Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr cząstek stałych.

88 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:43

Filtr cząstek stałych.

Jeżeli przerwiesz wypalanie, zacznie się ono od nowa po nowym uruchomieniu silnika. Samo wypalanie filtra w trybie auto to jakieś 5min.

Dlaczego mówisz że opinie są raczej kiepskie? Rozmawiałem z użytkownikami JD którzy mają DPF i w ciągniku i w kombajnach i wszyscy zgodnie twierdzą że nie zauważają jego obecności, nawet mało kiedy widzą żeby kontrolka od DPF'a się zaświeciła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr cząstek stałych. Dzisiaj, 23:01
  •  

#82 Share Maciek1337

Maciek1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:52

Filtr cząstek stałych.

Na forum mozna czytac rozne historie dot. "zapchania" filtra itd. Predzej nie mialem watpliwosci co do wyboru marki,lecz teraz gdy czytam rozne fora (tez dot. samochodow osobowych-wiem ze problem jest przy samochodach uzywanych w miastach,na niskich obrotach) chce zasiegnac opinii uzytkownikow owych filtrow. (UZYTKOWNIKOW,nie ekspertow nie majacych doczynienia z takimi ciagnikami) Ponadto mialby to byc model z serii 6r (ktorys z 175-215) wiec pracowalby ciezko (czy jak to nazwac),wiec chyba problemu nie powinno byc? Nie ma czego obawiac sie w kombinacji filter+adblue? 

PS:Kris,dzieki za odpowiedzi,to juz ktorys temat w ktorym mi odpowiadasz na moje pytania. Wiem,nieraz sa pewnie dziecinne,ale nie mam doswiadczenia w takich sprawach :D

#83 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 luty 2015 - 23:21

Filtr cząstek stałych.

jeżeli ciągnik do ciężkiej roboty to filtr nie powinien stwarzać problemów bo nabierząco bedzie sie wypalał, jakby ciągnik miałbyć do lekkich prac to z filtrem mogą buć problemy w tym sensie że trzeba by było go wypalać ręcznie, co do połączenia dpf i scr to jd popełnił błąd wprowadzając wczesniej dpf na którym nie jest wstanie spełnić nowych norm, z czym nie mają problemu inni producenci którzy postawili odrazu na scr.

#84 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:43

Filtr cząstek stałych.

W ciągnikach (wiem że w JD, nie wiem jak w innych) w przeciwieństwie do aut osobowych jest funkcja automatycznego wypalania filtra dpf niezależnie od wykonywanej pracy.

Wycinki z instrukcji obsługi: 

1. Pasywne czyszczenie filtra spalin pojawia się zawsze przy średnim lub dużym obciążeniu silnika.
  2. Automatyczne czyszczenie filtra spalin rozpoczyna się, gdy zawartość sadzy w filtrze spalin osiągnie określony poziom.
  3. Ręcznie inicjowane czyszczenie filtra spalin przy zaparkowanym ciągniku umożliwia operatorowi ręczne rozpoczęcie procesu czyszczenia, gdy na wyświetlaczu cyfrowym pojawi się odpowiedni komunikat.
  4. Czyszczenie serwisowe wymaga skontaktowania się z dealerem.

także przy lekkiej robocie można wybierać między auto lub ręcznym czyszczeniem (np kiedy pracujemy w pomieszczeniach) lub wszystko ignorować i potem czekać na czyszczenie serwisowe :)

#85 Share Maciek1337

Maciek1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 luty 2015 - 22:38

Filtr cząstek stałych. dobrze,dziekuje bardzo za odpowiedzi :) Chyba ze ktos moze cos dodac na temat scr-AdBlue w nowej serii 6r.. ciezko o opinie,bo chyba nie ma na agrofoto zadnego takiego egzemplarza. Chyba ze ktos posiada wiedze z innych zrodel,bede wdzieczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 20:59

Filtr cząstek stałych.

tak nawiasem, od początku 2015 roku w serii 6R filtr cząstek stałych ma dożywotnią gwarancję producenta

#87 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 21:03

Filtr cząstek stałych.

Dożywotnią gwarancję czy deklarację że nie trzeba go wymieniać przez cały okres użytkowania silnika? Bo ja słyszałem tą drugą wersję (na początku była deklaracja 5tys godzin).

#88 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 07:54

Filtr cząstek stałych.

przedstawiciel użył sformułowania "dożywotnia gwarancja" i dodał, że w razie awarii albo regenerują albo wymiana na nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share ciachocicho

ciachocicho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 11:45

Filtr cząstek stałych.

wiem z tej strony http://www.autoklucz...iltrow-dpf-fap/  że w samochodach zaleca się wyrzucenie filtra DPF. W ciągnikach też pasowałoby?
Bo ta firma robi chip tuning dla traktorów też to może się coś zna?

Dodaj odpowiedź