Mati2812820

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie?

Polecane posty

Michalmeer    483

fajnie wyszło .. musze poszukac moze gdzies sie skapnie pare kg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluedaver    1

u mnie tak...znalazłem zdjęcia z siewów, z boku widać obciążenie od c 360, a na górze zaczepu wspomniane koła, obecnie sa jeszcze 3 i pomnalowałem na czarno...

post-97746-0-42109200-1389607467_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widać, że z boku od 360. Jakby nie te koła to by całkiem fajnie wyglądało co jak co ale estetyka też się liczy. Ale na końcu ważna jest funkcjonalność reszta nieistotna.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam Panowie

 

Zastanawiam się nad kupnem pługa overum lub kvernelanda do mojego Pronara 82tsa i mam pytanie czy pronar da sobie rade z takim pługiem

Pługi są z regulowaną szerokością ale głównie mi chodzi żeby pług szedł na równo z kołem czyli brał szerokość całego traktora. Który pług byście mi polecili?

 

 

Kverneland http://img02-otomoto.sogastatic.pl/A375080_1.jpg

Overum http://img03-otomoto.sogastatic.pl/A375093_1.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

Pronarek spokojnie da rade z takimi plugami. Nie wiem jak cenowo , ale oba to dobre marki. Ja troszke nie mam przekonania do tych zabezpieczen hydraulicznych ale podobno sa bardziej praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

haczyk5 bierz kvernelanda w tamtym roku kupiłem nowego super pług a ciągnik da sobie z nim spokojnie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Kolego, dużo zależy od tego, jaki masz rozstaw kół, bo możesz mieć i 2m, a tyle to MTZ nie uciągnie w orce. Na płaskich polach 4x40 da radę. Na więcej nie pozwala głównie niska masa własna ciągnika. Czyli szerokość orki to max 160cm licząc od wewnetrznej strony prawego koła. Podejdź do ciagnika z miarką i zobacz, ile u ciebie to wynosi. Albo możesz troszkę zwęzić ciagnik, albo nie bedziesz doorywał do końca. 4x45 to może da radę w podorywce albo nie za głębokiej siewnej. Mozna dociązyć traktor z przodu i z tyłu, ale to zalezy od opon, nie piszesz, jakie masz z przodu i z tyłu. W standardzie te pługi da radę pociągnąć na płaskim polu, u mnie na górkach i glinie to z takich max 3 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

pronar ma za mala mase ? 82Sa Czy TSA wazy 4,5 tony wiec masa jest . Ja swoim 82Sa ciagam UG 5x35 a wiec 175cm szeroko i idze jak wariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

traktor ma 1.60m i ma założonego tura wiec lekki to nie jest.

 

cichy tez myśle o kvernelandzie.

orałem Akpilem 4*40 na 3klasie to dawał sobie dobrze rade tylko wydaje mi sie,ze kverneland jest wiekszy i masywniejszy.

Edytowano przez haczyk5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

4,5 tony to jeszcze nie masa, weż takiego 323 - waży prawie 6,5 :D Tur na przód jest niezły jako dociążenie. A co do "uciągnie" a "będzie orał" to już różnica. No i ziemia ziemi nie równa, zapraszam do mnie na borowinki i gliny na górkach z UG 5x35 - chyba tylko podorywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

no jak dobre gorki to wiadomo ze nie ma szans , u mnie tez kolego jest glina i jak oralem jesienia 2013 roku pod zimowe zborza to jeszcze na 4 skiby i bez turbiny to na glinach ciagnik mial co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

A co myślicie o takim : http://tablica.pl/oferta/plug-obrotowy-lemken-opal-120-3-1-CID757-ID3X0a3.html#0fe02c4608

http://tablica.pl/oferta/plug-unia-ibis-3-1-xxl-non-stop-CID757-ID4CWfx.html#53bb3dba0d

http://otomoto.pl/plug-obrotowy-kverneland-4-skibowy-kverneland-4-skibowy-A394189.html

Czy Belarus 1020, 105km da rade z takimi pługami? dodam że posiada 2 dodatkowe siłowniki do podnoszenia, klasa ziemi 3,4,5 ale 2 też się trafi!

Kumpel gadał że on 1 sezonu pracował z porzyczoną 4 i sobie radził? A jakie są wasze opinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Poszukaj firmy rabe .. trafisz dobrego w fajnej cenie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Dzięki Panowie za odpowiedź :) myślałem o rych Rabe... znajomy podpowiada mi żebym jakiegoś ażurowego sobie zapodał, bo podobno lżej się orze? tylko czy ażury nie szybciej się wycierają od tradycyjnych odkładnic? i czy koszty wymiany ażurów nie są droższe?

Liczę na wasze opinie bo jak słyszę że w pług nie opłaci się inwestować tylko kupic taki na 2,3 sezony i kupic nastęny to mi ręce opadają :(

Ja chcę kupić sprzęt 1 a dobry a nie co roku zmieniać ;) Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Teoretycznie azury ida lzej a co to wymiany jeśli jest nowszy typ azura to wymieniasz pojedyncze listwy wiec cała wyjdzie drożej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

jak nie masz piaskow to azurowe odkladnie fajna sprawa . Tylko kup takiego abys potem nie mial problemu z czesciami zamiennymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

O jakich piaskach piszesz chyba na plaży :D nawet V kl. spokojnie idzie orać ażurem, ziemia ma zawsze trochę wilgoci która spaja strukturę, a orka pola jak Sahara kto to robi?

Tak wybór marki pługa tylko pod kątem dostępności części.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Oglądałem kilka testów KUHN i LEMKEN - wychodzi na to, że ażurowe nie zużywają się o wiele szybciej niż zwykłe, w każdym razie do 60% zużycia, potem juz trocje szybciej, ale to przecież widać gołym okiem, które listwy są do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof73    0
Napisano (edytowany)

koledzy czy może ktoś mi powiedzieć krok po kroku jak wykonać orkę bez kółka [belarus 820]na jakiej regulacji pozycyjnej czy silowej w ktorym otworze mocowane cięgno górne podobno orka pójdzie lżej pług 4x35 agro masz

Edytowano przez krzysztof73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

z kólkiem kopiującym lzej idzie , swego czasu oralem bez kolka i ciezko idzie traktor w dolek wpadnie i plug automatycznie idzie glebiej i jest ciezko , po to kolka montuja w plugach a nie po to

zeby orac na podnosniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Rusek ma za mało szybka hydraulikę aby płynnie korygować położenie pługa.W swoim lemkenie kółko jest poza ostatnią skib i żeby odorywć muszę je podnieść,ciężko się orze,trzeba cały czas go korygować i trzymać tor jazdy aby w szkodę nie w orać,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez dezmond_
      U mnie jak narazie jest pod tym względem dość słabo możecie niewiezyć ale przez całe ubiegłoroczne żniwa widziałem tylko jednego gospodarza który prasował duże kostki Ja nadal mam prase rolująca John Deere 582 (już dość zużytą) i zamierzam kupić prase do duzych kostek bo moim zdaniem są lepsze od bel ale jeszcze chyba nie w tym roku...
      A jak u was czy duże kostki wypieraja bele czy raczej prasy rolująca niepodzielnie żądzą ?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
    • Przez MasseyRap
      Witam panowie, panie poszukuję do mojego mf 3065 pługa 3x40 z możliwością poszerzenia do 50cm na skibę i moje pytanie brzmi czy znacie jakiś dilerów maszyn używanych w województwie kujawsko-pomorskim, którzy mogli by taki pług posiadać ? Cena w granicach 10tys.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj