kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

No i ja się muszę pod tymi słowami podpisać jako małorolny :) mi wystarczy to co mam i nie mam powodu do narzekań, a kto chce niech sobie szaleje, więcej ode mnie nie zje a i do grobu tego nie zabierze, przypomina to trochę wyścig szczurów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ano pęd za nie wiadomo czym u nas pokupywali ciagniki za 300tyś na 15 ha, i weź to odbij prędzej go amoryzacja zeżre niż on ten traktor, takie coś tak ale na 100 conajmniej aby maszyna nie stygła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Tomek tylko Ty robisz prawie wszystko ręcznie a ja prawie wszystko maszynami jak sobie jeszcze usprawnię pracę to też więcej nie chcę niż mam.

Darek ziemia u mnie a u Ciebie to dzień a noc ja mam przeważnie 5 i 6 klasę a ty pewnie 3 i 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Trafiłeś :) w twoich okolicach znam ziemię trochę, gliny to tam sie chyba nie spotka he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

z tego artykułu wynika że dziewczyny wyczuły kasę na wsi i się pchają do programu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ale ogólnie te klasyfikacje często są tylko poglądowe i zafałszowane. U mnie 17 ha fizycznych a przeliczeniowych 10, u kolegi w sąsiedniej wsi 30 ha fizycznych a przeliczeniowych 5 ha. U niego zawsze lepiej rośnie niż u mnie i to na pewno nie ze względu na dbanie o ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sl34    0

u mnie w terenie chlopak poznal dziewczyne,dostal od rodzicow wszystkie maszyny typu bizon ,ursus 912,c-360,c330,do tego 3 przyczepy ,cyklop czeski ,beczke 5 tys,litrow no i plug brony siewnik poprostu na 30 h ziemi w klasie 1-3 ,ojciec do puki zyl trzymal wszystko twarda reka,ojca zabraklo mlody zostal na ziemi,dostal kase na koncie ponad 50 tys,i zaczal plynac,,, po pieciu latach nic mu nie zostalo ,dziewczyna i jej rodzina tak go doila,,,, jaki z tego moral????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Ze teraz dziewczyny doja nadal tylko teraz to profesjonalnie robia. A chlopy daja sie doic.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komin    0

witam morał taki że kotety to chu... :D a faceci to pip .. za przeproszenie . teraz to role sie odwróciły kobiety nosza spodnie a fceci chodzą z desperowani, żałosne lecz prawdziwe oraz hore , zawsze twierdziłem moze i polki są najłądniejsze na świecie lecz nie ma droszej kobiety jak Polki ile masz tyle wyciągnie :D nie twierdze tez że każda Polka taka jest ;) po prostu ludzia tez sie wgłowach popie... jak by nie tv i internet tak by nie było , prosty dowód na to w pewnej części Afryki nie było tv odkąd tv maja to 80% zamieszkałej ludnosci popadło w depresjie z prostej przyczyny dowiedzieli sie jak inni ludzie żyja, podobnie polki podchodza do sprawy w szybszy sposób chcę wiecej a krótkim czasiem a że mamy czasy leniwe wola wiecej nie wiem co robić hehehe niz pracowac to czego tu wiecej sie spodziewać, pozdrawiam czytelników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Nom tak to mozna opisywac okreslac...i musze sie zgodzic internet pokazuje co na facebook"u nie robia,i inni tez chca a tak naprawde to najgorsi nudziarze taka prawda...internet...potrafii zawrocic w glowie dziewczynom ale zycie jakie bylo tak sie toczy dalej...moge powiedziec tez sie wyrazic ze nie jeden chlopak czy chlop stracil glowe przez kobiete...jest i znam przypadki ze kobieta tez stracila glowe przez chlopaka ale Mezczyzni 9x czesciej jak w zyciu widzialem...wszystko jest indywidualne a to moja grzecznosciowa wypowiedz.... slyszalem rady dobierac sie odobnie do siebie wzgledem stanu i atutow,tylko takie rady slyszalem od starszych ludzi.... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

Ludzie jak ja was słyszę to mnie normalnie śmiech ogarnia, wy macie taki areał a co ja mam powiedzieć co mam zakichane 3,2 ha razem z ojcem i dzierżawą około 11 tylko że on mam jeszcze małego syna i musi go utrzymać więc mnie zostaje na początek tyle, siostra spłacona, postawiony dom 2 lata temu, do tego spieliśmy się i przechowalnie też postawione także pobudynki mam nowe, wiecej pola nie chcę bo i z tyma mam roboty do zesrania a jeszcze tunel chcę postawić. Nie mówcie mi żeby być gospodarzem to trzeba mieć hektarów do zesrania bo nie hektary robią z ciebie rolnika a chęci i zacięcie i na gównie możana hajs zrobić, i wcale nie mam wszyskiej pierwszej klasy. Kwestia troszeczkę pomyśleć jak masz mało to wiadomo nieukrywajmy z zboża się ni utrzymasz musisz co innego mieć i tyle. Gożś u nas ma 2ha pola sieje koperki i inne zx tego postawił dwie córki z tak małego areału. Ktoś jak ma kiepelę w głowie i z gówna hajs zrobi a ten kto nie ma i 200ha mu nie pomoże nie ukrywajmy. :D

 

Tomek no nie ważne ile masz ha tylko co potrafisz z nimi zrobic :) Jak ktoś nie lubi pracy i ziemi to i niech z 1000 ma a się nie dorobi, albo wszystko przepuści tak jak wielu, a potem patrzą że ty masz a oni nie.

I ja zaczynałam od 2ha dzierżawy zdegradowanego pola i to takiej gliny że pierwszego roku nie szlo tego zaorac dopiero jak nawieżliśmy obornika ziemia się zmieniła.

A zawsze mialam marzenie mieć duże obejście i łąki i pola przy domu żebym widziala jak moje bydlo się pasie to i to realizuje. Ale jeszcze bardzo dluga droga przed nami.

 

A za domem taki duuuzy sad żeby można bylo z kuchni od razu do sadu wyjśc, albo na werandzie posiedzieć. Tak jak to mi lekarz wczoraj kazal bujany fotel na werandzie i wodka z sokiem pomidorowym :P Wyciągając mi straszną igłą szwy z oka :wacko: kurde malo tam nie padlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

bez intercyzy czasem ani rusz , dobrze żeby chociaż taka miastowa "napalona" na wieś kobietka chciała się takiego traktora,czy kombajnu obsługi nauczyć i wio w pole do roboty , przynajmniej byłby pożytek gdyby lekkie roboty potrafiła, zdobić

papierologia i sprawy urzędowe (arimr,krus)to często podstawowe obowiązki kobiet więc chcąc z na wsi z chłopem żyć to trzeba się przyuczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@kontento piszesz „ na wieś kobietka chciała się takiego traktora,czy kombajnu obsługi nauczyć i wio w pole do roboty " i jeszcze naprawy maszyn mogła by robić a ty byś mógł

w tym czasie iść z kolegami chlać pod sklepem :D

chcąc z na wsi z chłopem żyć to trzeba się przyuczyć " to ty musisz nauczyć sie życia i walczyć z gnojem jak młody żołnierz bo kobieta nie będzie latała wokół ciebie i płaszczyła sie

przed tobą na twojch ha bo nie wiadomo kim ty jesteś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki program jest zrobiony dla publiki ,dużej oglądalności.Ten kto nie zna wiejskich realiów.na wsi,w dużym gospodarstwie,czy też małym również,małżonkowie muszą zapier... ramię w ramię,jeśli gospodarstwo ma przynosić dochód.Innej opcji zwyczajnie nie ma.Nie pracują w gospodarstwie tylko Ci,którzy,na wsi mieszkają,ale poza miniaturowym areałem zasadniczo gospodarstwa nie mają.A utrzymują się z innej pracy.Wątpię by tacy gospodarze wzięli wytapetowaną lale ,co czyści paznokcie,i w miarę możliwości może zaparzyć zupkę z torebki .ale jak to bywa happy end wszystko zakończy się swoimi pięknymi ideałami. Ale nie ma co Wiesław mi się podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14tija14    8

ale w gospodarstwie szczególnie trzeba ciężko pracować, bo zwierzęta niedziel i świąt nie uznają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

@kontento piszesz „ na wieś kobietka chciała się takiego traktora,czy kombajnu obsługi nauczyć i wio w pole do roboty " i jeszcze naprawy maszyn mogła by robić a ty byś mógł

w tym czasie iść z kolegami chlać pod sklepem :D

chcąc z na wsi z chłopem żyć to trzeba się przyuczyć " to ty musisz nauczyć sie życia i walczyć z gnojem jak młody żołnierz bo kobieta nie będzie latała wokół ciebie i płaszczyła sie

przed tobą na twojch ha bo nie wiadomo kim ty jesteś :D

nie wiadomo kim jestem bo próżno mnie szukać w okolicznych klubach, dyskotekach pubach czy w pobliży sklepów monopolowych

kolegów nie mam bo większość chłopaków we wsi należy do OSP i pije dużo więcej ode mnie ( czasem siedzą do późna w nocy w remizie ,chlają, rozrabiają , w nocy zdejmują bramy we wsi, mam dość alkoholu bo poprzednie pokolenie piło dużo więcej niż powinno a na młodszym pokoleniu się to źle odbija a z gnojem no cóż muszę sam walczyć widłami (ojciec bierze do tego pijaków spod sklepu a sam wtenczas butelki nosi ) znajomy sprzedawał trola (troszkę wypracowany ale cena zachęcająca) chciałem ojca na to namówić bo to nie majątek (koło4tysi) a z płyty gnojowej czy głębokiej ściółki wywali gnój to nie zgodził się a gruba kasa poszła w mało wszechstronny traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

nie wiadomo kim jestem bo próżno mnie szukać w okolicznych klubach, dyskotekach pubach czy w pobliży sklepów monopolowych

kolegów nie mam bo większość chłopaków we wsi należy do OSP i pije dużo więcej ode mnie ( czasem siedzą do późna w nocy w remizie ,chlają, rozrabiają , w nocy zdejmują bramy we wsi, mam dość alkoholu bo poprzednie pokolenie piło dużo więcej niż powinno a na młodszym pokoleniu się to źle odbija a z gnojem no cóż muszę sam walczyć widłami (ojciec bierze do tego pijaków spod sklepu a sam wtenczas butelki nosi ) znajomy sprzedawał trola (troszkę wypracowany ale cena zachęcająca) chciałem ojca na to namówić bo to nie majątek (koło4tysi) a z płyty gnojowej czy głębokiej ściółki wywali gnój to nie zgodził się a gruba kasa poszła w mało wszechstronny traktor

 

No tak,młodzi myślą że jak piją, czy palą to są fajniejsi, a nie zdają sobie sprawy jakie to niesie za Sobą konsekwencje;)

 

Wez mnie na tydzien do Siebie :D

Już ja Ci pomogę z obornikiem :D

Mam wprawę :D

i Jeszcze Tatusia do pomocy zachęcimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Konteno wez Ty chlopie czasem obal ta flache ze znajomymi. Człowiek potrzebuje grupy. Znajomych przyjaciół. Jak sie tak od wszystkiego odcina to znaczy ze coś nie halo. A jak nie masz z kim wypić to ja zapraszam. Jakas imprezę sie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Łukasz to ja się wpraszam na imprezę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj