Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie?

125 odpowiedzi na ten temat

#21 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 02 styczeń 2014 - 20:34

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? MTZ1025.3,pług obracalny Akpil K-80,4 korpusy ustawione na 40cm,orka zimowa na pełną głębokość warstwy ornej tj.25-30 cm,wyznacznikiem jest wydobyte miejscami na powierzchnię podglebie.Prędkość orki ok.8 km/h,gleby średnie.Do fabrycznego obciążenia przodu ciągnika dołożyłem 200kg dodatkowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Dzisiaj, 05:58
  •  

#22 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:21

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Jeśli możesz napisz jeszcze jakim biegiem orzesz...

#23 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 21:43

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Właśnie 30 lat temu w rolnictwie nastąpiła tzw. "zielona rewolucja", tzn wzrost wydajności , jakości i ilości plonów. Opracowane w latach 70-tych rozwiązania do dziś są aktualne. Ja orzę tak jak henes - co 3-4 lata delikatnie pogłębiam podskibie na zimę, żeby nie spłycać warstwy uprawnej.

A tu dokładnie widać, po co się stosuje tak głęboką orkę
Niemcy też orzą głęboko http://www.youtube.c...iefpflügen&sm=3

Edytowany przez jahooo, 02 styczeń 2014 - 21:35.

#24 Share wasyl69

wasyl69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 22:05

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? 5/8 lub 4/7 na terenowych z czwórką Unii 4*40 udawało się ha na godz

#25 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 09:32

Jeśli możesz napisz jeszcze jakim biegiem orzesz...

Bieg 4,reduktor 2H.

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:50

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? kverneland 4x40 4 zając
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:13

Bieg 4,reduktor 2H.

Dzięki. To w zasadzie około 1800-1900 obr/min musisz jeździć. Staram się trochę zorientować w temacie bo mam 1025 z 2005r i może kiedyś pług obrotowy będzie. Ty masz pewnie monoblok, u mnie jest jeden cylinder podnośnika niby 4,5 tony udźwigu ale jak się rozgrzeje to grubera do końca podnieść nie chce. Pewnie trzeba by podkręcić zawór w rozdzielaczu ale na razie mi to tak bardzo nie przeszkadza...

#28 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:10

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Tak,staram się nie przekraczać 1800-1900 obr/min.Wtedy zużycie paliwa jest najmniejsze.

#29 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:56

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? 1800 to dla jakiej wersji bo 820 to krenci sie do 2200 a np 892 1800 max

#30 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:00

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? @RycerzNocy Napisal wczesniej ze ma 1025.3.

Kolego Junkers masz ciągnik z napędem i go nie używasz? To może ja źle robię bo ja to w polu zawsze załączam napęd, mam wrażenie że ciągnik od razu lżej idzie, szybciej się wkręca na obroty i łatwiej je utrzymuje i co za tym idzie ciągnik jest ekonomiczniejszy. A pozostali jak robicie z tym napędem?

Czytaj uwaznie!!! Napisalem ze jak jest mokro czy na oborniku czy gleboko orze to naped wlaczam, w innych sytuacjach takich jak plytka orka spowodowana tym ze martwica jest plytko albo podorywka napedu wcale nie wlaczam bo nie ma poprostu po co. Poza tym dlugi i ciezki plug dociaza tylne kola tyle ze zeby one sie poslizgly to trzeba napawde cudu. Na polu musi byc zwyczajnie mokro.

Edytowany przez Junkers, 04 styczeń 2014 - 11:05.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Dzisiaj, 05:58
  •  

#31 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 11:37

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Jak orzesz bez napędu czyli masz lekkie gleby gdzie bez wilgoci może być poślizg. Jakim cudem pług dociąrza? Kiedyś ojciec 3x30 pługiem orał przez sezon, to zgadza się że można bez napędu. Przecież z napędem przednim włączonym zupełnie inaczej ciągnie w polu.

#32 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:19

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? ja orze na głebokosc tak około 25 cm na zime obroty tak do 1600 .. predkość około 7 km na h .. ja kiedy wjezdzam na pole to odrazu naped włączam .. czy przy talerzówce czy siewniku
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#33 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:33

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? W polu napęd musi być włączony. Uprawiałem wiosenną orkę drugi raz pronarem 1025 i agregatem 3,6m (wałek z przodu i dwa z tyłu) - czyli obciążenie nie za duże. Mokro na pewno nie było i ziemia już wstępnie zagęszczona po pierwszej uprawie i raczej trochę odleżała bo orka była sporo wcześniej. Jak wyłączałem napęd ciągnik zwalniał, włączałem - przyspieszał. Moim zdaniem mając napęd i go nie wykorzystywać w polu nawet przy lekkich pracach to jest trochę nie tak. Nie ma co go oszczędzać bo się i tak nie zaoszczędzi. Poza tym opory toczenia przy wyłączonym napędzie w porównaniu do takiego samego ciągnika bez napędu są na pewno większe...

#34 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 12:45

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? jak już są ti posiadacze mtz to ma ktos na zbyciu obciążniki 45 kg ten nowy typ.. ?

#35 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 13:55

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? http://m.allegro.pl/...812559402.html#
Zapytaj tez w Agrohandlu Wozniakow 19 k/Kutna nieraz maja cos na stanie.

@Wlamaj to dobrze ze wlaczyles naped po zaoranym i uprawionym wczesniej polu, pole pulchne to przednie kola pchane bezwiednie jazdy nie ulatwiaja, sam bym zrobil podobnie. Niewydaje mi sie zebym oszczedzal naped, przy turze ma co robic, bardziej boje sie o opony ktore do tura sie nie nadaja, ale jak mam wlaczac naped bez uzasadnienia tzn. to poprostu rego nie robie.
Niektorzy na sile prubuja sie klucic podajac argumenty zgodne dla obu stron.

Edytowany przez Junkers, 04 styczeń 2014 - 13:55.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#36 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 14:01

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Przy jakich obrotach wykonujesz orkę 1800, 1900?? Ja potrafiłem zchodzić do 1500 czego ty napewno nie zrobisz bez napędu bo zdusisz ciągnik. Ciagnikiem 115km wykonywałem orkę tym samym pługiem co wcześniej pronarem 82 to także miałem włączony napęd i także oborty nawet do 1300 przy 8km/h.

#37 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 16:45

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Ciagnik to belarus 95km one maja fabrycznie ograniczone obroty do 1800 u mnie jest 1850 jak wcisne do konca, wiec wiecej nie wchodzi w gre. Orze wlasnie na obrotach od 1300 do max 1600 wiecej nie bo po co tak pilowac silnik, wszystko zalezy jak ciezko.
Co do zaduszania ciagnika co napisales na poczatku to napewno chodzi o normalna orke a tam juz wiadomo ze naped byc powinnien i znowu powiem jeszcze raz ze jak szybka podorywka i lekka orka napedu nie wlaczam.

Edytowany przez Junkers, 04 styczeń 2014 - 16:47.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#38 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:25

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? każdy robi jak uważa a naped jest po to żeby w polu chodził .. poślizg mniejszy a i praca szybciej idzie

#39 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 10:02

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? Ja mam Mtz 82 od 1,5 roku i tak jak kolega Michalmeer wyżej napisał napęd jest po to żeby go używać i robota idzie lżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 10:10

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie? He he co my wiemy o głębokiej orce.
Łącznie 600kW. To jest ekonomika.

Edytowany przez seweryn20, 05 styczeń 2014 - 10:12.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź