Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hubert25a2

hubert25a2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCFvczW1CrtZnLn3rtIPACbg

Napisany 29 grudzień 2013 - 16:29

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Otóż mam taki probem z T-25a2 ostatnio miałem jechac nim po drzewo wsiadam jak zwykle przekręcam kluczyk słysze stuk w rozruszniku rozrusznik magnetona wkurzyłem sie , i założyłem stary rozrusznik oryginalny , próbowałem z kluczyka ale nic tak jakby był odłączony sprawdzałem wszystkie kable dobrze idą więc założyłem oryginalny rozrusznik na krótko go chciałem odpalić kręcił kręcił , gdy wcisnołem szport nic sie niedziało :( i od nowa pare razy i nic i mam problem z działaniem stacyjki prosze o jak najszybszą odpowiedz :) :) :) :) :) :) :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 29 grudzień 2013 - 17:14

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Opisałeś sie dużo ale konkretów mało, na poczatek jakie jest napiecie na akumulatorach na postoju i przy kręceniu rozrusznikiem

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#3 Share hubert25a2

hubert25a2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 18:36

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca akumulator 12v i nwm nieladuje nic kontrolka ladowania niezanika po zapaleniu ciagnika nwm co moze byc :(

pewnie alternator albo nwm co jeszcze , i mam problem ze stacyjka bo nic sie niedzieje gdy np przekrece kluczyk nic tak jakby byl odlaczony

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 grudzień 2013 - 19:21

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca @vcc pytał się o pomiary napięcia na akumulatorach. a, nie jaki masz aku.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#5 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 29 grudzień 2013 - 19:49

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Skoro kontrolka nie gaśnie - brak ładowania = słaby akumulator = nie kręci

Masz jakikolwiek miernik, bez tego ani rusz ale czuję po kościach ze nie dasz rady

Edytowany przez vcc, 29 grudzień 2013 - 19:50.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Dzisiaj, 15:19
  •  

#6 Share hubert25a2

hubert25a2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:14

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca dam rade akumulator jest 12v na rozruszniku magnetona palil za.1 razem a.teraz sie zepsul tzn stuka e rozruzzniku i stary zalozylem.narazie

alternator pewnie zepsuty bo sie grzeje musze kupic nowy

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 grudzień 2013 - 15:29

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Kolego, daruj sobie te naprawy i pisanie na forum. Koledzy prosili Cię o wyniki pomiarów (zresztą jakbyś przeczytał zasady tego działu to byś wiedział, że od razu należy je podać), a Ty potrafisz jedynie powiedzieć, że masz "12V akumulator" i "alternator pewnie zepsuty bo się grzeje". To ja Ci teraz powiem, że wszystkie alternatory się grzeją a na pewno nie są uszkodzone. I co Ty na to?

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:33

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Nie wiem co te ludzie sobą reprezentują że nie mają pojęcia jakiego kolwiek o maszynie którą użytkują...Tylko siadać i jechać...No i weź tu coś poradź człowiekowi jak nic konkretnego nie napiszę tylko ze ma aku na 12V(jest to oczywiste) i nawet nic o pomiarach...Nóż się w kieszeni otwiera...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 31 grudzień 2013 - 14:55

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca Nie chodzi o to żeby każdy miał pojęcie o wszystkim, bo takich ludzi nie ma. Jak ktoś zna się na uprawie roli, to ok nie musi być specjalistą elektronikiem. Chodzi tutaj o to, że ludzie myślą, że na forum są wróżki ze szklanymi kulami i wystarczy zadać ogólne pytanie i już pojawi się odpowiedź. Druga sprawa, to ludziom nie chce się szukać informacji, które zazwyczaj już są. Inną sprawą jest to, że jeśli chodzi o elektronikę/elektrykę to żeby zadać pytanie trzeba już wykazać się podstawową wiedzą, co widać na powyższym przykładzie: autora poproszono o zmierzenie napięcia, a on pisze, że ma akumulator 12V. A zasada jest jedna: nie wiem, nie umiem, nie mam czym, to nie biorę się do tego, tylko wzywam kogoś kto wie, umie i ma czym. Taka niestety jest prawda. A lamerzy próbują szukać oszczędności i samemu naprawiać z pomocą forum. A to przeważnie wychodzi drożej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share hubert25a2

hubert25a2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 13:35

Problem z ładowaniem alternatora oraz problem z kręceniem wladimirca juz po temacie bo wymienilem tulejki w rozruszniku i pare innych rzeczy pali a z alternatorem.byla taka sprawa ze masa dobrze nie laczyla :)