Skocz do zawartości

Zdjęcie

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE)

160 odpowiedzi na ten temat

#61 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 13:09

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) proszę o usunięcie posta

Edytowany przez artursz89, 31 grudzień 2013 - 13:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Dzisiaj, 23:51
  •  

#62 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 14:55

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Z gazetą to nie jest zły pomysł, bo ty tylko udzielisz wywiadu, podasz kilka info, zrobią ci parę zdjęć i coś tam jeszcze. Nie musiałbyś już sam się wszystkiego dopominać od firmy. Zrobiliby to za ciebie dziennikarze.
Sąd to nie ciekawa sprawa, bo firma ma prawników i byś latami musiał się tłuc po sądach a i tak mogliby Cię zrobić na szaro. Jeszcze byś płacił za koszty postępowania. A tak, to dziennikarz podpowie Ci co możesz jeszcze zrobić, może trochę pomóc. Na pewno nie poniesiesz dużych kosztów.
Z tym zdjęciem filtra to powinieneś się jeszcze kłócić. Możesz wszystko zrzucić na kontrolkę. Ja miałem do czynienia z zapchanym filtrem powietrza w kombajnie Dominator 86. Kontrolka nie działała. Silnik wtedy osłabł, zaczął nierówno pracować, również dymił. Spadek mocy był ogromny. Jednak nie spodziewam się, żeby silnik zasysał powietrze spod uszczelek. Prędzej już by się zdusił.
Ten silnik w twoim ciągniku ma moc zbliżoną do silnika z Farmtrac-a 675 (88KM - 11KM = 77KM). 675 ma 75KM To chyba jednak przypadek. (Chociaż nie zdziwiłbym się jakbyś miał silnik od 675)
Jaki ciągnik miałeś wcześniej?

#63 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 15:34

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Jak masz zdjęcia filtra, to wrzuć je tutaj.

#64 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:54

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Panowie, to co podałem, tj. spadek mocy wynikający ze sprawności mechanizmów po drodze do WOM jest wartością podstawową. Dotyczy mechanizmów najprostszych, uważam, że w XXI wieku ciągnik nie może tracić tyle koni w przekładniach. Może jednak napisać prosto: w tym przypadku ciągnik okazał się lekkim szrotem?

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:15

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) 11km straty na skrzyni to chyba normalne, nie wiem w jakich normach farmtrac podaje moc, ale jak na mój gust to w pewnych kwestiach autor tematu może być lekko przewrażliwiony a czy inni użytkownicy f690dt lub f685dt mają podobne odczucia czy to indywydualny przypadek, z tego co wiem znajomy na moc w f 685dt nie narzeka i spalanie bardzo niskie, a czym się różni ten f685dt od tego 690dt? przyczyn może być wiele, podobno piersze 50mtg jest decydujące dla układu paliwowego jeśli w pierszych mtg trafi się kiepskie paliwo może się uszkodzić pompa paliwowa piszę tu ogólnie, może jakiś wtrysk leje, może kilka, morze jest szerokie, ale jak z serwisem nic nie można wskórać może przydał by się mechanik z prawdziwego zdarzenia, jakiś fachowiec od perkinsów, a nie serwisanci którzy nigdy nic nie wiedzą, jak ursus wprowadził perkinsy to w chyba każdej gminie był na tym kursie chociaż jeden mechanik, a tutaj jakaś farsa, przecież to nie statek kosmiczny tylko zwykły perkins!!!

#66 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 18:58

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Nie wszyscy chyba do końca rozumieją autora tematu. Chodzi o to, że zmierzyli moc na WOM, dodali 12% do tego wyniku ( tyle przewiduje norma na straty skrzyni i oprzyrządowania), a i tak brakuje 11 KM. Mam nadzieję, że jasno to napisałem.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#67 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:52

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Pewnie dla autora tematu trafił się ciągnik składany z ostatnich części na magazynie co było pod ręką do trafiło właśnie do tego ciągnika. Nie wyobrażam sobie jak w ciągniku może wystąpić tyle awarii naraz ja posiadam jedną z pierwszych 690dt i jak narazie odpukać wszystko działa, tylko kabina z sokólki mnie trochę wkurza, na moc, uciąg i spalanie nie mogę narzekać.

#68 Share munioo

munioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 08:20

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) rozmawialem z nie jedna osoba naten temat o ktorym pisze i nie dosyc ze w moim przypadku jest jeszcze brak tych 11 koni to kazdy kto posiada ciagnik z norma emisji spalin euro 3 to nie takie same konie jak chociazby euro2.kolega moj ma klopot z john deere ma malego nie wiem jaki to dokladnie symbol 80 pare koni z 2007 roku i w 2013 kupil nowego 110km.jak mowi z tymi samymi maszynami pracuje czy plugami i nie robi tego szybciej bo nie da rady.jedynie co mowil jak maly w oraniu palil do 12 litry to ten pociagnie nawet 25.i z kim nie rozmawiam silniki euro3 to nie konie a koniki

wlasnie pierwsze modele 690 to zupelnie co innego inny silnik nie daleko w wiosce ma czlowiek takiego to zupelnie co innego tam silnik perkins made in england a w moim prekins made in uk. ogladalem nie dawno ciagnik marki tym. nie wiem jak to sie przedstawia katalogowo ale wzrokowo identyczny silnik papa paliwowa jak u mnie tyle ze tam na tabliczce perkins made in china napisane

#69 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 08:46

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) ja tam niewierze ze w tym farmtracu jest oryginalny angielski perkins ,pewnie jakas indyjska podróba

#70 Share munioo

munioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 08:49

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) moim zdaniem jak by nie wygladal filtr konstrukcyjnie nie powinno zassac brudnego powietrza chyba ze filtr czu jakakolwiek guma byla peknieta. a przede wszystkim kontrolka powinna mi sie zapalac.sprawdzalem gdy tylko przyslonilem reka dolot powietrza i dalem troche gazu zapalala sie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 09:31

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) @munioo
Mam prośbę jedz na stacje i kup trochę lepszego paliwa np. ON verva wtedy wlej i zobacz czy moc będzie ta sama czy lepiej będzie chodził ale najlepiej prosto z baniaka. ja stawiam na Pompę paliwa paliwo się ustała gdy stał przed sprzedażą i teraz Ci pierdzieli.
Niech się ktoś przejedzie inny kto ma ciągnik 90 KM, ja takie coś sprawdzam lina i o drzewo lub bezpośrednio do muru.

Na forum jest taki kolega @elektrotechnik napisz do niego

#72 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 15:36

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE)
@massey235 Tam jest oryginalny silnik Angielski i czy w to wierzysz czy nie, to naprawdę nikogo nie obchodzi.

@munioo Napisze jeszcze raz, wstaw fotkę filtra.

#73 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 16:32

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Wątpię aby filtr zassało ja tam w swoim pierwszy raz filtr wyczyściłem po około 700 mth. Tam tak jest filtr skonstruowany że nie może zassać. Tak się składa że posiadam również tyma także silniki są trochę różnie w tymie jest podobny jak w classie axosie a w Farmtraku ponoć podobny do tych z ładowarek teleskopowych. Silniki perkinsa to najprostszy silnik spełniający normę euro 3 bez rzadnych zaworów egr ani innego ustrojstwa. Radzę autorowi tematu wlać lepsze paliwo bo pewnie na bio trafił a wtedy ani mocy a i spalanie wzrasta wiem bo nieraz na takie trafiłem z ciągników "czuć jakby mama w kuchni placki piekła" .

#74 Share munioo

munioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:56

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) tespi17
rope kupuje tylko z 2 cpnow i jak do tej pory nie bylo problemu nie czulem roznicy na zadnym ciagniku ze jest slabszy. sasiad ma 685limba jezdzilem jego i to jest zupelnie co innego ma kopa jak wcisniesz gaz to czuc ze ciagnie jak i ma ciezko to czuc ze prubuje a u mnie niby cos tam pierdzi i powoli sie rozpedza oczywiscie jak z tylu nie za duzo do ciagniecia a sasiad jezdzil moim i twierdzil ze slaby.
pewien przypadek powiem dla innych uzytkownikow farmtrack moze to bedzie porownywalne.ciagnalem 2 przyczepy obornika po polu na lekkiej ziemi 1 szosowa polbiek w dol na wprost jeszcze szedl gaz do oporu i te 2100obr utrzymywal.a gdy zaczalem skrecac do wywracania wiadomo kazda os swoj slad zaczal miec ciezko.i moim zdaniem na piachu powinien sie zakopac a tu zadusilem go.

w czym mogl by mi pomoc @elektrotechnik?
a jeszcze taka rzecz dla mnie jest dziwna jak tumaczyli mi to tak ma byc z serwisu.w moim silniku z odmy od poczatku wali sie siwy dym i kapki pary olejowej.jak stoi po pracy w garazu mam kropki oleju na betonie. a moim zdaniem tak intensywnie z odmy powinno sie wydobywac tylko jak pierscienie juz nie trzymaja

wstawie fotke jak sie dowiem jak to sie robi

Edytowany przez munioo, 02 styczeń 2014 - 21:02.

#75 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:39

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Tam w pokrywie zaworów jest filierek odmy ,który zatrzymuje wydmuchy oleju .

#76 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:39

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Z odmy i w moim kapie ale to nic strasznego to porostu ujście gazów z pokrywy zaworów

#77 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 23:11

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) Jak to wam coś kapie?? U mnie po pieciu latach to tylko ze złączek hydraulicznych leje a tak to sucho

#78 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 14:58

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) U Ciebie nie ma takiego bajeranckiego przewodu przy silniku z którego kapie i temu u Ciebie jest sucho :D

#79 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:16

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) hmm. Kolego dlatego napisałem ON verva - paliwo z wyższą liczbą cetanową szczególne zalecane do silników CDI dużo lepiej silnik będzie chodził.

-Tą oddmą to bym się tak nie przejmował. (ale najlepiej zrób zdjęcie jak się wali chociaż moim zdaniem nie powinien być słabszy nawet gdyby tak było)
-nadal stawiam na pompę paliwa. Możesz odkręcić rurę przy Turbinie i spróbować jak chodzi pomijając filtr powietrza.
- Pomiń filtry paliwa daj bezpośrednio paliwo do pompy z baniaka, pamiętaj o wężyku przelewowym
- jeżeli jest pęknięty pierścień możesz sprawdzić kompresję na poszczególnych cylindrach wyciągając wtryskiwacz
- sprawdź ciśnienie wtrysków
- nie zaszkodzi zapytać kolegę @elektrotechnik- na pewno Cię nie ugryzie

Napisz co możesz wykluczyć na 100% lub co robili ale przy Tobie fachowcy

To z Turbo widzę że sprawdziłeś.

Edytowany przez tespis17, 03 styczeń 2014 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:29

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE) jak tak wali z odmy to pierwszymi podejrzanymi są pierścienie.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.