kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marc    17

W swoim profilu klikasz na "reputacje" i tam masz spis osób które dały ci reputacje oraz za co otrzymałeś :)

  • Like 1

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pawełek szybko się rozwija patrząc na deklarację. 58 ha w maju na początku programu i właściciel 120 ha we wrześniu wg linku z dożynek. 4 ciągniki i koparko-ładowarka z kombajnem zbożowym. Steyera nie widać. Od ilości kredytów może niektórych zaboleć głowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Prawie 1.5 mln. Ale to chyba teraz normalne. Chlopak jest przedsiębiorczy i sie stara. Podejmuje odważnie decyzje inwestycyjne. To chyba zaleta a nie wada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy,  bo równie dobrze może być nie tyle przedsiębiorczy co ryzykant.      :P    Że teraz wszystko ma to jeszcze nie znaczy że za trochę komornik będzie stałym bywalcem.        :lol:  W tej branży o poślizg na g**nie nie jest trudno.     

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Prawie 1.5 mln. Ale to chyba teraz normalne. Chlopak jest przedsiębiorczy i sie stara. Podejmuje odważnie decyzje inwestycyjne. To chyba zaleta a nie wada

 

Wpieprzyć 1,5 mln w gospodarkę to każdy głupi potrafi :P Sztuką jest tak wydać pieniądze żeby przyniosły jak największy zysk. Jak jest u tego pana - tylko on wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mówcie co chcecie, ale jak usłyszałem słowa Ewy to mimowolnie się uśmiechnąłem, kibicuje dziewczynie z całego serca

zresztą kto widział błysk w oku Grzesia jak odbierał ją z peronu to wie wszystko

u Stasia to tak jak piszecie, chcą z niego tylko kasę wyciągnąć

a Paweł skreślił Judytę bo nie chciała się z nim całować??? dziwne, głupie, niezrozumiałe

Grzesiek to typ człowieka najbardziej zblizony do mnie, juz od pierwszego odcinka jak sie przedstawiał to mama do mnie "on mówi tak jak Ty" ze lubi na spacer w niedziele w pole wyjść itd. to ze mówił pisz bo mam duzo ziemi to troche według mnie zenada, ale ogolnie od poczadku mu kibicuje. Ewa to chyba najnormalniejsza ze wszystkich dziewczyn wszystkich chłopów. jak zobaczyłem to jak mowiła co czuje do grzeska to pomyslałem jedno: zazdroszcze mu, ale tak pozytywnie. mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie.

Pawla z kolei od samego poczadku nie lubiłem taki cwaniak, a teraz jak z kazda sie chałuje (przynajmniej chce) to juz wiem ze to typ człowieka, ktory nie liczy sie z ludzmi i tylko zabawa mu w glowie. on chce sie zabawic a nie szuka żony. 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Ja pierdzielę, jak zobaczyłem te kredyty.... Zjedzą jego żywcem, ale sam sobie jest winien. Ciekaw jestem kiedy go zlicytują.

Z resztą może szuka żony żeby na nią to przepisać? :o

No ale nie wiemy ile ma spłacone, być może większość.

Tak czy siak coś jest na rzeczy skoro jest radnym, sołtysem, za udział w programie też pewnie coś dostanie... wszędzie tam gdzie dają kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Co wyście się tego Pawła tak uczepili???? Chyba z zazdrości. Niejeden z was ma kredyt mniejszy lub większy i nikogo to nie dziwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A mówią że to kobiety tylko obgadują inne a tu panowie wcale nie gorsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wpieprzyć 1,5 mln w gospodarkę to każdy głupi potrafi :P Sztuką jest tak wydać pieniądze żeby przyniosły jak największy zysk. Jak jest u tego pana - tylko on wie :)

 

Święte słowa, ale może szuka partnerki która ma 1,5 mln tylko na plusie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcz84    3

Ogólnie wręcz nie wskazane jest angażowanie własnych środków w inwestycję (za 1,5 mln można ładnych parę lat wygodnie żyć i gwizdać na rolnictwo) i finansowanie jej z kredytu, byle z rozsądkiem i w oparciu o solidna kalkulację. Poza tym kiedy niby się dorabiać, na starość ? Jak wtopi to się do emerytury odkuje.  

Edytowano przez Marcz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kredyt fajna rzecz rozwijać się trzeba, ale nieraz lepiej powoli i spokojnie bo można stracić to co już jest, chociaż nie powiem te jego 1,5 bańki by mi pasowało w końcu spełniłbym swoje marzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

A mówią że to kobiety tylko obgadują inne a tu panowie wcale nie gorsi :)

 Widzisz @Lina równouprawnienie mamy, więc i chłopacy zabrali wam pewną cząstkę jaką jest plotkowanie.

 

Oj tak jak mówisz tomek za tyle forsy to można by pospełniac chyba prawie wszystkie marzenia. 

 

Edytowano przez twix123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Widzę że wszyscy tylko mu zazdroszczą kredytów ale bank też nie daje kasy za darmo! przeważnie przy rolnictwie zabezpieczają się na podwójną sumę czyli na 3 mln. Jak tak liczycie to policzcie 120 ha x 20000zł (może i więcej nie wiem jak w jego regionie)=2 400000 zł. czyli już jest na plus 900 000zł, do tego 120 krów po około powiedzmy 4000(nie znam cen rynkowych)=480 000zł do tego obora, dom, ciągniki lekko 500000zł co daje razem  3 380 000 zł. czyli dwa razy tyle co kredytów. Do tego ma bieżącą kasę z mleka co miesiąc. 120krów x500 litrów =60 000x1,5 (nie wiem ile płacą mleczarnie teraz ale też część sprzedaje w mlekomatach)= 90 000zł miesięcznie.

 

Także nie zazdroscic tylko brać przykład i inwestować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Może to tylko moje odczucie ale tam wszystko się skupia wokół lokowania produktu ?

Owszem, bo w takiej sytuacji nie masz innego wyjścia.

To jest początek tego jak z kukurydzą GMO w Hiszpanii, Portugalii, Francji, soją w USA, bawełną w Indiach.

Tylko że on sprzedaje niby bezpośrednio, a tak naprawdę ten mlekomat wraz z wyposażeniem (samochód do przewozu mleka) jest pośrednikiem oraz wszelkie zezwolenia i legalizacje.

Nie od dziś wiadomo że to jest drogi interes i do mlekomatu musi codziennie dojechać. A wystarczy że mu zasilanie padnie, mleko zamarznie, samochód skasuje, albo on sam zachoruje... i będzie kicha.

 

Zazdrość? Skądże znowu!

Raczej większość tu obecnych z tego co widziało i słyszało będzie twierdziło że on jest ambitny i do tego ta ilość kredytów świadczy o tym że jest odważny i podejmuje ryzyko.

To nie zazdrość tylko ocena drugiego względem siebie.

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFpodlaskie    10

@Apista nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym brakiem innego wyjścia :) Chodziło mi bardziej o to, że firmy lokujące produkt sponsorują program i wstawiają swoje sprzęty na podwórka uczestników :) Właśnie to chciałem zauważyć, że bardzo miło to wygląda :D

Edytowano przez DFpodlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

spokojnie panowie, może większość kredytów ma już spłacone? 58 może mieć własności, razem z dzierżawą te 120, dochód mały? nie takie rzeczy w oświadczeniach się widziało, może z części dzierżaw leci sobie wiadomo jak, papier wytrzyma wszystko, nikomu ciężkiej pracy ani zmysłu do interesu nie można zazdrościć- jak się przejedzie jego sprawa, jak wygra jego sprawa; z tego co słyszałem to mlekomaty w miastach to niezły hit, ogromnych ilości pewnie tam nie sprzeda ale jak sprzeda to po cenie z 'innej ligi'

 

a dla niektórych polecam gorąco Modlitwę POlaka :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

skąd bierzecie że ma on 120 ha ? przecież w oświadczeniu napisane jest jak byk że ma bodajże 68 ha... reszta to pewnie dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj