kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasx21    165

A wiecie ze podobno ma tutaj konto?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

@Apista nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym brakiem innego wyjścia :) Chodziło mi bardziej o to, że firmy lokujące produkt sponsorują program i wstawiają swoje sprzęty na podwórka uczestników :) Właśnie to chciałem zauważyć, że bardzo miło to wygląda

Z brakiem innego wyjścia miałem na myśli jednego z kawalerów o którym rozmawiamy, on pewnie też lokuje produkt.

Już na samym początku programu było pokazane czym się zajmuje, wg mnie to już była reklama.

I aby nie rozwijać tematu o mlekomatach

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/25365-mlekomaty/page-6?hl=%2Bmlekomat&do=findComment&comment=1320629

 

Tak widać i najwyraźniej tak jest. Scena z nowym ciągnikiem NH ... zrobił niespodziankę kobietom i pokazali o co także chodzi w programie.

 

Skoro on ma tu konto to co z tego, wiedział na co się pisze, każdy raczej zdaje sobie sprawę że pójście do telewizji to nowy lokalny temat gdzie będą wszystko komentować o wszystkich, wszystkim, każdym szczegółowo i też będą mówili totalne bzdury a nieraz prawdę.

W bezpośrednim kontakcie to będzie w większości pozytywnie nastawiona i sympatycznie ale i też znajdzie się czarna owca.

Mam na myśli to że jeśli przed kamerami pokażesz się jakim się jest to ludziom którym się to nie spodoba to i w realu mogą dokuczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jeśli ma z czego spłacać kredyt to czemu nie, ziemi ma dużo to i odda, ale jak patrzę na kilka osób u mnie na wiosce, co na 25ha pobrali 2,5mln zł kredytów, to nie wiem co powiedzieć, na 25ha budują obory na 120sztuk...

ja osobiście kredytów się boję, w sumie dlatego już czwarty rok stawiam dom, za swoje, i swoimi rękami, ale jak nie mam kasy to po prostu staję z robotą, a nie rwę włosów z głowy skąd wziąć na ratę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 z tego co słyszałem to mlekomaty w miastach to niezły hit,

 

Mogę Ci podać namiar gościa którego dwa mlekomaty zsadziły z gospodarstwa, na olx jest (a może było ) dużo jego sprzętu związanego z bydłem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Widzę że wszyscy tylko mu zazdroszczą kredytów ale bank też nie daje kasy za darmo! 

 

 

Jemu nie kredytów zazdroszczą tylko dziewczyny która wygląda jak milion dolarów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jemu nie kredytów zazdroszczą tylko dziewczyny która wygląda jak milion dolarów :D

 

 

 

Dwie będą wolne albo już są, i dwie wcześniej były. Sobie zostawił tylko jedną.

Także chłopaki z form mają szansę. Myślę że jak będzie kolejna edycja to będą mega Castingi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Mogę Ci podać namiar gościa którego dwa mlekomaty zsadziły z gospodarstwa, na olx jest (a może było ) dużo jego sprzętu związanego z bydłem.

 

chcesz to wrzucaj, ja mam mlekomat 12km od siebie i trzyma się kilka ładnych lat, chłop również się trzyma także słowo przeciwko słowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mlekomaty to w każdej lokalizacji inna historia... duże kredyty... też różnie bywa, w mojej okolicy jeden gość rozwojowy zbudował oborę na 150 sztuk, wiadomo trochę kredytu poszło, tak sie rozochocił że tylko skończył budować jedną to zaraz zaczął budować drugą na 250 sztuk (krowy mleczne), pominę część szczegółów... doszło do tego że żadna z okolicznych fir nie chciała mu sprzedać pełnoporcjówek bo w każdej firmie był zadłużony, szukał coraz dalej, przyjechał jakiś przedstawiciel z bardziej odległej firmy, zamówił dużą ilość ale z odroczoną spłatą, a co robi przedstawiciel w takiej sytuacji? idzie do najbliższego sąsiada, pyta i dowiaduje się że bankrut, a gość prosi żeby chociaż kilka ton przywieźli. W tej chwili jego gospodarstwo jest w trakcie... licytacji. kredyty ok ale czy warto szaleć z wielkimi kwotami? czy warto nadmiernie ryzykować? ja nie krytykuję ani nie zazdroszczę, jedynie apeluję o rozsądek i nie przecenianie swoich możliwości- w tej chwili wszystkie produkty rolne lecą w dół i niestety ekonomii  nikt nie oszuka i trzeba sie z tym liczyć że zawsze może być dołek który może pogrążyć, no ale ryzykanci zawsze się znajdą i nikt im tego nie zabroni.

a co do pawła... nie wiem czy dobrze kojarzę ale miał trochę tych ha ale krówek to chyba tylko 30 miał (no chyba że coś źle zrozumiałem lub sie przesłyszałem) i była chyba o tym mowa w odcinku kiedy wziął dziewczyny do dojenia

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

co do kredytów to popatrzcie na sadowników. krach na runku cena jabłek ponizej kosztów produkcji, a kredyt trzeba spłacic i co? ja wole wolniej sie rozwijac ale bez kredytu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie trzeba patrzeć na sadowników żeby wiedzieć że ceny są tragiczne. Cena trzody, bydła a ostatnio nawet mleko spada, choć akurat tu źle nie jest.

 

Co do programu to nie oglądałem go zbyt dokładnie, ale z tego co wiem to dalej miało przejść pięciu z największą ilością listów. Było ich ośmiu, czyli do tych dwóch młodych co odpadli napisało mniej dziewczyn niż do Zbyszka czy Stanisława?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Bo  listy  liczył  reżyser ..... :P    człowieku  liczy  się  oglądalność ! ! !  nie mogli dać samych młodych,  gospodarstwa  też  mają  różne    wszystko  ma tak  wyglądać  aby  się dobrze sprzedało  [oglądalność  ma  być]  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dodam do postu Szumi40 że sprzęt też podstawiają dealerzy dla reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

mniej więcej wszystkim podobają sie dziewczyny Pawła ale ciekawi mnie czy ktoś pamięta czym się każda z nich zajmuje poza programem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Bo  listy  liczył  reżyser ..... :P    człowieku  liczy  się  oglądalność ! ! !  nie mogli dać samych młodych,  gospodarstwa  też  mają  różne    wszystko  ma tak  wyglądać  aby  się dobrze sprzedało  [oglądalność  ma  być]  :)

 

Dlatego uważam ten program za kicz. Naprawdę dobrym dokumentem pokazującym życie na wsi były ''Złote Łany'' ach te złote myśli pana Franciszka aż się łezka w oku kręci jak ten człowiek opowiada o swoim miejscu na ziemi. Gdyby tylko komuś chciało się nakręcić drugą część na 100% byłby stałym widzem, a nie jakieś show gdzie staremu dziadkowi podstawiają nowy 200 konny NH i po co to? do czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Bo  listy  liczył  reżyser ..... :P    człowieku  liczy  się  oglądalność ! ! !  nie mogli dać samych młodych,  gospodarstwa  też  mają  różne    wszystko  ma tak  wyglądać  aby  się dobrze sprzedało  [oglądalność  ma  być]  :)

 

może to i dobrze że pokazali tych którzy kredytów się nie boją i mają nowoczesną gospodarkę, ale i tych którzy wolą powoli i za swoje, jakby pokazali tylko tych pierwszych to znów z miast słychać byłoby słowa że na wsi to jest życie, wstanie, kobitki pobajeruje i ma fajrant

 

a co do tematu Złotych łanów, to pamiętam jak się czekało na niego w niedzielę wieczorem, całą rodziną, takich programów już nie ma

czasem jak mam wolną chwilę w pracy to na YT włączę sobie któryś odcinek i oglądam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Paweł  należy do  "mafii zielonej konieczynki (psl) " to wyjasnia naprawde wiele i już niczego nie trzeba dopowiadać bo wiadomo jak to u nas wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mniej więcej wszystkim podobają sie dziewczyny Pawła ale ciekawi mnie czy ktoś pamięta czym się każda z nich zajmuje poza programem 

a mi sie srednio podobaja sa piekne, ale jakies takie... jakby to nazwać... bezbarwne, tylko Juduta ma jakis charakter choc według mnie minusem jest to ze jest nauczyciekla WF, jakis mam uraz do nauczycieli tego przedmiotu. judyta z dziewczyn Pawła jest chyba najfajniejsza choć dwie pozostałe piekniejsze. ze wszystkich dziewczyn to ta Grzeskowa szczupła: ładna, delikatna, wrazliwa czego chciec więcej od dziewczyny?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Fajnie  brzmi  -  ,,ta  Grześkowa''    jakby  była  Grzesia  własnością   ...... :P

Edytowano przez Szymi40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 Pawła jest chyba najfajniejsza choć dwie pozostałe piekniejsze. ze wszystkich dziewczyn to ta Grzeskowa szczupła: ładna, delikatna, wrazliwa czego chciec więcej od dziewczyny?

 

Żeby kurę zabiła :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Fajnie  brzmi  -  ,,ta  Grześkowa''    jakby  była  Grzesia  własnością   ...... :P

 tak sie mówi., skąd w ranczu Michalowa? 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj