by siebie pogonić.

Co do kobiet to raczej powinno tak być aby facet potrafił zarobić i na siebie i na żonę z dziećmi i nie ma tu co narzekać na lenistwo kobiet tylko podziękować złodziejskim rządom tuska i kaczyńskiego bo to oni rządzą i jak na oszukanych wyborach i tak nie zgodnych z konstytucją nadal są przy korycie, obecnie chcą szybko przepchnąć ustawę przed wyborami o zasiłku dla byłych posłów i senatorów w wysokości 4 tys/miesiąc.
Mam młodszego kolegę który ma żonę i dziecko, mieszka w miasteczku gdzie wynajmuje mieszkanie, pracuje na etacie, w weekendy dorabia na weselach, żona pracowała, była potem na macierzyńskim i pewnie nadal pracuje. Zarabiają na miesiąc około 4-5 tys. ale jak wylicza mi on wszystkie koszty i opłaty miesięczne, potem dla synka kupuje niezbędne rzeczy to ja się nie dziwię że gdy zobaczył promocję w kauflandzie na banany to od razu tam poleciał, ... bo jest okazja.